Jump to content

KK Crvena zvezda 2024/25 - ...svi su dani ponosni i slavni!


Kooineeperk

Sta ocekujete od ove sezone?  

398 members have voted

  1. 1. Ocekivanja u Evroligi?

    • Dno kace (15.-18. mesto)
      22
    • Malo nam je falilo (11. - 14. mesta)
      122
    • Play-in... Doigravanje i to je to! (7. - 10. mesto)
      98
    • Play-in... i idemo u Top8 doigravanje!
      98
    • Direktno u Top 8 (1-6)
      28
    • F4 baby!
      15
    • Bicemo sampioni!
      13
    • Ma sta god samo da ne budemo iza komsija :-)
      1
  2. 2. Ocekivanja u regionu i Srbiji?

    • Sveeee!
      316
    • Prvi u selu (KRK/KLS pehari), drugi na Jadranu (poraz u finalu a mozda i pre)
      67
    • Beztrofejni debakl
      14
  3. 3. Ko ce prvi napustiti tim?

    • Teodosic
      4
    • Davidovac
      6
    • Kenan
      24
    • CMM
      12
    • Daum
      109
    • Nedovic
      1
    • Gidra
      10
    • Neko ko nije naveden
      70
    • Niko!
      161


Recommended Posts

18 minutes ago, bodo said:

Kad Plavšić krene u hedge i recover ja se počnem krstit. Žali bože njegovih gabarita a laterane kretnje su mu užasne. Koordinacija ruku i nogu strava. 

Plavšić je ono malo što je igrao, imao problema da se vrati i iz dropa, a kamoli sad kad radi hedge.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

kako sad menadžeri trljaju ruke zbog frke u Zvezdi kojoj naprasno i odmah treba igrač na poziciji centra

ako je neki igrač do juče vredeo da kažemo 600 hiljada danas već vredi berem 800 hiljada pošto je frka i treba nam odmah 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ima li nekog skrivenog turskog/ keltskog groblja ispod nasih terena na Kalisu, kao da imamo nekog naseg Belu Gutmana koliko smo proklet klub. Nisam medicinski potkovan, ali se jos uvek nadam da nece biti bas tolika pauza. Bolomboj je u ovom momentu uz Kalinu jedini nenadoknadiv igrac. Cak su Gidra i Dobric bolje zamene nego Mitar i Plavsa. Bukvalno nije moglo gore, taman kada smo u EL postali konkurentni

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Perkos2 said:

kako sad menadžeri trljaju ruke zbog frke u Zvezdi kojoj naprasno i odmah treba igrač na poziciji centra

ako je neki igrač do juče vredeo da kažemo 600 hiljada danas već vredi berem 800 hiljada pošto je frka i treba nam odmah 

I to je u svakom slučaju manje od iznosa koji prima Davidovac, profesionalni mahač peškira

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Daj Boze da je samo hiperekstenzija, Daj Boze da je samo hiperekstenzija, Daj Boze da je samo hiperekstenzija, Daj Boze da je samo hiperekstenzija, Daj Boze da je samo hiperekstenzija, Daj Boze da je samo hiperekstenzija, Daj Boze da je samo hiperekstenzija, Daj Boze da je samo hiperekstenzija, Daj Boze da je samo hiperekstenzija, Daj Boze da je samo hiperekstenzija

  • Like 2
  • Love 7
Link to comment
Share on other sites

Boktejebo, Hapoel udje u sezonu ECa sa Motlijem, Kaboklom i Bentilom pod košem, mi sa jednim JEDNIM JEDNIM korisnim visokim plus da kažemo i Daumom.

 

Kad doktor robotike objasni Kariju da na sledeće EP krenemo sa 4 krila, 7 bekova i Dušanom Ristićem :61:

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Sector said:

Niko i ne traži sad dostojnu zamjenu ali gdje smo bili Jun, Jul, Avgust?

 

Dostojna zamena bi nam svakako dobro došla, al' teža povreda prvog centra koji igra na ovom nivou bi i tada bila nenadoknadiv gubitak. I nismo mi jedina ekipa koja je u takvoj situaciji, čak i najjači timovi često imaju moćnog startera i zamenu upitnog kvaliteta (recimo Real na PG).

 

37 minutes ago, Sector said:

Ko je procijenio da Mitrović i Plavšič mogu da igraju EL i da nam treba Dobrić kao osmo krilo u rosteru?

 

Pretpostavljam Teča.

 

37 minutes ago, Sector said:

Zašto Motley igra u Hapoelu, to mu je životni san ili ga plaćaju ko Kinezi? Sumnjam i u jedno i drugo.

 

Ne znam, možda zato što je defanzivna rupa i mašina za pravljenje faulova, a košta prilično? Svakako nismo jedini koji smo propustili da dovedemo tog opasnog crnca sa dredovima i dabl-dabl mašinu.

 

37 minutes ago, Sector said:

KKP sa sličnim budzetom ima 2 EL petice.

 

Ima jednog potencijalno veoma dobrog, ali još uvek sirovog centra koji svakako nije na nivou Bolomboja i jednog prilično olinjalog veterana koji beži od kontakta kao đavo od krsta, ne brani skoro ništa, skidaju mu lopte sa glave i još je po stare dane istripovao da je zajeban šuter pa visi na trojci i poludistanci odakle odapinje bez savesti. 

  • Like 18
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Ozbiljni klubovi ovo resavaju za par dana. Ovi nasi jos i imaju srece da je upravo sad NBA cut. To da li postajemo ozbiljan klub cemo videti u toku ove nedelje ... 

BTW, eno ga covek u Veneciji, taman ono sto nam treba 

Edited by Plant
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Mile1 said:

Za 30 sekundi na parketu igraci Buducnosti su uzeli 4 off skoka kada je mitar nejaki bio na parketu

Dobric, Davidovac, Mitrovic i Jago plate na njih 3,6miliona evra pa vi onda vidite

Laiku je jasno da su nam pre povrede Dzoela falio jedan igrac pod kosem a sada nam trebaju dva igraca.Sve najgore nasoj upravi

Sav nedostatak zdrave logike i smislenog poslovanja u kosarci se jasno vidi u ovom gore. Krv ti jbm, pa dva elitna EL igraca smo za ove pare mogli dovesti.

Edited by ojzibb66
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Ima li nekog skrivenog turskog/ keltskog groblja ispod nasih terena na Kalisu, kao da imamo nekog naseg Belu Gutmana koliko smo proklet klub. 

 

Mašulovićeva kletva. Odneti koševi. Možda sad moramo da napravimo pun krug, da se koševi vrate, makar i zarđali :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Guru said:

I nismo mi jedina ekipa koja je u takvoj situaciji, čak i najjači timovi često imaju moćnog startera i zamenu upitnog kvaliteta (recimo Real na PG).

Potpuno je tačno da je nerealno da imamo u timu dva Bolomboja, ali naše zamene nisu čak ni upitnog kvaliteta, pri čemu im je glavni nedostatak isti (veoma loša defanziva), pa smo sada u situaciji da nekima i Kuzmić izgleda kao ok rešenje.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kolika je ustvari upotrebna vrednost Bolomboya u Sferopulosovom sistemu?

 

Gotovo da nije mogao imati boljeg centra od njega. Ne bih sad da pravim od Bolomboya David Robinsona ali je Joel kod nas proigrao.

Najbolju sezonu karijere je imao kod nas sa tendencijom da je ponovi ako ne i nadmasi.

Sfero koji sve preuzima u odbrani je imao visokog koji je u potpunosti mogao da ispuni sve njegove zahteve. Iskakao, vracao se da pokrije, skakao, stitio i na sve to isporucivao u napadu, u ova cetiri odigrana kola evrolige bez preterivanja Joel je medju prvih 5 centara iste.

 

Eto kolika je upotrebna vrednost, po meni nenadoknadiva.

 

Aj da sacekamo vesti i da se nadamo.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Plant said:

Ozbiljni klubovi ovo resavaju za par dana. Ovi nasi jos i imaju srece da je upravo sad NBA cut. To da li postajemo ozbiljan klub cemo videti u toku ove nedelje ... 

 

3 minutes ago, Filbi said:

Drčela je video sa kim ima posla i gde je došao, očekujte 3 pojačanja

 

st,small,507x507-pad,600x600,f8f8f8.jpg

 

Sinoc smo vidjeli da kad zelimo, najvecu konkurenciju u ABA mozemo dobiti i nakon duplog kola Evrolige, povrijedjeni, u katastrofalnim uslovima, tako da nam pojacanja za to ne trebaju.

 

Nek on vidi sa kim mi imamo posla u EL, pa da dovede pojacanja za to.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bolomboj je centar od 30 minuta u EL i tu ulogu je zasluzio igrama u prosloj sezoni, kao i na pocetku ove. Jasno je da iza njega na 5 nema previse prostora i da je rezerva mogao da bude samo neki backup igrac. Sto naravno ne znaci da su Mitrovic i Plavsic adekvatne rezervne opcije. Mi i da imamo trenutno rezervu u vidu nekog prosecnog EL centra ponovo bi bili u problemu jer je Bolomboj igracina i u 2-3 najbolja igraca ekipe. Jednostavno, veliki udarac za svaki tim je kada mu se povredi tako vazan igrac. Nema ni Pao pravu zamenu za Lesora, niti Monako za Dzejmsa i ove ekipe bi jedno 50% bile slabije kada bi ostali bez takvih igraca.

 

Ako se ispostavi da ce Bolomboj odustvovati duze, mislim da bi trebali da pojurimo Petruseva kao 4/5 igraca i jednu peticu koja moze da odgovori defanzivnim zadacima Sferopulosovog sistema. Jer tesko cemo naci 1:1 zamenu za Bolomboja, gotovo je nemoguce.

Edited by СтелаРоса
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Kada sam video povređenog Bolomboja, nisam razmišljao da nam je sezona gotova, niti o njegovom uticaju na našu igru. Žao mi je pre svega bilo jednog sjajnog čoveka. Ove sezone je još veće uživanje gledati ga, dodao je i šut za 3 poena i imao sam osećaj da kad god je sam neće promašiti. Želim mu što brži oporavak.

 

Opušteno sam gledao sinoć utakmicu, možda je ovo i poslednja sezona ABA lige što svakako ne znači da na nju trebamo gledati kao na razbibrigu. Ta opuštenost je trajala sve do momenta kada je deo navijača krenuo da vređa Nemanjinu ženu i kada su šimpanze ispod koša želele da se obračunaju sa njim. Dobili su dobar odgovor. Majstorisao je Nemanja sinoć, samo zahvaljujući njemu smo pobedili. Teško je očekivati od njega u kontinuitetu dobre igre, ali ove sezone deluje najmotivisanije. Procenti šuta za 3 su mu fenomenalni. 

Edited by Volter
  • Like 11
  • Love 5
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Guru said:

Dostojna zamena bi nam svakako dobro došla, al' teža povreda prvog centra koji igra na ovom nivou bi i tada bila nenadoknadiv gubitak. I nismo mi jedina ekipa koja je u takvoj situaciji, čak i najjači timovi često imaju moćnog startera i zamenu upitnog kvaliteta (recimo Real na PG).

 

Upitna zamjena je jedno a Muka i Plavšić nešto sasvim drugo. 

 

 

30 minutes ago, Guru said:

Pretpostavljam Teča.

 

I dok je tako mi nećemo nikad moći da izvučemo maksimum iz bilo kog trenera niti da vidimo koji su njegovi realni dometi u Zvezdi.

 

 

30 minutes ago, Guru said:

Ne znam, možda zato što je defanzivna rupa i mašina za pravljenje faulova, a košta prilično? Svakako nismo jedini koji smo propustili da dovedemo tog opasnog crnca sa dredovima i dabl-dabl mašinu.

 

Realno je bolji od dobrog dijela centara u EL a ne znam iskreno koliko ga je platio Hapoel. Svakako ne treba se držati isključivo Motlija, valjda je bilo nešto da se probere od Maja do Septembra, bolje od Plavšića.

 

 

30 minutes ago, Guru said:

Ima jednog potencijalno veoma dobrog, ali još uvek sirovog centra koji svakako nije na nivou Bolomboja i jednog prilično olinjalog veterana koji beži od kontakta kao đavo od krsta, ne brani skoro ništa, skidaju mu lopte sa glave i još je po stare dane istripovao da je zajeban šuter pa visi na trojci i poludistanci odakle odapinje bez savesti. 

 

Nije Davies ni moj vlažni san ali mi guramo Mitrovića već godinama, koji je bio bek ap četvorka u podgoričkoj Budućnosti a kod nas je postao legit EL centar.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Umesto da je dovedena jos jedna normalna petica na pocetku sezone, sada moraju da se dovedu dva centra. Sve kafane ovog sveta su znale da smo najebali ako se Bolomboj sjebe, samo struka nasa nije znala. Svi bocni udaracu su znali da Luka ne moze da bude prevaga ni protiv kls ekipa, nasa struka nije znala. 

Sad nek Drcela metne Davidovu zvezdu na čelo, otrci kod hapoelaša i moli za igrače.

A dotle Kalinu da rastegnemo i metnemo na peticu...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...