Jump to content

FK Crvena zvezda 2019/20


estrellaroja

Recommended Posts

Vepre, sve moze da bude a i ne mora da znaci. Zna normalan covek koliko je sati u klubu, al na Dekija je tesko ostati sasvim ravnodusan.

Uostalom, secam se sinoc tvojih komentara u vezi Lorenzove igre na poluvremenu, moze covek da promeni misljenje na kraju.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Markoss said:

Ide Pantovic u Siti, znalo se to. Bravo za njega, dobar decko sa pravim menalitetom. 

 

Koliko para? Gledao sam nesto malo, nije to neki talenat

 

I Siti skuplja skart sa svih strana, eto i braca Ilic na pozajmicama, hoce i Tepica... a nikad ne izbace igraca iz svoje skole... 

Link to comment
Share on other sites

Pa Stankovic ima vise iskustva od Vidica. Bio je pomocnik u Udinezeu. Dakle susretao se sa necim za razliku od Vidica. Aki ajde, kapiram da Vidic zbog ledenog pogleda ljudima izgleda ozbiljniji od Stankovica koji je mnogo pristupacniji i otvorrniji za komunikaciju. Pitanje kako bi se i Vidic snasao s obzirom da je prilicno zatvoren, kako bi gradio odnose u svlacionici sa medijima? Tu je po meni Stankovic u velikoj prednosti. 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, vepar said:

 

Koliko para? Gledao sam nesto malo, nije to neki talenat

 

I Siti skuplja skart sa svih strana, eto i braca Ilic na pozajmicama, hoce i Tepica... a nikad ne izbace igraca iz svoje skole... 

 

Foden, Sanco, nista?

Cuj skart?! Mozda, al u hrkljusu...

Ljudi imaju takav koncept, globalni. Imaju pare, logistiku. Nece strogo da proizvode domace igrace, traje duze, a i kosta vise.

Mlad igrac iz Engleske je visestruko skuplji od igraca iz neke siromasne zemlje.

Edited by Mustafa Dogan
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Mustafa Dogan said:

 

Foden, Sanco, nista?

Cuj skart?! Mozda, al u hrkljusu...

Ljudi imaju takav koncept, globalni. Imaju pare, logistiku. Nece strogo da proizvode domace igrace, traje duze, a i kosta vise.

Mlad igrac iz Engleske je visestruko skuplji od igraca iz neke siromasne

 

Sanco je ponikao u Votfordu... na Fodenu svaka cast, uboli jednog igraca u 500. Ali ok, imaju svoju racunicu, dovede sve sto stignu za male pare... lakse platiti 10ak klinaca iz Srbije nego jednog iz Spanije... pa ako se ubode, ubode

 

A Pantovicu je maximum neka belgijska liga jednog dana

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, vepar said:

 

Sanco je ponikao u Votfordu... na Fodenu svaka cast, uboli jednog igraca u 500. Ali ok, imaju svoju racunicu, dovede sve sto stignu za male pare... lakse platiti 10ak klinaca iz Srbije nego jednog iz Spanije... pa ako se ubode, ubode

 

A Pantovicu je maximum neka belgijska liga jednog dana

 

Jest poniko u Votfordu i dvije kljucne godine u razvoju mladog igraca proveo u Sitiju.

Upravo o toj racunici i govorim. Za fudbal u manjim zemljama poput Srbije je to katastrofa, ali u Sitiju i drugim bogatim klubovima ne mare previse za to. Spremni su da isharce 9 talenata, da bi dobili onog desetog. Odnosno da ubodu kako kazes.

I tu se manja trzista nazalost ne mogu oduprijet. Ako klub zabrani igracu prelazak u Englesku, skauti Sitija ce zavrbovat roditelje igraca, obecat velike pare i eto opet belaja. Mogu kako hoce. Uzet ce ti na kraju igraca.

Edited by Mustafa Dogan
Link to comment
Share on other sites

Pa da, Mustafa, razumemo se

 

I sam kazem da treba da prodamo ponekad ali ne da prodamo sve

 

Treba imati plan i videti koji igraci mogu da dobiju prostor i sansu, a koji ne mogu

 

Ali Terza je svestan da sutra moze da padne ili da se promeni vlast ili sta vec pa gleda da napuni dzepove i ne moze da ceka 3-4 godine da se neki igrac razvije i nabije cenu

 

Neko je dobro napisao da i publici treba igrac za kojeg ce da se vezu... ovo sve propali stranci i domaca drva isto u zrelim godinama... treba nam sveza krv pod hitno

 

Ja gasim tv kad vidim sastav u domacici sa Gobeljom, Milunom, Jovancom, Vukanom, Pavkovom, itd, bez ijednog zanimljivog igraca

 

 

Link to comment
Share on other sites

Meni više bode oči ovaj detalj:

Grafičar ove sezone igra odlično u Prvoj ligi Srbije, tim sa Senjaka je trenutno lider i očekuje se da do kraja prvenstva vodi veliku borbu za ulazak u elitu.

Ako su naša filijala, neće moći u elitu, ako nisu to onda otvara neka pitanja.

Edited by Don Laki Juan
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Green23 said:

Grafičar gradi novi stadion, pitam se od kojih para :lol_2:

 

https://www.mozzartsport.com/fudbal/vesti/graficar-pravi-novi-stadion/345798

 

Pa od onih od kojih je radjen i Teleoptik. Nije to nista nelegitimno. Rade svi jaci evropski klubovi sa svojim satelitskim klubovima.

Graficar ima igraliste. Jednom sam u zivotu bio tamo, dosta ranije (prije kooperacije sa Zvijezdom), ono je bilo bas ruglo. Vjerovatno su to sad malo i dotjerali.

Velikim kubovima su rezervni timovi neophodni kako bi brojnoj djeci iz omladisnkog pogona omogucili da bezbolnije premoste prelazak iz juniorskog u seniorski fudbal. I za klub je korsinije kada ima mladog igraca pred okom, u takmicarskom modusu, umjesto po posudbama, na tribini, prodatog ili ispod cijene ili gore - u nepovrat.

U Hrvatskoj Dinamo i Hajduk imaju rezervne momcadi, u drugoj ligi, odlicna stvar. U BiH se kopira engleski / ceski model sa U23 prvenstvom zemlje. Jedino vi zaostajete u razmisljanju. Kriminalizuju se ''vjeciti'' jer zele da idu korak sa svijetom i modernim fudbalom. U Münchenu je Bayern preko rezervne momcadi dobio jednog Thomasa Müllera, Dosao van Gaal na utakmicu da pogleda kakav je materijal kod rezervi, pokupio par momaka i s njima u prvoj postavi otisao u finale Lige Prvaka.

 

@Don Laki Juan Nepismen novinar. To je rjesenje rebusa.

Edited by Mustafa Dogan
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Laki Juan said:

Meni više bode oči ovaj detalj:

Grafičar ove sezone igra odlično u Prvoj ligi Srbije, tim sa Senjaka je trenutno lider i očekuje se da do kraja prvenstva vodi veliku borbu za ulazak u elitu.

Ako su naša filijala, neće moći u elitu, ako nisu to onda otvara neka pitanja.

Mislim da su sredili taj dio.

Mozda idu ka tome da budu kao Dinamo i Lokomotiva.

 

Link to comment
Share on other sites

Ima tu jos jedna bitna stvar.

Uefa je do sada donirala milion eura klubu koji navrsava 100 god. postojanja, a igra najvisi stepen takmicenja. 
Od 2021 ta donacija ce biti povecana na nekih 3-5 mil.

Graficar je osnovan 1921.😀
 

Edited by Valensija
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Valensija said:

Ima tu jos jedna bitna stvar.

Uefa je do sada donirala milion eura klubu koji navrsava 100 god. postojanja, a igra najvisi stepen takmicenja. 
Od 2021 ta donacija ce biti povecana na nekih 3-5 mil.

Graficar je osnovan 1921.😀
 

 

To je vazilo samo za klubove iz najviseg ranga. Jedino ako nisu u medjuvremenu ukljucili i drugoligase?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Mustafa Dogan said:

 

To je vazilo samo za klubove iz najviseg ranga. Jedino ako nisu u medjuvremenu ukljucili i drugoligase?

To sam i napisao. Zato i ocekujem da napadnu ulazak u visi rang. Saradnja klubova ce biti ista kao izmedju Dinama i Lokomotive.

Edited by Valensija
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Valensija said:

To sam i napisao. Zato i ocekujem da napadnu ulazak u visi rang. Saradnja klubova ce biti ista kao izmedju Dinama i Lokomotive.

 

Uprosceno da maznu lovu od UEFA.

Samo nisam bas siguran da su se u UEFA zapatili toliki bilmezi da takve kombinacije podupiru.

Edit: po pravilima UEFA klub mladji mislim od dvije godine ne moze u evrokupove. A kod takvih slucajeva fuzija i ''naslijedjivanja'' njihovi inspektori i nadlezni za licenciranje mjesecima i podrobno cesljaju dokumentaciju.

Ovo u slucaju Graficara je prenaivno da bi ozbiljni ljudi povjerovali u takvu mogucnost/izvedbu.

Edited by Mustafa Dogan
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mustafa Dogan said:

 

Uprosceno da maznu lovu od UEFA.

Samo nisam bas siguran da su se u UEFA zapatili toliki bilmezi da takve kombinacije podupiru.

Edit: po pravilima UEFA klub mladji mislim od dvije godine ne moze u evrokupove. A kod takvih slucajeva fuzija i ''naslijedjivanja'' njihovi inspektori i nadlezni za licenciranje mjesecima i podrobno cesljaju dokumentaciju.

Ovo u slucaju Graficara je prenaivno da bi ozbiljni ljudi povjerovali u takvu mogucnost/izvedbu.

Kako mislis “mladji od 2 god”?.

Nisam mislio  na to da ce samo da maznu lovu i da se ugase. 
 Nisam te razumio ovo oko fuzije.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...