Jump to content

Proizvodnja u SFRJ


Amigo

Recommended Posts

15 minutes ago, Angelia said:

:smiley13: Sta picas ti? Pa parade se organizovale d se proslave tekovine revolucije, pesme se ispevale, a ti sad neko ih gurnuo.

 Zamolio bih te  da mi se ne obraćaš sa "šta pričaš ti", ma kako ti izgledalo  to što pišem. Nije dobro, prvenstveno zbog ostalih učesnika na forumu.

 

Ne da ih je gurnuo, nego su naterani svim raspoloživim  sredstvima. Masovnim ubistvima,proterivanjima,oduzimanjem gradjanskih prava i imovine i svime ostalim što je bilo kome iz tadašnje vlasti moglo izgledati kao učinkovito. Uopšte nije teško,kako na prvi pogled može da izgleda, napraviti parade, pisati pesme i marširati u čast bilo čega, ako iza toga imaš mašineriju koja gazi sve pred sobom.

 

15 minutes ago, Angelia said:

Ovo je stvarno nova teorija :classic_smile:

 

Nije. Stara je koliko i amerike.

Edited by ZnajJova
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Darth Bane said:

Ma sve moze, ali je pitanje kvaliteta! Mali auto sa zapreminom 1.3 moze imati klimu, nije problem ali to utice na njegove performanse! 

 

Izvini Bane, ali mislim da niste otisli dalje od mentaliteta nasih servisera . 

Mali auto Renault Megan, ovaj najnoviji, 1.2 140konja, i sad kako to moze uticati na njegove performanse? Valjda se tehnologija menja, nije isto sada i nekad pre 20god, kad je vazilo ovo sto pises. Motori postaju moderniji, a isto tako i dugotrajni. 200000km ce proci sigurno bez problema, a za to vreme ces ga vec zamenuti za novi, kako to rade normalno ljudi na zapadu.

Edited by slavisa
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, slavisa said:

 

Koji moroncina ovaj sto je napravo oglas. Disajniran od retardiranog inzenjera, a sklopljen od pijanih radnika.

Sta onda trazi za njega 2200$, mogao ga je prodati kao konzervu koka kole za 30 centi.

 

Pa tako se ne prodaju stara vozila. Ne prodaju se tako mini morisi i vw bube, trofejna kola. To bi mi više trebali da shvatimo kao naše male i ništavne domete. Da se stidimo naših  ništavnih dostignuća i da nešto uradimo da ne budemo budemo sprdnja Sveta.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Darth Bane said:

Ne ide kamion 160km/h vec onaj "veliki" auto otpozadi! Nisi me dobro razumeo. 

Ako si vozio nekad Beograd -Nis mogao si da primetis kako se brzo vozi? Ja vozim 130km/h kao po zakonu, jelte, a oni prolaze pored mene ko raketa!!! Mora da voze 150 minimum! 

Drugo, Fiat Panda recimo vec na 120 pocinje da se "trese"! Ja se ne usudjujem da ga vozim brze od 130! A Fiat Panda je "limuzina" u poredjenju sa Yugom ili Stojadinom! Moj Late Father kada je vozio Ficu - vec na 90 je poceo da se "trese"! 

Drugo, ne daj boze da ti pri toj brzini ( pa cak i manjoj recimo 80-100 na sat) istrci neka zivotinja! 

Nisam ja nikakav ekspert za automobilizam vec pricam iz iskustva. 

 

Izvinjavam se sto pisem post za postom, jos samo sada, necu vise. Ako moderatori mogu nekako da spoje ove moje posteve?

 

Imam rodjaka koji ima Juga. Prica on meni i mom bratu kako je on isao 180po auto putu do BGDa.

Mi ga gledamo i smejemo se, kaze verovatno da je isao i brze jer ima na satu samo do 180km, a to da je isao brze dosao je do zakljucka, jer je skazaljka za brzinu udarila u onu precagu, i zadrzala se na njoj, da bi u jednom trenutku se vratila malo unazad, kao da je na njega delovala sila inercije.

Rodjak sve ovo prica jako i potpuno ozbiljno.

Link to comment
Share on other sites

 

52 minutes ago, Angelia said:

Ti bi mogao da primetis da ovde ima izuzetno obrazovanih ljudi, tako da tvoje "osnovne lekcije" samo smore citace.

:smiley13: Sta picas ti? Pa parade se organizovale d se proslave tekovine revolucije, pesme se ispevale, a ti sad neko ih gurnuo...

Ovo je stvarno nova teorija :classic_smile:

Tačno je ima .(medju nama nisi ti 😄  :)

 

Edited by Janne240
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Yoyogi said:

 

Pa tako se ne prodaju stara vozila. Ne prodaju se tako mini morisi i vw bube, trofejna kola. To bi mi više trebali da shvatimo kao naše male i ništavne domete. Da se stidimo naših  ništavnih dostignuća i da nešto uradimo da ne budemo budemo sprdnja Sveta.

 

Zasto su mini morisi i bube, trofejna kola? 

Covek se sprda jer je auto iz Yugoslavije, ko zna mozda on misli negde iz Rusije, verovatno ni ne zna gde je Yugoslavija bila, ali zato zna da su inzenjeri retardirani,  a radnici pijani.

 

edit: lako se sprdati sada sa Yugom kao vozilom, iz sadasnje perspektive.

i o onim vozilima koji su dosli posle 90ih.

secam se da sam imao neki engleski auto magazin

i tamo su predstavili uporedi test 10 malih automobila iz tog vremena, mislim da je to bilo negde 88.

ne secam se sad nesto koji auti su sve bili, ali znam da je bio golf 1

i Yugo je bio plasiran na 5 mestu od njih 10, sto uopste nije lose, 

Jednostavno kad je taj Yugo poceo da se proizvodi je bio konkurentan sa ostalim autima iz te klase. Druga je stvar sto se on kod nas proizvodio do pre 10ak godina, kad su svi ostali daleko odmakli.

Edited by slavisa
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Janne240 said:

 

Dobar dan, kaže se...prvo..stvarno ne znam s kim ti vodis razgovor u tri citata u jednom postu. Aj ovaj sto se odnosi na mene...

 

Ne primećujem da ima izuzetno obrazovanih ljudi iskreno, nego onih koji češće pišu ili  više koriste internet.

 

Tvoje carstvo je  ono što se zove "TLTR" gde ti odgovore da nemaju vremena da čitaju tvoje tirade.

 

TLTR =  Too Long To Read, Samo ti piši, saćemo mi da se vratimo.

 

Mada, pročitao sam tvoj zadnji post, moglo je to i konciznije da se kaže.

Link to comment
Share on other sites

 

50 minutes ago, Angelia said:

Ti bi mogao da primetis da ovde ima izuzetno obrazovanih ljudi, tako da tvoje "osnovne lekcije" samo smore citace.

:smiley13: Sta picas ti? Pa parade se organizovale d se proslave tekovine revolucije, pesme se ispevale, a ti sad neko ih gurnuo...

Ovo je stvarno nova teorija :classic_smile:

 

3 minutes ago, Yoyogi said:

 

Tvoje carstvo je  ono što se zove "TLTR" gde ti odgovore da nemaju vremena da čitaju tvoje tirade.

 

TLTR =  Too Long To Read, Samo ti piši, saćemo mi da se vratimo.

 

Mada, pročitao sam tvoj zadnji post, moglo je to i konciznije da se kaže.

Moglo je obrisao sam i kazao kraće uhvatio si jedan deo, a naravno ni od tebe ne tražim poštovanje...uhvati me svrab na bulji od čukanja tih komentara a i neću da se prepucavam..nikud to ne vodi, radije AVOID - delete.

Edited by Janne240
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, slavisa said:

 

Zasto su mini morisi i bube, trofejna kola? 

Covek se sprda jer je auto iz Yugoslavije, ko zna mozda on misli negde iz Rusije, verovatno ni ne zna gde je Yugoslavija bila, ali zato zna da su inzenjeri retardirani,  a radnici pijani.

 

edit: lako se sprdati sada sa Yugom kao vozilom, iz sadasnje perspektive.

i o onim vozilima koji su dosli posle 90ih.

secam se da sam imao neki engleski auto magazin

i tamo su predstavili uporedi test 10 malih automobila iz tog vremena, mislim da je to bilo negde 88.

ne secam se sad nesto koji auti su sve bili, ali znam da je bio golf 1

i Yugo je bio plasiran na 5 mestu od njih 10, sto uopste nije lose, 

Jednostavno kad je taj Yugo poceo da se proizvodi je bio konkurentan sa ostalim autima iz te klase. Druga je stvar sto se on kod nas proizvodio do pre 10ak godina, kad su svi ostali daleko odmakli.

Golf 2 - moj 1.6 benzinac je to godiste i jos uvek je u odlicnom stanju za voznju.

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

Да ли је могуће да Голф 2 још нема споменик у Србији, а и у осталим бившим републикама? Неправда!

Ево ја покрећем иницијативу. А унутра лик са белу мајцу на бретеле😂.

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Splendini said:

И Дрина без филтера😀.

 

Саће крену с ФАС

 

11 minutes ago, Splendini said:

И Дрина без филтера😀.

 

Саће крену с ФАС

 Ja sam krenuo sa "Kentom" ."Išao mi" uz beli Yugo 55.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Splendini said:

Мислиш ишао као што добро иде сарајевски Марлборо уз гитовани црвени Југић?

 

Da...sa sve radio/kasetofonom nepoznate marke.Kasete C45 i Doors-i nasnimljeni sa ortakovog gramofona.I neka djevojka, i neka divlja plaža na Drini. 

 

Link to comment
Share on other sites

Inače, u gitovanimtm  automobilima se osećam dosta lagodnije. U ovom novom stalno osluškujem i izvežbao sam uho do neslućenih mogućnosti. Razlikujem zvuk od 50,100,150 evra minusa u kućnoj kasi.Stalnim vežbanjem sam uspeo da veće "zvučne" vrednosti ne čujem. To su te neke sitnice koje naša dijaspora ne razume, da se tako duhovito izrazim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

Golf 2 - moj 1.6 benzinac je to godiste i jos uvek je u odlicnom stanju za voznju.

Onda je to bilo jos ranije, znam tacno da je bio golf 1 u testu medju tih 10 auta.

Mislim da je bio i onaj hyundai pony ili tako nesto.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ZnajJova said:

 Zamolio bih te  da mi se ne obraćaš sa "šta pričaš ti", ma kako ti izgledalo  to što pišem. Nije dobro, prvenstveno zbog ostalih učesnika na forumu.

 

Ne da ih je gurnuo, nego su naterani svim raspoloživim  sredstvima. Masovnim ubistvima,proterivanjima,oduzimanjem gradjanskih prava i imovine i svime ostalim što je bilo kome iz tadašnje vlasti moglo izgledati kao učinkovito. Uopšte nije teško,kako na prvi pogled može da izgleda, napraviti parade, pisati pesme i marširati u čast bilo čega, ako iza toga imaš mašineriju koja gazi sve pred sobom.

 

 

Nije. Stara je koliko i amerike.

Pa moraces da budes jasniji ako neces da te pitam sta pricas. 

To neka nova teorija kako je Amerika dovela Tita na vlast, ja stvarno nisam bila svesna da postoji. Posto je Amerika poznata po uspostavljanju komunisticke vlasti.... 

Po tebi taj sistem je nametnut u SFRJ, pa kako objasnjavas onda ovde nema razloga da onoliko ljudi zali za time. 

 

55 minutes ago, Janne240 said:

 

Tačno je ima .(medju nama nisi ti 😄  :)

 

😂 sad si mi odgovorio, udavih se od smeha.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Angelia said:

Pa moraces da budes jasniji ako neces da te pitam sta pricas. 

To neka nova teorija kako je Amerika dovela Tita na vlast, ja stvarno nisam bila svesna da postoji. Posto je Amerika poznata po uspostavljanju komunisticke vlasti.... 

Po tebi taj sistem je nametnut u SFRJ, pa kako objasnjavas onda ovde nema razloga da onoliko ljudi zali za time. 

 

Ako ti nije jasno šta sam napisao, postoji način kako to možeš da mi kažeš, mnogo uljudniji od ovog uličarskog stila.

 

Pa nije Petar Pan  sa Staljinom crtao kartu posleratne Evrope, i pola Evrope ostavio pod najcrnjom komunističkom diktaturom (posle nekoliko godina holokausta,genocida i najstrašnijih razaranja u istoriji sveta od strane fašističke koalicije).To nije nikakva nova teorija, to su istorijski fakti.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ZnajJova said:

Ne da ih je gurnuo, nego su naterani svim raspoloživim  sredstvima. Masovnim ubistvima,proterivanjima,oduzimanjem gradjanskih prava i imovine i svime ostalim što je bilo kome iz tadašnje vlasti moglo izgledati kao učinkovito. Uopšte nije teško,kako na prvi pogled može da izgleda, napraviti parade, pisati pesme i marširati u čast bilo čega, ako iza toga imaš mašineriju koja gazi sve pred sobom.

 

Čekaj sad... nije naš komunizam, već od Amerike instalirani komunizam? Ili se buniš što ameri nisu intervenisali, pa pomerili tu liniju komunizma malo dalje na istok? A koga su trebali da instaliraju umesto Tita i KPJ? 

 

Btw, malo ste se udaljili o teme, manite se auto industrije, boze i Japana...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Eddard said:

 

Čekaj sad... nije naš komunizam, već od Amerike instalirani komunizam? Ili se buniš što ameri nisu intervenisali, pa pomerili tu liniju komunizma malo dalje na istok? A koga su trebali da instaliraju umesto Tita i KPJ? 

 

Btw, malo ste se udaljili o teme, manite se auto industrije, boze i Japana...

 

Demokratski izabranu vlast, ne znam koga bi mogli drugog...

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Eddard said:

A koga su trebali da instaliraju ...

 

Demokratiju :)

Naravno, nije to bilo lako izvodljivo jer su britanci već previše uložili u JBT do tada. Na kraju, pa beše i neki referendum, gdje se narod izjašnjavao ko će na crne liste a kome nije do toga. Neki, malobrojniji, su mislili da izlaze na referendum o političkom sistemu.

 

Link to comment
Share on other sites

 
Zasto su mini morisi i bube, trofejna kola? 
Covek se sprda jer je auto iz Yugoslavije, ko zna mozda on misli negde iz Rusije, verovatno ni ne zna gde je Yugoslavija bila, ali zato zna da su inzenjeri retardirani,  a radnici pijani.
 
edit: lako se sprdati sada sa Yugom kao vozilom, iz sadasnje perspektive.
i o onim vozilima koji su dosli posle 90ih.
secam se da sam imao neki engleski auto magazin
i tamo su predstavili uporedi test 10 malih automobila iz tog vremena, mislim da je to bilo negde 88.
ne secam se sad nesto koji auti su sve bili, ali znam da je bio golf 1
i Yugo je bio plasiran na 5 mestu od njih 10, sto uopste nije lose, 
Jednostavno kad je taj Yugo poceo da se proizvodi je bio konkurentan sa ostalim autima iz te klase. Druga je stvar sto se on kod nas proizvodio do pre 10ak godina, kad su svi ostali daleko odmakli.
Da na primer Fiat 127, isti su osim sto im je track malo drugačiji. Da se taj Yugo pojavio 1971, a ne kad su prestali da preizvode Fiat 127, još da ga nisu kopirali. Čudo bi bio, ovako je bio samo sličan automobilu čija je proizvodnja ugašena. Čudo jedno.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...