Jump to content

Bliski Istok


A sad

Recommended Posts

25 minutes ago, Darko said:

Teško mi je da verujem da neko može ovako nešto da misli, a kamoli da izjavi. 

 

Zato što ako poveruješ, down goes your faith in humanity. Upravo je u tome odgovor zbog čega mnogi odbijaju da veruju u to kako se u Gazi sprovodi genocid - rušenje onoga što se u psihologiji zove verovanje u pravedni svet.

 

Evo i linka sa tekstom u kom je taj pojam malo bolje pojašnjen.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DameTime said:

 

Zato što ako poveruješ, down goes your faith in humanity. Upravo je u tome odgovor zbog čega mnogi odbijaju da veruju u to kako se u Gazi sprovodi genocid - rušenje onoga što se u psihologiji zove verovanje u pravedni svet.

 

Evo i linka sa tekstom u kom je taj pojam malo bolje pojašnjen.

Ma naravno da ima takvih budala, samo mi nije jasno da su na takvoj poziciji i tako nešto javno deklarišu. Hitler da im pozavidi na smelosti. Sem ako naravno, nije neki AI ili cut-ovano.

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Darko said:

Jel ovo cut-ovano ili neki AI u pitanju? Teško mi je da verujem da neko može ovako nešto da misli, a kamoli da izjavi. 

 

Nije, imas celu epizodu na njihovom podkastu i na jutjub kanalu. Ne znam sto je tolko tesko shvatiti da Izrael klisi u fasizam. Ovih dana su zesci protesti protiv Netanjahua u Tel Avivu, daj boze da urode plodom. Zreo je za zatvorsku celiju i on i njegova ekipa masovnih ubica

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Ozu said:

Nije, imas celu epizodu na njihovom podkastu i na jutjub kanalu.

Jel možeš da mi pošalješ link za tu specifičnu episodu? Hvala.

 

Za ostalo, ne znam koliko ova dva podkaster-a predstavljaju oličenje prosečnog Izraelca. U svakom slučaju, ako nije AI i stvarno su ono rekli - pa to je za zatvor. Rekoh gore, i Hitler bi pozavidio na smelosti da se tako izrazi. Budaletine i stoke, ako nije neko podmetanje.

Link to comment
Share on other sites

Niko nije rekao da svi u Izraelu tako razmišljaju. 

 

Okačila sam i ja ovaj članak 

On 9/1/2024 at 3:20 AM, DameTime said:

 

The Guardian-a, koji nije potpisao random baja sa ulice već izraelski istoričar (koji sada živi u USA). 

 

Svakako, nisu svi koji imaju pristup internetu podjednako uticajni. Ovu dvojicu je korisno čuti zato što razbijaju taj mit da je nemoguće da bilo ko pomisli X ili Y misao. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nicklord said:

Likovi imaju 7500 sabskrajebera i ovde se kače kao vrhunski dokaz kako svi u Izraelu razmišljaju?

Jeste, ne verujem da ova dvojica predstavljaju prosečnog Izraelca. Pogotovo ovaj ćelavi, to je neki teži slučaj - izgleda i zvuči kao neki psihopata, totalno odsustvo bazične ljudske empatije. 

 

U svakom slučaju, ovo prezilazi meru - ne možeš ovako da zloupotrebljavaš slobodu govora da pozivaš na genocid. Ako je ovo standard tog podkasta i dalje ovako slobodno širi mržnju, onda verovatno postoji neki problem u toj državi. 

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Darko said:

Ako je ovo standard tog podkasta i dalje ovako slobodno širi mržnju, onda verovatno postoji neki problem u toj državi. 

 

Ah, idemo opet...

Podkast dvojice opskurnih likova je problem a u redu je i automatsko povezivanje sa problemom u državi, dok se na probleme ljudskih prava uopšte i agresivnu klerikalnu politiku prema svemu naprednom i kod kuće i u svetu, u Iranu, i u leglu terorista u Gazi, ne ukazuje ni malim prstom.  Jer to je, jelda, novo normalno, jer tradicija, jer diversity, jer običaji.

Da neko izvadi priču nekog pro-Hamas podcasta sa višestrukim brojem pratilaca (eno, ima tih ludaka po Evropi onoliko), da neko od fripalestajnera stane i zapita se i pomene upravo ubijene taoce, naravno ništa. Problem je Izrael. Jer antisemitizam je order of the day, choice of the month, flavor of the year.

 

Ne, nije, problem su teroristi i dok zadnji ne bude mirisao cveće sa donje strane, Izrael, a i ceo progresivni svet, ne treba da stane.

  • Like 7
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Palestinski Arapi ustali protiv hamasa, traze Sinwarovu ostavku, da izadje iz tunela i da se svi teroristi predaju i da oslobode taoce, ljudi hoce prekid vatre.

 

Pozdravljam ovu svoju izmisljenu vest. Prava steta sto nije prava. Prava vest je da Izraelci protestuju zele zive taoce i prekid vatre. S pravom se plase da ce ih ovi pobiti sve cim idf kroci u njihovu blizinu. 

 

Na zalost nista i niko ne garantuje da ce prekid vatre vratiti taoce zive. Ali nema veze, izraelci izrazavaju misljenje, mozda grese mozda su u pravu, ima tu raznih misljenja i razloga zbog kojih se protestuje.....kod palestinskih arapa nema takvih ispada svi misle kao jedan.

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam 100% ubeđen da svi koji pišu na ovom podforumu  žele svakom pripadniku Hamasa, a pogotovo vrhuški, da što pre ugleda cev puške ispred sebe i da mu je to poslednje što je živ video. Samo što se neki odavde ne slažu sa načinom na koji Izrael želi da te zločince postavi pred cev puške, misle da za to postoji neki drugi način od ovog na koji izraelska vojska to radi. Maler je što još niko odavde nije konkretno naveo koji je to "prihvatljiv" način, a da ga je moguće izvesti.

 

E pa nažalost nema drugog načina. Najbolje za sve bi bilo da se sam palestinski narod digne protiv Hamasa, isporuči zločince bilo izraelskom bilo međunarodnom sudu i izaberu predstavnike koji će uz pomoć međunarodne zajednice ispregovarati mir između Arapa i Jevreja. To se desiti neće.

 

Menahem Begin je bio terorista odgovoran za smrt 100 ljudi u hotelu "Kralj David". Anvar el Sadat je tokom Drugog svetskog rata otvoreno šurovao s nacistima. A opet su obojicu priveli za sto u Kemp Dejvidu da ispregovaraju i potpišu mir, iako je Sadat znao da mu je to smrtna presuda. Šta je sve Arafat govorio o tom sporazumu, imate Google. Pa ipak danas Egipat i Izrael koliko-toliko normalno sarađuju i ne prolivaju krv jedni drugima. Netanjahu, ma koliko bio idiot, bi se dao privesti za pregovarački sto. Ali sa palestinske strane nema nikoga.

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Stiletto said:

Najbolje za sve bi bilo da se sam palestinski narod digne protiv Hamasa, isporuči zločince ..............

 

Znaci ti mislis sve bas ovako kako sam napisala?

 

48 minutes ago, Mama_mia said:

Palestinski Arapi ustali protiv hamasa, traze Sinwarovu ostavku, da izadje iz tunela i da se svi teroristi predaju i da oslobode taoce, ljudi hoce prekid vatre.

 

 

pa tako je to je lepa pomisao.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, fancy said:

 

Ah, idemo opet...

Podkast dvojice opskurnih likova je problem a u redu je i automatsko povezivanje sa problemom u državi, dok se na probleme ljudskih prava uopšte i agresivnu klerikalnu politiku prema svemu naprednom i kod kuće i u svetu, u Iranu, i u leglu terorista u Gazi, ne ukazuje ni malim prstom.  Jer to je, jelda, novo normalno, jer tradicija, jer diversity, jer običaji.

Da neko izvadi priču nekog pro-Hamas podcasta sa višestrukim brojem pratilaca (eno, ima tih ludaka po Evropi onoliko), da neko od fripalestajnera stane i zapita se i pomene upravo ubijene taoce, naravno ništa. Problem je Izrael. Jer antisemitizam je order of the day, choice of the month, flavor of the year.

 

Ne, nije, problem su teroristi i dok zadnji ne bude mirisao cveće sa donje strane, Izrael, a i ceo progresivni svet, ne treba da stane.

Brate, zar ovo nije whatabout-ism i relativizacija? Svako sa imalo mozga zna koji su ludaci Hamas i one mule iz Irana. Ko i ti, nadam se da će završiti na smetlištu istorije. A ovo za anti-semitizam se stvarno nadam da nije meni upereno, u suprotnom će biti dosta teških reči na tvoj račun. 

 

Očekivao sam više od moderatora. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Darko said:

Brate, zar ovo nije whatabout-ism i relativizacija?

 

Brate, nije.

 

7 hours ago, Darko said:

A ovo za anti-semitizam se stvarno nadam da nije meni upereno

 

Brate, nije.

 

7 hours ago, Darko said:

u suprotnom će biti dosta teških reči na tvoj račun.

 

Brate, izvoli, nikad dosta kvalitetnog sadržaja na forumu :thumbsup:

 

7 hours ago, Darko said:

Očekivao sam više od moderatora. 

 

Sorry to disappoint, nisam imao više vremena, skockao sam nešto na brzinu.  Posvetiću se temi više kad prođe gužva na poslu :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fancy said:

Brate, nije.

Ok, skockao si nešto na brzinu, ali zamisli kako bi se osećao da si na mom mestu. Replicirao si na moj post i onda okrenuo priču oko Hamasa i anti-Semitizma, a valjda znaš šta mislim o tim budalama.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Darko said:

Ok, skockao si nešto na brzinu, ali zamisli kako bi se osećao da si na mom mestu. Replicirao si na moj post i onda okrenuo priču oko Hamasa i anti-Semitizma, a valjda znaš šta mislim o tim budalama.

Ja uopste to tako nisam razumela, slucajno je svoj odgovor okacio na taj tvoj post.

Inace nije ok da kazes da je jasno, poznato  da su Hamas i budale, uzasni, strasni pa tako o tome ne bi trebalo ni diskutovati

nego o neke dve budale za koje ni svet an zeneral, a tek mi ovde na forumu, nikada ne bi ni cuo da nije nase forumasice koja

pomno prati te youtube dogodovstine i postavlja ih ovde da bi nam objasnila sta?

Juce je u Hajdelbergu u sred bela dana mladjahni Arapin premlatio stariji  bracni par jer je zena imala majicu 

sa ""Bring them home now", naredio je zeni da skine majicu, nije htela, udario je, muza je nokatautirao.

Upravo je neka velika akcija, specijalci, Minhen, neki teroristicki napad na dokumentarni Holokaust centar,

a mozda i na izraelski konzulat koji je pored ( za sada se jos nista ne zna), jedan je upucan, a danas je "jubilej"

ili 52 godine od ubistva izraelskih sportista na Olipijadi u Minhenu 1972.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Selina said:

nego o neke dve budale za koje ni svet an zeneral, a tek mi ovde na forumu, nikada ne bi ni cuo da nije nase forumasice koja

pomno prati te youtube dogodovstine i postavlja ih ovde da bi nam objasnila sta?

 

Zamolila bih te da me ne uzimaš u tastaturu bez potrebe, pošto nisam ja ta koja je okačila video. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Selina said:

Inace nije ok da kazes da je jasno, poznato  da su Hamas i budale, uzasni, strasni pa tako o tome ne bi trebalo ni diskutovati

Ovo je tema o Bliskom Istoku. Ne mora se u svaku kritiku Izraela da se obavezno stavi i kritika druge strane. Uostalom, imao sam dosta postova o njima tako da je poznato šta mislim o Hamasu. 

 

14 minutes ago, Selina said:

Juce je u Hajdelbergu u sred bela dana mladjahni Arapin premlatio stariji  bracni par jer je zena imala majicu 

sa ""Bring them home now", naredio je zeni da skine majicu, nije htela, udario je, muza je nokatautirao.

Kreten koji misli da svi trebaju da misle ko on. Očigledno neki imaju problem sa asimilacijom.

 

14 minutes ago, Selina said:

Upravo je neka velika akcija, specijalci, Minhen, neki teroristicki napad na dokumentarni Holokaust centar,

a mozda i na izraelski konzulat koji je pored ( za sada se jos nista ne zna), jedan je upucan, a danas je "jubilej"

ili 52 godine od ubistva izraelskih sportista na Olipijadi u Minhenu 1972.

Terorističke pizde, želim im brz put u raj. Treba se boriti protiv izvora ovog fundamentalizma. Mi se samo razlikujemo u načinu borbe.

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Selina said:

Ja uopste to tako nisam razumela, slucajno je svoj odgovor okacio na taj tvoj post.

Inace nije ok da kazes da je jasno, poznato  da su Hamas i budale, uzasni, strasni pa tako o tome ne bi trebalo ni diskutovati

nego o neke dve budale za koje ni svet an zeneral, a tek mi ovde na forumu, nikada ne bi ni cuo da nije nase forumasice koja

pomno prati te youtube dogodovstine i postavlja ih ovde da bi nam objasnila sta?

Juce je u Hajdelbergu u sred bela dana mladjahni Arapin premlatio stariji  bracni par jer je zena imala majicu 

sa ""Bring them home now", naredio je zeni da skine majicu, nije htela, udario je, muza je nokatautirao.

Upravo je neka velika akcija, specijalci, Minhen, neki teroristicki napad na dokumentarni Holokaust centar,

a mozda i na izraelski konzulat koji je pored ( za sada se jos nista ne zna), jedan je upucan, a danas je "jubilej"

ili 52 godine od ubistva izraelskih sportista na Olipijadi u Minhenu 1972.

Koje to veze ima sa Olimpijadom u Minhenu sada nakon vise  od pola veka od toga?

Mladjahni Arapin je premlatio zenu zato sto je idiot kome su u njegovoj bogomolji  objasnili da je to bogougodno oni koji verske spise ni procitali nisu.

Mojsijevo petoknjizje, Kuran, Stari Zavet, Novi Zavet, spise Gnostika.... bi trebalo procitati pre bilo kakve debate o prednosti i manjkavosti istih.

Iz istog kotla izasli - njihovo tumacenje isto zlo radja.

:default_coffee:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Kronostime said:

Koje to veze ima sa Olimpijadom u Minhenu sada nakon vise  od pola veka od toga?

Mladjahni Arapin je premlatio zenu zato sto je idiot kome su u njegovoj bogomolji  objasnili da je to bogougodno oni koji verske spise ni procitali nisu.

Mojsijevo petoknjizje, Kuran, Stari Zavet, Novi Zavet, spise Gnostika.... bi trebalo procitati pre bilo kakve debate o prednosti i manjkavosti istih.

Iz istog kotla izasli - njihovo tumacenje isto zlo radja.

:default_coffee:

Dosao je da puca na ljude u izraelskom konzuilatu jer su se na danasnji dan i okupili da se sete tih ubijenih sportista.

Pucao je na policiju koja je ispred konzulata pa su ga ustrelili. Inace je "islamist" Austrijanac poreklom iz Bosne.

 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Selina said:

Dosao je da puca na ljude u izraelskom konzuilatu jer su se na danasnji dan i okupili da se sete tih ubijenih sportista.

Pucao je na policiju koja je ispred konzulata pa su ga ustrelili. Inace je "islamist" Austrijanac poreklom iz Bosne.

 

 

Mozda je ovo bilo za temu EU....cisto da ne gledamo kako Kronos kulira u neverici da bi iko mogao da pamti i da se osvrne na Masakr u Minhenu...a sve to ispijajuci kafu da nam pokaze da to nije nista za brigu.....

 

Od sada mi stalno dolazi ona recenica koju sam vec napisala da ovde nesto veliko, debelo nije u redu. Ali nema veze sa mnom. Volela bih da ljudi objasnjavaju svoje stavove a ne da stav bude neko tajanstveno kuliranje....

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Kronostime said:

Koje to veze ima sa Olimpijadom u Minhenu sada nakon vise  od pola veka od toga?

Mladjahni Arapin je premlatio zenu zato sto je idiot kome su u njegovoj bogomolji  objasnili da je to bogougodno oni koji verske spise ni procitali nisu.

Mojsijevo petoknjizje, Kuran, Stari Zavet, Novi Zavet, spise Gnostika.... bi trebalo procitati pre bilo kakve debate o prednosti i manjkavosti istih.

Iz istog kotla izasli - njihovo tumacenje isto zlo radja.

:default_coffee:

Propustila sam raspravu, pa videla zadnji post Mama Mia I zapitala se sto te proziva za kuliranje. Pa se vratila da procitam, rekoh ma gde Kronos?

Kad ono stvarno si propustio vezu, znam da nije namerno. Ja ovde u SR videla izvestavanje I ne iznenadjuje me kad kazu "olimpijci su poginuli u akciji spasavanja". Mozda nama ti datumi ne cine mnogo, ali su extremistima I onima koje je to zlo dotaklo, jako bitni. 

Nije to iz istog kotla izaslo. I ne treba da se tretira na isti nacin. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...