Jump to content

Bliski Istok


A sad

Recommended Posts

2 hours ago, MeanMachine said:

 

Izrael bi bombardovao postrojenja ali samo ako bi Ameri ucestvovali u tome, nemaju kapacitet da nesto bitno urade protiv tih postrojenja. Problem je sto i sami Ameri nisu sigurni sta bi postigli jer za vreme Busa mladjeg se to razmatralo i jedan od zakljucaka je da bi morali da upotrebe atomske bombe da bi unistili ta postrojenja, a onda kako se opravdati pred svetom eto mi bacili atomke da Iran ne bi napravio atomke koje mu trebaju da mi ne bi bacili atomke na njih eto mi good guys oni bad guys 😄

 

 

Tu objasnjenje ne treba. Zemlje kao sto je Iran gde verski fanatici vladaju drzavom i koji mogu da potegnu to oruzije samo zato sto im je neko rekao da im je Deda Mraz ruzan, treba da budu u roku od odmah sprecene da imaju to oruzije. Po svaku cenu, pa i po cenu da se nuklearna potrojenja unistavaju nuklearnim bombama. 

 

A ako se neko buni i ne slaze sa ovim, nema problema, sacekamo jos par godina i kada razviju pun ICBM. Kada krenu da bacaju po BI pa po EU ( a  amerikaci ce da cekaju jer kao nece to nas) e onda ce da bude kuku lele. Tada ce da bude kasno. Najvreca pretnja svetskom miru nije (vise) Rusija, Kina takodje (njima je kako da uvaljaju vise svojih proizvoda) vec upravo Iran. Budaletine na vlasti kojima je sopstvena smrt i smrt svoje dece cast u ime Deda Mraza. Sa takvim mozgovima dzaba se trudite da pregovarate i da ih odvracate. Cim pokazete strah.....gotovo je. 

Edited by Dzoni_m
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Selina said:

Tramp poziva i savetuje Izraelu da izbombarduju nuklearna postrojenja u Iranu, Bajden kaze da im je savetovao da

bombarduju, ali da budu umereni i da ta odmazda bude nekako proporocionalna, srazmerna.

 

Demokrate imaju problem jer ne mogu i ne smeju da pozivaju na neku odmazdu, ali znaju da reakcije mora

da bude. Nekako je stvarno strasna danas nja situacija, uglavnom, ali i ne samo sa Bliskim Istokom.

Ne znam odakle ti da je Biden savetovao da bombarduju, ustvari je zahtevao da ne napadaju nuklearna postrojenja, a sad cak I pokusava da ih odgovori od napada na naftna postrojenja.

Nakon ubistva Nazrale u bunkeru, nesto mi se cini da mogu da dopru I do nuklearnih postrojenja. Izgleda da su potvrdili I smrt njegovog naslednika. Tako da je moguce da ce I u Iranu ici na mule.

Link to comment
Share on other sites

On 10/4/2024 at 4:12 PM, Angelia said:
On 10/4/2024 at 9:44 AM, shonke said:

 

"Da je moj sin..." Pošto nije, šta onda?

 

Pri čemu pričamo o američkoj ili drugoj deci čije države nisu ni blizu tog područja.

Expand  

Jel me to diskvalifikuje da komentarisem jer mi sin nije na ratistu?

Ne naravno, nego je poenta da svi mi iz daljine mnogo lakše kažemo "trba im j...ti mater teroristicku" ali to treba neko da obavi. Neko mora da sidje u govna da bi ih počistio a mi što navijamo ni smrad nećemo osetiti. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Ne znam odakle ti da je Biden savetovao da bombarduju, ustvari je zahtevao da ne napadaju nuklearna postrojenja, a sad cak I pokusava da ih odgovori od napada na naftna postrojenja.

Nakon ubistva Nazrale u bunkeru, nesto mi se cini da mogu da dopru I do nuklearnih postrojenja. Izgleda da su potvrdili I smrt njegovog naslednika. Tako da je moguce da ce I u Iranu ici na mule.

 

"Bunker" u kome je bio Nazral je u gradu i ne radi se o super bunkeru, vec o nekakvom ojacanom podrumu ukopanom duboko.

 

Iranci deo nuklearnog programa imaju u bunkerima unutra planina/brda nesto npr ko NORAD u Americi, jna aerodrum Zeleva kod Bihaca, komadni centar PVO ispod brda Strazvica u Rakovici, NATO je Strazvicu tukao svako malo 1999 pa nisu uspeli da je uniste.

 

Takodje na Nazrala su poslali eskadrilu aviona svaki sa mnogo bombi jer im je to komsiluk pa im ne treba mnogo goriva, sto protiv Irana ne bi funkcionisalo, sad se pominje da ce odgovor biti raketnog tipa dakle Izreal ce da ispali svoje raketa na Iran. Moguce da ce gadjati neke meke a bitne mete za Iran, npr komandu garde, aerodrume, baze itd.

 

Ali nekakav udar po nuklearnim postrojenjima koji bi imao veceg efekta tesko, doduse po nekima mogli bi da pokusaju da pogode ulaze u ista sto bi Irancima bio ozbiljan problem.

 

Sto se tice nafte tu je problem sto bi ista znatno poskupela a ako Iran odluci da pravi probleme oko prolaza tankera kroz Hormuz eto nama ozbiljne ekonomske krize.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...