Jump to content

Bliski Istok


A sad

Recommended Posts

13 minutes ago, Deep State said:

 

Neće završiti na međunarodnom sudu ne brinite. Turci su veći problem za Kurde nego za Asada. A polako postaju problem i za Amere, budući da su između S-400 i F-35 izabrali S-400. Kurdi su ti, dakle, koji su u škripcu, između Asada i Turaka. Amerima je cilj bio rušenje Asada i smena režima i američki planovi su neslavno propali. Rusi u Siriji su u najkomotnijem položaju.

 

Secam se diskusija sa pokojnog Foruma gde su budale tvrdile da Arapsko prolece 2011. ima da dovede demokratiju na Bliski istok.

Tada sam tvrdio da je to nemoguce, da njih, tamosnji narod,  boli racika za demokratiju. Sta imamo danas?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ironside said:

...

ili Izrael smiju imati Bombu, Iran ili Sj. Koreja - ne smiju.

 

Zvanicno, Izrael nema atomsku bombu. Ali kaze, "Mi necemo biti prvi da uvedemo nuklearno naoruzanje na Bliski isto, ali necemo biti ni drugi".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Deep State said:

 

Neće završiti na međunarodnom sudu ne brinite. Turci su veći problem za Kurde nego za Asada. A polako postaju problem i za Amere, budući da su između S-400 i F-35 izabrali S-400. Kurdi su ti, dakle, koji su u škripcu, između Asada i Turaka. Amerima je cilj bio rušenje Asada i smena režima i američki planovi su neslavno propali. Rusi u Siriji su u najkomotnijem položaju.

Samo mi reci kako ce Asad "otpratiti" Tursku vojsku kuci sa severa Sirije kada i ako uopste udju tamo da se obracunaju sa YPG...

Turcima je cilj etnicka promena stanovnistva i naseljavanje svojih lojalnih boraca uz njihovu granicu...

Drugo,Turska kao drzava je bila clanica NATO i saveznica SAD pre Erdogana,a bice to i posle njega...

Ovaj medeni mesec sa Rusima moze da se zavrsi isto tako lako kao sto je i zapoceo...

Ovaj rat ce se zavrsiti nakon dogovora SAD-Rusija-Turska-Izrael i verovatno ce na kraju rezultirati nogobuljem Iranaca iz Sirije i formiranjem autonomnih samoupravnih oblasti u Idlibu i na severu,bar je to neko moje razmisljanje...

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, ironside said:

 

:ajme:

Ovo je dovoljan razlog da se nuklearkama na mjestu izruje rupetina radijusa 500 km, a onda pospe solju (kako bi se smanjilo zračenje i osiguralo da tamo više ništa ne raste).

Takvi divljački režimi su opasnost za cijelu civilizaciju; zato jedna Indija ili Izrael smiju imati Bombu, Iran ili Sj. Koreja - ne smiju.

 

Problem je u tome što takva rupetina može da nastane i u srcu SAD. Zato su i primorani na ponižavajuće pregovore sa Severnom Korejom. Koga je moliti, nije ga ljutiti. 😃

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Yoyogi said:

To je mikimaus prema onome sa cime Amerika raspolaze. Prosli su Obamini dani, sa Trampom se slazem u tome da niko ne sme da se zayebava sa Amerikom.

 

Ni Trampovi dani nisu ništa bolji. Jedan Maduro ga ne zarezuje nimalo. 🤣 Ni Iranci ne pokazuju ni trunku respekta.

 

spacer.png

spacer.png

 

Davno je prošlo to vreme kada su svi strepeli pred SAD. Svestan je toga Tramp i to mu je pozitivna osobina. 😉

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, ironside said:

 

:ajme:

Ovo je dovoljan razlog da se nuklearkama na mjestu izruje rupetina radijusa 500 km, a onda pospe solju (kako bi se smanjilo zračenje i osiguralo da tamo više ništa ne raste).

Takvi divljački režimi su opasnost za cijelu civilizaciju; zato jedna Indija ili Izrael smiju imati Bombu, Iran ili Sj. Koreja - ne smiju.

Takav potez bi doveo do rata sirom planete.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Deep State said:

 

Ni Trampovi dani nisu ništa bolji. Jedan Maduro ga ne zarezuje nimalo. 🤣 Ni Iranci ne pokazuju ni trunku respekta.

Davno je prošlo to vreme kada su svi strepeli pred SAD. Svestan je toga Tramp i to mu je pozitivna osobina. 😉

 

Mislim, vise kao niko ne sme da se zayebava sa Amerikom.Tvoje sa neta dovucene slike, pitaj Trampa koliko mu znace.

Geez, ja postajem proamerican kada vidim smece dovuceno sa neta.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kronostime said:

Takav potez bi doveo do rata sirom planete.

 

Danas, sasvim sigurno; da je to obavljeno pred 60 godina (kad su Sovjeti digli ruke od Kim il Sunga, a Kinezi još nisu imali nuklearku), svijet bi bio puno bolje mjesto.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ironside said:

 

Danas, sasvim sigurno; da je to obavljeno pred 60 godina (kad su Sovjeti digli ruke od Kim il Sunga, a Kinezi još nisu imali nuklearku), svijet bi bio puno bolje mjesto.

Svet bi bio puno bolje mesto da su pare ulozene u raznorazne nacine ubijanje iskoriscene za poboljsanje zivotnih uslova covecanstva.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Kronostime said:

Svet bi bio puno bolje mesto da su pare ulozene u raznorazne nacine ubijanje iskoriscene za poboljsanje zivotnih uslova covecanstva.

 

Dobro znaš da to nije istina i da stvari ne funkcioniraju tako. Koliko god to bilo užasno i zastrašujuće, bez WWI i WWII danas bismo živjeli u nekakvoj steampunk distopiji, bez antibiotika, anestetika...

Svrha 99% svemirskih istraživanja ima vojnu namjenu; bez toga danas ne bismo imali mobilnu telefoniju, osobna računala, internet, LED TV, Maglev vlakove i, opet, medicinu koja bi bila jako nazadna. A 99% svega toga je razvijeno u vojnu svrhu.

Sad but true, ali ratovi i vojna istraživanja su napravili više za "poboljsanje zivotnih uslova covecanstva" nego bilo koji period trajnog mira.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, ironside said:

 

Dobro znaš da to nije istina i da stvari ne funkcioniraju tako. Koliko god to bilo užasno i zastrašujuće, bez WWI i WWII danas bismo živjeli u nekakvoj steampunk distopiji, bez antibiotika, anestetika...

Svrha 99% svemirskih istraživanja ima vojnu namjenu; bez toga danas ne bismo imali mobilnu telefoniju, osobna računala, internet, LED TV, Maglev vlakove i, opet, medicinu koja bi bila jako nazadna. A 99% svega toga je razvijeno u vojnu svrhu.

Sad but true, ali ratovi i vojna istraživanja su napravili više za "poboljsanje zivotnih uslova covecanstva" nego bilo koji period trajnog mira.

Da li mislis da unistenje Irana ne bi imalo nikakve posledice po tebe ili bilo koga u zapadnom svetu - pod tim mislim na pojacani terorizam?

Muslimana imas oko sebe poprilicno i to bi ih samo jos vise radikalizovalo, sto pored vehabizma, zaista ne treba svetu.

Drzave Bliskog Istoka i Severne Afrike treba ostaviti da se same bave sobom i uredjuju odnose jer to je, obzirom na istoriju i mentalitet, jedini nacin da koliko-toliko budu u nekim mirnim odnosima sa drugima.

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ironside said:

@Kronostime Znaš da se ničeg ne grozim više od rata. Ovaj forum ipak smatram debatnim klubom, u kojem nitko od nas, bio ozbiljan ili ne, nema nikakve moći da na bilo što utječe.

Ja se grozim jos vise, jer sam ucestvovao u jednom meni nametnutom i nemam problema sa normalnom debatom.

Svakoga ko kaze Ma, sve to treba pobiti bih odveo na rasciscavanje bojista - tesko da bi ikada to ponovio.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Kronostime said:

Da li mislis da unistenje Irana ne bi imalo nikakve posledice po tebe ili bilo koga u zapadnom svetu - pod tim mislim na pojacani terorizam?

Muslimana imas oko sebe poprilicno i to bi ih samo jos vise radikalizovalo, sto pored vehabizma, zaista ne treba svetu.

Drzave Bliskog Istoka i Severne Afrike treba ostaviti da se same bave sobom i uredjuju odnose jer to je, obzirom na istoriju i mentalitet, jedini nacin da koliko-toliko budu u nekim mirnim odnosima sa drugima.

Pa upravo ostaviti zemljama Bliskog istoka da se same bave sa sobom i uredjuju medjusobne odnose je  siguran put u beskonacni  rat tamo...

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, mare80 said:

Pa upravo ostaviti zemljama Bliskog istoka da se same bave sa sobom i uredjuju medjusobne odnose je  siguran put u beskonacni  rat tamo...

Gresis, Iran i SA su tu glavni igraci (Siiti i Suniti) i treba ih pustiti da to  resavaju medju sobom. Svaki pokusaj nametanja zapadnoevropskih uzusa ce dovesti do pogorsanja stanja u Evropi, a ni USA nece biti imuna od toga - naprotiv: Islamska zajednica u USA je veoma jaka jos od vremena izbegavanja rata u Vijetnamu... Seti se Muhameda Alija, Malcolm X.....

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kronostime said:

Gresis, Iran i SA su tu glavni igraci (Siiti i Suniti) i treba ih pustiti da to  resavaju medju sobom. Svaki pokusaj nametanja zapadnoevropskih uzusa ce dovesti do pogorsanja stanja u Evropi, a ni USA nece biti imuna od toga - naprotiv: Islamska zajednica u USA je veoma jaka jos od vremena izbegavanja rata u Vijetnamu... Seti se Muhameda Alija, Malcolm X.....

Oni bi to resili tako sto bi direktno usli u oruzani sukob koji bi se prosirio od Pakistana do Sredozemlja...

Da nema uticaja Evrope i USA tamo prakticno sve zemlje Bliskog istoka bi se urusile same u sebe za par godina...

Muhamed Ali i Malcolm X imaju veze sa bliskoistocnim muslimanima i njihovim tumacenjem islama kao ja sa Etiopljanima....

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je pitanje dana kad ce USA da povuce neki ratni potez. Taj ko bude bio tu a ja mislim Iran, nahebace...Bice nauk za sve ostale, pa i ovakve komentare na forumima na drugom kraju sveta.

 

Bice samo preko vazduha i dosta im....Iran ima idiote na vlasti, morace krvavo da zavrse, dal sad ili kasnije, videcemo.

 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, mare80 said:

Oni bi to resili tako sto bi direktno usli u oruzani sukob koji bi se prosirio od Pakistana do Sredozemlja...

Da nema uticaja Evrope i USA tamo prakticno sve zemlje Bliskog istoka bi se urusile same u sebe za par godina...

Muhamed Ali i Malcolm X imaju veze sa bliskoistocnim muslimanima i njihovim tumacenjem islama kao ja sa Etiopljanima....

Njihovi sledbenici imaju itekako veze i to ne sme da se zanemari.

9 minutes ago, Pavaroti said:

Mislim da je pitanje dana kad ce USA da povuce neki ratni potez. Taj ko bude bio tu a ja mislim Iran, nahebace...Bice nauk za sve ostale, pa i ovakve komentare na forumima na drugom kraju sveta.

 

Bice samo preko vazduha i dosta im....Iran ima idiote na vlasti, morace krvavo da zavrse, dal sad ili kasnije, videcemo.

 

Sinko, kad budes video pravi rat i sta nosi sa sobom - onda pricaj.:ajme:

PS. Ne dao ti Bog da to vidis.

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sirija na putu napretka.

 

Syria and Cuba Confirm Willingness to Promote Cooperation

In statements to Prensa Latina, Syrian Deputy Minister of Health Habib Aboud described as important and successful the working visit to Syria by a delegation from the Biotechnology and Pharmaceutical Industries Business Group (BioCubaFarma).

He explained that 'the talks paved the way to to broaden the prospects for collaboration in the field of drug exchange and technology transfer in order to manufacture Cuban medicines in Syria'.

....Cuba has been supplying vaccines and medicines to Syria over the past few years, in a friendly initiative and expression of solidarity with this nation, which is facing a ferocious war imposed for more than eight years by the United States and its allies.

 

 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

 

jos ovo da ostavim u inat trumpu koji ne zeli da komentarise

 

Quote

Hamza bin Laden, the son of and possible successor to terror kingpin Osama bin Laden, is dead, a new report said Wednesday.

 

Quote

The sources would not discuss details of where or when the younger bin Laden died or whether the US played a role in his demise, and President Trump declined comment at the White House.

“I don’t want to comment on it. I don’t want to comment on that,” he said.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Британија ослободила ирански танкер упркос противљењу САД

Танјуг | 15. август 2019. 13:44 > 17:21 | Коментара: 2

Америчко Министарство правосуђа претходно је затражило да се ирански танкер задржи, пошто је Гибралтар одустао од поступка против посаде теретног брода "Грејс 1"

 
 
AP Photo

AP Photo

 

Британске власти Гибралтара одлучиле су да ослободе танкер "Грејс 1" пошто су добиле званична писмена уверавања од иранске владе да неће искрцати терет у Сирији, известио је данас дневник "Гибралтар хроникал".
 


"На основу тога, премијер Фабијан Пикардо одлучио је да укине наредбу о задржавању и дозволи броду да плови", објавио је лист на Твитеру, пренео је Ројтерс.

Америчко Министарство правосуђа претходно је затражило да се ирански танкер задржи, пошто је Гибралтар одустао од поступка против посаде теретног брода "Грејс 1", заплењеног у јулу код обала Гибралтара под сумњом да превози нафту у Сирију.

Сирија се налази под санкцијама ЕУ од 2014. године.

 

http://www.novosti.rs/вести/планета.479.html:812339-Britanija-oslobodila-iranski-tanker-uprkos-protivljenju-SAD

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

 

On Tuesday, the US warned Greece and other nations that it would view any assistance offered to the tanker as support for terrorism.

"We have conveyed our strong position to the Greek government on the matter, as well as all ports in the Mediterranean that should be forewarned about facilitating this vessel," a US State Department official said.

 

https://www.dw.com/en/us-warns-greece-not-to-harbor-iranian-tanker/a-50104242

 

...tanker se zato krece prema mersinu koji je ipak blize siriji nego grcka,

 

ne mogu da docekam da vidim u kojoj luci ce da zavrsi

Link to comment
Share on other sites

  • fancy pinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...