Jump to content

Košarkaška oprema


Chaos Is Me

Recommended Posts

5 minutes ago, Kronostime said:

I nosilo se i habalo se

 

CIKLfQ5UsAAEoSB.jpg

 

:default_coffee:

 

- Opaaaa, imalo se za duboke, a? Kod nas samo plitke, a i to se nasledjivalo, dok nismo svi stasali i poceli da nosimo priblizno isti broj. Tad je nastao problem.

 

- Sta?! Imali ste obucu?! Sreckovici jedni... mi smo bili presrecni kad bi nasli plasticnu flasu i pretvorili je u obucu!

 

- Kod nas nije ni toga bilo, vec bi nam od bosonogog hodanja po ostrom kamenju i razbijenom staklu, posle par godina, tabani ocvrnusli... 

 

- Hah! Slusam vas i ne verujem. Znate li sta smo mi radili? Roditelji bi nam odsekli stopala samo da ne bi morali obucu da nam nabavljaju...  

 

“Don’t try telling that to the kids of today, they won’t believe you!”

 

Spoiler

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, fancy said:

Što se lopti tiče - Wilson Solution ili Evolution su neprikosnovene u sali.... iako kod nas uglavnom vlada kult Moltenki...

 

Da biram za salu, znao bih sta da odaberem. Wilson Evolution je zlatni standard. A cak nije ni medju najskupljim. Molten i Spalding su takodje okej, mozda samo pola koraka iza, mada mislim da se Moltenu daje previse kredita kod nas i u Evropi generalno. U Nike, Adidas, Champions, And 1 i slicne "dizajnerske lopte" nesto ne verujem, iako sigurno i tu ima kvalitetnih lopti. Brat npr. ima Adidas All Court i fino sljaka, mada hoce da ispusti malu kolicinu vazduha nakon odredjenog vremena. Dal taj butil unutra nije samo butil, bem li ga. 

 

Medjutim, meni treba lopta za betoncugu, a nekako mi se te kozne i lazne kozne tu ne pokazuju najbolje. Grip je super u pocetku i neko vreme, neuporediv sa gumenjacima, al beton je jaci od svega. Kad te on posteno izlupa bato ne ostane nista. Opet, guma je guma, nikad ne znas kad ce, gde ce i dal ce da se izlegne jaje. 

 

U svakom slucaju, te lopte iz Dekatlona izgleda da uopste nisu lose, majku mu. Oni tamo Azijati ih dosta hvale po reditima i jutjubovima. Bas me interesuje dal je neko igrao sa njima.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, uvrnuto said:

Meni su najbolji odnos cene i kvaliteta bile nike versa tack lopte, ali izgleda da ih ne proizvode više, bar nema nigde na stanju kod nas u prodavnicama. 

Vidim da imaju neke all court, možda im je to kao neka zamena, a upadaju ti u budžet. 

 

Što se tiče ovih za 3x3, tu sam bio u fazonu kao @Chaos Is Me, ali naravno da sam igrao jer sam igrao i basket sa tim pravilima.

Mnogo lakše ju je kontrolisati kad se navikneš, ali i dalje sam za standardnu. 

 

Ova:

https://www.ballside.com/nike-performance-versa-tack-8p-basketball/P.9017-4-903.html

 

Ili ova:

https://www.sportdeal24.de/NIKE-Versa-Tack-8P-Basketball-Indoor-Outdoor

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Урош19 said:

Još dok sam igrao aktivno basket uglavnom sam nike dominate koristio i bile su ok a nisu bile ni nešto skupe, oko 2000 su koštale.

 

Vidim sad da ih više nema kod nas

 

Bila sad na pancevackom buvljaku Nike Dominate crna, trazio lik 500 kinti al mi bila malo sumnjiva, kao da je na jednom mestu sivena. 

 

Video sam i Nike All Court sto @uvrnuto spomenu, isto crna varijanta sa zlatnim swooshom, al nisam pitao lika za cenu, sad mi zao. Bila nenapumpana i delovala mi neugledno, al lik je pouzdan, najprepoznatljiviji prodavac na buvljaku, uglavnom prodaje lopte. Iduce nedelje. Imao je i neku Nike Baller Outdoor Competiton, kad vec govorimo o Najkama. Trazio za nju jednu crvenu, mozda bi dao za 800.

 

Inace ja bas volim te kradene lopte, i Wilsonku i Moltenku sam kupio na pancevackom buvljaku, jednu platio 400 drugu 200 kinti 🙂 Sta ces, ko se kako snadje. 

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Kronostime said:

Do duse, ko je isao u srednju PTT prva dva razreda u Svrljiskoj je igrao kosarku u

borotanke-onovremene-patike-za-fizic48dk

:lol_2:

 

Slušajte ovo:

 

Renovirana hala u školi mojih klinaca, tj menjali parket. I od 1. septembra kreće sa radom, učiteljica mom mlađem (2. razred), tj njegovom razredu, kaže kako je novi parket osetljiv i kako bi najbolje bilo da se za fizičko nose baletanke. I mali dolazi sa idejom da idemo da kupimo baletanke.

 

Naravno, odem i kupim mu neke adidas za mali fudbal i kažem mu da objasni učiteljici da njemu tata neda da nosi ovo zlo.

Par dana kasnije zamrla je ideja o baletankama 😄 

 

 

  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, fancy said:

Šangajke :ajme:

 

Ne, nisam ih trošio, niti znam kako izgledaju, samo sam čuo za taj termin :lol_2:

 

Starke za obucnu raju…Sangajke su se prodavale u Obuci Beograd, a starke ko nije isao napolje u komisionima pre Ante Markovica.

 

Edit: promakao mi @Kronostime post sa istom slikom. Ja sam imala jedne u II razredu, a basket se igro kasnije u toptenkama.

 

 

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Kronostime said:

U moje vreme se nije manisalo nijednoj lopti, a najcesca je bila

 

img-1689186281-347a131d55ab.jpg

 

i davali se kosevi k`o ludi.

:default_coffee:

Jedina gora lopta je bila tigar za fudbal koja te pretvori u invalida kad te pogodi u butinu.

 

Još vučem traume od zimskog fudbala i te lopte.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Урош19 said:

Jedina gora lopta je bila tigar za fudbal koja te pretvori u invalida kad te pogodi u butinu.

 

Još vučem traume od zimskog fudbala i te lopte.

 

I sad se mogu ponegde naci nove Tigrove lopte. Ja nemam pojma ali sve nesto mislim oni su odavno prestali da proizvode to. Ova kosarkaska je inace kriva za ko zna koliko slomljenih prstiju, glatka kao led pa jos kad se prepumpa, ko da te kamenom neko gadja. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Урош19 said:

Jedina gora lopta je bila tigar za fudbal koja te pretvori u invalida kad te pogodi u butinu.

 

Još vučem traume od zimskog fudbala i te lopte.

 

Da li si probao nekada da branis kad se igra s tom loptom (zvali smo je "specijalka")?

 

lopta-za-fudbal-solidna-za-zabavu.jpeg

 

Jos uvek se proizvodi i prodaje https://www.nssport.com/artikal/tigar-fudbalska-lopta-senior-5

 

I toplo vreme kad je bilo bride ruke posle odbrane, kao struja da te trese. A hoce cesto da prokliza kroz ruke pa nikad ne branis rukama u visini glave inace ode nos... 

 

Ali je bila super za sutiranje, lepo je osetis, kad legne na volej, milina ti bude. A to sto si drugaga golmana ili bilo kog ko se nasao na putanji, poslao u bolnicu, jbg, mogao je da se skloni 😄 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Урош19 said:

Jedina gora lopta je bila tigar za fudbal koja te pretvori u invalida kad te pogodi u butinu.

 

Još vučem traume od zimskog fudbala i te lopte.

Eh, lopte koje je Sport pravio su bile cudo - istetoviras kornjacu protivnickom igracu zacas. :classic_biggrin:

 

1260521_profimedia0343476262_ls.jpg

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

 
Da li si probao nekada da branis kad se igra s tom loptom (zvali smo je "specijalka")?
 
lopta-za-fudbal-solidna-za-zabavu.jpeg
 
Jos uvek se proizvodi i prodaje https://www.nssport.com/artikal/tigar-fudbalska-lopta-senior-5
 
I toplo vreme kad je bilo bride ruke posle odbrane, kao struja da te trese. A hoce cesto da prokliza kroz ruke pa nikad ne branis rukama u visini glave inace ode nos... 
 
Ali je bila super za sutiranje, lepo je osetis, kad legne na volej, milina ti bude. A to sto si drugaga golmana ili bilo kog ko se nasao na putanji, poslao u bolnicu, jbg, mogao je da se skloni [emoji1] 
 
Potvrđujem.
Nikad bolje lopte za šutiranje i beton fudbal na rukometnim golovima - meni najdraža vrsta fudbala.
Golmani su tada bili ili klinci koje si po kazni slao da brane jer su imali dve leve noge za fudbal ili ubermensch/supermeni koji su svesno stajali na golu i izazivali religiozni :wicked: respekt u društvu.
 
Koje je razočarenje bilo kad sam se prvi put susreo s pravom, kožnom fudbalskom loptom... koji antiklimaks. :classic_sad:
 
 

  • Like 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Da li si probao nekada da branis kad se igra s tom loptom (zvali smo je "specijalka")?

 

lopta-za-fudbal-solidna-za-zabavu.jpeg

 

Jos uvek se proizvodi i prodaje https://www.nssport.com/artikal/tigar-fudbalska-lopta-senior-5

 

I toplo vreme kad je bilo bride ruke posle odbrane, kao struja da te trese. A hoce cesto da prokliza kroz ruke pa nikad ne branis rukama u visini glave inace ode nos... 

 

Ali je bila super za sutiranje, lepo je osetis, kad legne na volej, milina ti bude. A to sto si drugaga golmana ili bilo kog ko se nasao na putanji, poslao u bolnicu, jbg, mogao je da se skloni 😄 

 

Sami pogled na ovu loptu stvara nelagodu, bolje i neko da te nabode nego da te pogodi ovom loptom.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Kooineeperk said:

 

Da li si probao nekada da branis kad se igra s tom loptom (zvali smo je "specijalka")?

 

lopta-za-fudbal-solidna-za-zabavu.jpeg

 

Jos uvek se proizvodi i prodaje https://www.nssport.com/artikal/tigar-fudbalska-lopta-senior-5

 

I toplo vreme kad je bilo bride ruke posle odbrane, kao struja da te trese. A hoce cesto da prokliza kroz ruke pa nikad ne branis rukama u visini glave inace ode nos... 

 

Ali je bila super za sutiranje, lepo je osetis, kad legne na volej, milina ti bude. A to sto si drugaga golmana ili bilo kog ko se nasao na putanji, poslao u bolnicu, jbg, mogao je da se skloni 😄 

 

ma gde super za sutiranje, jedino je dobra za "zuvanje"

 

mislim da je ta lopta jedno 20% kriva sto ne umemo da igramo fucu. ndma gore spojke od betona i specijalke, eventualno trava i specijalka

 

zbog nje nasi fudbaleri ne znaju da prime loptu a ni da sutnu ( :

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...