Jump to content

KK Crvena Zvezda MTS -Prelazni rok 2019/2020


Gudura

Recommended Posts

On ‎6‎/‎18‎/‎2019 at 12:12 PM, losmi17 said:

Hm, ja nemam neke izrazite zelje. Veliki problem je sto je trziste nikad siromasnije, pa poteskoce imaju i bogatije ekipe od nas.

 

Kuzmic/Odzo, po meni nedovoljno dobro, treba nam i neka lazna petica.

 

Siva bi bio super, ali nam treba i dobar bekap. Mada ne verujem u price oko Sive.

 

Braun, da li vredi pokusati sa njim, gde se izgubio posle Efesa?

 

vrlo interesantno opazanje pre manje od mesec dana..

Edited by BojanaCZV
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, nudelholzchef said:

koeficijent evrolige

 

Koji se racuna kako? Samo poslednja sezona ili se sumira nesto poslednjih x sezona (u kojima doticni igrac na koga se primenjuje mozda i nije igrao u toj ligi)...

 

Elem, sta hocu da kazem, ne pomaze ovo mnogo. 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, suptil said:

@Laki 

Dakle, iz tvog pisanja vise skodi nego sto koristi? Videcemo ga prethodno u reprezentaciji pa cemo suditi koliko je odgovoran i koliko je potpis Tea rizik za krug dvojke, i ostale krugove i kuloare.

 

Ne znam iskreno. Ono što je igrao u Americi i tokom kvalifikacija je loše. On sam ne deluje kao da mu se preterano igra košarka.

 

Mi jednostavno NEMAMO tu pogodnost da na ključnom mestu u timu imamo igrača koji ne želi da grize, da se bori, dokazuje. Nama isključivo takav tip igrača vrši posao.

 

Onaj ko vrši pregovore sa njim treba da ima prvenstveni zadatak da uvidi koliko je ovaj željan novih dokazivanja. To je ključno. Ako ta želja ne plamti u njemu, džaba bilo konja vranih po livadi razigranih.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ako zeli da igra, ako zeli da bude u Zvezdi a to su neke zivotne zelje koje nije ispunio onda ce imati i ambiciju. Ja mogu da shvatim da analitika kaze da je slabiji unazad godinu dana, i da nije opcija za prvog pleja ekipe tj. sistema koji juri titulu evrolige.

Teo sigurno stvara hajp koji kod publike prelazi u trans.

Sto se tice marketinga on je bomba. 

Znam da ne vodi sportski zivot. 

Ali sasvim sam siguran da postoji zelja da odigra na nivou. 

Problem ce biti odbrana na jedinici. Kod Radonje je specijalac za keceve bio Danga, sa pozicije tri nema ko da stopira protivnicke keceve. Davidovac je slab fizicki, lepi Laza ne moze da hapsi konstantno nekoliko igraca istovremeno.

Sto se tice petorke u Covicevoj eri red je da i ovaj tim ima jednog u petorci u Covicevoj eri.

Za sad iz mog ugla su tu Vilijams Djenka Miler, Bobi neprikosnoveni. Red je da Teo zameni Markusa. 

Na kraju krajeva slicne price su bile i za Markusa Vilijams pa je tu sezonu odigrao odlicno. 

Sve u svemu, Teo je inspiracija i mozemo o njemu do sutra da pisemo.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Laki21 said:

 

Odatle što je čoveku stalo do košarke manje no tebi ili meni.

 

Kačen je da li ovde da li na starom forumu link gde je onaj poznati američki novinar kome je opsesija NBA, upućen u sve živo što se te problematike tiče, priča između ostalog i o Teu. I gde kaže da su u klubu sa njim bila jako loša iskustva - krajnje neozbiljan što se treninga tiče, sportskih navika, itd...

 

Ukoliko bi došao, došao bi ne da se dokazuje, već da nas časti sa svojim prisustvom.

 

Videli smo koliko je to dobro na primeru Pere Kantića. Koji je za Tea surovi profesionalac.

 

Svi mi gledamo na njega kao na mamojebca od pre nekoliko godina.

 

Realnija slika se dobija kada se pogledaju njegove igre u kvalifikacijama za SP, gde je uglavnom bio očajan.

 

 

Isto tako je kacen podcast u kome Aaron Jackson prica kako Teo ne jebe zivu silu u CSKA i jedva da trenira. Takav je on citav zivot, samo sto u NBA to ne moze da prodje.
 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ZiS said:

poredjenje sa Perom..nidje veze...

Eksli, Pero je imao solidnu nba karijeru. Vecina fanova Atlante ga pamti po lepom. 

Nema mnogo veze sa Teom on, vaistinu. Samo, Teo mi deluje kao gora verzija u ovim godinama. Jedino ukoliko ga ove reprezentativne pripreme dovedu u formu da makar moze da potrci.

 

E sad, da li je Teo rizik? Naravno da nije. Ostatak ekipe je toliko dobro slozen da se neka njegova losa partija nece primetiti.

Edited by ...
Link to comment
Share on other sites

Sve i da je Dirkove brojke imao u NBA, Teo je za njega svemirski brod, jedan od najboljih plejmejkera u Evropi u prethodnoj deceniji, za mene i najbolji...

Ajd da vidimo i tu Kinu...ovde se pise kao da covek vise nije sposoban da igra kosarku...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Plej 500k

Čovic 150k

Djenka 350k 

Beron 300k

Lazic 250k

Davidovac 150k

Dobric 100k

Stratos 250

Faje 150k

Braun 350k

Simanic 150k

Kuzmic 300k

Gist 450k

Ojo 150k

 

Znači plate igraca i trenera su izmedju 3.2 i 3.8M evra. Za nase uskove skup tim, za evro uslove sirotinja raja.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, MetalHead said:

 

Koji se racuna kako? Samo poslednja sezona ili se sumira nesto poslednjih x sezona (u kojima doticni igrac na koga se primenjuje mozda i nije igrao u toj ligi)...

 

Elem, sta hocu da kazem, ne pomaze ovo mnogo. 

 

 

 

ova tabela uleba

https://en.wikipedia.org/wiki/European_professional_basketball_club_rankings

prosek po pojedinacnim ligama,jedino zajednicko merilo koje sam mogao da uzmem, odnosi se samo na kolonu "Mamojeb".  Najbitnija kolona je "Winshares", za koliko pobeda svojeg tima je zasluzan jedan igrac. Inace neki interleague ranking je jako tesko izracunati. Ima tu dosta outliera kao Lipovij u Grckoj ali i interesantnih stvari.

Link to comment
Share on other sites



Plej 500k
Čovic 150k
Djenka 350k 
Beron 300k
Lazic 250k
Davidovac 150k
Dobric 100k
Stratos 250
Faje 150k
Braun 350k
Simanic 150k
Kuzmic 300k
Gist 450k
Ojo 150k
 
Znači plate igraca i trenera su izmedju 3.2 i 3.8M evra. Za nase uskove skup tim, za evro uslove sirotinja raja.


Cega Covic 150 ... Cvaraka?
Brisi to dok nije video Sektor. [emoji3]
Dobric 100, a Vetar 150, ne zaebai.
Laza 250 nema shane, do 200 max.
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Totalno mi je nenormalno ako se produzi KC.

 

Konkretno za tim, jbg, mnogo je nepoznanica, od Kuzmica, Brauna, Berona, Fajea, Odza, pa cak i Pepa, itd. Dakle, igraci koji su u ozbiljnim godinama ili oni koji nisu igrali dugo do onih koji se nisu ni takmicili u el. 

 

E sad, pitanje je plej, pitanje je Tomic i pitanje je kako ce sve to da klikne u paketu... mozda svi opravdaju ocekivanja, Kuzmic bude stari, Gist, Braun, Djenka odigraju na nivou, Faje se pokaze, Simanic eksplodira, Beron bude haubica, Lazic odigra najbolju odbranu u zivotu, i tako dalje... e onda mozda mozemo da budemo u konkurenciji i za F4. Ali mozda bude suprotno pa zavrsimo sve u grupi. 

 

Realno je ocekivati da neko bude super pojacanje, a da se neko ne pokaze, bitno je samo da bude vise Milera, a manje Rajana u timu.

 

Tako da ono... ovaj tim moze mnogo na papiru, posebno ako posmatramo optimisticno... 

 

Nadam se samo da se necemo zajebati sa plejom, sve mi se cini da cemo od snova o Teu i Dilejniju da zavrsimo sa nekim Mekelom. 

Edited by vepar
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, ZiS said:

Kako smo dosli do cinejnice da je Teo rizik? Leb te j*** ako postoje razmazeniji navijaci...😂

Steta sto se brat Svengali nije registrovao. Video bi kako omalovazavanje Tea dobija puni smisao :lol_2:
Ovo sve je luk&voda

 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Crni Bombarder said:

Steta sto se brat Svengali nije registrovao. Video bi kako omalovazavanje Tea dobija puni smisao :lol_2:
Ovo sve je luk&voda

 

 

A koliko bi tek litara najskupljeg viskija popio za sva ova pojacanja... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Dobar Los Milos

Ne bih da mracim ali radim na slicnoj tematici ovih dana i skroz sam u tematici liderstva u sportu. Ono sto je bitno je da postoje bukvalno sabloni po kojima se prati karijera vrhunskih i profesionalnih sportista. Sad da skratim pricu. Kod profesionalaca posmatrane osobine su strogo definisane i svode se (pojednostavljujem) na cinjenicu da ako profesionalac posle treninga ima druge stvari u glavi ili ima interesovanja koja su mu preca od daljeg usavrsavanja ili takmicenja u periodu od jednog makro ciklusa ce doziveti pad u formi (makro ciklus je period od 3 meseca). Posle kombinovanja sa psiholoskim i socioloskim faktorom (ni jedan ne ide teu na ruku) sledi zakljucak da je teo u slobodnom padu. Kucam sa telefona pa zato skromnija verzija.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

hahah "u slobodnom padu" 

pa ima 32 godine, neće biti u slobodnom usponu 

 

naravno da puno zavisi od njegove volje da trenira. što se fizikalija tiče, nikada nije bio dobar zarad njih, tako da, videcemo 

 

inače, ovo sto pišeš ima smisla kada nba klub razmatra da li igraču od 32 godine da fljusne jumbo ugovor na 4-5 godina a ne da li zvezda da potpiše tea na npr dve. 

 

svašta stvarno, diskusije da li nam se isplati teo al zato dobric kida jer ima borbenu facu 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...