Jump to content

Bliski Istok


A sad

Recommended Posts

Nisu to opresori nego zajebanti a la Monti Pajton. Takve gluposti i zasluzuju jedino takav tretman. Čuj, smrtna kazna ko ne nosi turban. Pa one koji to smisljaju sve treba postreljati, a isto važi za sve koji bi drugima da nameću silom šta treba da misle i kako treba da žive. Zemlje u kojima takvi bolesnici dođu na pozicije da siluju u glave su sramota covečanstva i ne znam baš da li ih obavezno treba bombardovati, ali ih svakako treba maksimalno bojkotovati. I to totalno, ne polovično, kao da ne postoje, u svemu, dok se ludaci ili sami ne povuku, ili da ih stanovnistvo umlati kad prevrsi dara meru.

Link to comment
Share on other sites

U Saudijskoj Arabiji postoji i verska policija. Ne znam kako je u ostalim državama u okruženju? U Medini npr. rekli su nam da u odredjeni deo grada ne smemo da ulazimo, predvidjen je samo za Muslimane i da na policija neće nepto to uzeti za zlo, ali ako nas verska navata, 'ebali smo ježa....jedna od većih gluposti...

Link to comment
Share on other sites

On 11/10/2022 at 9:58 AM, fancy said:

Svaka religija zalužuje takav tretman.

 

Pa jest, treba uvesti opet staljinizam i sve sto ide uz to - smrt velikog broja ljudi zarad progresa i industrijskog buma.

 

Zato se i Putin koliko vidim uglavnom uporedjuje sa Hitlerom, na Staljina se gleda kao na pravog coveka koji je malcice zastranio.

 

U praksi, sta fali principu da svako gleda svoja posla, svoj zivot i da reagujemo samo ako bilo koji pojedinac ili organizacija pocne da namece svoj pogled na svet? Drugim recima, budi pravoverni musliman koliko god zelis samo nemoj da mi nameces da i ja to moram da budem. Isto vazi i za bilo koji drugi sistem vrednosti.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, goldberg said:

Pa jest, treba uvesti opet staljinizam i sve sto ide uz to - smrt velikog broja ljudi zarad progresa i industrijskog buma.

''Logika'' u stilu onoga ''treba zabraniti automobile jer ljudi svakodnevno ginu na putevima''. :classic_rolleyes:

 

Nego, da nisu kojim slucajem Park Chung-hee u J. Koreji, Lee Kuan Yew u Singapuru ili Ikeda u Japanu bili staljinisti? Naime, oni su od siromasnih agrarnih zabiti pretvorili svoje zemlje u industrijske i ekonomske velesile. Cak su imali i petogodisnje planove! 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, goldberg said:

Pa to i jeste logika svih staljinista koji su bili za iskorenjivanje religije - ljudi ginu u automobilima, dakle, automobile treba zabraniti i nece vise biti saobracajnih nesreca.

 

Eto vidis kako umes da shvatis kad se potrudis.

Menjas teze.

 

Nego, nisi odgovorio na ovo pitanje:

 

Quote

Nego, da nisu kojim slucajem Park Chung-hee u J. Koreji, Lee Kuan Yew u Singapuru ili Ikeda u Japanu bili staljinisti? Naime, oni su od siromasnih agrarnih zabiti pretvorili svoje zemlje u industrijske i ekonomske velesile. Cak su imali i petogodisnje planove! 

 

Link to comment
Share on other sites

Ne menjam teze, ti si sam sebi odgovorio na dilemu koja je postavljena o korisnosti iskorenjivanja religije iz drustva.

 

Ne pada mi na pamet sad da raspravljam sa tvojom tezom koju papagajski ponavljas iznova i iznova na forumu. Jeste, treba ugusiti slobode, postoje ultrapozitivni primeri za to, eno ga Singapur - sve si u pravu, a sad lepo nadji nekog drugog da mu dosadjujes kao pokvarena ploca.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, goldberg said:

 iskorenjivanja religije iz drustva.

Nije u pitanju iskorenjivanje, vec vracanje iste tamo gde joj je mesto - u crkve i manastire, umesto sveopste teokratije, ''siNfonije crkve i drzave'' i slicnih talibanstina. 

Edited by FrediB
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sve je to u redu, dok ne pocne neko tebe tako da iskorenjuje, ali onda ce biti malo kasno i nece biti nikoga ko ce se buniti.

 

No, uzalud ja i pricam, ti verglas svoje tako da samo smatraj da sam napisao da ne zasluzujes da sa tobom iko udje u normalnu diskusiju nego samo jedan ban kad preteras sa glupostima.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites



 

U praksi, sta fali principu da svako gleda svoja posla, svoj zivot i da reagujemo samo ako bilo koji pojedinac ili organizacija pocne da namece svoj pogled na svet? Drugim recima, budi pravoverni musliman koliko god zelis samo nemoj da mi nameces da i ja to moram da budem. Isto vazi i za bilo koji drugi sistem vrednosti.


Sound nice, doesn't work.

Istorija nam je pokazala da je većina religija poprilično agresivna u tom nametanju.

Naravno da se ovde i misli na taj princip, čisto sumnjam da je fancy mislio na budizam, već upravo na ove nama bliske, koje derneče i dreče po celom svetu.
  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Ljudi su agresivni, a ne religija. Kao sto se ljudi ubijaju kolima na ulicama, a ne otkrice automobila. Kao sto se ljudi kolju nozevima koji bi trebalo da sluze da se njima sece hrana.

 

Tu se onda postavlja pitanje postoje li (na primer) muslimani kojima ne smeta sto neko drugi nije musliman. Ako postoje, kako je onda u islamu problem? Ako su ti ljudi minoran procenat ili ne postoje, onda da, staviti islam van zakona jer je stetna ideologija.

 

Mislim, ako cemo toliko daleko da idemo, hajde da zabranimo i politiku i politicare jer oni dokazano uvek svaljuju krivicu na nekog drugog da bi izbegli odgovornost. Dokazano sire mrznju i pozivaju na podele. I to ne samo na BI ili kod nas, svuda u svetu.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja baš gledam sa ćaletom i bocnem ga, vidiš kako englezi svi odreda pevaju a ovi tvoji iranci ni jedan. Kaže on "možda to kod njih nije običaj", ja pomislih možda nema tekst himna. Ako je ovo tačno da su bojkotvali big respect. Nadam se da ih neće pohapsiti Ahatolah kada se vrate.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/13/2022 at 9:02 AM, Eddard said:

Sound nice, doesn't work.

Istorija nam je pokazala da je većina religija poprilično agresivna u tom nametanju.

Naravno da se ovde i misli na taj princip, čisto sumnjam da je fancy mislio na budizam, već upravo na ove nama bliske, koje derneče i dreče po celom svetu.

 


Zapravo, vecina ideologija je agresivna u tom nametanju. Kad se cita malo o boljsevicima staljinistickog kova veoma brzo se zakljucuje da su mnogi od njih samo zamenili jednu veru za drugu. Da ne pricamo o nacionalizmu. Ljudske mozgove je veoma lako izmanipulisati u tom smislu jer smo evolutivno podlozni tribalizmu. Jedini nacin uciti toleranciju i da je razlicitost ok od malih nogu. Stare nacose, religiozne fundamentaliste ili staljiniste je tesko preobraziti - tu reci ne pomazu nego samo nesto drugo.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites


Zapravo, vecina ideologija je agresivna u tom nametanju. Kad se cita malo o boljsevicima staljinistickog kova veoma brzo se zakljucuje da su mnogi od njih samo zamenili jednu veru za drugu. Da ne pricamo o nacionalizmu. Ljudske mozgove je veoma lako izmanipulisati u tom smislu jer smo evolutivno podlozni tribalizmu. Jedini nacin uciti toleranciju i da je razlicitost ok od malih nogu. Stare nacose, religiozne fundamentaliste ili staljiniste je tesko preobraziti - tu reci ne pomazu nego samo nesto drugo.
Naravno, religija i nije ništa drugo do ideologija. Ili obratno :).

P.S. Lepo te je videti opet ovde.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • fancy pinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...