Jump to content

(Ne)sportski komentatori


zoe Bg

Recommended Posts

Jel to znaci da samo on mora da se vakcinise da bi ucestvovao, drugi ne moraju? :smiley33: :ajme:

 

totalna panika u redovima fedfanova to se vidi :classic_laugh: sad kad ih bude drzao u neznanju do samog pocetka i onda objavi da se  vakcinisao jos letos :classic_laugh:

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

nisam bas sigurna, ali mislim da je bila vest da su valjda u celoj Australiji uveli obaveznu vakcinaciju za njihove sportiste (i valjda jos neke), ali da se to ne odnosi na internacionalne sportiste (kriket igrace i tenisere). koliko znam jos uvek nije na nivou teniskih organizacija objavljeno da li ce teniseri imati obavezu da budu vakcinisani da bi igrali AO. a ako se ta odluka donese da li ce onda neko da podnese zalbu nekome (zbog sprecavanja obavljanja posla ili sta vec pravno moze da se formulise).

 

edit: zapravo drzava Viktorija je nalozila da svi profesionalni sportisti moraju biti vakcinisani.

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

Da znam, citala sam, nego mi smesno sto masovno pisu samo o Novaku poimenice - daj da se smejes ili da places. procitah i da je ne znam vise ko neki bivsi francuski sportista rekao kako se ne moze dozvoliti da svetski broj 1 baca reket makar tribine bile i prazne, samo sto nije pozvao da se Novak suspenduje sa tura zbog toga

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, vanjabarsa said:

ameri kazu da je novak vakcinisan i to sve na osnovu njegovog pojavljivsnja na nekom festivalu/koncertu za vreme uso a tamo su mogli da budu samo lhudi sa potvrdom o vakcinaciji.inace je cela manifestacija bila u central parku.prilozene slike djokovica kao dokaz.

to je ono kad je isao da slusa u Central parku onu malu Ziu (koju je ranije dovodio na KZS pa ona pevala neku svoju pesmicu, a valjda je bio odseo kod njih u kuci tokom USO). ja negde procitah da je tu bilo dovoljno i da se ima negativan test (ne stariji od xy sati ili sta vec).

 

Link to comment
Share on other sites

Pročitah negde da će čak da traže da druga doza nije primljena kasnije od 26. novembra. To bi stvarno moglo biti problematično jer se onda od igrača zahteva da prvu dozu prime dok su takmičenja još u toku, to mi već izgleda preterano.

A šta ako je neko primio kinesku ili rusku vakcinu? 

Link to comment
Share on other sites

Nemam pojma.

 

Moje licno misljenje je da je Novaku bilo pametnije da je vec uzeo Fajzer vakcinu (ali da ne mora da to objavljuje ako nece - kao sto niko od nas ne mora ikome da objavljuje svoje zdravstveno stanje). Ali sta ako je uzeo Sinofarm (posto je to "klasicna", "prirodna" vakcina, te je time u skladu s Novakovom "filozofijom") ? Da li ce mu Australijanci priznati tu vakcinu, ili mogu samo one koje su dostupne/priznate kod njih/na Zapadu?

Sta cemo s Sputnikom?

Sta s onima koji su imali infekciju i teoretski bi trebalo da prime samo jednu dozu kao buster (ako se gleda medicinski kako stvari funkcionisu)?

 

Pocela je (ponovo) hajka na Sabalenku (narocito sad kad je pozitivna) koja je pre nekoliko meseci izjavila da je sumnjicava po pitanju covid vakcine. A ne uzima se u obzir da je ona iz Belorusije i da je verovatno njima samo Sputnik vakcina dostupna. A ovu vakcinu su prosle godine "pre roka" tj. vec posle zavrsenog 2. stadijuma testiranja na brzaka registrovali, kad je ceo svet kritikovao ovaj potez kao neodgovoran i prevremen (ukljucujuci i ruske akademike). Sta cemo s tim?

Da ne pricam o solidnom broju nezeljenih efekata koji su uoceni (pa i smrtni slucajevi) kod mladih zena u punoj snazi (potpuno zdravih) koje su primile AZ ili JJ vakcinu. A zene generalno (pogotovu mladje i zdrave) gotovo po pravilu nemaju lose posledice ako se zaraze virusom. Kako opravdati forsiranje vakcinisanja ovih zena npr. AZ i JJ vakcinom (JJ vakcinu je WTA bio obezbedio teniserkama tokom mislim Charlston turnira).

 

Da ne pricam o slucajevima Chardija i Kenin. Chardy ima nezeljene efekte, a Kenin je i pored vakcinacije testirana pozitivno i nije mogla da igra USO (a sad je i zavrsila sezonu)

 

 

a na stranu sto i oni koji su vakcinisani mogu i dalje da prenose virus (naravno, imaju virus u manjim koncentracijama nego nevakcinisani, ali ipak mogu da ga prenose drugima).

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

Mislim da smo na pogrešnoj temi s ovim, ali kad smo već krenuli... biće skandalozno ako AO s jedne strane postavi ovakve uslove za vakcinaciju a s druge ostavi potpuno isti režim karantina kao ove godine. Ne može i jedno i drugo. Vakcinisanim igračima se mora onda omogućiti da treniraju i da imaju makar neki mehur za relativno normalno funkcionisanje kao ono na USO prošle godine umesto da ih sve zapečatiraju u hotel dve nedelje.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, alcesta said:

Mislim da smo na pogrešnoj temi s ovim, ali kad smo već krenuli... biće skandalozno ako AO s jedne strane postavi ovakve uslove za vakcinaciju a s druge ostavi potpuno isti režim karantina kao ove godine. Ne može i jedno i drugo. Vakcinisanim igračima se mora onda omogućiti da treniraju i da imaju makar neki mehur za relativno normalno funkcionisanje kao ono na USO prošle godine umesto da ih sve zapečatiraju u hotel dve nedelje.

ma Australija je horor. totalna politizacija pandemije.

 

Kako je USO ove godine bez problema organizovan? Sta fali AO i Australiji da urade isto narednog januara? Cemu hotelski karantin od 2 sedmice? Pogotovu sto nisu u stanju da taj karantin organizuju kako treba (vec im se ljudi/zaposleni u tom hotelu zarazavaju u samom hotelu i iznose virus).

Australija je trenutno na 66% s 1. dozom i 46% potpuno vakcinisanih, poput Japana i Brazila kriva vakcinacije im je u znacajnom usponu (za razliku od mnogih drugih zemalja kod kojih prilicno stagnira). Pretekli su USA po broju ljudi koji su primili 1. dozu, gotovo stigli Nemacku. Cemu onda drakonske mere za januar? Totalno ludilo!

 

Elem, nigde u medijima nisam videla hajku na USO jer su tribine bile pune, a ljudi bez maski (iako i vakcinisani u nekom stepenu mogu da prenose virus). Niti na LC iako su bili indoor. A ovamo hajka u Australiji za outdoor turnir. Totalno ludilo!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...