Jump to content

KK Crvena zvezda 2024/25 - ...svi su dani ponosni i slavni!


Kooineeperk

Sta ocekujete od ove sezone?  

333 members have voted

  1. 1. Ocekivanja u Evroligi?

    • Dno kace (15.-18. mesto)
      13
    • Malo nam je falilo (11. - 14. mesta)
      107
    • Play-in... Doigravanje i to je to! (7. - 10. mesto)
      82
    • Play-in... i idemo u Top8 doigravanje!
      86
    • Direktno u Top 8 (1-6)
      20
    • F4 baby!
      13
    • Bicemo sampioni!
      11
    • Ma sta god samo da ne budemo iza komsija :-)
      0
  2. 2. Ocekivanja u regionu i Srbiji?

    • Sveeee!
      280
    • Prvi u selu (KRK/KLS pehari), drugi na Jadranu (poraz u finalu a mozda i pre)
      43
    • Beztrofejni debakl
      9
  3. 3. Ko ce prvi napustiti tim?

    • Teodosic
      4
    • Davidovac
      4
    • Kenan
      22
    • CMM
      7
    • Daum
      97
    • Nedovic
      1
    • Gidra
      10
    • Neko ko nije naveden
      49
    • Niko!
      138


Recommended Posts

12 minutes ago, elmulinho said:

Od svih stvari juce, najmanje mi smeta sut za pobedu. Otvoreniji ne bismo dobili, CMM je ocigledno radio na sutu ovo leto, ima clutch gene u sebi, promasio pa promasio, idemo dalje. Postoje mnogo veci problemi od toga

Naravno, problem je što smo se doveli u situaciju da nas šut dvije sekunde pred kraj spašava.

U teoriji, i bolje što je promašio, jer poraz može da bude ozbiljna lekcija i motiv da se neke stvari mijenjaju.

U praksi, nisam siguran da će nešto korisno iz ovoga da izađe. Ne mogu da se prestanem pitati šta su koji đavo radili čitave pripreme, kad sad treba da se usklađuju i postavljaju uloge u timu.  

Edited by quentin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Svaka čast Dobriću na partijama za reprezentaciju i dobroj igri u Rusiji, ali ne sviđa mi se što nam je on juče bio prva opcija sa klupe i to kao bek. Šokantno, to je izgledalo jako loše i onda ga nismo gledali do kraja, čini mi se. Nadam se da će Sfero ozbiljnije shvatiti naredne utakmice i ostaviti ove široke rotacije za neki Mornar ili Borac u decembru. 

Link to comment
Share on other sites

Juce su nam dosle na naplatu lezerne burazersko-kumovske pripreme gde smo morali da ispostujemo Dodika, Putina, Izraelce, Bracu. Neki igraci su dobijali postede, neki nisu putovali zbog politike. Kada se vec nismo uigravali na pripremama i brusili uloge, morace se to odraditi kroz sezonu. Verovatno bi nam to i proslo olako sa rukom da nismo imali takav raspored da nam padne Dubai prvo kolo.

Paradoksalno je da bi bolje izgledali da smo imali 5-6 povredjenih igraca, bilo kojih i da se svlacionica stisla. 

Ovako se jos ne zna ko pije a ko placa, traze se uloge, igraci se upoznaju.

Dobri momak Sfero ce morati da se zameri nekom i posalje ga na kraj klupe, a nekoga na tribine, nece moci jos dugo da mu prolazi ova drugarska minutaza.

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Cavani said:

Paradoksalno je da bi bolje izgledali da smo imali 5-6 povredjenih igraca, bilo kojih i da se svlacionica stisla.

A zasto je to tako?Zato sto je onda rotacija silom prilika sredjena. I onda je ipak malo lakse podeliti uloge.

Ovako moras malo ovog, malo onog..Sa nejasnim ulogama.A kad je tako onda bude haos, gde uglavnom dobijas na individualni kvalitet.

A u stanju si da izgubis od manje kvalitetnih ali poslozenih ekipa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Dženson Baton said:

Defanzivno smo jako neodgovorno sinoć izgledali, pogotovo na bekovskim pozicijama. Nešto ne vjerujem da će Lazić biti van protokola u Parizu, trebaće da se baš stisne njihova bekovska linija sa TJ. 

 

 

Ja sam i juce napisao da Lazic treba u 12 pre Dobrica. Za ulogu od par minuta je bolje imati Lazica jer je bolji defanzivac, a verovatno i pouzdaniji suter iz otvorenih pozicija. Dobric ima energiju i moze i on nekada da pomogne u mini defanzivnim zadacima, ali Lazic je ipak bolja opcija, kad je vec tu. Dobric treba da upadne u rotaciju kada se povredi neko od cetvorke Nedovic, Kenan, Kalinic, Rokas, i da preuzme deo njihovih minuta. 

Link to comment
Share on other sites

Kada se uigrava nov tim, što naš u dobroj meri jeste jer su nosioci novi, onda to možeš da radiš, praktično, samo kroz zvanične utakmce. Pripremne ne znače ništa, osim nekog dizanja fizičke spreme i upoznavanja igrača, ali trener to koliko pojedine petorke mogu da urade može da vidi samo na zvaničnim utakmicama.

Otuda se često dešava da se eksperimentiše sa petorkama u prvom poluvremenu. Ono što je loše ispalo je da je trener verovatno mnogo podbacio kada je od ekipe koja je isto tako nova, a opet imaju sve vrlo poznate igrače za skauting, ovoliko puko prvu deonicu.

 

Međutim, ako se u sledećih 5-6 utakmica ne iskristališe udarna petorka, bićemo u problemu. Ne mogu svi da imaju velike minute, i to treba da bude jasno svima.

Da li jeste, i to ćemo videti.

Link to comment
Share on other sites

Preglomazan roster je ok, čak i poželjan, ako imaš stariju ekipu, skloniju povredama pa može da se desi da ostaneš na jednom i po beku kao mi zimus u EL.

 

Preglomazan roster je ok, čak i poželjan, ako igraš 80+ utakmica u manje od 8 meseci. 

 

Preglomazan roster je ok ako imaš utakmice gde kraj klupe ima gde da guli minute (pola ABA lige).

 

Preglomazan roster je ok kad krenu dupla EL kola, putovanja i dan pauze.

 

Preglomazan roster nije ok ako pre toga nisi dogovorio sa igračima njihovu ulogu već si ih doveo kao nosioce. Pa ih imaš 12 takvih. 

 

E tu se udbaški doktor robotike malo zajebao tovareći svoje domaće ljubimce pa sada bronzani sa OI koji za malo nisu tresnuli Amere ne mogu da sede pored njega i Vesne. 

 

Ne bio u koži Janisu, ovo je jednačina sa dve nepoznate koju on ne može da reši. Ako skrati roster, ode svlačionica (ista ona koja je prošle godine otresla grobare). Ako ne skrati, dobija bućkuriš od juče.

 

Neki kompromis između ta dva je moguć jedino ako krenu povrede pu pu pu.

Edited by NMX
  • Like 7
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ako smo mi pored tri krilna igrača (Lazić, Giedraitis, Kalinić), doveli Dobrića, a Janis ne zna gde će sa njim, pa ulazi da igra beka umesto Kenana, to znači da nešto debelo ne valja i da trener to mora da zna. To ne znači da je Dobrić promašaj, naprotiv, veoma koristan igrač u rotaciji, ali on nije bek, on ne ume sa loptom sebi da iskreira ništa, on je trojka, koja nam nije trebala. Žalosno je da reprezentativac bude višak, ali ako uzmemo u obzir nedodirljivost najboljeg igrača ovog tima Kalinića, večitog kapitena Lazića i Rokasa koga smo dugo nagovarali da produži ugovor, i VladaJo bi shvatio da ovde ima više igrača, nego što bi trebalo da bude. Kontam da bi Janis mogao u narenih par utakmica da prelomi i nađe 8-9 ključnih igrača, a da se ostali rotiraju po potrebi. Samo da do tada ne bude po običaju oproštaj od daljih ambicija u EL. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Sve ono od juče je prilično očekivano.Nama generalno ne leže te brze šuterske ekipe,a slično nešto nas očekuje i protiv Pariza.

Sto se tiče igrača,sve je manje više očekivano,Plavšić ne može više od trećeg centra i tako ga i treba koristiti u posebnim situacijama.Na 4 imamo rupu za koju smo svi znali da imamo.Ali meni je glavni problem pozicija pleja,Kodi igra kako je i igrao cijelu karijeru,prošle sezone je imao statistiku koju je imao zahvaljujući stilu igre Baskonije a i konkurenciji na 1 i velikoj minutaži.I dalje su te njegove kretnje krute,nekako sporo,a što je najgore tako i u odbrani,steta onakvog tijela i predispozicija.Dolazimo do toga da opet zavisimo od Teodosića,a veliko je pitanje da li će on moći ponoviti prošlu sezonu.

 

Sto se tiče širine rostera,nisam ni ja za to,postoji taj problem raspodjele minutaže,pa čak i to ko da bude van 12,ali sa druge strane veliki broj utakmica,učestale povrede,negdje sam čitao da je Obradović rekao da su ranučali da su ekipe imale u svakom trenutku prosječno 2-3 povredjena igrača.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, forumko topic said:

Ako smo mi pored tri krilna igrača (Lazić, Giedraitis, Kalinić), doveli Dobrića, a Janis ne zna gde će sa njim, pa ulazi da igra beka umesto Kenana, to znači da nešto debelo ne valja i da trener to mora da zna. To ne znači da je Dobrić promašaj, naprotiv, veoma koristan igrač u rotaciji, ali on nije bek, on ne ume sa loptom sebi da iskreira ništa, on je trojka, koja nam nije trebala. Žalosno je da reprezentativac bude višak, ali ako uzmemo u obzir nedodirljivost najboljeg igrača ovog tima Kalinića, večitog kapitena Lazića i Rokasa koga smo dugo nagovarali da produži ugovor, i VladaJo bi shvatio da ovde ima više igrača, nego što bi trebalo da bude. Kontam da bi Janis mogao u narenih par utakmica da prelomi i nađe 8-9 ključnih igrača, a da se ostali rotiraju po potrebi. Samo da do tada ne bude po običaju oproštaj od daljih ambicija u EL. 

Pa ne oprašata se od EL u narednih par utakmica. Ako uspe do novembra da sve posloži mi smo na konju. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, forumko topic said:

 

U praksi smo u tom novembru već bili na dnu kace...

Tako je. Ovde pričamo o tome da li će i kad trener napraviti tim. Ja ću biti zadovoljan ako to uspe do novembra. Uvek se vratim na komšije i njihovu prvu sezonu u EL. Imali su do početka decembra skor 4:9. Onda su se posložili i umalo nisu otišli na F4. Znači ima vremena. I vreme nije problem. Problem je da li Sferopulos to može. A slažem se sa prethodnim upisima da će imati Sizifov posao jer ima jednačine sa mnogo nepoznatih. 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Čočo said:

Uvek se vratim na komšije i njihovu prvu sezonu u EL. Imali su do početka decembra skor 4:9. Onda su se posložili i umalo nisu otišli na F4. Znači ima vremena. I vreme nije problem.

Mi ako budemo imali 4:9 Sferopulos je bivši. Glupo je porediti našu i situaciju kod komšija. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, TB Told said:

Mi ako budemo imali 4:9 Sferopulos je bivši. Glupo je porediti našu i situaciju kod komšija. 

Dao sam banalan primer čiji je grejs period bio do decembra jer je tad igrano to 13 kolo(4:9 skor). Svi naši treneri su promenjeni do novembra tačnije krajem oktobra zato sam rekao da ako do novembra posloži tim neće biti kataklizma kakav god da je rezultat u tom trenutku jer posloženi možemo da napravimo kasnije dobre rezultate. E ako ne posloži. .. znamo ko pakuje kofere a nije Čović. 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Čočo said:

Dao sam banalan primer čiji je grejs period bio do decembra jer je tad igrano to 13 kolo(4:9 skor). Svi naši treneri su promenjeni do novembra tačnije krajem oktobra zato sam rekao da ako do novembra posloži tim neće biti kataklizma kakav god da je rezultat u tom trenutku jer posloženi možemo da napravimo kasnije dobre rezultate. E ako ne napravi... znamo ko pakuje kofere a nije Čović. 

 

Banalan primer, gde u Partizanu Žoc sastavlja tim, a u Zvezdi Čović. U novembru Žoc ne dobija otkaz, uprkos lošem startu, u Zvezdi su svi treneri krivi i lete. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, TB Told said:

Mi ako budemo imali 4:9 Sferopulos je bivši. Glupo je porediti našu i situaciju kod komšija. 

 

Slažem se. Obradović je veći od kluba KK Partizan.

Sferopulos je samo još jedan, doduše dobar, trener.

 

Nije isto smeniti najtrofejnijeg trenera kog si bukvalno molio da dođe, i jednog kakvih ima bar 10-15 u Evropi.

Link to comment
Share on other sites

Just now, forumko topic said:

 

Banalan primer, gde u Partizanu Žoc sastavlja tim, a u Zvezdi Čović. U novembru Žoc ne dobija otkaz, uprkos lošem startu, u Zvezdi su svi treneri krivi i lete. 

Pa neće naš trener leteti sigurno ako posloži ovo kako treba do krajem oktobra/početkom novembra. Ako ne posloži hoće. Prosto i jednostavno. Sad možemo samo da nagađamo da li će uspeti ili ne u tome. Jedno je sigurno, svi mi bolje znamo u kakvoj je situaciji Sferopulos nego što on sam zna. I ne piše mu se dobro kako god okrene. Ko u kolo sa Čovićem uđe brzo iz njega izađe. To je tako bilo. Sve se nadam da će nas jednom demantovati. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, NMX said:

22.10. Milan Tomić

25.12. Saša Obradović

13.11 Vlada Jovanović

21.10. Duško Ivanović

 

Sve ovo u poslednjih 5 godina. 

 

Vlada Jo >>>>> Tomić i Duško :default_coffee:

Pa kažem ja kraj oktobra /početak novembra. To je rok koji ima Janis. Osim ako nas Čović ne iznenadi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...