Jump to content

FK Crvena zvezda 2018/2019


Drug Crni

Recommended Posts

Igrač: Marin

Ml. igrač: Joveljić (mada me nervira, izgleda da je digao nos)

Transfer: Marin

Gol: Niko da navede Degenek vs. Salcburg, apsolutno najznačajniji.. Radonjic i Pavkov naravno, kao kad me pitaju koje dete više volim.

Tim: Borjan, Stojković, Degenek, Babić, Rodić, Jovancic, Krsticic, Ebisilio, Marin, Ben, Pavkov.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, taliesin said:

 

Inace je zanimljivo to da su ovaj mec poceli Borjan, Degenek, Ebesilio, Marin, Kafu i Boaci . Mislim, kad smo vec kod stranaca i toga ko se sve zaista vodi kao stranac.

 

Borjan i Degenek su domaci. Ostali stranci.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Markoss said:

 

Borjan i Degenek su domaci. Ostali stranci.

 

Naravno da jesu domaci, samo kazem da smo se naslusali tih argumenata o broju stranaca sa sve Borjanom i Degenekom kao strancima u kombinaciji.

Link to comment
Share on other sites

Najbolji igrač: Marko  Marin

 

Najbolji mladi igrač: Dejan Joveljić

 

Transfer sezone: Marko  Marin

 

Gol sezone: Milan Pavkov (L`pool) za 2:0

 

Najboljih 11: Borjan- Gobeljić, Degenek, Babić, Rodić- Jovančić, Ivanić, Ebisilijo- Ben, Marin, Pavkov

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, taliesin said:

 

Inace je zanimljivo to da su ovaj mec poceli Borjan, Degenek, Ebesilio, Marin, Kafu i Boaci . Mislim, kad smo vec kod stranaca i toga ko se sve zaista vodi kao stranac.

 

Наравно.

На овај костур су се могли лагано увлачити и клинци и повратници. Добрих фудбалера никад доста, тако је било, јесте и биће док је свијета и вијека...

Ово је био састав:

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Borjan - Stojković (od 56. Gobeljić), Savić, Degenek, Rodić – Krstičić, Čaušić - Kafu (od 61. Simić), Ebisilio, Marin - Boaći (od 70. Stojiljković).

Edited by Константин
Link to comment
Share on other sites

Najbolji igrač: Marko Marin

 

Najbolji mladi igrač: Dejan Joveljić

 

Transfer godine: Marko Marin

 

Gol sezone: Milan Pavkov, drugi gol protiv Liverpula

 

Najboljih 11: Borjan - Stojković, Babić, Degenek, Rodić - Krstičić, Ivanić - Marin, Ebisilio, Ben - Boaći

Edited by 29.05.1991
Link to comment
Share on other sites

Najbolji igrač: Marko  Marin

 

Najbolji mladi igrač: Jovelja

 

Transfer sezone: Miloš Degenek  

 

Gol sezone: Milan Pavkov vs Lpool

 

Najboljih 11: Borjan - Zule, Degenek, Babić, Rodić - Jovančić - Ben, Ebisilio, Ivanić, Marin - Pavkov

Link to comment
Share on other sites

igrač: Marin 

mladi: Joveljić (iako ni on nije dobio neku šansu)

transfer: Marin

gol: Pavkov, Liv

sastav: Takozvana bezbekovska formacija: Borjan Degenek Babić Savić Jovančić Krstičić Ivanić Ebisilio Marin Ben Pavkov

Edited by vepar
Link to comment
Share on other sites

Nas klub1 je kao kompulsivni kockar2. Vecito igra sa parama koje nema, upada u dugove koje pokriva drugim dugovima. U poslednje dve sezone je upao u dobru seriju, ali ne ume da stane i nastavlja da igra sa propocionalno vecim ulozima. Nastavlja da igra igru u kojoj ne moze da dobije, vec samo da izgubi. Sa prvim losim nizom ce se vratiti na fabricka podesavanja i igranju lucky sixa u lokalnoj kladzi sa lokalnim penzionerima.
 

 

1Terzicu
2mars iz kluba picka ti materina lopovska

Edited by Del Piero
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Miloje je dovoljno pametan, uvideo je još ranije da ne može više da napreduje ali je čekao da osvoji titulu i pokupi kofere na vrhuncu. 

 

Da je najuspešniji trener u poslednje dve decenije i više, jeste. I hvala mu za sve što je uradio u prethodne dve godine, titule, LE, LŠ, pobedu protiv Liverpula, itd. Ne treba zaboraviti gde smo bili pre nego što je došao u Zvezdu. Ali...

 

Bacio je celu polusezone na guranje piksli i Terzinih kombinacija, učestvovao je u prodaji Degeneka i Krstičića, doveo je lično Čauša, Milunovića (kao zamene za prethodnu dvojicu), gurao je Simića i Jovičića u 90% utakmica, zanemario je neka pojačanja na kojima je sam insistirao, dozvolio je prodaju Terzića, a verovatno i Joveljića (svakako da je pokazao da mu nije stalo da forsira mlade igrače ili bar jednog tokom cele sezone), itd.

 

Pitanje je kakva će biti situacija kad se budu svodili računi na kraju sezone. Jasno je da sledi prodaja Bena i možda još par igrača (ako imaju imalo mozga, Jevtović, Ebisilio i ostali će da zapale), tako da će nam ostanu gardisti kao okosnica ekipe. Sigurno da će i Krstović i još neke kombinacije da dobiju svoju šansu.


Ne znam ko će se usuditi da sedne na klupu posle Miloja, jedino neki Terzin poltron kojeg će moći da okrivi za sve posle prvog potopa (koji nam izvesno sledi već u kvalifikacijama).

Link to comment
Share on other sites

Nije eksplicitno najavio,ali da se procitati izmedju redova kako se rastanak primakao.

I ne razumem ovo avansno kukanje. 
Iza Milojevica ostaje,za nase prilike,odlicno popunjen roster. Cak i prepunjen. Uz pametan izbor novog trenera i isto takav prelazni rok uopste ne mora da znaci da sledi apokalipsa. Problem je sto tu dolazimo do onoga sto je svom u postu opisao kolega Del Piero. 

Link to comment
Share on other sites

Milojevic je dao mnogo Zvezdi, ne treba covek da bude rocket scientist pa da to zakljuci. Ono sto ide s njim je ono dobro sto je uradio, ono lose sto je radio zbog nekih trulih kompromisa ce i dalje ostati u klubu. To je problem. Za novac koji je Miloje dobijao moze se naci trener tog nivoa ali mi takvog najverovatnije necemo traziti, ili cemo ga naci za kvalifikacije  a onda mu zagoravati zivot u ostatku sezone dok ne popizdi i ode, da bi oslobodio mesto za nekog Krunica ili tako nekog poslusnog diletanta. Ako Miloje zaista ode, odnece i ogromnu reputaciju koju zasluzeno ima kod navijaca, sumnjam da Terzic nece to na kratke staze pokusati da kompenzuje nekim jacim imenom, kako bi donekle umirio nezadovoljstvo navijaca Milojevim odlaskom.

Edited by taliesin
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, taliesin said:

Milojevic je dao mnogo Zvezdi, ne treba covek da bude rocket scientist pa da to zakljuci. Ono sto ide s njim je ono dobro sto je uradio, ono lose sto je radio zbog nekih trulih kompromisa ce i dalje ostati u klubu. To je problem. Za novac koji je Miloje dobijao moze se naci trener tog nivoa ali mi takvog najverovatnije necemo traziti, ili cemo ga naci za kvalifikacije  a onda mu zagoravati zivot u ostatku sezone dok ne popizdi i ode, da bi oslobodio mesto za nekog Krunica ili tako nekog poslusnog diletanta. Ako Miloje zaista ode, odnece i ogromnu reputaciju koju zasluzeno ima kod navijaca, sumnjam da Terzic nece to na kratke staze pokusati da kompenzuje nekim jacim imenom, kako bi donekle umirio nezadovoljstvo navijaca Milojevim odlaskom.

Ocekivan je scenario dovodjenja  "jaceg" imena zarad kupovine vremena i mazanja ociju, uz bitnu razliku u odnosu na trenutak kada je Milojevic stigao u klub, tiho i bez pompe, te mnoge koji nisu verovali u njega razuverio i okrenuo im stav.

Ovde se postavlja i pitanje ko bi to mogao doci na vrucu klupu Zvezde, sa sve naraslim apetitima navijaca, uz neophodnost preuzimanja vazne Vladanove uloge upravljanja ovakvim timom, koji na ovaj-onaj nacin jeste krupan zalogaj.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Manoly said:

Ocekivan je scenario dovodjenja  "jaceg" imena zarad kupovine vremena i mazanja ociju, uz bitnu razliku u odnosu na trenutak kada je Milojevic stigao u klub, tiho i bez pompe, te mnoge koji nisu verovali u njega razuverio i okrenuo im stav.

Ovde se postavlja i pitanje ko bi to mogao doci na vrucu klupu Zvezde, sa sve naraslim apetitima navijaca, uz neophodnost preuzimanja vazne Vladanove uloge upravljanja ovakvim timom, koji na ovaj-onaj nacin jeste krupan zalogaj.

Ako scenario dovodjenja  "jaceg" imena bude rezultirao učešćem u grupnoj fazi evropskog takmičenja cilj je već ispunjen.

Ne znam šta misliš pod onim zarad kupovine vremena i mazanja ociju. Da li u klubu postoji neko ko ne želi rezultate?

Da bi neko  mogao da pravi 'svoje' kombinacije mora da ima rezultate koji su u ovoj situaciji kad imamo ovoliki broj igrača pod ugovorom obavezujući. Mi imamo tim koji može mnogo bolje da igra nego što je to radio ovog proleća. Sa ovakvom koncepcijom igre koju imamo ove godine teško da bi prošli II kolo kvalifikacija, Igrači se stavljaju na njima neprirodna mesta, nema igre jer se ne zna ko šta igra, i dalje se guraju Milojevićevi miljenici, Ebisilio, Jevtović, Meleg pa sad i Jirka se ne uklapaju u njegovu koncepciju a prvi put kad smo protiv nekog kluba (Proletera) zaigrali sa dva klasična krila odigrali smo 20 najlepših minuta ove godine.

Da li ćemo uspeti ući u grupnu fazu Evrope ja ne znam, pošto to zavisi dosta i od žreba, sreće  koju smo prošle godine imali na tone, ali ne treba praviti atrmosferu da nam to zavisi od toga hoće li Milojević otići ili ostati.

Link to comment
Share on other sites

Gledah kadete danas protiv Vojvodine, pa cu napisati neke utiske s obzirom da se malo prica o toj ekipi i da bi bilo ok da se forumasi upoznaju i sa tim igracima.

 

Pre svega moram da primetim minimalan napredak kod vecine igraca iz te ekipe. Trener je Slavoljub. Ja Mladenovica dosta gotivim, ali on koji je trubio o nepotizmu u OS da svom kumu da vodi jednu vrlo talentovanu generaciju. Doduse, o toj generaciji se sad naokolo prica kako i nije bas nesto, kako su to sve fizicki formirani igraci i slicno, sto i nije bas tacno, ali time pokusava da se opravda neznanje doticnog.

 

Elem, los fudbal se igra, doslovno se igra na raspolozenjje nekoliko igraca, a drugi stoje sa strane i ucestvuju u igri kolko i navijaci na tribinama. Primili smo gol u 90, iako smo imali igraca vise, i iako bi ppobedom danas prakticno uzeli titulu. Ali Slavoljub mentalitet gde se mi zadnjih 10 minuta branimo, a u napadu sve lopte napucavamo na Babica koji treba da izmisli nesto.

 

Branio je Katic, njega smo uzeli zimus, dobar golman. Danas je u nekoliko navrata sam spasavao ekipu, i to u onim momentima kad smo sa igracem vise odlucili da se branimo.  Dobar golman, slusao sam dosta o njemu, s obzirom da je vec debitovao za prvi tim Jagodine sa nekih 15 godina. 

 

Desni bek Mitrovic je materijal za prvi tim, iako ga jebe fizika. Ali jako agresivan na lopti, brz, odgovoran na obe strane terena, nema izgubljene lopte za njega. Bas prototip modernog beka. S druge strane, levi bek Blagojevic meh. Uzeli smo ga zimus, odmah je dobio ugovor, ali nista specijalno, pomalo i tromo deluje za beka. Sto se stopera tice, Lukic je mnogo bolji od Pisara. Dobar bas u vazduhu, na zemlji isto solidan, nekoliko puta ove sezone je posle prekida dao gol, zanimljiv igrac. Pisar s druge strane tanak, slabo cita igru, slabo igra po zemlji bas.

 

Matic je kapiten, solidan igrac i to je to. Ilic onako, klasicna osmica koju imamo u svakoj generaciji, s tim da je recimo mnogo slabiji igrac od Stojanovica iz omladinaca. Dao je gol danas, ali sta znam. Ispred njih je igrao Piplica, isto solidan igrac za ovaj uzrast, borben, dosta onako i na foru prolazi, i uzima neke nicije lopte, ali sa aspekta prvog tima treba mu mnogo bolja igra sa loptom u nogama.

 

Po krilima su bili Pantovic i Radulovic od kojih ja dosta ocekujem. Pantovic je prvi strelac ove ekipe, al bas nije napredovao, dosta na fiziku igra, sto je bas steta. Vrlo zanimljiv igrac i sa aspekta prvog tima i bila bi steta da nastavi sivonjski da igra, kad nema potrebe za tim. Radulovic dosta dobar tehnicar, igra sa obe noge, definitivno igrac koji ima buducnost u prvom timu. U spicu je bio Eleven koji je uzasno odigrao i koji isto ne da ne napreduje, nego nazaduje. Nekako nedorecen, okleva mnogo, bez nekog izrazenog kvaliteta, bas steta jer je obecavao kao klinac. Doduse, on je prinudno igrao spica jer je Babic bio povredjen. 

 

Elem, Babic koji je usao u drugom poluvremenu mnogo zanimljiv igrac. Jebe ga to sto jos uvek nije definisano da li je spic, da li je krilo, da li je desetka, ali mnogo zanimljiv igrac za gledanje. Dosta brz, lepo razmislja, borben, sustinski prvi igrac ove ekipe. Ume malo da mrsomudi sa loptom, ali ume i da odigrava na prvu i da to bude dosta lepo. Bice zanimljivo videti sledece sezone na kojoj ce poziciji igrati, s obzirom da ce verovatno Baic iz omladinaca igrati u spicu (on je 2002.). Bilo bi vrlo zanimljivo da probaju da igraju sa obojicom u spicu, gde bi Babic igrao nekog SS-a, mi svakako u ovoj generaciji nemamo neku desetku koja bi ispastala zbog toga. 

 

Od ostalih igraca koji nisu igrali, manje vise standardan je i Njamculovic. Ali solidan igrac, nista vise od toga. Ok je i mali Djurickovic koji je usao danas sa klupe i dobio crveni. Ostali meh.

 

Elem, kadeti imaju 4 boda vise od Partizana, imamo tri kola do kraja i trebali bi da uzmemo titulu. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Barka73 said:

Ako scenario dovodjenja  "jaceg" imena bude rezultirao učešćem u grupnoj fazi evropskog takmičenja cilj je već ispunjen.

Ne znam šta misliš pod onim zarad kupovine vremena i mazanja ociju. Da li u klubu postoji neko ko ne želi rezultate?

Da bi neko  mogao da pravi 'svoje' kombinacije mora da ima rezultate koji su u ovoj situaciji kad imamo ovoliki broj igrača pod ugovorom obavezujući. Mi imamo tim koji može mnogo bolje da igra nego što je to radio ovog proleća. Sa ovakvom koncepcijom igre koju imamo ove godine teško da bi prošli II kolo kvalifikacija, Igrači se stavljaju na njima neprirodna mesta, nema igre jer se ne zna ko šta igra, i dalje se guraju Milojevićevi miljenici, Ebisilio, Jevtović, Meleg pa sad i Jirka se ne uklapaju u njegovu koncepciju a prvi put kad smo protiv nekog kluba (Proletera) zaigrali sa dva klasična krila odigrali smo 20 najlepših minuta ove godine.

Da li ćemo uspeti ući u grupnu fazu Evrope ja ne znam, pošto to zavisi dosta i od žreba, sreće  koju smo prošle godine imali na tone, ali ne treba praviti atrmosferu da nam to zavisi od toga hoće li Milojević otići ili ostati.

 

Terzic ce svakako pokusati s ozbiljnim imenom jer njegovom narativu o stalnom napretku ne odgovara ocigledan slucaj "s konja na magarca", koji bi bio aktuelan ako pokusa s nekim Krunicem illi tako nekim lokalnim dunsterajem. Vremena ima, ako Milojevic uopste ode, da se dovede novi trener koji ce da se upozna s tim cime raspolaze i formira novu ekipu. Ako taj trener bude iole razuman, onda ne treba nikoga prodavati ako mu ne istice ugovor ili pozajmica, treba sacekati da on vidi cime raspolaze i odluci koga zeli da zadrzi i gde da se pojaca. Problem je sto ce taj proces trajati neko vreme a kvalifikacije pocinju dosta rano, tako da ce to vreme kojeg ima ozbiljno da bude skraceno. Bilo bi od velike vaznosti da se nekako provucemo do nosioca u drugom krugu, kako bismo ta prva dva kola igrali protiv timova koje mozemo da dobijemo na individualni kvalitet.

 

Ako dovedemo nekog poslusnika onda sve ovo sto sam napisao treba zaboraviti. Tu ce onda biti ad hoc i cista sreca pa ako prodje, prodje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...