Jump to content

FK Crvena zvezda 2018/2019


Drug Crni

Recommended Posts

3 hours ago, Golijat said:

Jedan od najglupljih postova na novom forumu...

Pa nije ovo utakmica za proslavu Zvezdine titule druze,ovo je utakmica u cast pokojnog Bunjevcevica u kojoj su nastupali njegovi prijatelji,bivsi saigraci itd...

 

Troskok...

 

To sto si ti ogranicen + si preskocio casove gde se ucilo o pojmovima kao sto su ironija&sarkazam je tvoj problem, ne i moj.

Link to comment
Share on other sites

Што се тиче сутрашњег дербија требало би да за крај ставимо печат на успјешну сезону и да најавимо следећу. Нажалост мале су шансе да ћемо и одиграти фудбал какав би морао да буде. Много смо бољи од комшија који буквално имају само шпица и голмана да се могу назвати озбиљним фудбалерима, међутим као тим смо очајни читаву полусезону, па ће вјероватно бити досадан фудбал у којем бисмо опет ми требали подићи трофеј због индивидуалног квалитета.

Дегенека и Крстичића нисмо надокнадили, неколико играча који сигурно знају фудбала по тренеровој одлуци су склоњени, неки други који сигурно не знају се гурају, неки отаљавају и лошији су него с почетка сезоне и врло тешко је очекивати неке тактичке промјене које би унаприједиле тим. Врло лоше се трчи без лопте, бранимо се без притиска на средини, дозвољава се испуцавање балона од стране штопера исл...

Зато мислим када је већ касно за унапређење тима тактички, да се једноставно промијешају карте што се играча тиче и убрза се игра у комбинацији са индивидуалним квалитетом. Овако нешто:

Борјан-Гајић-Савић-Милуновић(нажалост)-Родић-Ебисилио-Јовичић(само да крпи споре штопере)-Марин-Јевтовић-Јирка-Бен

Цијеним да бисмо само овако "преко ноћи" убрзали игру и спустили више лопту на земљу што би било довољно да рутинирамо комшије. Нажалост цијеним и да оваква изненађења што се тиче састава неће да се десе...

Link to comment
Share on other sites

Da se vratimo malo fuZbalu. Mozzart za sutra najavljuje sastav kao iz poslednjeg derbija, uz rokadu Savic-Babic zbog kartona ovog drugog:

 

Borjan - Stojković, Savić, Milunović, Rodić - Jovančić, Jovičić - Ben, Marin, Ivanić - Pavkov.

 

Logican i ocekivan sastav.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Marokanac said:

Kolarov napusta Romu. Jedinstvena prilika da mu se ispuni zelja i odigra sezonu za tim za koji navija.

 

Moze. Prodamo Rodica i Terzica, Kolarov odigra sezonu, postavi stvari medju Gardistima na svoje mesto, ode u penziju dogodine, mi iduceg leta vratimo Terzica koji se ne dokaze u Seriji A i resili smo problem. Pakuj.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, John Dies at the End said:

Da se vratimo malo fuZbalu. Mozzart za sutra najavljuje sastav kao iz poslednjeg derbija, uz rokadu Savic-Babic zbog kartona ovog drugog:

 

Borjan - Stojković, Savić, Milunović, Rodić - Jovančić, Jovičić - Ben, Marin, Ivanić - Pavkov.

 

Logican i ocekivan sastav.

 

Jadni Marin, opet ce da popizdi posle pola sata.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Duh koji lebdi said:

 

Moze. Prodamo Rodica i Terzica, Kolarov odigra sezonu, postavi stvari medju Gardistima na svoje mesto, ode u penziju dogodine, mi iduceg leta vratimo Terzica koji se ne dokaze u Seriji A i resili smo problem. Pakuj.

6 mil bruto imao u Romi :). Nenormalno..

Link to comment
Share on other sites

Sva tri derbija ove sezone smo odigrali prilicno skromno. Gledajuci ovaj sastav ne ocekujem ni sjutra nesto kvalitetan mec.  Bice dosta prekida, foliranja,  bunarenja,  i svega drugog sto ne volim da gledam. Individualno smo jaci dosta, ocekujem rezultat 1:0 ili 2:1 za nas.

 

Partizanova sansa je Milunovic. Taj covjek na svakom mecu napravi neki brainfart. Trebace svakako za ljetnje kvalifikacije neko instant pojacanje na poziciji stopera.

Link to comment
Share on other sites

Biće taj standardan sastav sigurno. Samo se nadam da će Ebisilio i Jirka biti na klupi u slučaju da ne krene dobro, ako će opet da ulazi Simić da rešava biće jebeno.

 

Borjan - Stojković, Savić, Milunović, Rodić - Jovičić, Jovančić - Ben, Marin, Ivanić - Pavkov.

Popović, Gajić, Gobeljić, Ebisilio, Jirka, , Vukanović, Joveljić.

Link to comment
Share on other sites

Day pokusam da otkucam nesto pametno( na mobitelu) 😄

 

Svim ekipama koje igraju veliki broj utakmica, normalno je da dodje do pada forme, losiji period igre,  gde potom sa smanjenjem broja utakmica i kroz vise vremena za trening ekipa polako dize i vraca formu.

 

Kod nas se to nije desilo, i tu je najveca krivica na VM i strucnom stabu. Vise je razloga, smatram da je glavni pokusaj da se svima da sansa i minutaza ( neko bi rekao "piksle" i sl :D, nazovite to kako hocete 😛 ), previse igraca u rotaciji, na poslednjim pripremama nije oformljen kostur ekipe . Lutalo se i sa pozicijama igraca, posebno u napadu , umesto da se uigravaju.

 

Lose se radilo i na taktici, tranziciji tj iznosenju lopte i postavci kada napadamo ...  Dobar primer je npr revans utakmica protiv Lucana. 4 igraca im igraju "visoki" presing na nasu zadnju liniju, ostavljaju izmedju dve linije dobrih 20-30m ... Inicijalno se oslobadjamo pritiska, igraci Mladosti ostaju iza lopte, ali umesto da se lopta "iznese", vezni igraci krenu napred, uz dva pasa stvori visak i dodje do 16, previse se komplikuje , lopta ili vraca nazad, ili  igraci ,pre svega Jovicic( koji je operisan od pregleda igre i pravovremenog pasa :D) predugo zadrzavaju loptu i ne pravovremeno se oslabadjaju.

 

Jovicic u 11 😄 ae razumem da ga Milojevic drzi zbog trkackih sposobnosti, smatra da moze da odigra "flastera" i posebno kao zastita poslednjoj liniji, koja ne (PRE)spora. Ali sami smo krivi za tako nesto + postoje drugi nacini da smanjis "prostor" za manevar protivniku, opasnost po gol ... Smanji ofanzivne zadatke Stojkovicu ionako je igrac manje u napadu, Savic i Milunovic nikako da ne izlaze "visoko", ne igras presing sa vise od 1-2 igraca, smanjis prostor za igru tako da , sa ta dva igraca koji vrse presing na stopere/ zadnjeg veznog usmeravas igru protivnika na "slabiju" stranu ...  Itd itd    Taj Ebisilio ima vise tacnih i preciznih dodavanja napred nego sto Jovicic/Causis i dva balvana od stopera imaju od pocetka sezone.

 

I tako :D

 

Kako sutra sa Prtzn-om? Jednostavno izadji i igrati fudbal. Ivanica vratiti u sredinj, Marina na krilo... Smatram da Savo ne moze da "nalozi" ekipu kao BataMirkovic, da nece igrati preostro, ali koristice svaku priliku da se napravi faul, uspori i secka igra . Nema sanse da izadju otvorenog garda i pokusaju da se nadigravaju sa nama, I'ma da se zatvore i cekaju kontru ... Verovatno Tosic pocinje od starta.

Link to comment
Share on other sites

Veceras ne treba ocekivati bilo kakvu promenu sto se fudbala tice, dakle tvrdo na sredini i cekanje da protivnik zgresi pozadi.

To je pristup na koji smo navikli, ma koliko ponavljali da treba "da ih oducimo od fudbala" na bazi razlike u kvalitetu.

 

Elem, treba osvojiti ovaj trofej, secam se da sam na kraju prosle sezone napisao da je zaista steta sto proslosezonska Zvezda nije osvojila duplu krunu jer to je i zasluzila igrama i ponasanjem na terenu. Ove sezone, nazalost, Vladan nije nakon epizode u Ls uspeo da "okupi" sastav i da igramo dopadljivo kako je to zaista moglo da bude.

 

Link to comment
Share on other sites

https://www.youtube.com/watch?v=mECd2431pVY

 

Данас 40 година од финала са Борусијом (М) које смо у реваншу изгубили након непостојећег пенала. Није било пуно кукања него се свака наредна сезона посебно европска, са нестрпљењем очекивала,  трудили смо се да будемо што јачи на терену, док их нисмо све бацили под ноге 12 година касније...

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Константин said:

https://www.youtube.com/watch?v=mECd2431pVY

 

Данас 40 година од финала са Борусијом (М) које смо у реваншу изгубили након непостојећег пенала. Није било пуно кукања него се свака наредна сезона посебно европска, са нестрпљењем очекивала,  трудили смо се да будемо што јачи на терену, док их нисмо све бацили под ноге 12 година касније...

 

Uh, kako je ćale moj tada popizdeo a ja se rasplakao, sećam se kao juče da je bilo... Šteta, odigrali su odlične dve utakmice, da nije bilo tog skandaloznog penala odneli bi trofej. 

Edited by Barracuda
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je vreme da Milojevic iskoci iz sablona i napravi neko takticko iznenaejenje, recimo Jirka na krilu. Nw razumem zasto se mi lisavamo igre preko krila stavljajuci nabte pozicije igrace koji to nw mogu da igraju.

Sent from my Micromax A310 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Helmet said:

Mislim da je vreme da Milojevic iskoci iz sablona i napravi neko takticko iznenaejenje, recimo Jirka na krilu. Nw razumem zasto se mi lisavamo igre preko krila stavljajuci nabte pozicije igrace koji to nw mogu da igraju.

Sent from my Micromax A310 using Tapatalk
 

Ovo oko Jirke je i moje razmisljanje. Nadam se da cu ga videti barem pola sata u igri danas.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Helmet said:

Mislim da je vreme da Milojevic iskoci iz sablona i napravi neko takticko iznenaejenje, recimo Jirka na krilu. Nw razumem zasto se mi lisavamo igre preko krila stavljajuci nabte pozicije igrace koji to nw mogu da igraju.

Sent from my Micromax A310 using Tapatalk
 

 

Jedini put kada je izašao iz šablona ove sezone bilo je u drugom poluvremenu protiv PSŽ na Marakani, kada smo po mom mišljenju odigrali blizu 30 minuta svemirskog fudbala za naše prilike. 

 

Protiv PSŽ je tanka linija između mogućih 2:2 i krajnjih 1:4, protiv Partizana bi hrabrija igra morala da rezultuje ubedljivom pobedom. Mnogo smo bolji i to mora da se materijalizuje makar u jednoj utakmici u sezoni.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...