Jump to content

Bliski Istok


A sad

Recommended Posts

45 minutes ago, shonke said:

 Da li je država reagovala na ovo ili čekaju novi kristal nacht?

sad cu da proverim vesti, cini mi se da sam u prolazu naletela na neki naslov gde ce se podrzavanje Hamasa kaznjavati sa do 5 godina zatvora (ali mozda sam negde permutovala vesti i brojke)

to se valjda desilo u Berlinu, u ili oko cetvrti koja je prakticno nemacka Gaza, leglo podrzavalaca Hamasa, gde je 8.10. jedna islamska organizacija delila slatkise i cascavala ljude da proslavljaju ono sto se desilo prethodni dan, a videla sam i intervju s dvojicom "omladinaca" koji su se slatko ismejali situaqciji, objasnili kako je to pocetak oslobodjenja Palestine od vekovnog aparhejda Izraelaca, pa su pricali o frustraciji zbog ugnjetavanja i slicne relativizacije i opravdavanja zlocina.

Savet Islamske verske zajednice u Nemackoj je tada dao neko saopstenje gde je osudio nasilje ali nije nazvao Hamas teroristickom organizacijom (u sustini jos su i bili dobri u odnosu na ono sto sam citl aod ostalih podrzavlaca Palestine), ali ih je onda jedan novinar musliman turskog porekla popljuvao sto nisu osudili radikalnije Hamas i dogadjaje, de se ne moze tako nekim mlakim izjavama izlaziti u javnost u ovoj situaciji itd. itd. Covek je ostavio vrlo pozitivan utisak moram da priznam.

Videla sam par naslova o pravnim osnovama za krivicno gonjenje (antisemitizam, uznemiravanje javnosti zbog izazivanja rasne/verske/nacionalne netrpeljivosti, pozivi na genocid itd.), sta znaci sloboda govora i demonstriranja, koja je zagarantovana, a sta nije dozvoljeno i te demonstracije se rasturaju i zabranjuju. Sad, nesto im primena ovih princia prosli vikend nije bas prosla slavno, no, sad cu da vidim dokle smo stigli po tem pitanju.

 

Ovi moji Nemci vec uveliko size zbog uvoza potpuno necivilizovane mase, mnogi komentarisu da ne zele uvoz antisemitizma. Vec je bilo vise incidenata gde se ocigledno vidi da postoji sukob kultura. Pocev od incidenata u skolama, gde decaci i mladici muslimani sikaniraju devojcice muslimanke jer se ne oblace po serijatskim propisima (iako su zabradjene), o povecanom nasilju i da ne pricam (plus ucestala silovanja cak i starijih zena-Nemica od strane "arpski izgeldajucih" pojedinaca), pa do onih incidenata iz doba pre korone kada su za Novu godinu krenuli da spopadaju mlade devojke, da ih hvataju za medjunozje (i jos dalje), pa i do nekih prijava za silovanje. Tako da je nesto imam dojam da ce ovu situaciju fino da iskoriste da malcice prociste zrno od kukolja (samo da se ne umesa neka NGO koja ce da to sve nazove rasistickom diskriminacijom, kao sto su uradili u Francuskoj s ovim Cecenom koji je izboo ucitelja u prosli petak, pa sprecili njegovu deportaciju)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

a naravno odgovarajuce tv mreze su se utrkivale koja ce pre da citira Hamasovce i njihovu imigraciju kao pouzdane i moralne izvore... I naravno da ospu paljbu po Izraelu i resetaju odgovarajucu osobu iz izraelskih vlasti do koje su mogli da dodju (mislim da su pitali onog generala ili sta je vec po cinu koji daje dnevne brifinge o stanju na terenu, covek im rekao da koliko on zna oni u toj oblasti nisu imali operacije ali da ce proveriti i javiti im - sto je naravno odmah docekano sa : A-HA! uhvatili smo te!)

citala sam na brzaka neke analize ovog juce-prekjuce gde su neki koji su, jelte, radili u vojsci objasnili o kom tipu eksplozivne naprave se radi - nesto sto je bilo na ili u kamionetu ispred ovog sto ovako sasvim slucajno snima kako se vozi autoputem. posto su bile u pitanju neke strucne stvari, nisam se udubljivala previse pa da zapamtim (govorili su o boji plamena koji onda daje indikacije o kojoj supstanci koja je eksplodirala se radi, kao i obliku plamena itd. i naravno, snimak pokazuje da neposredno pre eksplozije nema na vidiku nikakve rakete, te to definitivno nisu mogli da budu Izraelci.

Ah, koje iznenadjenje!😲 Hamas ubija svoje😲, sprecava ih (makar i deo) da se sklone u sigurnije oblasti i ne zeli da ih vidi kao velikomucenike koji su dali svoj zivot za Alaha (pa ce u "raju" da ih zbog tog ceka koliko bese devica).

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

 

 

nesto su malo pobrkali loncice kad su pisali ovaj scenario (video ispod twita skynewsa).

a ova ne bi prosla na audiciji za film D kategorije, ne bi je uzeli ni da statira u latino sapunicama (jesu one jos uvek u modi?)

 

 

iju! kakva sreca, biti na pravom mestu u pravo vreme 👇da se snimi zlocin Izraela!

pa jos s pravim osvetljenjem da se dobro vide svi potrebni detalji!

a Gardijan pojurio da prenese...:ajme:

(J* te, ko im pise ove scenarije?)

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

Quote

In Israel, we are dealing with the kind of people who would enter a child's room and butcher children inside.

On social media, we are dealing with the kind of people who would look at a picture of that bloody and horrific scene and only focus on the pink paint on the child's colouring of a pomegranate and claim it's staged.

 

In Israel, we are dealing with the kind of people who would take 40 babies and slaughter them, burn them and mutilate them.

On social media, we are dealing with the kind of people who would take the reporting of that incident and only focus only on demanding proof babies were beheaded.

 

We are dealing with the kind of people who would take a picture of a charred baby and replace it with a puppy in order to discredit us.

We are dealing with people who need to learn how to be human beings. Antisemitism is mind poison.

 

sve, od reci do rec, sto pise ovde sam videla na twiteru (posebno se istice neki idiot koji ima sliku mladjeg belca amera kao avatar - ne znam da li je to bas njegova slika ili je stavio ko zna ciji lik)

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

Obzirom da je završena turneja Blinkena, i da sutra sledi opet loše vreme, od srede možemo opet da očekujemo početak kompnene inavazije svaki dan.

 

Hamas danas pokušao da prekine sednicu kneseta novom salvom raketa na Tel Aviv.

 

Izraelci su počeli da izbacuju video materijal borbi sa hamasovcima. Mislio sam da je ona cifra of 1500 mrtvih hamasovaca prenaduvana ali ako nastave sa video materijalom ovim tempom možda to i nije toliko nerealna cifra. Danas je upečatljiv video iz tenka koji gađa pešadiju tokom noći.

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Stiletto said:

Muka je u tome što su bar 80% terorista koji su pre neko doba ubijali po Izraelu sada posakrivali oružje ko zna gde i predstavljaju se kao nevini civili. Pa ti razvrstaj.

 

A čim prođe gužva, povadiće oružje iz budžaka i opet će uraditi isto.

 

 

Cemu sluzi Mossad? Znaju ih u trepavicu. 

 

Izrael ima jedan od najboljih odbrambenih sistema u svetu, pa sad da se zapitas da li su omanuli ili su 'omanuli' 

 

Ne vidim ni kako u buducnosti moze Izraelu da ide u prilog da izvrsi genocid nad civilima u Gazi. Sve vise i sve brze se raspodela 'saveznika' menja. 

 

Mislim da je @Eddard napisao negde, ne mogu da nadjem mozda nije on, levicari se okrecu Palestini, i naveo Francusku. 

 

Na kraju krajeva, svi ce gledati neki svoj interes, Francuzima ne ide u prilog da nagaze muslimane s obzirom na kolicinu istih koja zivi u Francuskoj i izazove rendom teroristicke napade nad svojim gradjanima. Zato sam i napisala, taj neki nagon na koji te teraju sa obe strane da zauzmes stranu je ustvari jeziv, jer te bukvalno uvlace u rat ili da trpis terorizam na svojoj teritoriji zarad nekih vekovnih problema koje ne mogu da rese dve strane. Plus, propgandna masina melje od svuda. 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ovi događaji o kojima wwww piše su svakako za veliku osudu. Hamas je očito učinio medveđu uslugu ne samo Palestincima, već i drugim muslimanima, kao i svima koji se zalažu za njihova prava.

 

Na tviteru, a i šire, vodi se pravi informacioni rat (što je i očekivano). Kao što ne bi trebalo a priori i bez vrlo ozbiljnih dokaza tvrditi da je Izrael lažirao neke žrtve, tako ne bi trebalo tek tako tvrditi

2 hours ago, wwww said:

iju! kakva sreca, biti na pravom mestu u pravo vreme 👇da se snimi zlocin Izraela!

pa jos s pravim osvetljenjem da se dobro vide svi potrebni detalji!

a Gardijan pojurio da prenese...:ajme:

ni da se to radi na drugoj strani.

 

4 hours ago, A sad said:

I eto posle skoro deset dana price kako Izrael planira da izvrsi genocid nad Palestincima tako sto im je zatvorio dovod vode iz Izraela, saznajemo da pojas Gaze pokriva manje od 10% svojih potreba za vodom uvozom iz Izraela.

Ako je situacija ovakva, koja je onda uopšte bila poenta zatvaranja dotoka vode?

Link to comment
Share on other sites

Teroristicki napad u Belgiji.

 

25 minutes ago, Clash said:

https://x.com/sentdefender/status/1713998103215522234?s=46&t=82GmiA9uc9d7wW9szXcB2w

Nije Bliski Istok, ali je u sklopu ovog ludila na sve strane.

 

Novine tvrde da je u pitanju clan Islamske Drzave, tj pocinilac je neposredno pre izvrsenja dao podrsku toj dzamahiriji, i da se cuo cuveni uzvik "Bog je veliki" na arapskom prilikom pucanja...

Pozatvarani metroi, ulice, cak i desetine hiljada ljudi je zatvoreno na fudbalskoj utakmici Belgija - Svedska koja je prekinuta na poluvremenu zbog toga.


Neko nije mogao vise da trpi belgijski teror 🤔

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

 

Quote

The Israeli siege could also “result in a severe shortage of already scarce drinkable water,” the United Nations said. The territory has several major desalination plants, which transform water from the Mediterranean Sea into drinkable water, but they need power to operate.

https://www.washingtonpost.com/world/2023/10/11/israel-siege-gaza-power/

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Izrael ima jedan od najboljih odbrambenih sistema u svetu, pa sad da se zapitas da li su omanuli ili su 'omanuli'

 

evo nas, optuzba da su Izraelci namerno dopustili da im ljudi budu masakrirani! a znamo vrlo dobro koja od dve strane vorshipuje mucenike koji ginu za Alaha (pa ce biti bogato nagradjeni, a porodice im zbrinute), a koja vrednuje zive i pokusava da sacuva svoje (kao oni roditelji Jevreji koji su svojim telima zastitili sina i za njega poginuli. 

pogle ko paradira mrtvom decom pred kamerama:

 

Spoiler

 

F8lVtp_XAAALirR?format=jpg&name=medium

 

 

 

Ovo gore je samo sad na brzaka ukucano u twiter : Gaza baby

 

a ko se sve vreme ustrucava da pokazuej slike svoje mrtve dece (pa ih optuzuju da lazu i da nema nikakve mrtve dece)  iz pijeteta prema mrtvima kao i njihovim porodicama.

 

evo ti i kako se Hamas brine o izraelskim bebama (ne znam daa li su to oni sto su pitali da li smeju da uzmu bananu)

pogle ovog kako nezno postupa s bebom, vidi ga kako je nezan i pazljiv

 

Spoiler


 

 

jos jedna beba pred kamerama

https://twitter.com/EyeonPalestine/status/1713920608533098745

evo ga jos jedan pozira pred kamerama s postradalom bebom

jos jedan otac pokazuje pred kamerama svoju mrtvu bebu


da presecem ovu tuznu seriju s bebama jednim snimkom palestinske dece

 

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, wwww said:

Iako sam ateista, nista draze mi ne bi bilo nego da zaista postoji neko ko to od gore vidi sve i koji ce nekako, na neki nacin da vrati vreme u nazad i spasi ove ljude ovih strahota (a njihove porodice gledanja video snimaka njihovih mucenja i ubistava koje su ove gamadi snimale mobilnima zrtava, pa ih kacile na njihove SM ili slale direktno porodicama), a kazni ove bestije vecitim gorenjem u paklu (ili kako vec izgledaju Biblijske scene s kazanom punim vrelog ulja).

Ovaj deo nikad nisam razumeo kod jednog dela Hrisćana (onih koji veruju u pakao) - večno mučenje u vatri. Kako može neko ko se zalaže da je Bog ljubav itd da se istovremeno zalaže za VEČNO mučenje onih koji ne veruju u Boga. Tipičan doublethink, dva nedosledna stava. Bog te voli ali će te isto poslati u večnu vatru. Que?

 

Pa to ne bi želeo ni najgorem neprijatelju niti bilo kom pripadniku ljudske rase. Taj nivo sadizma je nešto nepomljivo, da se neko muči do beskonačnosti. Razumem da oni koji muče osete kako je to biti mučen i da plate za svoja zlodela, ali ovo je neki drugi nivo.

 

Dao bi ti plus za post ali jednostavno nisam mogao zbog ovog dela, baš mi je nekako zapao za oko. Izvini. A valjda znaš šta mislim o Hamasu. 

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, A sad said:

I eto posle skoro deset dana price kako Izrael planira da izvrsi genocid nad Palestincima tako sto im je zatvorio dovod vode iz Izraela, saznajemo da pojas Gaze pokriva manje od 10% svojih potreba za vodom uvozom iz Izraela. 

 

Nema veze, sve je to genocid, a ono u subotu je bila borba za slobodu. 

Očekivao sam više od moderatora nego da ide na učitavanje stavova, tipičan strawman fallacy. Ajde reci mi, gde je ovo iko rekao i mislio?

  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, wwww said:

 

 

 

zaista jezive scene. divljastvo koje je bilo karakteristicno za neke periode od pre nekih 500+ godina. sam cin je zavio ceo palestinski narod u crno i bukvalno osudio na najstrozu kaznu. onako gledano sa strane palestinci imaju dva puta. da se suprostave hamasu sad i odmah ili da svi zajedno izginu. jednostavno ovakve scene zahtevaju odlucan odgovor i ako vole svoju decu i svoje porodice morace da se late oruzja protiv hamasa.

hamas kao i sve sisice ce da se kriju iza civila dok civili ne povade maceve ili dok ih izraelci sve ne poslazu ko drva. jednostavno nema prostora za manevar niti sa neka polovicna resenja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Darko said:

Ovaj deo nikad nisam razumeo kod jednog dela Hrisćana - pakao i večno mučenje. Kako može neko ko se zalaže da je Bog ljubav itd da se istovremeno zalaže za VEČNO mučenje onih koji ne veruju u Boga. Tipičan doublethink, dva nedosledna stava. Bog te voli ali će te isto poslati u večnu vatru. Que?

 

Pa to ne bi želeo ni najgorem neprijatelju niti bilo kom pripadniku ljudske rase. Taj nivo sadizma je nešto nepomljivo, da se neko muči do beskonačnosti. Razumem da oni koji muče osete kako je to biti mučen i da plate za svoja zlodela, ali ovo je neki drugi nivo.

 

Dao bi ti plus za post ali jednostavno nisam mogao zbog ovog dela, baš mi je nekako zapao za oko. Izvini. A valjda znaš šta mislim o Hamasu. 

ne bih da ulazim u religijske rasprave jer nisam vernik, ali od kud ideja da je hriscanski Bog ljubav? Zar nije on samo to - Bog, pa sad sta ti se zalomi, nigde nema obecanja da ce sve biti ljubav, leptirici i dugine boje, nego ako budes dobar onda ces u raj, a ako ne onda u pakao. Zar nije tu uvek neki kontrast izmedju dobra i zla.

No, neko drugi ce bolje znati da prokomentarise ovo.

Sto se tice toga sto ti zoves sadizmom, ja imam par kategorija "ljudi" za koje uopste ne bih imala skrupula ni sazaljenja: pedofili, svirepe masovne ubice. Za te je smrtna kazna malo, ti zasluzuju vecno mucenje. Jer onaj ko nema u sebi ljudskosti pa je u stanju da se seksualno izivljava nad decom i da svirepo pocini masovna ubistva u mojoj "Bibliji" je izopsten iz ljudskog roda, on j enista, dehumanizovan, i sasvim lepo moze da se krcka u vecnom plamenu, kazanu s kljualim uljem ili sta vec.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, HAMMER said:

zaista jezive scene. divljastvo koje je bilo karakteristicno za neke periode od pre nekih 500+ godina. sam cin je zavio ceo palestinski narod u crno i bukvalno osudio na najstrozu kaznu. onako gledano sa strane palestinci imaju dva puta. da se suprostave hamasu sad i odmah ili da svi zajedno izginu. jednostavno ovakve scene zahtevaju odlucan odgovor i ako vole svoju decu i svoje porodice morace da se late oruzja protiv hamasa.

hamas kao i sve sisice ce da se kriju iza civila dok civili ne povade maceve ili dok ih izraelci sve ne poslazu ko drva. jednostavno nema prostora za manevar niti sa neka polovicna resenja.

A lideri im lade jaja u Kataru. Da sam Izrael, sa njima bi počeo (liderima, ne napad na Katar).

1 minute ago, wwww said:

No, neko drugi ce bolje znati da prokomentarise ovo.

Sto se tice toga sto ti zoves sadizmom, ja imam par kategorija "ljudi" za koje uopste ne bih imala skrupula ni sazaljenja: pedofili, svirepe masovne ubice. Za te je smrtna kazna malo, ti zasluzuju vecno mucenje.

Da li bi ti takve ljude večno mučila? Pretpostavljam da ne bi i da ovo kažeš iz opravdanog besa protiv Hamasa. Imaš empatiju i siguran sam da ne bi mogla da gledaš roštiljanje i slušaš krike ljudi godinama, decenijama, milenijuma.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy pinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...