Jump to content

ATP 250&500 turniri


Borko

Recommended Posts

34 minutes ago, Boxy said:

.Kirijos  radi mnogo bolju stvar, ima svoju fondaciju koja pomaze deci, a to nisi ni spomenula.

Pa svaki iole uspesan sportista ima neku Fondaciju kojom pomaze nekog, to je sastavni deo PR-a. Sigurno je ima i Tsitsipas (recimo u Grckoj) ili ce je uskoro osnovati. Ako naletim na neki podatak o tome postavicu.

Kirios je ovih dana podjebavao (da izvines) Ruuda (koji je nesto pitao Pospisila u vezi organizacijje ATP), Kukuskina (?!?!?) itd. iz cista mira, ljudi mu nista nisu uradili, ali on jednostavno ne moze a da ne provocira. Tipican bully.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je Nik veci debil ali njegovo stetno ponasanje je tako ocigledno da ne moze da se "razmnozava" na druge igrace dok je Cicipasov suptilniji nacin opstrukcije igre nesto sto bi moglo da se rasiri ako atp ne reaguje. Per je doveo do apsurda situaciju sa patikama ali poenta je skroz na mestu.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Yi Sun Shin said:

Odvratni su obojica, ali je Cicipas odvratniji. 

 

Cine mec zanimljivijim, barem meni, jer sam u mnogim mecevima neutralan, gledam samo zbog igre.

A kad igra jedan od njih dvojice, navijam za protivnika, ko god da je, pa je uzbudljivije... :classic_biggrin:

 

Link to comment
Share on other sites

Kirjos zaista ima kosarkaski mentalitet. Ovakvih tipova kao sto je on u NBA ima tipa 50+, od kojih je 30 bar duplo gore.

 

On zna da se ponasa nesportski i iskace iz teniskog sablona i to je jasno, ali to sto on radi nema cilj da dodje do pobede na nesportski nacin.

 

Dok je kod Cicipasa sve tome podredjeno i zato je on jedan podmukli smrdljivko i jedva cekam da gledam vise meceva njega sa Medvedevim jer ga on sigurno nece trpeti, a mozda ce se i fizicki obracunati. Trebalo bi neko da ga isprasi ljudski.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

Kirjos zaista ima kosarkaski mentalitet. Ovakvih tipova kao sto je on u NBA ima tipa 50+, od kojih je 30 bar duplo gore.

 

On zna da se ponasa nesportski i iskace iz teniskog sablona i to je jasno, ali to sto on radi nema cilj da dodje do pobede na nesportski nacin.

 

Dok je kod Cicipasa sve tome podredjeno i zato je on jedan podmukli smrdljivko i jedva cekam da gledam vise meceva njega sa Medvedevim jer ga on sigurno nece trpeti, a mozda ce se i fizicki obracunati. Trebalo bi neko da ga isprasi ljudski.

Da se složim i sa tobom nekad.Posebno ovo za potencijalni duel sa Medvedevim.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zoran59 said:

 

Cine mec zanimljivijim, barem meni, jer sam u mnogim mecevima neutralan, gledam samo zbog igre.

A kad igra jedan od njih dvojice, navijam za protivnika, ko god da je, pa je uzbudljivije... :classic_biggrin:

 

:classic_biggrin::thumbsup:

1 hour ago, zoe Bg said:

Mislim da je Nik veci debil ali njegovo stetno ponasanje je tako ocigledno da ne moze da se "razmnozava" na druge igrace dok je Cicipasov suptilniji nacin opstrukcije igre nesto sto bi moglo da se rasiri ako atp ne reaguje. Per je doveo do apsurda situaciju sa patikama ali poenta je skroz na mestu.

Da Kiriosa ne podrzavaju ATP, mediji i glavni "eksperti" njegovo ponasanje bi se moglo posmatrati kao izolovano i time bez veceg (loseg) uticaja generalno na tenis i okruzenje (kao sto Putintseva nema neki uticaj). Medjutim, svi ovi koji mu i dalje povladjuju, omogucavaju i odobravaju ovakvo ponasanje su "saucesnici u zlodelu".

Ovo sto gledamo kod njega je tipicno bahato ponasanje nekog nezrelog derista (bez osnovnog kucnog vaspitanja) koje je prerano doslo do ogromne kolicine novca. Isti slucaj kao s Tomicem, s tim sto njega nisu proglasavali za najveceg teniskog talenta i buducnost tenisa pa mu zbog toga sve dozvoljavali. Zverev ima slicne tendencije, ali ni u kom slucaju ne tog obima. Nadam se da su ga trenutne "patnje" s menadzerom i rezultatima malo dozvale pameti.

 

Tsitsipasovo ponasanje su vec mnogi registrovali, pa i njegove kolege (par puta su neki od njih upozorili sudije na to, mozda cak i Medvedev) tako da je i on vrlo blizu da mu se vise bas ne gleda kroz prste kao sto se generalno cini u slucaju lepih ("simetricnih" :classic_biggrin:) ljudi (pogotovu sto je par puta i protiv Rafe nacinio neke poteze, pa su sad i njegovi fanovi alarmirani). Ni njegov Borgovski /Isusovski imidz mu nece vise pomoci.

 

Tsitsipas nije ni prvi ni poslednji koji pokusava nekim prljavim trkovima da"okrene vodu na svoju vodenicu" u mecu. Mnogi su imali incidente koji im bas ne sluze na cast. Svi se secamo cuvenog Gonzalesovog doticanja/ne doticanja loptice reketom na OI (zaista ne znam da li je stvarno dotakao lopticu, ali je generalno misljenje ga ipak jeste), pa Raonicevo dodirivanje mreze koje sudija nije video (mada je Raonic generalno bas fer igrac), pa Edmundovo nepriznavanje da je loptica 2x udarila o travu pre njegovog udarca (cuveni poen koji je Novak na 3 razlicita nacina dobo, ali ga je ipak oficijelno izgubio)...

 

1 hour ago, Yi Sun Shin said:

 

Za meteor. 

:classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, wwww said:

Ovo sto gledamo kod njega je tipicno bahato ponasanje nekog nezrelog derista (bez osnovnog kucnog vaspitanja) koje je prerano doslo do ogromne kolicine novca.

Mislim da je jos dublje, on je bucko kome je samopouzdanje podizano na potpuno pogresan nacin od strane porodice pa je to izraslo u "ovo" koje tu paznju sad trazi na terenu a nacin je za njega nebitan, bilo dobro bilo lose. Meni su od njega strasniji njegovi roditelji koji to podrzavaju, pa tek onda atp i mediji koji su prehajpovali maltene svu decurliju. 

 

 

Ono sto je najbitnije za obojicu lose ponasanje im je postalo manir, to nisu izolovani slucajevi da se nadas bice bolje. Nece dok ih neko ne spreci (ATP) u tome. 

 

 

Sto Zoran rece, u mecu ove dvojice navijamo da sudija radi svoj posao i kaznjava ih kako treba. :lol_2:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

A evo i kako je Kiriosu flasa slucajno "iskliznula" iz ruke:

Evo jedne scene gde za malo da ozbiljno povredi skupljaca loptica (nepotrebno je opaucio po loptici) - mozda je Rafa ov pominjao kada je diskutovao ono gadjanje Kiriosa njemu direktno u grudi. O ovom slucaju mediji NISU pisali u negativnom kontekstu mesecima kao sto su o nekim drugim, manje drasticnim dogadjajima.

 

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, wwww said:

Tsitsipas nije ni prvi ni poslednji koji pokusava nekim prljavim trkovima da"okrene vodu na svoju vodenicu" u mecu. Mnogi su imali incidente koji im bas ne sluze na cast. Svi se secamo cuvenog Gonzalesovog doticanja/ne doticanja loptice reketom na OI (zaista ne znam da li je stvarno dotakao lopticu, ali je generalno misljenje ga ipak jeste), pa Raonicevo dodirivanje mreze koje sudija nije video (mada je Raonic generalno bas fer igrac), pa Edmundovo nepriznavanje da je loptica 2x udarila o travu pre njegovog udarca (cuveni poen koji je Novak na 3 razlicita nacina dobo, ali ga je ipak oficijelno izgubio)...

 

 

Ti si ovde nabrojala neke usamljene slucajeve, bukvalno incidente i to neke stvari koje se desavaju u toku poena kad igrac mozda vidi, mozda zaista ne vidi sta se desilo i uporedila sa Cicipasovim menjanje patika, bacanja loptice po milion puta, menjanje reketa i to sve kad su bitni poeni. A zanimljivo je da mu se to desava u svakom mecu kad je tesan rezultat, ne desava mu se kad lagano vodi, onda odjednom savrseno baca lopticu, reket je ok, ne pucaju pertle itd.

 

Sta god da se desava sa Kirijosom, za njega ima nade: ako je deriste, kad tad ce da odraste, ako ima neku psihicki problem kao sto je rekao, onda je na dobrom putu da se izleci ili makar da drzi stvari pod kontrolom, ali za Cicipasa nema leka, on je kvaran i tu nista ne pomaze.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa ne znam, lepo bi bilo da neki nezavisni strucnjak za ponasanje

predvidi 'ko ima veci upside' da postane co'ek.

Ja laicki ne vidim kako je to Nikovo ponasanje mentalni problem koji moze biti resen,

dok bi cicipas jednostavno bio karakterni negativac, bez diskusije.

 

Nekako mi izgleda da je problem cicipas lakse resiv, imas manje vise predvidljivo

ponasanje, jasan motiv (da se dobije po svaku cenu), verujem da postoji gomila

psihologa koji bi mu mogli razbistriti neka moralna pitanja.

 

Nik je mnogo vise enigma i jos uvek otkriva sta bi ga to moglo motivisati.

Ali ne vidim da ima jasne okvire ideje kada i zasto nekoga treba povrediti

ili nekome uskratiti normalan ljudski respekt.

 

+

 

po svim parametrima, ovo bi mogao biti ultra zanimljiv mec.

Na zalost, ja nemam neki osecaj da ce obojica izneti na teren sve cime raspolazu,

pa da to bude 3 seta kvalitetnog tenisa i da usput razmene po

neku kvarnost tm.

Nekako mi je Nik nepouzdan, retko priredi neki jak pop corn event

kada se to od njega ocekuje.

 

Tipujem da ce njemu prvom da pocnu da 'pucaju pertle da se cima'

 

(gde ima da se gleda... btw)

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

psihologija iliti psihoanaliza poznaje 3 tipa licnosti  ( gruba podela) : kompromisnu,konstruktivnu i konfliktnu.

ima milion stranica po net-u o ovome i tamo milion nika k. se odmah prepozna 😁

btv mos se leci , samo da covek pristane. 

 

Edited by vanjabarsa
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ni ja ne razumem. Kirjos moze biti cak i simpatican jer je klovn. On je uporediv sa Fonjinijem, i on zna da bude gadan, ali ta destruktivnost ide protiv njih samih, retko kad dotice protivnike.

 

Cicipas sve radi ciljano da protivnike izbaci iz ritma. U 21. veku nije postojao toliko kvaran teniser koji igra na tom nivou.

 

Najbolji pandan mu je Dani Kolerer, koji je zbog govnarija koje je pravio dobio dozivotni ban iz tenisa.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

  • zoe Bg locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...