Jump to content

FK Crvena zvezda 2018/2019


Drug Crni

Recommended Posts

5 hours ago, Green23 said:

Ako prodaju Joveljića za pišljivih 3,5 miliona, neka se teraju u... 

 

Da je imao vrhunsku sezonu - nije.

Da je imao neki bitan gol ili se nešto pokazao u LŠ - nije.

Da je imao nešto u kvalifikacijama istih - nije.

Da je imao veliku minutažu - nije, već prosečnu.

 

Pišem iz glave, ispravite me ako sam u krivu za nešto od navedenog. Dečko jeste materijal ali fali onaj "biser" koji treba da uhvati da bi mu porasla cena. To se pruža jednom, maksimalno dva puta u seniorskom fudbalu za mladog igrača koji reflektuje na nešto veće. Nekad je dovoljna čak i jedna utakmica.

 

Tri i po miliona je u takvim oddsima prepuna kapa.

Edited by Barracuda
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Barracuda said:

 

Da je imao vrhunsku sezonu - nije.

Da je imao neki bitan gol ili se nešto pokazao u LŠ - nije.

Da je imao nešto u kvalifikacijama istih - nije.

Da je imao veliku minutažu - nije, već prosečnu.

 

Pišem iz glave, ispravite me ako sam u krivu za nešto od navedenog. Dečko jeste materijal ali fali onaj "biser" koji treba da uhvati da bi mu porasla cena. To se pruža jednom, maksimalno dva puta u seniorskom fudbalu za mladog igrača koji reflektuje na nešto veće. Nekad je dovoljna čak i jedna utakmica.

 

Tri i po miliona je u takvim oddsima prepuna kapa.

To si mogao i za Jovića da napišeš, čak smo i više para uzeli, a vidi dokle je došao,ali...

 

Da li je trebalo da ima veću minutažu - trebalo je. Nama Boaći apsolutno nije trebao ovu sezonu, minimalan uticaj na igru i rezultat. 

 

Gol na svakih 96 minuta na terenu, nije loš prosek. Igrača koji u avgustu puni 20 godina, a u perspektivi može da bude odličan napadač, mislim da ne treba prodati bez ukazane šanse, jer ovo što je do sada igrao, nije mnogo. Napadača je najlakše prodati, uvek su na ceni. 

Link to comment
Share on other sites

Joveljic je talenat u rangu Jovica, nazalost ne toliko kurcevit. Fudbalski Borisa.

To sto nije mnogo pokazao je iskljucivo do trenera koji je usrao drugu polusezonu i nije mu davao minute.

Neko ko sutira i levom i desnom, ko onako prati igru i loptu, ko se onako lako uklapa sa saigracima, neko ko sam sebi stvara sanse i onoliko puta se nadje u sansi za gol tokom utakmice je biser kakav se ne nalazi svaki dan.

Njegova najveca mana trenutno je procenat iskoriscenih sansi. A to se vrlo lako pegla kroz opustenost koja dolazi uz vreme provedeno u igri i podrsku trenera.

Link to comment
Share on other sites

Jovic i Joveljic po vise elemenata ne mogu da se porede, koliko god je ovaj drugi zaista u omladinskom fudbalu bio iznad generacije.

Ono sto sam video od Jovica dok je bio mladji govori u prilog svih hvalospeva onih koji prate mlade igrace i te terene, njegovo kretanje, prepoznavanje situacija i uopste osecaj su iznad vecine momaka koje sam gledao tj ne secam se da je takav talenat skoro bio u Zvezdi. To mogu da potvrde/opovrgnu oni koji intenzivnije prate mladje uzraste.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, VLADIMIR PERIC VALTER said:

Marko Konatar potpisao je novi, četvorogodišnji ugovor sa Crvenom zvezdom, objavili su crveno-beli preko zvaničnog Tviter profila.

Levi bek je rođen 2000. godine, a u prethodnom periodu je nastupao za Grafičar, zvaničnu filijalu kluba iz Ljutice Bogdana.

Konatar je prošao Omladinsku školu Crvene zvezde i smatra se jednim od najtalentovanijih iz generacije igrača, koji su rođeni 2000. godine.

 

Markose, ako te ne mrzi moze neki info o ovom momku, prosao mi je ispid radara nekako, a ta pozicija levog beka nam je deficitarna ?.

 

Ovo je laž, Konatar se nikad nije smatrao jednim od najtalentovanijih igrača iz generacije 2000. I to je lako proverljivo, pošto znamo da nije bio deo omladinskog tima u sezoni 2017/2018, nego je već tada bio na pozajmici u Grafičaru, ali nije igrao za prvi tim već omladince. Tek je ove godine igrao za prvi tim Grafičara, prilično standardno zapravo, ali nikad nije iskočio bilo kakvim potezom u ono malo što sam gledao.

 

Pre će biti da mu je menadžer pogodan, kao što je bio Ranku Jokiću, Nikoli Stojkoviću i još nekima koji su bezveze dobijali ugovore

 

9 hours ago, Igor028 said:

Sad jedno ozbiljno pitanje. Ko inace cini nasu skauting sluzbu ako postoji ista? 

 

Niko. Imamo samo Marka Mitrovića, koji nije klasičan skaut već više matematički analitičar, čovek koji ima program i bazu od milion igrača. On je našao Ibanjeza npr.

 

Ostatak skauting službe prethodnih godina činili su Mičel Donald i Aca Lukas, sa različitim uspehom, kao i Terza koji ide da gleda Vitasa, ali nađe nekog drugog.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Милојевић објаснио како је остао у Звезди: Послушао сам срце

01 јун, 20190
 

Игра данас новац велику улогу, али од оних сам који не гледају само паре, него послушају и срце - наводи главнокомандујући у Љутице Богдана

 
fotoIvicaVeselinov_vladan-milojevic.jpg ФОТО: И. Веселинов

Владан Милојевић проводи одмор у Грчкој. Био је у посети светињи Хиландару, а затим је у Атини разговарао са новинаром „Газете”. Говорио је о одлуци да остане шеф стручног штаба и у наредној сезони.

- Није била тешка одлука, јер је Црвена звезда велики клуб којем поклањаш душу. Емоције су много битне, странац се тако не би понашао на мом месту. Она је за све нас, навијаче, нека врста религије. Обожавамо је, желимо све да урадимо савршено, а то уме да исцрпи човека – рекао је Милојевић.

Могао је Милојевић да настави тренерску каријеру у Саудијској Арабији и дође до великог новца.

- Игра данас новац велику улогу, али од оних сам који не гледају само паре, него послушају и срце. Нисам могао да одем кад сам имао још нешто да завршим у Звезди. Кад будем схватио да јој више нисам потребан, отићи ћу и препустити место другоме.

После победе над Ливерпулом и учешћа у Лиги шампиона, очекивања су огромна.

- Рекао сам и пре две године кад сам дошао и уочи почетка минуле сезоне – обећава само рад. Све преко тога долази вољом бога.

 

 

Какав демагог.

Мада је у праву да се странац не би понашао као он. Менаџерске испртке сигурно не би гурао као што не би ни одјебао нека баш квалитетна појачања. Сваки нормалан тренер воли добре фудбалере и обратно. Осим меча против Ливерпула видјели бисмо још квалитетних не само тактички него и више фудбала који је изостао не само у прејакој групи ЛШ него у свакој важнијој утакмици квалификација Европе и домаћици...

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, The Walking Dravot said:

Mladje kategorije su amaterski fudbal.

A u seniorskoj konkurenciji Jovic 12 golova na 42 utakmice, Joveljic 11 na 21 utakmici.

To baš i nije za poređenje, Luka je mnogo ranije debitovao. Sa 18 godina i dva meseca je već otišao iz Zvezde, dok je Jovelja tek debitovao u tim godinama.

Edited by Kosjan Willavić
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Ikac said:

 

 

 

Niko. Imamo samo Marka Mitrovića, koji nije klasičan skaut već više matematički analitičar, čovek koji ima program i bazu od milion igrača. On je našao Ibanjeza npr.

 

Ostatak skauting službe prethodnih godina činili su Mičel Donald i Aca Lukas, sa različitim uspehom, kao i Terza koji ide da gleda Vitasa, ali nađe nekog drugog.

A Noj i Kum? 😄

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Kosjan Willavić said:

To baš i nije za poređenje, Luka je mnogo ranije debitovao. Sa 18 godina i dva meseca je već otišao iz Zvezde, dok je Jovelja tek debitovao u tim godinama.

 

To je samo sticaj okolnosti.

Joveljic je prikljucen prvom timu u istim godinama kao i Jovic, a onda je imao neku povredu i skoro godinu dana nije trenirao, na sta se nadovezala ona katastrofa od kraja sezone sa Bozovicem, te on prakticno ima pauzu u razvoju.

Link to comment
Share on other sites

Mi moramo da prodajemo kad je dug 48 miliona, posle 60 miliona koja su usla u klub za ove dve godine.

 

Ljudi, igraci ne dobijaju plate, nakon 25 miliona evra od LS, nakon prodaje Degeneka...

 

Mi dajemo Joveljica za 3,5, ali to je 17 knjigovodstvenih.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Milijaš #10 said:

Mi moramo da prodajemo kad je dug 48 miliona, posle 60 miliona koja su usla u klub za ove dve godine.

 

Ljudi, igraci ne dobijaju plate, nakon 25 miliona evra od LS, nakon prodaje Degeneka...

 

Mi dajemo Joveljica za 3,5, ali to je 17 knjigovodstvenih.

 

Mogu da potvrdim, pare su izgleda pokradene u desetinama miliona evra. Dobio sam pouzdan info juče, ali ne bih širio za svaki slučaj, ne bih da uvalim nekog u problem, a postoji mogućnost. Ljudi sa kojima imam prepisku od ranije mogu da me DM, kao u nekoliko prethodnih slučajeva.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...