Jump to content


Romantik

Recommended Posts

ovaj post je za Feda,

koji samo svojom neverovatnom voljom kreira sebi nove sanse i dodaje nove

tone materijala na svoje glomazno nasledje.

 

Ne samo da Fed bilduje svoj legacy, nego je u prilici da sutra, leta gospodnjeg 20!9,

napadne svoj najambiciozniji cilj do sada (neka mi oproste oni koji drugacije misle,

desi se u zaru postiranja, ali Rafole + datum ybg) Sama ta pomisao (ako je validna) kada se uzme u

obzir opseg i gustina te karijere, je pomalo zastrasujuca

+

Snagu dodaje protivnik u finalu,

 

po percepciji vecine Fedovih fanova; Dosadni polu robot polu zid,

a po percepciji nekih nezavisnih posmatraca; covek koji reternom odvezuje pertle serveru.

(u sumrak meca uglavnom, i kad mora...😶)

+

 

Fed je vec uradio mnogo. On u glavi ima brojeve. Oni znaju svoje brojeve, bolje nego mi.

Kada Fed pogleda izvestaj svog tima pod nazivom: 'Ko ne sme osvojiti W'

na kraju crvenim slovima (caps lock, font 18) pise Rafael Nadal,

a pre toga narandzastim slovima (regular, font 15) Novak Djokovic.

 

 

Fed sada jos uvek spava nakon sto je dobio

veliki mec i ugasio red alert.

Fed sanja viteza u oklopu, koji na konju mora napolje u susret opasnosti,

sam samcit, bez ijednog baby viteza, stezuci svoj mac dok krv odlazi iz prstiju.

On oseca prethodnu borbu na svom telu i mnoge borbe pre toga.

(Dugogodisnje nosenje oklopa napravilo je posledice koje ni

tunika od najfinije vune ne moze da ublazi.)

 

+

Hail za Feda.

Sutra ce definitivno izaci rasterecen, pritisak je na Novaku. pitanje je koliko ima goriva,

nakon ovog mentalnog praznjenja u SF i koliko veruje u sebe.

Bilo bi logicno da racionalizuje po principu: Dobio sam Rafu, kraj price najjaci sam.

Pitanje je u kakvom formatu su mu tokom pripreme prikazana finala 14 i 15,

da li se udubljivao licno u video snimke ili je pogledao 5 minuta.

 

Trebalo bi da posmatra sutrasnji mec bez ikakvih predrasuda,

kao potpuno novu stranicu, odlazak u nepoznato.

 

 

 

 

 

 

 

 

.

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije ti bas neki primer. Navedeni su jednodimenzionalni smaraci, prebacuju do nesvesti. Novak miksuje, zna da otera Feda od linje i natera ga da trci i da se brani, zna i da se napucava iz fh, ali i da optereti bh Fedu, igra ds, menja strane....nece dati ritma Fedu, kao Nadal juce.
 
Naravno da ce biti mnogo vise gresaka sutra od Feda, ako Novak, kao po obicaju, bude slao vecinu loptica u zadnji metar. 
Novak je uvek, ali uvek, dobijao Dedu do perfekcije razrađenim gameplanom, ne sumnjam da neće biti tako i danas.
Ovo što si naveo je 100% tačno, miksovaće, teraće ga da trči po osnovnoj liniji, naprad-nazad do mreže, što će vrv ovaj uspevati set i po do dva. Ali, kad izgubi danf počeće da promašuje i forhende i bekhende, opašće mu procenat prvog servisa, jer godine čine svoje.
Bitna razlika između Novaka i Nadala je kvalitetniji Novakov servis, i prvi i drugi, i Federer neće imati Novak/Agasi-esque return udarce kao u polufinalu, teži će biti za čitanje.
3:0 ili 3:1 za Novaka.
Link to comment
Share on other sites

Fantasticna Halep :Hail:. Kada sam odgledao polufinale sa Svitolinom pomislio sam da ce imati sansu, taktiku je sprovela maestralno, na to su se nadovezale i dve serije gresaka Serena, na pocetku i kraju meca, ali je u onom sredisnjem delu sjajno izdrzala sve napade i ostala u egalu, dovoljno da materjalizuje prednost s pocetka za prvi set i da furiozno zavrsi mec. Velika pobeda i nadam se njenom povratku na sam vrh uskoro.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, dekkard said:


Bitna razlika između Novaka i Nadala je kvalitetniji Novakov servis, i prvi i drugi, i Federer neće imati Novak/Agasi-esque return udarce kao u polufinalu, teži će biti za čitanje.

 
 

 

Kad neko ovako nesto napise, imam utisak da nijedan mec sa ovog Vimbldona nije pogledao.

 

Nadal je na ovom Vimbldonu po skoro svim statistikama servisa bolji od Djokovica, izuzev po procentu uzetih posle drugog. I prvi i drugi servis snazniji, vise asova, procenat ubacenog tu negde, manje pretrpljenih brejkova.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Oduvek je Novakov servis bio bolji od Nadalovog, procenti tu malo pokazuju jer ne igraju protiv istih protivnika da bi bili relevantni. Najvažnija razlika je raznovrsnost i nepredvidljivost Novakovog servisa, brzina servisa nikad nije bila njegov forte.

Link to comment
Share on other sites

Al je Serena pocela da gubi slam finala, i to lagano... Pfff, bezveze.

 

   Inace, nikad nezanimljiviji W, ne bi ni Nadal imao neke sanse protiv Noloa, ali stari Fedjo godinama ne moze da prismrdi nasem asu. Moze da iscupa 1 set nekako u TB i to samo ako bude dobro servirao i to je to. Raznece ga Nolo 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dekkard said:

Oduvek je Novakov servis bio bolji od Nadalovog, procenti tu malo pokazuju jer ne igraju protiv istih protivnika da bi bili relevantni. Najvažnija razlika je raznovrsnost i nepredvidljivost Novakovog servisa, brzina servisa nikad nije bila njegov forte.

 

Pricao si o turniru i objasnjavao da Federer nece moci da riternira kao Rafi. Rafa je bar u prva tri seta odservirao na nivou USO finala protiv Djokovica, kada ovaj nije znao sta ga je snaslo.

 

To da je Djokovicev servis oduvek bio bolji od Nadalovog znaju i oni koji su odgledali pet meceva u zivotu.

Link to comment
Share on other sites



 
Pricao si o turniru i objasnjavao da Federer nece moci da riternira kao Rafi. Rafa je bar u prva tri seta odservirao na nivou USO finala protiv Djokovica, kada ovaj nije znao sta ga je snaslo.
 
To da je Djokovicev servis oduvek bio bolji od Nadalovog znaju i oni koji su odgledali pet meceva u zivotu.


Tako je, i dalje stojim iza toga da nećemo videti onakve returnove u pertle, meni je to jedna od najznačajnijih stvari zbog kojih je Deda relativno lako rešio Rafu.
Ne mislim takođe da će Novak dominantno igrati na jedan Dedin udarac, možda samo u nekom delu meča, svakako ne u celom, pre svega što Novak i dalje ima najbolje kretanje od svih tenisera, s druge strane Dedini udarci nisu više tako jaki a ni precizni kao ranije.
Link to comment
Share on other sites

  • Borko locked this topic
  • zoe Bg unlocked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...