Jump to content

KK Crvena Zvezda MTS -Prelazni rok 2019/2020


Gudura

Recommended Posts

26 minutes ago, Kankkunen said:

Možda nam uvalja Jelić preko Oktagona Rola iz Makabija, ono, jes da nas je mazao preko tnjitera ...

al ko to pamti, kad dogori do nokata, daj šta daš :classic_smile:

Ne vidim poentu Roll-a kad imamo Barona...slican tip igraca, krece se kroz blokove i odapinje, tanak u odbrani, a kreacije nigde...nama treba kombo sa dobrom zavrsnicom na obrucu koji pegla odbranu, posto dva pleja videti necemo...hocu reci treba nam Djenka😎

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, losmi17 said:

Inace, nema nekog prevelikog ushicenja na topingu oko Derika. Mozda i najvece ime koje smo doveli u Covic eri. Navodno je on dugogodisnja zelja Covica...Nadam se da je Tomic ipak birao.

 

Ja sam zadovoljan, ali me ostanak gazdinog vepra toliko pogodio da me ni potpis Tea ne bi previse uzbudio.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Michael Roll je u Maccabiju igrao Point Forward. Uvek je igrao sa dva beka, ali je cesto bio glavni organizator igre. Sa 198 cantimetara visine njegova prirodna pozicija je krilo. Igrac slican Schilbu.

Ovom timu uopste vise nisu potrebna pojacanja na pozicijama 3, 4 i 5, nisu potrebni igraci visi od 2 metra osim tog jednog centra. Besmisleno je gomilati tu igrace jer sa Davidovcem ili Covicem kao jedinim alternativama na poziciji 1, sudbina u evroligi je dno tabele, a ABA tesko da mozemo izgubiti.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, khabib said:

A Tony Wroten na pg, bas me zanima sta cenjene kolege furunasi misle? 🙂

 

 

 

Malopre ga spomenuo. Nba igrač , odlične fizičke predispozicije i nešto slabiji procenti šuta. Takav tip plejmejkera bi nam baš legao. Pegla odličnu odbranu i ima vrhunski pregled igre. Što se mene tiče može , ali Čova... Poznat je po tome što voli PG sa EL ili bar EC iskustvom(Reglend). Jednostavno više voli igrače sa iskustvom igranja Evrolige nego NBA. Plus je Wroten jako podložan povredama. Meni se iskreno svidja ta opcija , da li se svidja rukovodstvu , mislim da ne.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, goldberg said:

Michael Roll je u Maccabiju igrao Point Forward. Uvek je igrao sa dva beka, ali je cesto bio glavni organizator igre. Sa 198 cantimetara visine njegova prirodna pozicija je krilo. Igrac slican Schilbu.

Ovom timu uopste vise nisu potrebna pojacanja na pozicijama 3, 4 i 5, nisu potrebni igraci visi od 2 metra osim tog jednog centra. Besmisleno je gomilati tu igrace jer sa Davidovcem ili Covicem kao jedinim alternativama na poziciji 1, sudbina u evroligi je dno tabele, a ABA tesko da mozemo izgubiti.

 

Rol je klasična bekcina, dvojka, i retko kada je igra na 3, a point forward tek nije. 

Rol je delio minutazu sa Kejnom na 2. Na kecu su igrali Wilbekin I Kendrik Rej, a kada se oporavio Pargo, Rej je ispao iz rotacije. 

Na trojci su se rotirali Kalojaro I Zusman(opasan talenat) 

Na četiri Obrajant i Koen, a na pet Blek i Tajus. 

 

Znali su uslovno rečeno da snize, ubrzaju, petorku tako što bi Brajant i Kalojaro otisli za poziciju više, a samim tim se otvara pozicija za igru sa tri beka. 

 

Inace Rol je svestran igrac, najviše voli da nadribla i da sutne oko kapice, da iskoristi blok centra i da sutne, takodje ume I da doda iz tih pozicija, centru ako se otvori fino ili spolja za tri. Sve u svemu veoma zahvalan igrac koji lepo čita igru, tipičan primer kombo igraca. 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Wroten je u NBA do druge operacije ukrštenih na istom kolenu išao hrabro ''u meso'' i imao brutalan prvi korak a unutrašnju liniju uglavnom lako rešavao drible-drive-om koji mu je i dalje trade-mark.

Stoji da ima odličan pregled igre i da ume da prosledi, ali stiče se utisak da su u malom procentu to asisti koji se otvaraju iz njegovih kretnji sa loptom...jednostavno primeti potencijalnog finišera. 

Sada je nekako bez trunke koncepta - gistro impuls...mislim da takvom pofilu kombo-beka ne vredi mnogo crtati po tabli.

Naravno sada ne bi ni pričali o njemu da je to onaj igrač iz Filadelfije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Баш занимљив интервју Томића, од свега по мало..

 

Quote

Braun?

"Pratio sam ga dok je bio u Lokomotivi Kubanj i tad sam predlagao da se dovede u Olimpijakos. Tada mi je ostavio odličan uspeh i kao karakter, jer sam se raspitao o njemu. Igrač na poziciji četiri, koji ne samo da ima kvalitet i da postigne poene, već ima raznovrsnu igra, može licem da odigra, ima odličan prodor i kreaciju, igrač koji može lako da prevede loptu posle skoka u odbrani...On će nam dati određeni kvalitet, ne samo kod njega, već i kod ostalih da budu bolji", kaže Tomić.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...