Jump to content

KK Crvena zvezda 2024/25 - ...svi su dani ponosni i slavni!


Kooineeperk

Sta ocekujete od ove sezone?  

387 members have voted

  1. 1. Ocekivanja u Evroligi?

    • Dno kace (15.-18. mesto)
      22
    • Malo nam je falilo (11. - 14. mesta)
      123
    • Play-in... Doigravanje i to je to! (7. - 10. mesto)
      96
    • Play-in... i idemo u Top8 doigravanje!
      94
    • Direktno u Top 8 (1-6)
      24
    • F4 baby!
      14
    • Bicemo sampioni!
      12
    • Ma sta god samo da ne budemo iza komsija :-)
      1
  2. 2. Ocekivanja u regionu i Srbiji?

    • Sveeee!
      308
    • Prvi u selu (KRK/KLS pehari), drugi na Jadranu (poraz u finalu a mozda i pre)
      64
    • Beztrofejni debakl
      14
  3. 3. Ko ce prvi napustiti tim?

    • Teodosic
      4
    • Davidovac
      5
    • Kenan
      24
    • CMM
      12
    • Daum
      109
    • Nedovic
      1
    • Gidra
      10
    • Neko ko nije naveden
      68
    • Niko!
      153


Recommended Posts

Kenan iako je pogodio samo trojku na pocetku je bio odlican u odbrani,na pocetku utakmice je on cuvao Baldwina iako ga nije islo u napadu Kenan nije igrac koji treba da ostane sam a to su drugi koristili

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Kako se Daum zaleće na svaki skok. I ako možda ne deluje fizički dominantno, poskidao je nekoliko baš finih i bitnih skokova. 

 

Ako postoji opcija da se Filip i dalje dovede, obe ruke za to. Mora Džoel da ima odmor plus ta 5/4 opcija bi nam idealno došla i otvorili bi sebi milion kombinacija unutra. Dzoel, Daum, Filip, Mitar. Verovatno nikada nismo imali tako nešto pod košem. Deda i Plavša nek trpaju FMP i Krku.

 

Nego, gledam sada rezultate Fenera. Vrlo moguće da im je ovo poenterski najgori skor u poslednjih godinu dana. Ne mogu da pohvatam sve utakmice ali su jednom dali 62 (PO sa Monakom) i ostalo surovo punjenje. 


Defanzivna klinika :default_coffee:

  • Like 16
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

  resili bi sve ranije sinoc ali nije isla trojka u drugom pol...jesmo ubacili 4 ali u zadnja 2 min kad je vec sve bilo gotovo...cvrsti smo kad hocemo, kao sto sam pre pocetka sezone mozemo da sastavimo petorku koja ce da odigra jako dobru odbranu, a sinoc su i slabiji defanzivci bili na visini zadatka...

  definitivno je utisak utakmice jedno 3-4 izgubljene lopte uzastopno Fenera u 4/4 kada bukvalno nisu znali sta ce...

  sto se tice zaustavljanja Boldvina bilo vise do njega nego do nas, nije mu se nesto igralo ali u svakom slucaju to nije nas problem...

   ovo je bila jedna od najboljih odbrambenih predstava neke ekipe koju sam video u EL...

   sto se tice napada ima prostora za napredak, meni licno najvise smeta kada plej zavrsi napad bez da iko drugi pipne loptu...CMM je imao 2-3 takve situacije sinoc, ali i pored toga je bio odlican...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, hakeem said:

  resili bi sve ranije sinoc ali nije isla trojka u drugom pol...jesmo ubacili 4 ali u zadnja 2 min kad je vec sve bilo gotovo...cvrsti smo kad hocemo, kao sto sam pre pocetka sezone mozemo da sastavimo petorku koja ce da odigra jako dobru odbranu, a sinoc su i slabiji defanzivci bili na visini zadatka...

  definitivno je utisak utakmice jedno 3-4 izgubljene lopte uzastopno Fenera u 4/4 kada bukvalno nisu znali sta ce...

  sto se tice zaustavljanja Boldvina bilo vise do njega nego do nas, nije mu se nesto igralo ali u svakom slucaju to nije nas problem...

   ovo je bila jedna od najboljih odbrambenih predstava neke ekipe koju sam video u EL...

   sto se tice napada ima prostora za napredak, meni licno najvise smeta kada plej zavrsi napad bez da iko drugi pipne loptu...CMM je imao 2-3 takve situacije sinoc, ali i pored toga je bio odlican...

Pa nije bas da mu se nije igralo,ipak je on jedan od najboljih EL strelaca(iako ga ja ne gotivim),odmah smo ga odsekli od igre kako mi tako i njegov tim i to bi bilo to,imao je 4-5 TO,nije znao gde mu je dupe a gde glava kad moram tako da se izrazim

Link to comment
Share on other sites

 

Dobro jutro, na najveselije jutro, ciganijo moja. ❤️

Posle prespavane noći nekoliko sitnica. 

Za Dauma sam pisao pre neki dan. Možda je banalna stvar ali kada je igrač srećan i zadovoljan on tada može da probija svoje limite. Daum je od pre nedelju, dve, u Beogradu sa svojom suprugom i tačno od tada se opustio i krenuo sa sjajnim partijama. 

Bolomboj je naš najbolji centar ikada. Kad on uhvati zalet ne staje. Tako je cele prošle sezone nadam se da će i ove. Bobi jeste imao bolju statistiku ali Bobi je u tom trenutku bio čit kod za EL. Cirbes je možda nešto najpribližnije BoBou.

Kao što smo znali, dolazak Kenana je skinuo najveći teg sa vrata Nedovića. Pritisak. On više ništa ne mora, prija mu uloga bek apa. Ne sećam se kad je Neda bio ovako lagan i opušten. Mogu reći i pametan. Jer od ovih 57 minuta koliko je igrao za sada u svakom su mu odluke bile prave i na pravom mestu. 

Sferopulos polako zateže tim, skraćuje rotacije i zna na koga može da se osloni. 

I za kraj, s obzirom da Deda ne može, Mitrović je tanak a Plavšić je na tribinama, dolazak Petruševa bi samo tako digao plafon ove ekipe. Ako ništa drugo, nećemo se bojati praznih i beskorisnih minuta kada Bolomboj ili Daum izađu iz igre. 

Trenutno živimo jedan lep san, uživajte braćo Cigani. ❤️

Edited by Čočo
  • Like 11
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, BB7 said:

На 2-0, утакмица у којој немамо шта да изгубимо. Прилика да одиграмо једну утакмицу где може рука да се опусти и покажемо да се можемо потући за нешто више.

 

Све ово исто, тек сада важи за Барселону. Пуна хала цигана лудака, где ће се сигурно трести све. Из неке добре енергије, расположења... Синоћ страшно отварање утакмице, видело се по говору тела да су опуштени, спремни за оно шта треба и да имају енергију, концентрацију да то изведу. Постојале су неке ствари које ми се нису свиделе, али то ћемо прескочити. Није у реду.

 

Наплатити у петак и други брејк, није императив, али би заиста било лепо. Свакој серији дође крај, али је лепо направити неку залиху, јер са 4-0, имамо простора да дишемо. Последњих година је било ако изгубимо ово, морамо да добијемо оно, и уласци у калкулације. Са овим победама у старту, било би много лакше. Као што је било Виртусу нпр прошле сезоне.

 

Свака част екипи да ономе синоћ, прва четвртина и затварање утакмице су прави цигански ужитак.

Edited by BB7
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Znali smo mi pre neku sezonu da vežemo i 7 uzastopnih pobeda u Euroligi. Sad samo polako , meč po meč

. Uhvatili smo zalet,  skinuli teret sa ledja, upisali prve pobede. Sledeća je Barselona. 

U petak pravi zvezdaški dam. Prvo fudbaleri od 16 h, a onda pravac arena.

Link to comment
Share on other sites

Mene mnogo raduje što smo i sinoć potvrdili da ipak možemo bez Teodosića. Ali brine prazan hod kad Kodi izađe. Jago je totalno van forme(opravdavam ga) a Teo nije igrao prve dve utakmice visokog nivoa nego igra sa boranijom u ABA ligi. Treba i njemu malo da uhvati korak. Jago nam treba kao hleb nasušni. Jer će Kodi kao Bolomboj da lipše. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Naša posla 2.1 said:

Ono kada pobediš Fenera 20 razlike u Istanbulu sa 20% šuta za tri poena…


Odigrali smo timski brutalno dobru utakmicu…

 

Bolomboj iz utakmice u utakmicu podiže ionako visoke standarde.

Možda i najbolja utakmica u njegovoj karijeri…

 

Prepoznavanje situacija u odbrani večeras skoro pa savršeno… 

 

Atmosfera u ekipi sjajna…

 

E da, bilo bi greh ne pomenuti Tea i njegovu rolu u momentima kada se tekma lomila… Na tihoj vatri ih je skuvao 💯

 

Lepo je voleti našu Zvezdu!!

 

❤️🤍

Kakva šahovska partija Sferopulosa da ostavi odmornog Teodosica za drugo poluvreme. Onda ga je uveo, ovaj stao na loptu i bukvalno kao produžena ruka treneru na terenu dirigovao, prvo je bio onaj napad Mitroviću na zicer, pa je spustio Luki za dva puta po dva bacanja i na kraju ona magična asistencija za Lukino zakucavanje, još da mu je ušla trojka koja je izašla iz obruca, bilo bi to savršeno.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Night wolf said:

Ovo mi se sviđa, počelo je loženje 😂

Ajde treba nam malo pozitivne atmosfere izmračili smo samo tako. 

Boki na nivou, Kodi na dobrom putu, Kalina rutinski drži stvari pod kontrolom. Daum (ne)očekivani x faktor. Neda kao nikada do sad. 

Ono što mi je posebno impresivno da smo u sve 3 utakmice EL odigrali najzrelije kad je bilo najpotrebnije, vidi se iskustvo, odlučnost da se mama mamina ovoj sezoni u EL..

To se sa domaćih igrača i Bokija koji je naš, prenosi i na ostale strance.

Vidi se da postoji hemija da vuku jedni druge i da uvek ima ko da uskoči i kad nekome ne ide kao što je slučaj sa Kenanom večeras.

Da nam se malo probude rezervisti na 1 i 5 i da dođe još neko na 4/5 i mi imamo mnogo toga da pokažemo. 

Na sve napisano a slazem se da je ovo tim podredjen kolektivu a ne individidualnom uspehu i sujeti da dovedemo Jimmy Buttlera morao bi da se prilagodjava njima i da slusa.Kako god samo da nas telo sluzi sa glavom konacno nemamo problema.Za ovaj art of defense hvala zalizanom Grku.Nismo ih rutinirali zahvaljuci napadu nego zahvaljuci odbrani.Bilo je uziva je gledati nasu odbranu sinoc.

Link to comment
Share on other sites

Ne treba zanemariti ulazak u utakmicu. Prethodnih sezona nam je zaštitni znak bio da gubimo iz tunela 10 razlike, pa se onda vraćamo, jurimo, stižemo, ne stižemo.

Ove god smo svaku počeli dobro, u uvodnim minutima pravili prednost.

Važno je da se to zadrži i na dalje, za protivnika nije lako da od petog minuta juri -8, a nama daje sigurnost za nastavak.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Komšijski sponzor kaže da smo blagi favoriti protiv Barse. 1.95 vs. 2.05. 

 

Ko će da dočeka petak veče.

 

Bez euforije, da se prebije Barsa i da se pošibamo za sve pare. Barsa pod košem neće biti kanta kao Fener juče ali može da se igra. Nadam se da Kalina nema neke neraščišćene račune pa da ne pregori :lol_2:

 

Kad 20k cigana legne na kičmu Barsi uhhh

 

Teča Drčela pušta 3k karata viška lagano

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, NMX said:

Komšijski sponzor kaže da smo blagi favoriti protiv Barse. 1.95 vs. 2.05. 

 

Ko će da dočeka petak veče.

 

Bez euforije, da se prebije Barsa i da se pošibamo za sve pare. Barsa pod košem neće biti kanta kao Fener juče ali može da se igra. Nadam se da Kalina nema neke neraščišćene račune pa da ne pregori :lol_2:

 

Kad 20k cigana legne na kičmu Barsi uhhh

 

Teča Drčela pušta 3k karata viška lagano

Je l igra Brizuela? 😄

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...