Jump to content

FK Crvena zvezda 2018/2019


Drug Crni

Recommended Posts

 

Quote

 

Некадашњи првотимци Звезде Рашковић и Ковачевић у новим улогама

08 мај, 20190
 

Многи фудбалери, после блиставих каријера, желе да се опробају и у улози тренера

 
kovacevic-i-raskovic.jpg ФОТО: С. Стошић

Такву визију има и Миланко Рашковић, некада прослављени нападач Црвене звезде, Бана из Рашке, Зете и румунског Пандурија, са „А” лиценцом намерава да се докаже и на новом послу.

Не желим по сваку цену посао, већ само да то буде клуб са визијом. За почетак бих волео да будем у стручном штабу, неког искуснијег тренера, како бих стицао рутину, али и помогао саветима, стеченим кроз играчку каријеру – рекао је Рашковић.

С друге стране, рођени Рашчанин не крије амбицију да се опроба и у клубу који му је донео највећу афирмацију у каријери.

Прижељкујем да радим са млађим селекцијама Црвене звезде, ипак је то највећи колектив на овим просторима, изазов за сваког тренера у каријери, без обзира која селекција је у питању.

Недавно је Рашковић испратио утакмицу бившег клуба, Земуна, против ОФК Бачке (7:0).

Желим Земунцима да остану у елити, имају традицију, навијаче, услове, све што захтева суперлигашко такмичење. Верујем да ће мој некадашњи саиграч Радомир Коковић истрајати у намери и одвести Горњоварошане до опстанка – јасан је Миланко Рашковић, ново име на списку тренера у Србији са „А” лиценцом.

Ненад Ковачевић у Лансу

Некадашњи Миланков саиграч са Маракане, Ненад Пикси Ковачевић, од завршетка играчке каријере у Земуну, упловио је у тренерске воде.

До сада је радио у Сопоту и Вршцу, али је у међувремену добио позив бившег клуба Ланса, да преузме млађе селекције француског друголигаша.

Тренутно сам у Лансу, видећемо шта ће се десити, уколико се не договоримо, враћам се у Србију и правићу даље планове – каже Стојковић.

 

 

Још један "прослављени фудбалер" и има амбицијуда се придружи стручњаку и куму Психољубу у омладинској школи да ударе клинцима темеље батађореТМ .

Овај други што је скрнавио славни надимак шатро још не зна (од силних понуда). Још бурегџија на крају "каже Стојковић".😂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, pantelia24 said:

Terza se nabaljezgao u Zurnalu, kaze da trazimo stopera i zadnjeg veznog, nista vise. Dodao je i da je Pavkov najbolji igrac FKCZ i da nije na prodaju.

 

Samo da dodam:

 

Quote

Da li će Joveljić otići? Verovatno da, zato što za njega ima najviše zainteresovanih klubova. Zbog godina i izuzetnog talenta, u ovom momentu ima najveću cenu na tržištu, a možda još nije spreman da donese kvalitet potreban u kvalifikacijama za Ligu šampiona, kratkoročno gledano

 

Kako ce ovaj balon da pukne, svesni nismo.

Link to comment
Share on other sites

Pa jasno je ko dan bilo da ce prodati Joveljica, kao sto su i malog Terzica. U klubu rade idioti kojima vise vredi neki Jovicic od Joveljica i to je to. Uostalom, verovatno se pravi prostor i za Krstovica iz Zete.

 

Vrlo je vazno podvuci ovu Terzicevu rec- kratkorocno. To sve govori o njemu kao o operativcu. 

Edited by Markoss
Link to comment
Share on other sites

Da li smo ocekivali drugaciji vid poslovanja, nakon zgrtanja, a potom i trpanja para u ko zna koje sve dzepove.

Prodaja Zvezdine dece nece prestati dok postoje ove "kratkorocne strategije", koje su zapravo samo nastavak price iz proslosti, uz pompezne najave u vezi renoviranja stadiona i vaskrsa vekada velikog kluba.

Po meni, brzo ce doci bolan pad, ali i  za to Terzic ima spremno saopstenje, uz salve pohvala na racun svog rada i "teske trzisne uslove i mali budzet" kao omcu oko vrata.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Markoss said:

Pa jasno je ko dan bilo da ce prodati Joveljica, kao sto su i malog Terzica. U klubu rade idioti kojima vise vredi neki Jovicic od Joveljica i to je to. Uostalom, verovatno se pravi prostor i za Krstovica iz Zete.

 

Vrlo je vazno podvuci ovu Terzicevu rec- kratkorocno. To sve govori o njemu kao o operativcu. 

 

Ja uopste nisam protiv toga da se za ogromne pare prodaju mladi igraci, u ovom trenutku mi nismo klub koji moze da ih zadrzi na duze staze, niti je za njih dobro da ostaju ovde i rade i igraju u nasim uslovima. Mnogo veci problem su neke druge stvari, na primer, kupovina otpada da bi se prebijali procenti s vlasnicima drugih klubova i menadzerima i njihovo gomilanje u klubu na bezobrazno visoke ugovore (od kojih igraci verovatno ne dobijaju ni polovinu para) jer ih niko nece i nigde ne mozes da ih prodas. Zbog tog problema mi ne vidimo benefit od velikih prodaja mladih igraca, prosto se pare od njihovih prodaja trose neracionalno i lopovski.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Na vreme je dosla i kafica..uobicajena rutina mi je citanje Zurnala uz nju.
Intervju na dve strane sa Zvezdanom. Pocinjem da citam :default_coffee:

Vec u drugom odgovoru kaze da bi trebao da ima beneficirani radni staz koliko ga Zvezda trosi i jede. Beneficirani staz :classic_laugh: Nastavljam dalje..

Edited by Crni Bombarder
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U kratkim crtama:
- budzet kluba je podignut na 25m
- od prodaje igraca klub je prihodovao 26m
- duguju se dve plate jer Arapi nisu uplatili rate za transfere Pesica i Degeneka
- klub ne podize kredite,za kratkorocna zaduzenja on jemci svojom i imovinom roditelja
- ukupan dug kluba je oko 14m
- Pankov zavrsen
-...

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Crni Bombarder said:

U kratkim crtama:
- budzet kluba je podignut na 25m
- od prodaje igraca klub je prihodovao 26m
- duguju se dve plate jer Arapi nisu uplatili rate za transfere Pesica i Degeneka
- klub ne podize kredite,za kratkorocna zaduzenja on jemci svojom i imovinom roditelja
- ukupan dug kluba je oko 14m
- Pankov zavrsen
-...

Jedna recenica - borba neprestana, zivotom bliznjih stitim vrednosti bastinjene decenijama, teska vremena prijatelju moj...

Jedino sigurno je da kasne plate i da ce doci momak iz Nisa koji je letos bio free agent.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Manoly said:

Jedna recenica - borba neprestana, zivotom bliznjih stitim vrednosti bastinjene decenijama, teska vremena prijatelju moj...

Jedino sigurno je da kasne plate i da ce doci momak iz Nisa koji je letos bio free agent.

Vidi..ja necu reci da Terzic nema pojma o vodjenju kluba. Poseduje neke kvalitete..organizacione/menadzerske..kako god. Ali je fascinantno kako ne ume ili ne moze da zauzda lopovske prste.
Fascinantno i stetno.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Crni Bombarder said:

Vidi..ja necu reci da Terzic nema pojma o vodjenju kluba. Poseduje neke kvalitete..organizacione/menadzerske..kako god. Ali je fascinantno kako ne ume ili ne moze da zauzda lopovske prste.
Fascinantno i stetno.

Znam kako stoje stvari, to je slucaj lika koji u ovoj sredini "najbolje" iskazuje svoja znanja.

A to generalno posmatrano jeste iskljucivo stetno, prevashodno po Zvezdu, potom i sire. Dugorocnog aspekta uspeha prakticno nema.

Link to comment
Share on other sites

Kao što je Luka Jović golobrad otišao iz Crvene zvezde, istorija će se, najverovatnije, ponoviti da Dejanom Joveljićem. Mladi, talentovani napadač crveno-belih se još nije ni ustalio u prvom timu, a već pakuje kofere za odlazak.

Generalni direktor Zvezde Zvezdan Terzić potvrdio je u intervjuu za Žurnal da će Dejan Joveljić gotovo sigurno napustiti klub na leto. Za mladog fudbalera je sve više ponuda, zbog njega skauti redovno dolaze na Marakanu i pitanje je samo kojem će se privoleti carstvu.
Da li će Joveljić otići? Verovatno da, zato što za njega ima najveći broj zainteresovanih klubova. U ovom momentu ima najveću cenu na tržištu zbog godina i izuzetnog talenta, a možda još nije spreman da donese kvalitet potreban u kvalifikacijama za Ligu šampiona, kratkoročno gledano. Inače, ima veći potencijal od svih, ko ga kupi dobiće grumen zlata“, rekao je Terzić.

On je poručio da ga ne interesuje „glas naroda“.
Profesionalac sam i donosim odluke u interesu Zvezde. Ne poznaju tržište, niti kako se vodi klub. Ne mogu da ispunjavam muzičke želje“, poručio je Terzić.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, VLADIMIR PERIC VALTER said:

U redu, veliki novci ali bi bili veci da Joveljic odigra jos jednu sezonu i mozda zaigra neku grupnu fazu, razumem ja sta on prica ali je to prerana prodaja.

Nazalost ne bi on imao vise minuta sledece sezone nego sto je imao ove, prosto takva je politika kluba.

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Константин said:

 

 

Још један "прослављени фудбалер" има амбициду и придружује се струку и куму Психубубу у омладинској школи да ударе клинцима теме батеђре ТМ .

Овај други је скривио славни надимак шатро још не зна (од силних понуда). Још браћа на крај "каже Стојковић". 😂

Ovaj dvojac ce bas biti upamcen. Raskovic po necemu sto ja valjda bio pokusaj prodora uz aut liniju na utakmici sa Rendzersima. Ono je bilo u rangu cuvenog plesa Omege Robertsa.

Pixi Kovacevic se urezao u secanja svih Cigana onim kretenskim faulom u Strazburu.

Podsetnik na mracne dane, 'vaki sto dalje od Zvezde.

Link to comment
Share on other sites

 

 

1 hour ago, berti said:

Ovaj dvojac ce bas biti upamcen. Raskovic po necemu sto ja valjda bio pokusaj prodora uz aut liniju na utakmici sa Rendzersima. Ono je bilo u rangu cuvenog plesa Omege Robertsa.

Pixi Kovacevic se urezao u secanja svih Cigana onim kretenskim faulom u Strazburu.

Podsetnik na mracne dane, 'vaki sto dalje od Zvezde.

 

Ја овога немам снаге ни да зовем Пикси, а са руменком у нападу је то било нешто најјаловије икада. Ипак немој се чудити да се једном увале. Био је у ОШ један тренер врсте Короман, још увијек је ту Психољуб на позицији кума, тако да...

п.с. покушавам да пронађем чланак из њемачких медија гдје је била прича о Јовићу који су се заинтересовали за његове почетке а слово о развоју Јовића и ОШ је држао управо и велики кадар омладинске школе-Психољуб Ђорђевић. 😁

 

 

Ево нађох и клип, Дојче Веле је у питању. И наравно Психољуб, можда и најгори капитен у историји клуба...

Edited by Константин
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...