Jump to content

Bliski Istok


A sad

Recommended Posts

On 2/23/2024 at 12:11 AM, Darko said:

 

Baš me zanima mišljenje @Mama_mia, @McLeod, @tomas.hokenberi. To jest, kakva mentalna gimnastika će se iskoristiti da se opravda ovo.

 

 

...mozda i mene zanima misljenje kompletnog foruma oko onoga sto pisem, ali ono najcesce izostaje - zato idem na quid pro quo :classic_biggrin:

Sigurno napamet znamo ono kada  mlada i ambiciozna FBI pripravnica pita gospodina Hanibala L. da joj kaze sta misli o necemu....Gospodin Lekter odgovara bas to u boldu. 

...salim se naravno, nema potrebe za tim jer uvek znam misljenje svakog od vas na ono sto ja napisem, cak znam i razlog zbog cega se ne reaguje.  Vidovita kao da sam vanbracna cerka dr Nestora i baba Vange sto bi rekao onaj lik....

 

i tako...inace saopstila bih jednu ekskluzivnu vest, skoro neverovatnu a to je Iran trazi prekid vatre. To je takodje sala da je vest neverovatna jer Iran kao i ostale muslim zemlje kao i hamas - svi zajedno horski zahtevaju prekid vatre kako bi se spaslo to malo preostaih terorista i da se sacava zmijska glava Sinwar.

 

Kad smo vec kod `porucenih` misljenja ovo neka bude Hanibalovo - quid pro quo. Ostaviti hamas na zivotu ili ne?

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, DJ_Vasa said:

 

Uh, a gde su tu Palestinci? Čak ni ovo što pišeš nije baš sasvim tačno, ali 'ajde da ne gnjavimo još sa istorijom kulture i nauke. Ne znam gde piše, osim u levatorskim kulama stražara, da se ne mogu porediti kulturna dostignuća kao ni aktuelni nivoi kulture. Ja možda nisam toliki stručnjak za italijansku, kinesku, argentinsku ili tajlandsku kulturu, ali nije mi poznato da većina Italijana, Kineza, Argentinaca ili Tajlanđana podržava neke teroriste, da se mnogi od njih bave terorizmom, da podržavaju otimanje talaca ili da se bave sličnim stvarima.

 

Kad su tako kulturni, neka smanje podršku teroristima, neka uzmu knjigu u šake i neka se slobodno bave matematikom, fizikom, pisanjem, slikanjem, komponovanjem, investicijama, proizvodnjom ili čime god hoće. To će podržati svako, pa čak i Izrael.

 

Uopste je nebitno da li je njima vazno ili nije, bitna je projekcija koja se pravi na osnovu pripadnosti nekoj grupi. 

 

7 hours ago, Eddard said:

 

Arapi imaju veze sa Persijom koliko i Turci sa antičkom Grčkom i Vizantijom.

 

Iako postoje veze i uticaji, arapska i persijska kultura su dve različite kulture. Čak i ti famozni arapski brojevi nisu arapski, već pre svega indijski. Bankovni sistem je postojao još za vreme starog Egipta i Mesopotamije, nigde veze sa Islamom. Za alkohol si omašila fudbal za par milenijuma, kao i za irigacione sisteme, astronomija je takođe mesopotamsko nasleđe, a ljudska prava persijsko nasleđe vekovima pre nego što je Muhammed bio grešna misao u glavi svog oca... 

 

Da su neke od ovih stvari arapi doneli u zapadnu civilizaciju (kao npr. te famozne brojeve), well yes, ali ih to i dalje ne čini ekskluzivno arapskim nasleđem, ništa više nego što je sarma autohtono srpsko jelo.

 

Tomas brži. 

 

Da, sve sam omasila... Odredili ste "civilizacijski" ko je podoban za odstrel, pa ako treba istorija, onda super, ako ne treba onda amnezija... 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, tomas.hokenberi said:

1. Persijanci nisu Arapi. Nemoj da se prevariš da nekog Iranca nazoveš Arapinom - uvrediće se.

2. Cifre koje mi nazivamo arapskim nisu arapske već su ih Arapi preuzeli od Indijaca i preneli do Evrope kada su okupirali današnju Španiju.

Koji su to značajni civilizacijski doprinosi arapske civilizacije u zadnjih 5 vekova? Ne sumnjam da neki i postoje ali da li mozeš da ih nabrojiš par?

 

Stvar je da je Vasa napisao Arapi, a ustvari koristite pogresne termine jer se ovde radi o radikalizovanim muslimanima. Ta dva pojma nisu sinonimi iako se cesto podudaraju.  

Link to comment
Share on other sites

Govorit Hamaas:

Spremite se braco ..........nase duse su prokljucale ........... nasa ljutnja je uzavrele....Strasna eksplozija se sprema Buuuuuaaaaaaaa 

 

“Let our enemy know that souls are boiling… [our] anger is imminent… and an explosion is coming in response to any restrictions on the entry of Muslims to Al-Aqsa Mosque during the month of Ramadan,” Hamas wrote.

 

...a govor kao i govornik lici na ono kada izvestava iz staba Hutija, videli ste ga a posebno culi - stand up - horror

 

 

 

 i podrska antiizraelskim snagama:

 

 

 

 

...quid pro quo - mislim da ovi ne znaju tu igru jer oni hoce nesto za nista....

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

Da, sve sam omasila... Odredili ste "civilizacijski" ko je podoban za odstrel, pa ako treba istorija, onda super, ako ne treba onda amnezija... 

 

Ne učitavaj bezveze. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

Uopste je nebitno da li je njima vazno ili nije, bitna je projekcija koja se pravi na osnovu pripadnosti nekoj grupi. 

Ja sam odgovorio na konstataciju o kulturi, u koju spadaju društveno ustrojstvo, preovlađujuća uverenja, institucije stvorene u okviru grupe i slično. Kulturu definišu otprilike tako. Eto, imaju je mnoge zemlje, zajednice, grupe, pa i Palestinci. Na primer, Brazil ima kulturu u kojoj mnogi vole fudbal ili sambu. Grčka kultura obuhvata fetu, giros i sirtaki, španska obuhvata flamenko, portugalska fado, italijanska tarantelu itd. Običan Nemac uživa uz pivo i kobasice, Francuz uz sir i vino, a obojica vole fudbal. Šta ćeš, neka društva većinski vole fudbal, neka više vole bejzbol, neka hokej, a neka Hamas. Ja zaista nisam kriv što dotični tamo uživaju podršku. Šta ćeš, kultura obuhvata i lepe stvari kao što je kuhinja, ali i ružne.

 

4 hours ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

Stvar je da je Vasa napisao Arapi, a ustvari koristite pogresne termine jer se ovde radi o radikalizovanim muslimanima. Ta dva pojma nisu sinonimi iako se cesto podudaraju.  

 

Nisam. Napisao sam samo da Palestinci govore arapski i da su deo opšte arapske kulture. Niko im ne brani da odatle uzmu pametne stvari, kao što su kuhinja, muzika ili književnost, pa da se usredsrede na to.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, DJ_Vasa said:

Ja sam odgovorio na konstataciju o kulturi, u koju spadaju društveno ustrojstvo, preovlađujuća uverenja, institucije stvorene u okviru grupe i slično. Kulturu definišu otprilike tako. Eto, imaju je mnoge zemlje, zajednice, grupe, pa i Palestinci. Na primer, Brazil ima kulturu u kojoj mnogi vole fudbal ili sambu. Grčka kultura obuhvata fetu, giros i sirtaki, španska obuhvata flamenko, portugalska fado, italijanska tarantelu itd. Običan Nemac uživa uz pivo i kobasice, Francuz uz sir i vino, a obojica vole fudbal. Šta ćeš, neka društva većinski vole fudbal, neka više vole bejzbol, neka hokej, a neka Hamas. Ja zaista nisam kriv što dotični tamo uživaju podršku. Šta ćeš, kultura obuhvata i lepe stvari kao što je kuhinja, ali i ružne.

 

 

Nisam. Napisao sam samo da Palestinci govore arapski i da su deo opšte arapske kulture. Niko im ne brani da odatle uzmu pametne stvari, kao što su kuhinja, muzika ili književnost, pa da se usredsrede na to.

 

Sve su to generalizacije. U sustini ne netacne, ali generalizacije. 

 

45 minutes ago, Eddard said:

 

Ne učitavaj bezveze. 

 

Tacno sta sam ucitala? Da je izjava (one ne znam sta je) kako treba pobiti sve dobila debeli zid odbrane? 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

Sve su to generalizacije. U sustini ne netacne, ali generalizacije. 

 

Obrati se onima koji su definisali kulturu i pisali o njoj. Evo šta kaže American Heritage Dictionary of the English Language:

 

Quote

The set of predominating attitudes and behavior that characterize a group or organization

Evo i Collins:

 

Quote

the total of the inherited ideas, beliefs, values, and knowledge, which constitute the shared bases of social action

 

Jes' da nisu ovo jedine definicije, da tu ulaze i vrednosti, da može da se ispiše i u nekoliko redova, ali ja zaista nisam kriv što je kod nekih dominantno da vole sambu, giros ili flamenko, a neki teroriste. Nisam ni kriv što se ne koncentrišu na pametnije stvari, kao što je fudbal ili muzika.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Mama_mia said:

 

...mozda i mene zanima misljenje kompletnog foruma oko onoga sto pisem, ali ono najcesce izostaje - zato idem na quid pro quo :classic_biggrin:

Sigurno napamet znamo ono kada  mlada i ambiciozna FBI pripravnica pita gospodina Hanibala L. da joj kaze sta misli o necemu....Gospodin Lekter odgovara bas to u boldu. 

...salim se naravno, nema potrebe za tim jer uvek znam misljenje svakog od vas na ono sto ja napisem, cak znam i razlog zbog cega se ne reaguje.  Vidovita kao da sam vanbracna cerka dr Nestora i baba Vange sto bi rekao onaj lik....

 

i tako...inace saopstila bih jednu ekskluzivnu vest, skoro neverovatnu a to je Iran trazi prekid vatre. To je takodje sala da je vest neverovatna jer Iran kao i ostale muslim zemlje kao i hamas - svi zajedno horski zahtevaju prekid vatre kako bi se spaslo to malo preostaih terorista i da se sacava zmijska glava Sinwar.

 

Kad smo vec kod `porucenih` misljenja ovo neka bude Hanibalovo - quid pro quo. Ostaviti hamas na zivotu ili ne?

 

Ovo je već bolje od McLeod-ovog odgovora. Tehnika 9, umetnički dojam 9.5. Razlog za visoku ocenu mentalne gimnastike: nema osuđenja izjave i još dodato lepo spinovanje: svako ko je protiv preterane upotrebe sile, mora da je za Hamas. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eddard said:

I još jedno učitavanje, sad sam te reportovao, čisto da znaš ko je kad te banuju.

Ajde ne drami. Iako me Baby često iznervira svojim načinom komunikacije i pogrešnim razumevanjem rečenog, vidim na šta cilja. A to je: koji se tuki uopšte dovodi civilizacija u razgovor kao odgovor na onu Šešeljevku? @Smrtokapa je to detaljno i jasno objasnio. 

Link to comment
Share on other sites

Taj potpuno nekritički stav prema Izraelu, tj. nemogućnost da se preko usta (ili tastature u virtuelnom okruženju kao što je ovo) prevali kritika za njihove postupke i jeste problem. Ja nemam problem s tim da je neko na strani Izraela (msm imam, ali for the sake of discussion ću prihvatiti da taj neko ima stav kao što ja imam svoj), već baš sa tim odsustvom kritike. Mislim da su premijer Izraela i njegovi ministri imali fair share šovinističkih izjava da se to ne može smatrati nikakvim "izvlačenjem iz konteksta". 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJ_Vasa said:

 

Obrati se onima koji su definisali kulturu i pisali o njoj. Evo šta kaže American Heritage Dictionary of the English Language:

 

Evo i Collins:

 

 

Jes' da nisu ovo jedine definicije, da tu ulaze i vrednosti, da može da se ispiše i u nekoliko redova, ali ja zaista nisam kriv što je kod nekih dominantno da vole sambu, giros ili flamenko, a neki teroriste. Nisam ni kriv što se ne koncentrišu na pametnije stvari, kao što je fudbal ili muzika.

 

Group or organization moze biti grupa unutar neke druge grupe. 

 

Naravno da postoje neke zajednicke 'tacke' unutar nekih grupa, ali daleko od toga da svaka jedinka jeste ili moze da se svrsta pod atributima istog. 

 

Ne znam, mozda se ti osecas kao apsolutni Srbin unutar 'grupe' i svaka karakterizacija te cini jednakim kao i ostali. 

 

30 minutes ago, Darko said:

Ajde ne drami. Iako me Baby često iznervira svojim načinom komunikacije i pogrešnim razumevanjem rečenog, vidim na šta cilja. A to je: koji se tuki uopšte dovodi civilizacija u razgovor kao odgovor na onu Šešeljevku? @Smrtokapa je to detaljno i jasno objasnio. 

 

Ja apsolutno razumem napisano, kada ne razumem pitam, nego se uvek krive kad nesto napisu, eto ih u gomili da brane stav... i bas nisu rekli sta su rekli. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

Group or organization moze biti grupa unutar neke druge grupe. 

 

Naravno da postoje neke zajednicke 'tacke' unutar nekih grupa, ali daleko od toga da svaka jedinka jeste ili moze da se svrsta pod atributima istog. 

 

Ne znam, mozda se ti osecas kao apsolutni Srbin unutar 'grupe' i svaka karakterizacija te cini jednakim kao i ostali. 

 

Izvini, ali zaista ne vidim svrhu da objašnjavam ono što se uči u gimnaziji niti da vadim definicije jednostavnih pojmova. Trudim se da ne pišem o onome što ne poznajem dovoljno, a mislim da je Mama_Mia sasvim u pravu kada je napisala onaj apel na temi koja se bavi ovim delom foruma.

 

Ako te zanima kako se osećam ili izjašnjavam, slobodno otvori temu o meni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, DameTime said:

Taj potpuno nekritički stav prema Izraelu, tj. nemogućnost da se preko usta (ili tastature u virtuelnom okruženju kao što je ovo) prevali kritika za njihove postupke i jeste problem. Ja nemam problem s tim da je neko na strani Izraela (msm imam, ali for the sake of discussion ću prihvatiti da taj neko ima stav kao što ja imam svoj), već baš sa tim odsustvom kritike. Mislim da su premijer Izraela i njegovi ministri imali fair share šovinističkih izjava da se to ne može smatrati nikakvim "izvlačenjem iz konteksta". 

Ima dobrih razloga zašto neko može biti na strani Izraela. Ja sam jedan od tih ljudi, zašto - to sam objasnio na početku ove teme. Ali to ne znači da Izrael nema problema - tretman Palestinaca pre 7-og Oktobra left a lot to be desired. Kamoli posle.

 

Meni smeta nedoslednost. Smetaju tvoji i Baby-ni upisi, ali ne smetaju pozivi na sravnjivanje Gaze, ubistva dece koja su indoktrirana od strane Hamasa, i razne izjave Izraelskih zvaničnika. Jedni se banuju, drugi ne.

15 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

Ja apsolutno razumem napisano, kada ne razumem pitam, nego se uvek krive kad nesto napisu, eto ih u gomili da brane stav... i bas nisu rekli sta su rekli. 

Meni si dosta puta pripisala pobude koje nisu bile moje, to jest, nisi razumela kako stvari izgledaju sa moje tačke gledišta. Ali to po meni nije za ban, mada je teže diskutovati sa tobom. U svakom slučaju, video sam na šta ciljaš u tvom postu i tu se slažem. 

Edited by Darko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Darko said:

 

Meni si dosta puta pripisala pobude koje nisu bile moje, to jest, nisi razumela kako stvari izgledaju sa moje tačke gledišta. Ali to po meni nije za ban, mada je teže diskutovati sa tobom. U svakom slučaju, video sam na šta ciljaš u tvom postu i tu se slažem. 

 

Da, to je sa druge teme. Uvek postoji nesto sto pise izmedju redova, a mi (svi ovde zajedno) nismo bas skloni obracanju paznje u ovom neformalnom pisanju sta i kako se izrazavamo i otud dolazi do tacnih ili pogresnih zakljucaka. 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Izvini, ali zaista ne vidim svrhu da objašnjavam ono što se uči u gimnaziji niti da vadim definicije jednostavnih pojmova. Trudim se da ne pišem o onome što ne poznajem dovoljno, a mislim da je Mama_Mia sasvim u pravu kada je napisala onaj apel na temi koja se bavi ovim delom foruma.

 

Ako te zanima kako se osećam ili izjašnjavam, slobodno otvori temu o meni.

 

Nije ni vazno Vaso da mi objasnjavas, nisam ja zaboravila gimnaziju, izgovor je bedan... mozda da ubacis i DT da joj kazes da je klinka i ne kapira nista... 

 

Nije ni tajna da iz svojih nekih pobuda koje mislite da su civilizacijske podrzavate divljastvo da bi utrli put nekim drugim divljacima. Sve u svemu, golema i uzaludna rabota. Pritom, nedoslednost je sklonost svih nas kada gledamo iz nase perspektive. Tipa, podrzavacu demokratiju po cilju da dozvolim da se unisti jer me nervira ona ili ova grupa, pa cu se naknadno cesati tamo gde me ne svrbi. 

 

Arabski svet nije doprineo mnogim civilizacijskim tekovinama, to su divljaci koji unistavaju i ubijaju sve sto stignu kad sidju sa kamile. I dogod tako mislite, nemojte zaboraviti da su seli na rudu koja je neophodna za funkcionisanje zapadne civilizacije, pa su dosli do toga da grade najmodernije infrastrukture, i kamile zamenili lambordzinijem... i ma sta god mislili, pre par dana su kupili najveci londonski aerodrom kao jednu od bezbrojinih investicija, dok zapadni svet ima problem kako da ukroti zene i ugura mi bebe u stomak, a muskim potomcima pusku u ruke da se bore protiv toga u generacijama koje dolaze. Ko zagine, poslacemo mu misli i molitve... 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Darko said:

Ajde ne drami. Iako me Baby često iznervira svojim načinom komunikacije i pogrešnim razumevanjem rečenog, vidim na šta cilja. A to je: koji se tuki uopšte dovodi civilizacija u razgovor kao odgovor na onu Šešeljevku? @Smrtokapa je to detaljno i jasno objasnio. 

 

Izvini, ali ja dođem na temu, vidim njen post koji je u svakoj svojoj iznetoj stavci faktički i istorijski netačan i na to ukažem, a zauzvrat mi se lepi etiketa da određujem ko je podoban za odstrel, da branim izjave kako treba pobiti sve Palestince, pa onda na kraju i ovo:

 

8 hours ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Nije ni tajna da iz svojih nekih pobuda koje mislite da su civilizacijske podrzavate divljastvo da bi utrli put nekim drugim divljacima...

 

Arabski svet nije doprineo mnogim civilizacijskim tekovinama, to su divljaci koji unistavaju i ubijaju sve sto stignu kad sidju sa kamile. I dogod tako mislite

 

To je klasično učitavanje i podmetanje i iz toga ne želim da izvlačim nikakvu suštinu i poentu onoga što je htela da kaže, dovoljno godina sam to morao da radim kao moderator, sad me zabole. Nek se izjasni kako treba ako hoće da diskutuje, a ne da svi mi gledamo u čarobnu kuglu i da iz mora podmetanja i učitavanja izvlačimo nekakvu suštinu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Eddard nisam tebi lepila etiketu... nego drustvu koje nema komentare na onu izjavu one zene iz videa i prethodne komentare koji su se odnosili na masovno ubijanje dece i zena jer su eto indokrinirani... Koliko se secam ti nisi tako nesto komentarisao, tako da nema potrebe za dramom koju dizes... 

 

Tebi sam jedino komentarisala tvoje zacepljavanje usta DT jer eto, boze moj, mlada i neiskusna pa ne moze da donese valjan zakljucak... 

Edited by 𝓑𝓪𝓫𝔂
Link to comment
Share on other sites

On 2/24/2024 at 11:41 PM, Darko said:

Ovo je već bolje od McLeod-ovog odgovora. Tehnika 9, umetnički dojam 9.5. Razlog za visoku ocenu mentalne gimnastike: nema osuđenja izjave i još dodato lepo spinovanje: svako ko je protiv preterane upotrebe sile, mora da je za Hamas. 

 

....Potreban je neki dijagram za objasnjenje ovih ocena, neka razina za razumevanje sta se zeli postici, ako to nije samo zbir reci u slobodnom padu bez ikakvog znacaja za ovu temu, ili bilo koju drugu temu. Jer onaj apel koji pominje dj vasa se ne odnosi samo na ovu temu vec na svaku na kojoj lupetanje nije podrazumevano.

 

to kao prvo a drugo, imamo konstataciju da 

"svako ko je protiv preterane upotrebe sile, mora da je za Hamas". Da li je tacno da se ovde diskutuje o prekomernoj upotrebi sile? Ako je to tacno pitala sam pre nekoliko meseci - koja je to kolicina upotrebe sila koja bi bila podnosljiva ili odobravajuca ? Niko nije odgovorio. Zasto nije odgovorio? Znamo zasto nije. Nemaju pojma koja je mera prava mera i samo ponavljaju nesto o cemu su culi od drugih kao gluvi telefoni, tako se to pitanje valja kao grudva snega i postaje ogromna - postaje pitanje svih pitanja, a pritom je totalna glupost jer odgovor nemaju. Niko ga nema. A sa druge strane, skloni su da se sloze da hamas treba unistiti. Znaci unistiti ili ostaviti na zivotu? Srednje ne postoji. 

 

Npr. ako Hamas siluje 200 zena, da li vojska izreala sme da siluje isto 200 i da to bude prava mera - ni zenu vise ni zenu manje? Ako hamas napadne na Izrael da li Izrael sme da uzvrati i sa koliko snage? Kako se to meri? Ako vec znate sve te racunice i merenja zasto se cuti? Neka daju formulu.

 

....Ali to je ta prica samo ako hocemo da se pravimo naivni ili kada zaista nemamo blage veze o cemu pisemo a uzasno zelimo - jer istina je da se podleze hamasovskoj propagandi i staje na stranu hamasa time sto se trazi pravednicka mera za upotrebu sile. Civili su hamasova odgovornost jer Hamas ne drzi samo izraelske taoce vec i arapske. Pa civili koje ne znam zasto nazivam civilima ako su deo teroristicke masinerije, su njihovi zastitnici inace bi ovaj rat bio gotov daleko pre. Zasto se i dalje pominje prekid vatre? Ili prekomerna sila? Kao da ce hamas da dozvoli da arapi napuste gazu i da ostanu sami sa izraelskom vojskom? Da li je istina da to neko veruje, ili je istina da je debela i teska neobavestenost uzela svoj danak - bas onako kako je Hamas i zamislio da se izvuce iz sranja koje je napravio uz pomoc raznih ajatolaha i pravoslavnih podrzavalaca ajatolaha....Zamislite scenu gde hamas sklanja civile i ostaje sam u Gazi sa idf ...To ni spilberg ne bi mogao da napravi a da lici autenticno. Tu bi trebalo razmisliti zasto je to tesko za zamisliti? E pa zato sto hamas bez civilnih pomagaca ne postoji.

 

p.s. Sigurna sam da vise neces doci u napast da mi ocenjujes post kao kakav sudijski ziri i kao da je u pitanju takmicenje u klizanje na ledu.

 

 

 

 

 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

I need a watchman to tell me this is what a man says but this is what he means, to draw a line down the middle and say here is this justice and there is that justice and make me understand the difference. 

 

Ukratko. 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Angelia said:

 

Poprilicno lepo objasnjava neke stvari.  Naravno, neki tek otkrivaju da je UNRWA ispostava Hamasa.

 

 

 

fc6fd9c5f0b4754714dd8311d34a95cf-d541bd3

 

Ovde Hamas odvlaci les coveka koga su sat pre toga ubili. Covek u crnom je identifikovan socijalni radnik UNRWA.

Radi se o momku starom 21 godinu koji je bio na muzickom festivalu i onda je ubijen Les je vec 100 dana kod Hamasa.

Edited by Selina
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Selina said:

fc6fd9c5f0b4754714dd8311d34a95cf-d541bd3

 

Ovde Hamas odvlaci les coveka koga su sat pre toga ubili. Covek u crnom je identifikovan socijalni radnik UNRWA.

Radi se o momku starom 21 godinu koji je bio na muzickom festivalu i onda je ubijen Les je vec 100 dana kod Hamasa.

Kao sto rekoh, trgovci lesevima. Svako iole obavesten zna sta je UNRWA vec 20 godina. Isto kao sto je Hamas I ta ideologija ukorenjena medju civilima ili "civilima" tako je I u svemu u Gazi, u skolama, bolnicama, novinarima... nisu oni slucajno pokrali sve pare od pomoci, I iskoristili pomoc za izgradnju teroristicke infrastrukture. Tvrdnja UNRWA da nisu znali sta im je ispod HQ je smesna. 

 

 

https://www.timesofisrael.com/directly-beneath-unrwas-gaza-headquarters-idf-uncovers-top-secret-hamas-data-center/

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mnogo je pitanja, na neka je baš teško dati odgovor, a ima i onih gde je odgovor jednostavan.

 

1 hour ago, Mama_mia said:

Npr. ako Hamas siluje 200 zena, da li vojska izreala sme da siluje isto 200 i da to bude prava mera - ni zenu vise ni zenu manje? Ako hamas napadne na Izrael da li Izrael sme da uzvrati i sa koliko snage? Kako se to meri? Ako vec znate sve te racunice i merenja zasto se cuti? Neka daju formulu.

 

Evo, recimo, za ove silovane žene. Ako je Hamas silovao 200 žena, koliko žena sme da siluje vojska Izraela? Formula je poprilično jednostavna i glasi XX=0.

 

Mogu se postaviti i druga pitanja. Svi ćemo da se složimo da Hamas treba uništiti. Da li je uništenje Hamasa apsolutni cilj, koji je neophodno ostvariti ma koja da je cena? Ako je cena npr. etničko čišćenje, šta onda? Koja je svrha uništenja Hamasa? Da li je to cilj per se, ili je možda cilj mir na Bliskom istoku ili bezbednost Izraela? Da li je to moguće ostvariti uništenjem Hamasa, ako i dalje u Teheranu sede ajatolasi, u Jerusalimu razni Bibiji, Smotriči i Ben Gvirovi, u Ankari Erdogan, u Moskvi Putin? Ako je kojim slučajem odgovor na to pitanje ne, da li je onda uništenje Hamasa i dalje cilj čije ostvarenje opravdava sva moguća sredstva?

 

Eto tako, puno pitanja, a sve je neki tamni vilajet, kakav god odgovor da daš kajaćeš se.

Edited by Smrtokapa
  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...