Jump to content

KK Crvena zvezda 2024/25 - ...svi su dani ponosni i slavni!


Kooineeperk

Sta ocekujete od ove sezone?  

401 members have voted

  1. 1. Ocekivanja u Evroligi?

    • Dno kace (15.-18. mesto)
      22
    • Malo nam je falilo (11. - 14. mesta)
      122
    • Play-in... Doigravanje i to je to! (7. - 10. mesto)
      99
    • Play-in... i idemo u Top8 doigravanje!
      99
    • Direktno u Top 8 (1-6)
      28
    • F4 baby!
      15
    • Bicemo sampioni!
      14
    • Ma sta god samo da ne budemo iza komsija :-)
      1
  2. 2. Ocekivanja u regionu i Srbiji?

    • Sveeee!
      319
    • Prvi u selu (KRK/KLS pehari), drugi na Jadranu (poraz u finalu a mozda i pre)
      67
    • Beztrofejni debakl
      14
  3. 3. Ko ce prvi napustiti tim?

    • Teodosic
      4
    • Davidovac
      6
    • Kenan
      26
    • CMM
      12
    • Daum
      109
    • Nedovic
      1
    • Gidra
      10
    • Neko ko nije naveden
      70
    • Niko!
      162


Recommended Posts

On 10/20/2024 at 7:53 PM, elmulinho said:

 

Nego, je l mi sada i zakonski pripada 2000 evra?

Tebi sada pripada ne samo zakonska već i moralna obaveza da kažeš sledeće: "Izvini što sam u maniru Dejana Karovića koji pokušva biti duhovit tako što će sa nekim krajnje neprijatnim pokušajem šale spustiti Milana Cakovića (ili obrnuto, ne znam sad) u 4/4 meča Detroit - Vašington pri 20 razlike i ja pokušao učiniti isto. Sada shvatam da nisam ispao baš najpametniji."

Edited by jabadabaadu
Link to comment
Share on other sites

Aj da konacno zatvorimo ovu diskusiju.

 

U pravilima, ovim sto ste izbacili, pise da JEDAN igrac moze da ode u drugi klub samo jednom tokom sezone, to jest da predstavlja maksimalno dva kluba iz evrolige tokom sezone.

Za klub ne pise nista vezano za ogranicenje koliko igraca mogu dovesti iz evroligaskih klubova tokom sezone. Dakle, mozemo da dovedemo i Rivera, ne kazem da hocemo, i on ce moci da igra koliko sutra ako ga registrujemo danas do 18h.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Rivero je svakako značajno bolji igrač Mitrovića i ja svakako ne bih radije gledao Luku short roll Mitrovića prije njega.

 

Što ne znači da ne bih ganjao drugi tip igrača. Što reče kornet, Neal Sako iz Asvela je kao nacrtan za nas ali pitanje koliko se sad može birati a od birača nema jebača.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Cavani said:

Sta znaci ovo, jel sme da predje jos jedan do januara ili ne sme

 

Evo ti prevod pa procitaj:

 

Tokom regularne sezone, dodaci igrača u spisak timova mogu se izvršiti do i uključujući 27. kolo. Za runde u kojima su utakmice u kalendaru u utorak/sredu krajnji rok je ponedeljak u 18:00 CET. Za kola u kojima su utakmice u kalendaru u četvrtak/petak rok je sreda u 18:00 CET.
Ovi rokovi se odnose na dostavljanje dokumentacije u kancelariju Košarkaške Evrolige.
Tokom iste sezone, igrač registrovan u takmičenju može samo jednom da pređe u drugi klub Evrolige pre 27. kola regularne sezone do srede u 18:00 po srednjeevropskom vremenu u nedelji kalendarskog datuma za utakmicu u pitanju, pod uslovom da je odjavljeno pre 18. kola. Ukoliko se kolo igra u utorak/sredu, krajnji rok će biti ponedeljak u 18:00 CET.
Tokom takmičenja, klubovi će biti obavezni da saopšte sve transakcije igrača, navodeći da li je otpuštanje igrača privremeno (na primer, u slučaju kratkotrajne povrede) ili trajno, istog dana kada se dogodi.
Igrač koji je bio neaktivan zbog povrede može biti dodat na spisak nakon isteka roka za registraciju igrača. Klub mora da odjavi igrača ako je iznad ograničenja od 16 registrovanih igrača. Igrač koji je neaktivan smatra se registrovanim; međutim, on se ne računa za maksimalno 16 igrača koje je tim mogao registrovati u bilo kom trenutku.
Za ostale članove tima uključene u registracione dokumente, rok za nove registracije ili zamene biće sreda u 18:00 (CEST) u nedelji Fajnal-fora. Pre gore navedenog roka, promene će biti dozvoljene do 18:00 (CET ili CEST) u sredu u nedelji kalendarskog datuma za predmetnu utakmicu. Ukoliko se kolo igra u utorak/sredu, rok će biti ponedeljak u 18 časova. Ovi rokovi se odnose na dostavljanje dokumentacije u kancelariju Košarkaške Evrolige.

 

@elmulinho je u pravu, ogranicenje nije usmereno ka klubovima nego ka igracima, barem nista ne pise u dokumentima.

Sa tim sto je ogranicenje klubova da ne smeju registrovati vise od 20 igraca u sezoni ili ih imati vise od 16 istovremeno.

 

Ako sam dobro sabrao (mozda i nisam) mi do sada imamo 14 registrovanih igraca + jel Petrusev to bi bilo 15.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Guru said:

 

Imaš kategoriju defanzivnih skokova, čak ti je crvenom bojom uokvireno... Ako to nije dovoljno:

 

- Luka Mitrović je u sezoni 2022/23 imao 19.5 Defensive rebound %, po čemu je bio 39. u EL. Rivero je imao 12.4 Defensive rebound %, po čemu je bio 140. u EL.

 

- Luka Mitrović je u sezoni 2023/24 imao 19.3 Defensive rebound %, po čemu je opet bio 39. u EL. Rivero je imao 13.2 Defensive rebound %, po čemu je bio 136. u EL.

 

I sve to uz tkzv. Bojan Dubljević odbranu koja podrazumeva konstantno gurkanje sa protivničkim centrom dok bekovi prolaze na pola metra od njega i neometano polažu loptu u koš... Krater klasičan koji povremeno nabije isprazne brojke na guzičenje i djubretarenje oko koša, bukvalno najgori mogući profil centra.

 

Ja bih se zakleo da je Riverova duplo bolji igrac od Mitrovica, ali...sto kaze Nadal, brojke ne lazu.

Link to comment
Share on other sites

Nepopularno mišljenje: Petrušev nam je bolji na pozajmicu, nego da ga dovedemo uz obeštećenje.

Poslije ove sezone svakako će otići. Iz svega što radi u karijeri jasno je da sanja da igra u najvećim klubovima ili u NBA. Mi smo tu samo prolazna stanica, da ne presjedi sezonu na klupi. Tako da, ništa ne bismo imali od toga da ga otkupimo od Grka. Sigurno na kraju dana ništa ne bismo zaradili.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vidim sad je uloga dežurnog krivca sa Nedovića prešla na Mitrovića. Koliko je to neutomeljeno i nema veze sa istinom. 

Luka Mitrović je košarkaški Tomas Miler. Reći za Luku da je loš je kao i kad bi za Milera rekli da ne valja jer je spor. Nema fizikalije ali na poziciji centra u Evropi teško da neko ima veću košarkašku inteligenciju od njega. On je u prethodnim sezonama bio uglavnom najbitniji igrač. U napadu njegova uloga gdje sa vrha reketa može otvoriti mnogo opcija kad se u napad ulazi preko njega je trenutno rijetkost u evropskoj košarci gdje vlada deficit visokih igrača. Generalno sve što iole valja ide u NBA. U odbrani daleko od toga da je neki čunj. On odlično prepoznaje situacije u odbrani ali teško da to mogu prepoznati oni koji ga pljuju. Tako da daleko od toga da je on odgovoran za svaki ofanzivan skok protivnika. Istina nije ni Mark Gasol, on sa ekstremno visokim centrima ne može ostati na parketu, jer ne može fizički parirati. Ali protiv ne malog broja meč apova u napadu može donijeti dosta, a u odbrani ne biti manjak. Zato je i jasna ideja Sferopulosa da uz Bolomboja kao prvog centra u zavisnosti od meč apa minute popunjavaju ili Luka ili neki ekstremno visoki zaštitnik reketa što su u teoriji trebali biti Gilespi prošle i Plavšić ove. Kad bi taj treći tip centra radio ono što treba da radi, kad se sve sabere i oduzme Luka bi bio premija u takvoj ulozi. Nije njegova krivica što mora igrati i kad ne treba. Ne treba ga gledati kroz to. Da ne pričam o tome koliko takvi igrači znače za svlačionicu. 

Što se tiče Petruševa, meni nije jasno kako ga prvo Efes a sad i Olimpijakos nisu znali iskoristiti. On ima sve, visinu, šut, zna odigrati leđima, zna napasti licem. Nije fizički jak, ali to se uz volju da i nadograditi. Ima odličnu osnovu. Da ima jaču glavu mogao bi biti nezaustavljiv u Evropi. Neki tip igrača kao Porzingis. To se vidjelo i u reprezentaciji ljetos. Govoriti da on ne doprinosi skoku je čista besmislica. Biće ogromno pojačanje. Tačno ono što i fali. 

 

  • Like 11
  • Ha-ha 12
  • Tuzno 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Ti pročitaj opet šta sam napisao.  Citirao si dio da je neutemeljeno i bez osnova da je Mitrović dežurni krivac. A prilično sam jasno napisao da sa ekstremno visokim igračima u šta spada i Omić nema šta da traži jer ne može fizički da parira, kao i da sa ne malim brojem centara može se nositi u odbrani a u napafu biti prednost. 

Primjera radi centar koji je najviše muka zadao Tavaresu je Smailagić. Ne sigurno jer je bolji igrač, već što mu ne odgovara njegov način igre. Tako da se ne ponavljam Mitrovića i sve druge igrače treba gledati šta rade u odnosu na ulogu koju trebaju da imaju. A ne u odnosu na lična očekivanja.

8 minutes ago, JPM said:

 

Nista, pitam. Sledece pitanje je kako bi ti ocenio ucinak Luke Mitrovica na poziciji centra?

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, ZvezdaBL said:

spacer.png

 

Ne razumijem zasto pisete da klub moze samo jednog igraca iz EL dovesti, kad jasno pise da IGRAC nije u mogucnosti promijeniti klub vise od jednom, a ne da klub nije u mogucnosti da dovede dva igraca iz EL.

Pise ovo: "During the same season, a PLAYER registered in the competition may only transfer once to another Euroleague club prior to round 27....". 

A ne ovo: "During the same season, a Euroleague club may transfer only one player from the competition, prior to round 27....". 
 

EDIT: Osim ako pravilo postoji, ali nije uslikano.

Edited by LevonKendal
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jabadabaadu said:

Tebi sada pripada ne samo zakonska već i moralna obaveza da kažeš sledeće: "Izvini što sam u maniru Dejana Karovića koji pokušva biti duhovit tako što će sa nekim krajnje neprijatnim pokušajem šale spustiti Milana Cakovića (ili obrnuto, ne znam sad) u 4/4 meča Detroit - Vašington pri 20 razlike i ja pokušao učiniti isto. Sada shvatam da nisam ispao baš najpametniji."

5. Oktobaaar

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

@jabadabaadu

Pa napisao si neistinu. Luka Mitrovic nije dezurni krivac, to ti tako vidis. Nema dezurnih krivaca, vec se ljudi kritikuju prema tome kako odigraju pojedine utakmice. Kritikovani su svi na ovom forumu bar nekoliko puta.

 

Luka Mitrovic mozda moze da bude treci centar. Moooozda. On je nazalost ono sto se naziva biti zaglavljen izmedju pozicija. Za evroligaskog centra nema atleticizam, za cetvorku nema sut. On ima ono sto se ovde karakterise kao kosarkaska inteligencija i ima zaista jako dobru ledjnu tehniku. Ali to na ovom nivou kosarke nije dovoljno jer ono sto on time postize visestruko ponisti nedostacima. A nedostaci su toliko ocigledni da su recimo igraci Buducnosti skocili preko njega u napadu 4 puta za manje od minut u prvom poluvremenu. Toliko da je Janis morao da da sansu Plavsicu nakon povrede Bolomboya.

 

Meni je stvarno zao, ali ovo nije takmicenje u inteligenciji i dobroti. Ako hocemo rezultat u Evroligi, ne mozemo praviti kompromise ovog tipa.

  • Like 23
Link to comment
Share on other sites

Druze sta ti pricas i koga branis?

Pa sam si naveo da Luki ne odgovara Omic jer je krupan i snazan, a on je bukvalno mala beba za EL centre.

Sa njim na parketu svaki skok je bio problem.

 

Smajli je Tavaresa unistio sutem za 3 koji Luka neeeema.

Protiv Barse iz 2,3 sort rola on blokira jer ne sme da napadne kos a igraci pokriveni.

 

Moze Luka da ima ulogu, ali protiv slabijih ABA ligasa. I da, to moze da bude uloga nekog 3. centra, nikako rezervnog centra.

 

Luka je cista 4 koja nema sut. Da ima sut bio bi vrhunska opcija na toj poziciji. Ovako je izgubljen izmedju pozicija za EL nivo

  • Like 6
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ljudi odu i pogledaju highlights-e gde Kabengele odvaljuje obruc, zaustave klip i krenu da pisu Zvezda treba da dovede Kabengelea. Nekim igracima se nadje mana odmah, a nekima samo vrline spominjete. Isti taj Kabengele kad mu dodas loptu, mozes da se pozdravis s njom. Ne kazem ovo da bih se ja nasao pametan da kritikujem njega, vec da ukazem da i on ima mana poput gore navedene, pa i da je faul prone. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, quentin said:

Nepopularno mišljenje: Petrušev nam je bolji na pozajmicu, nego da ga dovedemo uz obeštećenje.

Poslije ove sezone svakako će otići. Iz svega što radi u karijeri jasno je da sanja da igra u najvećim klubovima ili u NBA. Mi smo tu samo prolazna stanica, da ne presjedi sezonu na klupi. Tako da, ništa ne bismo imali od toga da ga otkupimo od Grka. Sigurno na kraju dana ništa ne bismo zaradili.

Petrusev od odlaska iz Mege imao samo jednu dobru stanicu za njegovu karijeru, a to smo mi. Nebitan i u Efesu i u Olimpijakosu, otisao iz NBA za mesec dana. Njemu trebaju dve, tri dobre sezone ovde, pa onda moze u veliki evropski klub i da tu stvarno ima bitnu ulogu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Malo sam team Guru ovde, koji će nam moj ovaj šaban privatnik bez skoka a malo sam team dajte bilo koga pod košem makar i šabana sa frizurom zorice brunclik samo da ne igramo 4 na 5 u napadu dok se Bolomboj ne vrati. 

 

al mora se biti i realan braćo. Jeste, Kabengele deluje kao zmaj, jeste možemo da skinemo nekog sa last cuta (lol, kao da smo to nekada uradili kako valja) ali da se ne lažemo:

 

Bolomboj, Petrušev, Rivero, Daum (sa Lukom kao petim visokim) je bombona za naš klub i najbolja visoka postava koju smo ikada imali. 

  • Like 15
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...