Jump to content

Bliski Istok


A sad

Recommended Posts

1 hour ago, MeanMachine said:

 

@Klotzen

 

Jel su ove iranske zujalice letele ovako nisko i u Ukrajini?

 

Kaže tviteras da lete baš nisko i tako deluje jer mi se čini da u Ukrajini bi letele na solidno većoj visini.

 

Nije nemoguće da su Rusima prodali znatno manje sposobne kamikaze.

 

Elem ako ovako budu leteli onda sam pogrešio i iron dome ne može ih obarati isključivo lovci.

 

Ja nisam video da lete ovako nisko. Obično je to od 50-150m visine. Misilm da je ovaj ili feleričan ili je došlo do neke greške. Na ovoj visini gotovo sigurno neće stići do mete jer će udariti u nešto. 

 

Dronovi bi mogli biti samo uvod a da se kasnije ispale rakete koje bi u isto vreme stigle iznad Izraela kada i dronovi da zaguše Izraelski PVO. Ostaje da vidimo koje su mete odabrali. Bude li pogođeno nešto civilno odgovor će biti siguran. SAD leti iznad Iraka i obara dronove, to je jedna od vesti. Izrael je takođe podigao avijaciju tako da i oni čekaju dronove da stignu ali sada je pitanje da li da gađaju drnove ili da čekaju rakete.

 

Izrael je pogodio konzulat koji se ispostavilo nije konzulat nego štab odakle su komandovali Hezbolah i Hamas napadima. Ja iskreno ne verujem da Izrael neće odgovoriti ali postoji mala šansa da Izrael ne odgovori ako mete budu samo vojne baze.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hajde da se i ja pridruzim nagadjanjima sta bi moglo da se desi. Da li je nekom palo na  pamet , ako bude sve ovo kako vi pretpostavljate oko bombardovanja Izraela , da ovo nije jedna perfidna navlakusa  da Iran reaguje bas ovako. Zar ste zaboravili kakav je bio  odgovor Izraela na ono sranje Hamasa. Ne mogu da skapiram sta ce im pasti na pamet da uniste u Iranu. A onda ce ovdasnji mirotvorci i humanisti da suze rone nad neduznim narodom Irana. Mozda je ovo "legalizovanje" unistenja Iranskih nuklearnih postrojenja . Ali hajde da vidimo sta ko radi na BI.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darko said:

That didn't age well. 

 

Glupani glupi. Neverovatno.

 

Jedan od najnerazumnijih i najsuludijih poteza u mojih 50 godina. A nije da je konkurencija tanka i slaba.

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, JohnnyDragon said:

Cilj im je da ih Izrael napokon sravni sa zemljom. 

 

To su patriote kao Slobo, Sadam , Hamas i slični.

Prackama napadas svetsku super silu. 

Posle što kaže @Koca Popovic ima da se plakyy.

 

Kad bi to bilo ratovanje puskama druga prica bi bila. Ali to su prosla vremena. U ratu Irak Iran citao sam da su Iranci drzali egal sa ogromnom masom ljudstva. Citao sam na primjer kad treba rascistiti minsko polje posalju 5000 ljudi i onda moze da ide redovna vojska. Ali ta taktika danas ne pije vodu. Dronovi su skroz nova stvar u ovim poslednjim ratovima. Ali dronovi za sada ne donose konacnu pobjedu. Mozda u nekoj buducnosti.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Nek grmi jako said:

 

Glupani glupi. Neverovatno.

 

Jedan od najnerazumnijih i najsuludijih poteza u mojih 50 godina. A nije da je konkurencija tanka i slaba.

Posle invazije Ukrajine, ništa me više ne iznenađuje. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Darko said:

Koliko sam video, ovaj lik sere.

Vidim i ja, ali ovo nije izmislio, to je valjda išlo na Iranskoj TV kao "reklama"...

1 minute ago, JohnnyDragon said:

 

Iran je vojno relevantan koliko je i Srbija ekonomski tigar. 

 

Zar nije ?....ako mi potrošimo za EXPO 8 puta više novce od Japana, a očekujemo 10 puta manje ljudi, zar nismo ekonomski tigar. Nemoj si ljubomoran :smiley2:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, JohnnyDragon said:

Naravno da sere.

Iran je vojno relevantan koliko je i Srbija ekonomski tigar. 

Uh, ne bih baš dotle išao ali naravno nisu ista liga ko Izrael i zapad.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Darko said:

Uh, ne bih baš dotle išao ali naravno nisu ista liga ko Izrael i zapad.

Vidi, da ih iko smatra ozbiljnom silom sigurno im ne bi rokali "diplomatska predstavnistva", i sve ostalo kad im se prohte.

Izrael je u ravni sa USA i Kinom, pa 10 mesta prazno...

Iran je u ravni sa Azerbejdžanom npr.

incomparable.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, JohnnyDragon said:

Vidi, da ih iko smatra ozbiljnom silom sigurno im ne bi rokali "diplomatska predstavnistva", i sve ostalo kad im se prohte.

Izrael je u ravni sa USA i Kinom, pa 10 mesta prazno...

Iran je u ravni sa Azerbejdžanom npr.

incomparable.

Ovim si sve rekao.....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Po medjunarodnom pravu, Izrael jeste ovo zapoceo bombardovanjem iranske ambasade.

 

34 minutes ago, Darko said:

Posle invazije Ukrajine, ništa me više ne iznenađuje. 

 

 

Isto gledam na stvari. Ni jedan bit mog razmisljanja nije verovao da ce RU zapoceti rat ovih razmera, i bio sam dugo sokiran kada je pocelo, nedeljama. Na kraju sam se samo pomirio da je taj rat zapocet, da ce da traje, da je to novo normalno, i vise se ne usudjujem da ista vise tvrdim u ovim ludim vremenima. Eventualno mogu da nagadjam xD

 

Eto, i ovo lansiranje dronova (ako li ostane samo na dronovima) mi deluje najpre kao pokazivanje misica Irana, kako za domacu upotrebu, tako i prema svetu, te da zele da kazu da nece trpeti nicija sranja i da ce odgovoriti retorzijom u najmanju ruku.

 

Mislim da "BRICS-ovci", i njihovi najblizi saradnici, krenuli u ofanzivu koristeci povoljan momenat dobijen jakom polarizacijom Americkom drustva i najvisih politickih ustanova koja je za posledicu donela opstrukcije, neslaganja i brojne unutarnje probleme u toj zemlji, i za koje "BRICS-ovci" racunaju da ce ih drzati preokupiranim naspram uloge kisobrana svojim saveznicima koju su dugo igrali.

S tim u vezi, ni invazija na Tajvan ne deluje vise od par sahovskih poteza daleko...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...