Jump to content

FK Crvena zvezda 2018/2019


Drug Crni

Recommended Posts

15 minutes ago, Crni Bombarder said:

Itekako je potrebno provetravanje prostorija igrackog kadra.
Mi tu vec i kasnimo..trebalo je sa tom rabotom poceti jos u decembru..vidim da je neko spomenuo Filipa Mladenovica. On je sad u nekom poljskom prvoligasu. Citao sam nedavno jedan njegov intervju. Tamo je rekao da je zadovoljan i karijerom i zivotom u Poljskoj i da tezi ostanku. Svi znamo da para vrti gde burgija nece,ali sudeci po njegovom razmisljanju ne bismo trebali da mu se nadamo.

 

Trebalo je i bilo je najavljeno ali ne moze se zaraditi od toga. Voda jos nije dosla do grla i nece ako se dokopamo neke od evropskih liga ali s kupovinom ove gomile mediokriteta imacemo problem skladistenja. U redu je to sto sever sece vene na Gobeljica, Stojkovica, Savica, Causica, Jovicica, Simica, njihove vene njihov problem, ali ko ce to da kupi od iole ozbiljnih klubova. Mi smo Plavsica, koji je igracina za pobrojane, jedva prodali u Slovacku za neki mizeran iznos, Milica i Srnica smo bukvalno naterali da odu kako bismo bar nesto prihodovali od njih, Pavkova bas nikako nismo mogli nikome da uvalimo . Nisu ovi likovi gardisti jer mnogo vole Zvezdu, vec zato sto nigde na svetu ne bi mogli ni u najludjim snovima da zarade koliko zaradjuju u Beogradu, a ovde jos i vaze za neke igrace. Oni mogu samo u neki Uzbekistan ili u neku drugu evropsku ligu na duplo manje ugovore od ovih u Zvezdi i naravno da im se nigde ne ide. Zasto bi?

 

Posto se, naravno, od prodaja zivi, zimus smo prodali dva jako bitna igraca za koje nemamo adekvatne zamene (za jednog imamo ali ne igra) a podebljali statistiku mediokriteta dovedenih iz domace lige. Ocekujem slicnu politiku i na leto, Kafu je vec bivsi, Ebesilio ce sigurno otici a vec se ovde pominje Ignjoski kao "pojacanje", jos jedan izvikani i gurani dunster koji je nista drugo do apgrejdovana verzija Branka Jovicica. Jos ako i Ben ode bice da pocnemo sezonu sa Ali-Marinom i 40 razbojnika.

Edited by taliesin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, taliesin said:

a vec se ovde pominje Ignjoski kao "pojacanje", jos jedan izvikani i gurani dunster koji je nista drugo do apgrejdovana verzija Branka Jovicica

Juce sedim sa najboljim drugarom i bukvalno,ali bukvalno mu ovo isto kazem. :classic_biggrin:
Za ostatak posta ne bih mogao nista da dodam ni da oduzmem.

Ja bih voleo videti kod nas Aleksica. Kad vec vlada nekakvo raspolozenje da se u timu ima sto je vise moguce domacih igraca, onda neka se dovede neko ko zaista i ima nesto fudbala u nogama. Malatija je hit turskog prvenstva,on je igrao standardno (nije kao Meleg sedeo na tribinama) i bio je medju najboljim igracima tima. To bi verovatno znacilo prodaju Jovancica,ali tu nastaje problem jer nisam siguran da ima interesenata.
A cini mi se da je i Aleksic bio zainteresovan ranije da dodje.

Link to comment
Share on other sites

Iskreno se nadam da je ce Stojkovic biti prodat. Malo da se razbije klan jebenih gardista, a vise da se ustali kvalitetniji Gajic na njegovo mesto. Ukoliko Rodic ode nemam pojma sta cemo, s obzirom da smo prodali jedinu normalnu alternativu. Valjda nisu toliko nenormalni da krenu u sezonu sa Gajicem/Gobeljicem kao startnim levim bekom.

 

S obzirom da imamo 3 ista stopera, jedan ce ocigledno morati da ode. Ja bih najvise voleo da ode Savic, ali mi se cini da je Babic planiran za prodaju. Jedan brzi stoper mora da dodje, mislim da je Markos rekao da Pankov nije bas to sto nam treba, iako je brzi, i bolji sa loptom od sve trojice.

 

Odlazak Causica je realan. Na stranu antipatija prema njemu, objektivno apsolutno nista nije pokazao, i nadam se da ce neko biti dovoljno blesav da ga uzme, neki Kazahstan bi mu bio premija. Mada, s obzirom na njegove nastupe u stampi, nisam siguran da je on svestan koliko pojma nema. Opet, cenim da je verovatnije da ode Jovicic. Vulic, Jovancic, panj i pojacanje ce konkurisati za 2 mesta u vezi. Normalno, mogucnost da Ebesilijo dobije sansu se meri promilima. Ignjoski je napoznatiji kao drugar Acestopa, nadam se da ne postoji mogucnost da dodje. Radoja ide u Betis.

 

Od krila imamo Vukanovica i Jirku. Nadam se i Bena, mada je moguce da je kod njega doslo do zasicenja, i da planira odlazak, bilo bi dobro da ostane barem do kraja kvalifikacija. Rapsodiju u vidu Veljka Simica necu ni da komentarisem, misljenje o njemu je uniformno (dobro, minus rsb). 

 

Na ofanzivnom veznom smo najmirniji, Marin i Ivanic, s tim sto ce jedan od njih uglavnom na krilo.

 

Za spica je moguce da sva tri igraca ostanu, kao i da odu. Ja ipak mislim da Joveljic ostaje, ma sta Terza mastio po portalima.

 

Drago mi je sto Miloje ostaje, ako je to tacno. Trenutno apsolutno ne postoji bolje resenje. Nadam se i njegovom prilagodjavanju, i promenama u rotaciji.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Crni Bombarder said:

Juce sedim sa najboljim drugarom i bukvalno,ali bukvalno mu ovo isto kazem. :classic_biggrin:
Za ostatak posta ne bih mogao nista da dodam ni da oduzmem.

Ja bih voleo videti kod nas Aleksica. Kad vec vlada nekakvo raspolozenje da se u timu ima sto je vise moguce domacih igraca, onda neka se dovede neko ko zaista i ima nesto fudbala u nogama. Malatija je hit turskog prvenstva,on je igrao standardno (nije kao Meleg sedeo na tribinama) i bio je medju najboljim igracima tima. To bi verovatno znacilo prodaju Jovancica,ali tu nastaje problem jer nisam siguran da ima interesenata.
A cini mi se da je i Aleksic bio zainteresovan ranije da dodje.

 

Nama je nekako usadjeno da razmisljamo na taj nacin, koga treba da dovedemo, i to je mnogo veci problem od ovog ili onog sastava tima. Prvo moramo da vidimo ko ostaje i da na osnovu toga razmisljamo sta nam treba od pojacanja i za kakva takticka unapredjenja nam treba koji igrac. Sta fali, na primer, ovom timu za prvo kolo kvalifikacija:

 

Borjan (Popovic)

Gajic (Stojkovic) - Milunovic (Savic) - Babic (Erakovic) - Rodic (Gobeljic)

Ebesilio (Causic) - Jovancic (Jovicic)

Ivanic (Jevtovic) - Marin (Vulic) - Ben (Jirka)

Boaci (Joveljic, Vukanovic)

 

Imas dva kompletna tima sa bitno razlicitim igracima koje, ako kombinujes ispravno, mozes da postavis takticki u vise razlicitih pod-formacija, u zavisnosti od protivnika, faze utakmice, cilja za tu konkretnu utakmicu i slicno. NIsam stavio Pavkova jer mislim da njega treba prodati dok su jos svezi utisci iz ove sezone pa ipak neke pare mogu da se uzmu, ali se bojim da ce ipak biti prodat Joveljic a Pavkov ce ostati. To mozda i nije toliko lose jer cemo postici mnogo bolju cenu za Joveljica, tuzno je sto je tako ali tako je. Bukvalno, da nismo prodali zimus Degeneka, Krsticica i Terzica nama ne bi trebalo ni jedno jedino pojacanje, imali bismo 29-30 igraca od kojih svi mogu ponesto da odigraju na nekom nivou kvaliteta, ovako cemo morati da nabavimo jos jednog stopera. I to je dovoljno cak i za uslove Premijer lige a kamoli za nasu ligu gde 80% utakmice odigramo peske.

 

Dakle, nista neka preterana pojacanja, gomilanje igraca i slicno, samo prava selekcija, igranje najboljih a ne "zasluznih", a kupovina samo ako se na nekoj od ovih pozicija pojavi bolji igrac koji nam je dostupan. Od toga, naravno, nece biti nista jer tu nema zarade za menadzere. Opet ce se prodavati bitni igraci da bi se "zatvorila finansijska konstrukcija", dovodice se drugi umesto njih i to ce tako ici kao na traci. Nama ce, naravno, red-vajtovi objasnjavati kako nam treba 50 igraca za svaki slucaj jer cemo igrati mnogo utakmica. Mi smo i zimus imali zicer da uradimo tacno ono sto smo svi videli da treba a i iz kluba najavljivali, da rasteretimo roster od nebitnih igraca a zadrzimo core ekipe, pa ipak nismo uradili nista od toga. Necemo ni sada. Jednostavno je previse krvopija oko kluba od kojih svaka zeli svoj deo kolaca. I tu nema pomoci.

Edited by taliesin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ево их ови што им је исисао паре и прогласили га за најбољег странца у историји клуба 

 

Quote

"Srpski internacionalac nikada nije dobio glavnu ulogu na stadionu Mulino, ali kada god je dobijao šansu, njegova ubojita levica je pravila probleme svakom timu. Ranije je imao odrešene ruke u veznom redu Crvene zvezde, a smatramo da ima pravo da bude proglašen za najdarovitijeg stranca koji je ikada nosio dres narandžaste boje", kaže se u obrazloženju magazina "4-4-2".

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Гледамо још пар штопера из 'комшијских' земаља, није Крањц једини 

Иначе, синоћ на Маракани је био и Јагош Вуковић, добар Маринов другар. Њему уговор истиче наредног лета. Можда би могли размислити.. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pantelia24 said:

Iskreno se nadam da je ce Stojkovic biti prodat. Malo da se razbije klan jebenih gardista, a vise da se ustali kvalitetniji Gajic na njegovo mesto. Ukoliko Rodic ode nemam pojma sta cemo, s obzirom da smo prodali jedinu normalnu alternativu. Valjda nisu toliko nenormalni da krenu u sezonu sa Gajicem/Gobeljicem kao startnim levim bekom.

 

S obzirom da imamo 3 ista stopera, jedan ce ocigledno morati da ode. Ja bih najvise voleo da ode Savic, ali mi se cini da je Babic planiran za prodaju. Jedan brzi stoper mora da dodje, mislim da je Markos rekao da Pankov nije bas to sto nam treba, iako je brzi, i bolji sa loptom od sve trojice.

 

Odlazak Causica je realan. Na stranu antipatija prema njemu, objektivno apsolutno nista nije pokazao, i nadam se da ce neko biti dovoljno blesav da ga uzme, neki Kazahstan bi mu bio premija. Mada, s obzirom na njegove nastupe u stampi, nisam siguran da je on svestan koliko pojma nema. Opet, cenim da je verovatnije da ode Jovicic. Vulic, Jovancic, panj i pojacanje ce konkurisati za 2 mesta u vezi. Normalno, mogucnost da Ebesilijo dobije sansu se meri promilima. Ignjoski je napoznatiji kao drugar Acestopa, nadam se da ne postoji mogucnost da dodje. Radoja ide u Betis.

 

Od krila imamo Vukanovica i Jirku. Nadam se i Bena, mada je moguce da je kod njega doslo do zasicenja, i da planira odlazak, bilo bi dobro da ostane barem do kraja kvalifikacija. Rapsodiju u vidu Veljka Simica necu ni da komentarisem, misljenje o njemu je uniformno (dobro, minus rsb). 

 

Na ofanzivnom veznom smo najmirniji, Marin i Ivanic, s tim sto ce jedan od njih uglavnom na krilo.

 

Za spica je moguce da sva tri igraca ostanu, kao i da odu. Ja ipak mislim da Joveljic ostaje, ma sta Terza mastio po portalima.

 

Drago mi je sto Miloje ostaje, ako je to tacno. Trenutno apsolutno ne postoji bolje resenje. Nadam se i njegovom prilagodjavanju, i promenama u rotaciji.

 

 

 

 

Moj ishlapjeli mozak je zaboravio i Jevtovica na mestu krila. No, kao i u slucaju Ebisilija, on ce otici, a Veljko Simic ce i dalje plivati kroz sesnaesterac, i bivati zamenjen pre kraja prvoh poluvremena.

Link to comment
Share on other sites

 

bas je isforsirano ovo promovisanje milijasa u "istinsku legendu kluba". samo cekam da ga neko predlozi za 7. zvezdinu zvezdu.

milijas iz prvog mandata- ok igrac.

milijas iz drugog mandata- dolazak u paketu sa "saletom zvezdasem" posle teranja robija i evandra sve govori. igra traljava. u drugoj sezoni osvojena titula, ali on je tu neki 6. ili 7. igrac tima.

milijas iz treceg mandata- posle povratka iz kineske cvajte glavni utisak je njegova "izvanredna" fizicka sprema, borba za vazduh prilikom ulazaka u igru ili pokusaja da se izvede korner na suprotnoj strani. njegova igra se moze opisati u recenici : "cemu ovo sluzi, a uz to i ne radi".

da nije toliko napadno pretvaran u nekakvu legendu, mogao je biti simpatican mladic.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Боги said:

Ево их ови што им је исисао паре и прогласили га за најбољег странца у историји клуба 

 

 

Manisa, Hebei i Novi Mongol na aparatima

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Боги said:

Гледамо још пар штопера из 'комшијских' земаља, није Крањц једини 

Иначе, синоћ на Маракани је био и Јагош Вуковић, добар Маринов другар. Њему уговор истиче наредног лета. Можда би могли размислити.. 

Nudi nam se Vukovic tokom cele sezone. Njegov status je neizvestan ako Olimpijakos promeni trenera...moze odigrati jos 2-3 sezone na visokom nivou. PItanje je da li mi imamo mesta za njega? 

Pocetkom jula najkasnije ocekujem stranca, slicne konstitucije kao ovaj Slovenac samo rekao bih bolji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Боги said:

Гледамо још пар штопера из 'комшијских' земаља, није Крањц једини 

Иначе, синоћ на Маракани је био и Јагош Вуковић, добар Маринов другар. Њему уговор истиче наредног лета. Можда би могли размислити.. 

 

Taman da sakupimo grupu alternativnu Gardistima, takozvane Olimpiste. Marin, Ben i Vukovic.:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, NROX said:

Nudi nam se Vukovic tokom cele sezone. Njegov status je neizvestan ako Olimpijakos promeni trenera...moze odigrati jos 2-3 sezone na visokom nivou. PItanje je da li mi imamo mesta za njega? 

Pocetkom jula najkasnije ocekujem stranca, slicne konstitucije kao ovaj Slovenac samo rekao bih bolji.

 

Mi i bez pojačanja, uz Pankova i Krstovića, možemo a i moramo da sabijemo prva dva kola. Jači smo od svih, samo ozbiljan pristup i dobre pripreme, a u to kod Miloja ne sumnjam jer nismo izgubili utakmicu na pripremama ni letos ni zimus. Sad imamo mnogo bolji tim nego prošlog leta, a tad smo imali mnogo problema da nađemo i napadača i štopera i ofanzivnog.  Plus smo imali dosta sreće u žrebu, nisam siguran da bismo onakvi prošli APOEL i Legiju.

 

Ferencvaroš, Kluž i Slovan su za izbegavanje. Ferencvaroš je ozbiljna ekipa koju ozbiljno vodi Rebrov. Imaju i veliki budžet, zato je bitno što već sada imamo tim.

 

Dolazak štopera u julu može biti i dosta kasno ako ga planiramo za kvalifikacije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, red_white said:

Jeste Terzic je uvalio Miloja u strasne probleme. Doveo mu je gomilu kvalitetnih igraca ta nasu ligu. Kazes 5 i po igraca moze igrati LS/LE. Onda me zivo zanima na osnovu cega trazis i ocekujes dobar fudbal ako su igraci takvi dunsteri i na nivou 2 kola kvalifikacija? Borjan, Savic, Stojkovic, Rodic, Jovancic, Marin, Ivanic, Boaco, Pavkov, Ebisilio su dokazali da su igraci koji mogu u najmanju ruku igrati LE i u istoj biti itekako konkurentni. Kad imas dobrog trenera moze se uci u LS i sa Milicem na terenu, kad je na klupi neznalica dzaba ti 5 Marina. 

 

Borjan da, Marin da, Ebesilio da, Boaci da, Ivanic pod makaze, hajde i Rodic kad je spreman i zdrav (sto ocigledno nije skoro nikad). I to je sve. Takodje, Bena si zaboravio, za njega takodje vazi da. To ti je tih 5 i po igraca. Sve ovo ostalo kurcu ne valja za taj nivo.

 

Sto se tice minulog rada i u LE i u LS, nas su obe godine kroz kvalifikacije uglavnom proveli igraci kojih vise nema u klubu, osim Bena i, naravno, Borjana. Kanga i Boaci protiv Sparte, Kanga i Radonjic protiv Krasnodara, Radonjic i Ben protiv Spartaka, Krsticic, Ben i Degenek protiv Salcburga. Takodje, nisu tu Donald i Le Talek koji su prosle sezone bili vrlo znacajan sraf nase igre, nisu tu cak ni Pesic i Srnic koji su davali neke jako bitne golove. Savic, Stojkovic, Jovancic, Pavkov (ne, nece ga ona dva gola uciniti boljim igracem) su irelevantni za taj nivo fudbala, ova prva dvojica uz Rodica su deo odbrane koja je primila 17 golova u sest utakmica LS, sramotnih 13 golova na tri gostovanja.

 

Zvezda i pored sumanutih Terzicevih kupoprodaja jos uvek moze da sastavi jako dobar tim ali to nije vise isti tim kakav je bio. Potrosili smo citavu polusezonu ni na sta, gurali igrace koji bolno ocigledno nemaju kvalitet za Zvezdu, igrali preko kurca, lutali s formacijama, taktikama i sastavima kako bi se nekako naslo mesto za ovoliki broj poluigraca koje smo nakrcali. Jedina nada koju imam je da je Milojevic odlucio da ostane nakon sto je seo sa Terzicem i objasnio mu da u Zvezdi vise ne moze da se ponovi ovakva polusezona, ni sa stanovista igre ni sa stanovista ponasanja i da ce Terzic shvatiti da bar u tom periodu kvalifikacija mora da bude ozbiljan i zasivenog dzepa, pa neka krade kad se taj period zavrsi. U suprotnom ovaj krcag, kao i svaki drugi krcag, ici ce niz vodu dok se ne razbije, dohvatice nas neki Kluz i posrace nam se u ovaj mehur od sapunice.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, red_white said:

Ne mozes porediti igranje protiv PSZ i protiv Kelna. Taj Savic i i Stojkovic zajedno sa Rodicem su isto bili deo odbrane koja je u LE primila uz Salzburg najmanje golova u grupnoj fazi. Pariz i Liverpul daju Barsi 4 komada a ne da nece Zvezdi, taman da nam stopera igraju Vidic i Ivanovic iz najboljih dana. 

 

Nemam pojma sta su Miloje i Terzic pricali ali sumnjam da je Milojevic mnogo nezadovoljan. Jeste imao malo previse igraca proljetos ali je cinjenica da cim krene jun i mecevi nama ce trebati dva tima ako mislimo igrati na dva fronta. Tako da bi svakako tim morao da se popunjava. Ovako imas te pridosle igrace koji su se adaptirali i usli u sistem i zahtjeve trenera. Uz par odlazaka i dovodjenje tog brzeg stopera i veznog ala Krsticic mi imamo znacajno kvalitetniji tim nego proslog ljeta. Nismo imali ni Marina ni Ivanica ni Boacija. Sa sve Milicem kao krilom izbacili smo Salzburg. 

 

Ne poredim ja nista. Ti si ih sam nabrojao kao igrace koji mogu da igraju LS, ja sam ti opisao kako je to izgledalo, posto si ocigledno zaboravio. Ali, tebi je i Simic Veljko igrac za rotaciju u Zvezdi, tako da mi je jasno sta mislis o fudbalu i kako procenjujes kvalitet igraca.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, red_white said:

Za nesto vise u onakvoj grupi tebi trebaju stoperi koji kostaju kao nas godisnji budzet. Taj tim pun dunstera je pobedio finalistu a prilicno sam uberen i novog prvaka evrope ali eto ni to nije dovoljno. Treba imati ambiciju i teziti boljem ali malo treba zadrzati i realnost. Onu grupu ne bi bolje odigrale bi ekipe tipa Porto koji je daleko finansijski mocniji od nas. 

 

Ponekad stvarno pozelim da nas taj lucky strike protiv Liverpula nije zadesio, jer ne sluzi nicemu osim da pruzi "argument" koji treba da ponisti nasu ekstremno traljavu igru u Evropi cele sezone.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, perkos said:

Milijaš je bio talentovan kad je došao u Zvezdu, odigrao nešto u tom prvom ciklusu i otišao trbuhom za kruhom kao i svi igrači. Vratio se u Zvezdu kad više nije imao gde i nažalost pokazalo se da i u Zvezdi ne pruža koliko bi mogao i koliko Zvezdi treba. Upao u neke dužničko - robovske kombinacije i pristao ( svojevoljno ili ne) da bude deo igrokaza u kom se on nameće kao neki idol i nova zvezdina zvezda.  Nikako se ne bih složio da igračima našeg omladinskog pogona Milijaš bude uzor, tu pre svega mislim na njegov odnos prema treningu i obavezama koje profesionalac ima u savremenom fudbalu. Želim mu sreću u trenerskoj karijeri gde ako je pametan može da ne ponavlja svoje greške iz igračke karijere.

 

Нетачно. Милијаш је играо стандардно за Вулвсе у ПЛ. Тако да је сигурно могао да бира бољи клуб од тадашње Звезде кад је одлазио. Али се вратио и био најбољи играч и буквално сам држао клуб те сезоне.

 

Евентуално ако мислиш на други повратак у Звезду тј. овај последњи. Ту се већ распао. 

Edited by vepar
Link to comment
Share on other sites

Ono sto nas je proslost naucila je to da Darjan aka Balerina, kada dodje prelazni period, pusta razna imena koja dobija od Terze. Prvo pusta one koji su nerealni ili su pregovori pukli ili nisu zadovoljili Miloja i skauting. Tako je bilo godina tako ce biti i sad.

Ja mislim da nam je ovaj jedan od opcija. Dobar igrac za nas.

 

https://www.transfermarkt.de/fernando-varela/profil/spieler/59084

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...