Jump to content

(Ne)sportski komentatori


zoe Bg

Recommended Posts

Ama svi smo čuli da je rekao par godina a un paio d'anni je isto što i couple of years, ne vidim kako bi se to na engleskom drukčije protumačilo. Viško se posle izvinjavao i kazao da mu je italijanski kolega rekao to za dve godine, pa onda pretpostavljam da je taj preneo i ostalim medijima van Italije :smiley5: 

Link to comment
Share on other sites

Smesno je kad native (koji god jezik) speakers ocekuju od stranaca da razumeju sve moguce finese njihovog jezika i onda se drze toga kao pijan plota (i objavljuju senzacionalisticke "vesti").

Ja sam vec zilion puta primetila kad stranci (u ovom slucaju teniseri) bukvalno prevode s svog jezika na engleski (sto cesto nije u duhu engleskog). I onda ih "englezi" bukvalno citiraju. :ajme: 

 

Da ne pricam o tome kad krenu da im postavljaju pitanja "cudnim akcentom", pa kad upotrebljavaju neke idiome koje stranci vrlo cesto ne znaju, a da ne pricam o nekim "lokalizmima" tipicnim za doticnu zemlju/kulturu.

 

Sad je Rubljov na KZS imao jedan slican moment, kad su ga pitali za Ruuda, pa on rekao da je Ruud jako fin i da ima dobro "education" (mislio je na kucno vaspitanje, ali momak nije znao kako tacno to da kaze na engleskom).

 

Secate se onog kad su Gulbisa pitali da li misli da su sudije neophodne u tenisu:

kad je covek razumeo da ovaj prica o vampirma (figurativno) i pokusao da to nekako dovede u vezu s tenisom i da da nekakav smisleni odgovor.

17 minutes ago, alcesta said:

Ama svi smo čuli da je rekao par godina a un paio d'anni je isto što i couple of years, ne vidim kako bi se to na engleskom drukčije protumačilo. Viško se posle izvinjavao i kazao da mu je italijanski kolega rekao to za dve godine, pa onda pretpostavljam da je taj preneo i ostalim medijima van Italije :smiley5: 

Enrico Maria Riva (Italijan, koji ima neke veze s novinarstvom i tenisom) je prvi (a da sam ja to videla na twiteru) preneo da je Novak rekao bukvalno "2 godine", pa je jos diskutovao i ubedjivao sve da je Novak bas to rekao i da je to na italijanskom nedvosmisleno 2 godine (a ne nekoliko godina).

:classic_rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Trebalo bi ga pitati, kad neko u Italiji popije "un paio di bicchieri", znači li to da je popio samo dve čašice i nijednu više :classic_biggrin:

 

Edit: kad smo kod jezika, nekoga su pitali misli li da je neki teniser "scrappy player". Mislim da je neko od Rusa bio u pitanju. Tačno svi treba da im odgovaraju kao Karacev, njega bar ne mogu da interpretiraju ovako ili onako.

Edited by alcesta
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo Viško opet lamentira nad Norijem i njegovim prisustvom u Torinu :classic_biggrin: ali najbolji su on i Govedarica kad počnu rečenicu "njemu svaka čast, ne bih da omalovažim to što je postigao, ALI" pa onda nastave da upravo to rade :classic_tongue:

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, alcesta said:

Triput sam ovo pročitala i ne razumem i dalje o čemu priča.

poredi ovo s "slucajem Zverev". (Fed je rekao da ATP ne treba da se petlja u privatne stvari tenisera itd.)

a ne da nije uporedivo nego je krajnje ljigavo i odvratno upravo prema Peng sto uopste i aludira na Sharipovu i Zvereva. Totalno neuporedive stvaari.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, alcesta said:

Ozmo je neki dan pozdravio tasta u direktnom uključenju :lol_2:

Inače ne znam što toliko vremena troše na priču o suvenirima i koliko je loš izbor u turnirskoj prodavnici, svaki dan o tome bar 5 minuta :classic_rolleyes:

da, to je totalna glupost. pa naravno da nece imati puno standova i veliki izbor suvenira, ipak smo jos uvek u sred pandemije i treba na svaki nacin smanjiti kontakte ljudi i mogucnost zarazavanja i sirenja virusa. ne moze se porediti ovogiddisnji WTF s prepandemijskim (mada uvek generalno stoji da organizacija nije bas jaca strana Italijana).

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, wwww said:

od SK trojke ubedljivo je najbolji Ozmo (i sto se tice tenisa, a i ostalih komentara), zatim dolazi Viskovic, a Govedarica je :classic_rolleyes:  (gotovo da je dostigao nivo one Marije u studiju).

 

Ogromna mi je misterija kako ona i dalje radi tu gde radi, jer za sve ove godine nista naucila nije o sportu, pojma nema kao i prvog dana.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Boxy said:

 

Ogromna mi je misterija kako ona i dalje radi tu gde radi, jer za sve ove godine nista naucila nije o sportu, pojma nema kao i prvog dana.

ma jos bih i rekla da i zna nesto o sportu, samo sto nema pojma da sastavlja recenice. :ajme: ona salata reci koje veze s logikom nemaju je strasna! :twak:

mora da je necija cerka.

Link to comment
Share on other sites

Meni ide na živce kako se snishodljivo obraća gledaocima, pa nikad ne znam je li to za nju normalno da tako priča ili baš smatra da ih gledaju totalni idioti kojima treba objašnjavati da je 2+2=4. I to čak i ne mislim na sam sadržaj nego na način govora, eno recimo sinoć kad je Novak izgubio ona teši Viška u stilu "znam da ti je sada teško kao i svima nama" :smiley26: on se onako malo štrecnuo pa je onda probao da odgovori nešto normalno :classic_biggrin:

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...