Jump to content

Bliski Istok


A sad

Recommended Posts

Zauzeli su bili neku vecu vojnu bazu, ima snimak oko dvadesetak oklopnih transportera u istoj verovatno i dosta dzipova i kamioneta. Necu da postavljam zbog leseva, zamagljeni ali opet. Neki pisu da su navodno manijaci leseve zena vojnika namerno palili?!? 

 

Sve vise bih rekao da je Generation Kill scenarista bio u pravu:

 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, MeanMachine said:

Zauzeli su bili neku vecu vojnu bazu, ima snimak oko dvadesetak oklopnih transportera u istoj verovatno i dosta dzipova i kamioneta. Necu da postavljam zbog leseva, zamagljeni ali opet. Neki pisu da su navodno manijaci leseve zena vojnika namerno palili?!? 

 

Sve vise bih rekao da je Generation Kill scenarista bio u pravu:

 

Na severu ili jugu?

Link to comment
Share on other sites

Prvi video je stari video. To je bilo pre par godina, ako se dobro sećam TV ili tako nešto. Najavili su unapred da će je uništiti, verovatno smo to komentarisali na temi kada je bilo aktuelno ali zaboravi se. Drugi video bi mogao biti nov, ali treba sačekati da se to proveri.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Klotzen said:

Prvi video je stari video. To je bilo pre par godina, ako se dobro sećam TV ili tako nešto. Najavili su unapred da će je uništiti, verovatno smo to komentarisali na temi kada je bilo aktuelno ali zaboravi se. Drugi video bi mogao biti nov, ali treba sačekati da se to proveri.

Bilo je prikazano na live streamu Al Jazeere, dok je novinarka izvestavala. Prvo hitac upozorenja, a onda par minuta kasnije i totalno razaranje stambene zgrade.

Edited by Xpert
Link to comment
Share on other sites

Po zadnjim podacima 200 poginulih Izraelaca, 1100 povređeno. Hamasovci saopštili da imaju više desetina talaca i da će ih držati u tunelima ispod Gaze (koje Izraelci često gađaju).

 

Još jedan pbp blog na engleskom:
https://www.timesofisrael.com/liveblog-october-7-2023/

 

Ako neko želi da gleda snimke, u ovom nizu ima gomila.

 

 

 

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

Izraelska vlada je odobrila kopnenu vojnu operaciju u Gazi. Biće ovo dosta krvavo ako budu osvajali grad. Ne znam ni koliko je to pametno osim ako cilj nije da se oslobode oteti civili. Realno sve i da unište HAMAS čim se povuku Iran će za male pare tamo ponovo da ih organizuje. Nema sumnje da su oni iza ovog napada. Cilj bi mogao biti da se izazove Izrael da rasturi Gazu pa da pregovori između Saudijske Arabije i Izraela o uspostavljanju punih odnosa propadnu.

 

Izrael objavljuje video materijal, popodne su žestoko udarili avijacijom i mornaricom na Palestince, ima dosta video materijala kako im pogađaju vozila i pešadiju. Specijalci su brzo stigli na severnu granicu, Sderot je pot punom kontrolom Izraela, ima videa čišćenja zaostalih terorista po kućama. Za ova manja sela dalje nema pouzdanih vesti. Evo jedne nove mape :

 

F71AJViWAAEqCnq?format=jpg&name=4096x409

 

Izraelci su objavili da su kasno danas oslobodili i vojnu bazu kod Reima no nema video materijala. U gradu se i dalje vode borbe.

 

Za to vreme rusi slave :

 

 

 

Videćemo da li će Netanijahu razmisliti o promeni kursa zbog ovoga. Doduše zvanična Moskva ćuti ko zalivena.

 

Pristiže video materijal iz Tel Aviva, neke od 150 raketa lansiranih noćas su pogodile grad. Dosta štete na ulicama 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Dracarys said:

Ne znam šta ovo Palestincima treba, ne znam da li su ikad ovako napali Izrael. Izraelci kada se pregrupišu ima da ih sravne sa zemljom

Politički i vojni vođe Palestinaca ne rade za Palestince, nego za Iran (i ovi raketni napadi su mogući samo zahvaljujući iranskoj tehnologiji, Palestinci ništa od toga ne bi mogli da naprave sami), a Iranu odgovara da Izraelci naprave pokolj na Zapadnoj Obali.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Dracarys said:

Ne znam šta ovo Palestincima treba, ne znam da li su ikad ovako napali Izrael. Izraelci kada se pregrupišu ima da ih sravne sa zemljom

 

Pretekao me je Beonegro. Palestinci će biti samo topovsko meso, a uzrok tome je što nemaju mozga i što dozvoljavaju da ih drugi guraju u ratove. Da imaju mozga, znali bi da će ih zezanje sa Izraelom skupo koštati.

Link to comment
Share on other sites

Имао сам, и даље имам емпатију према невиним Палестинцима.

 

Ови снимци не помажу да се даље развија. Додуше, тешко је ишта разумно очекивати од терористичке организације 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Dracarys said:

Ne znam šta ovo Palestincima treba, ne znam da li su ikad ovako napali Izrael. Izraelci kada se pregrupišu ima da ih sravne sa zemljom

 

Ne pita se obicna raja dole nista. Ovo je izvedeno verovatno zbog moguceg sporazuma Izraela i KSA. Inace Gaza ima ogroman procenta mladih pa Hamasu i nije frka ako bude mnogo poginulih u odgovoru Izraela, samo ce imati jos vise regurta.

 

Takodje nije nemoguce da Iran vidi u ovom nacin da makne Bibija, jer Bibi sad sigurno nije uopste omiljen lik u Izraelu, bavio se pre svega opozicijom i protestima dok hamas se lepo spremao i odlicno spremio cim su uspeli da zauzmu ne bas malu vojnu bazu. Ovo bi moglo da utice na Bibijev rejting i kod desnih glasaca, vrlo negativno da budem jasan.

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

Ako je plan da se skine Bibi s vlasti na ovaj nacin je to plan diletanta epskih razmera. Evo opozicija nudi da udje u krizni kabinet i podrzava otvoreno ratno stanje. Rezervisti koji su pretili da nece da ucestvuju u jednogodisnjim obaveznim vojnim vezbama svojih jedinica su se svi javili u roku od 12h. Ovo se tumaci tamo kao rat i napad na drzavu. 

I naravno ce uci u Gazu i sravnati sve sa zemljom, ta nepismena bedna mlada rulja koja je nahranjena mrznjom za 3 zivota ne zna kakav pakao ih ceka. Bice ovo zestoka reakcija Izraela. I potpuno opravdana. 
 

Otvorice se pitanje politicke odgovornosti nakon rata, pala je i Golda Meir nakon dobijenog rata iz prilicno slicnih razloga ali je situacija u drzavi takva da vecina stanovnistva stoji iz Bibija jer jednostavno Mizrachim i Sephardim glasaju desno a od Askenaza i citava populacija ex-CCCP Jevreja glasa za Likud. 

Bio sam u Izraelu i Palestini 2 puta, daleko sam od nekog eksperta ali na golo oko se vidi kakva je to vojna masinerija. Zao mi je civila, Hamasa nikako.

Ne zaboravite da je ovo na 50 godina pocetka rata Jom Kipur koji je isto poceo iznenada i zavrsio se katastrofom po Arape. Ovo je game changer. Za Izrael vise nema nazad.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy pinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...