Jump to content

KK Crvena zvezda 2024/25 - ...svi su dani ponosni i slavni!


Kooineeperk

Sta ocekujete od ove sezone?  

379 members have voted

  1. 1. Ocekivanja u Evroligi?

    • Dno kace (15.-18. mesto)
      22
    • Malo nam je falilo (11. - 14. mesta)
      121
    • Play-in... Doigravanje i to je to! (7. - 10. mesto)
      94
    • Play-in... i idemo u Top8 doigravanje!
      91
    • Direktno u Top 8 (1-6)
      23
    • F4 baby!
      14
    • Bicemo sampioni!
      12
    • Ma sta god samo da ne budemo iza komsija :-)
      1
  2. 2. Ocekivanja u regionu i Srbiji?

    • Sveeee!
      304
    • Prvi u selu (KRK/KLS pehari), drugi na Jadranu (poraz u finalu a mozda i pre)
      61
    • Beztrofejni debakl
      13
  3. 3. Ko ce prvi napustiti tim?

    • Teodosic
      4
    • Davidovac
      5
    • Kenan
      24
    • CMM
      12
    • Daum
      109
    • Nedovic
      1
    • Gidra
      11
    • Neko ko nije naveden
      64
    • Niko!
      148


Recommended Posts

4 minutes ago, pilif88 said:

@Guru

 

Upravo si pokazao ono za sta nam treba Teo. Kada zapne u drugom poluvremenu, imali smo i na pocetku poluvremena i 4om periodu dosta problema sa napadom. Taman da on to spoji sa tih 5,6 asistencija. 

 

Jok, treba nam to da nam najbolji skorer ne provede 3 i po minuta na parketu u drugom poluvremenu, a ukupno 11 minuta na celoj utakmici. Što se nadam da je samo zbog udarca koji je dobio, a ne da je neki pattern koji ćemo ubuduće gledati. 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Guru said:

 

Jel' kao u ABA ligi? :default_coffee:

 

ABA.png

 

 

Uzgred, na kojoj bi poziciji on tačno plesao i što je još važnije - koliko bi onda plesala 3 glavna beka (CMM, Kenan, Nedović)? 

Na te 3 utakmice se nije znalo ko kosi a ko vodu nosi, pritom je mali uzorak i nema smisla uzimati to kao parametar za merenje Teovog ucinka na nas protok lopte, pik itd.

Valjda i bez toga znamo koliko je u stanju da nas pokrene, a ako nekog treba kriviti za losu igru u ta 3 meca to je Janis.

 

Sam si rekao, Teo je vec godinama, izuzev prosle sezone, dvojka kojoj se prevodi lopta i postavlja osnova napada.

Na Janisu je da nadje sa kim ce najbolje delovati, Jago ili Kodi, a mozda i Nedovic pa da Jago izvisi za minute u EL, a da drugi tandem cine Kodi i Kenan.

 

Ono sto je bitno, a sto je uradjeno protiv Baskonije, je da ne igramo sa 3 mala, sto predstavlja bezvezan pokusaj (u osnovi defanzivnog trenera) da loptom i minutima nahrani sve igrace spolja.

Nadam se da ce istrajati u tome i da to nece rezultovati nekim problemom u svlacionici, na tom menadzmentu igracima nam se generalno i lomi ova sezona reklo bi se.

 

Nije Jago zasluzio da bude dvanaesti igrac u El i da dobija mrvice kada su svi zdravi, ali mozda ce morati to da prihvati.
U svakom slucaju, nije otet ovde nego je sam ostao, ako zeli da igra vise neka bude bolji od Tea ili Kodija i problem resen.

Siguran sam da ce imati sasvim dovoljno prilika cak i u ovoj hipotetickoj raspodeli minuta.

Ukoliko, dakle, na taj nacin Janis uspe da uspostavi hijerarhiju i jasno definisanu minutazu, ostalo ne bi trebalo da bude problem.

 

Kenan i Nedovic ce deliti 40 u odnosu na to kako kome krene i sa kim se igra - sto smatram da Nedovicu nece smetati, cak naprotiv.

 

Kodi ce moci da guli izmedju 20 i 30 minuta, opet u odnosu na formu i protivnika.

Teo ce na svakoj utakmici imati dva ulaska na teren i dve sanse da vidimo na koju nogu je danas ustao.

Smanjicemo na taj nacin sansu da udje u samoubilacki mod, a ostavicemo mogucnost da nas pokrene u trenucima kada imamo crne napadacke serije.

Sposoban je i za jedno i za drugo, sad je na treneru da ga dozira kako valja.

 

Jagu, kazem, ostaju mrvice u EL, ozbiljni minuti u ABA i ozbiljna prilika u slucaju povreda.

On je svakako u daunu nakon paklenog leta i prosle sezone i deluje da mu je mozda trenutno i potrebnija dozirana minutaza i postepeno vracanje minutaze kroz slabije takmicenje.

14 minutes ago, Guru said:

 

Jok, treba nam to da nam najbolji skorer ne provede 3 i po minuta na parketu u drugom poluvremenu, a ukupno 11 minuta na celoj utakmici. Što se nadam da je samo zbog udarca koji je dobio, a ne da je neki pattern koji ćemo ubuduće gledati. 

Rekao je Janis Rajku da nije retardiran i da je jasno da bi Neda dobio svoje minute.

Dobio je udarac u kuk i to je to, ne bi me cudilo da preskoci Igose pred duplo kolo.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Guru said:

 

Jok, treba nam to da nam najbolji skorer ne provede 3 i po minuta na parketu u drugom poluvremenu, a ukupno 11 minuta na celoj utakmici. Što se nadam da je samo zbog udarca koji je dobio, a ne da je neki pattern koji ćemo ubuduće gledati. 

 

На 7 минута до краја друге четвртине добио је ударац од Седекерскиса. Ту је тражио он сам измену, иако је везао 7 поена. Друго полувреме је опет добио ударац, али ту нисам премотавао, па не знам шта је било.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Volter said:

 

Ideje izgleda i da nema. Doveli smo pre dve godine Ilića i odmah se pitali zašto i na pripremama ne dobija šansu. Nikada nije imao poverenje trenera, služio je samo za nebitne utakmice, da uskoči kad se neko povredi ili kad igrači na njegovoj poziciji igraju užasno. Čini mi se da će biti ista priča sa Plavšićem. 

Kombinacije sa Miskom jednostavno 🙂

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Nenadd said:

Na te 3 utakmice se nije znalo ko kosi a ko vodu nosi, pritom je mali uzorak i nema smisla uzimati to kao parametar za merenje Teovog ucinka na nas protok lopte, pik itd.

Valjda i bez toga znamo koliko je u stanju da nas pokrene, a ako nekog treba kriviti za losu igru u ta 3 meca to je Janis.

 

A možda se nije znalo ko kosi a ko vodu nosi upravo zbog sumanutog rotiranja svih 12 igrača (čega je deo bio i Teodosić sa tih 10-15 minuta) i samim tim komunističke raspodele minutaže gde svi igraju po malo, a niko ne igra ništa? 

 

22 minutes ago, Nenadd said:

Sam si rekao, Teo je vec godinama, izuzev prosle sezone, dvojka kojoj se prevodi lopta i postavlja osnova napada.

Na Janisu je da nadje sa kim ce najbolje delovati, Jago ili Kodi, a mozda i Nedovic pa da Jago izvisi za minute u EL, a da drugi tandem cine Kodi i Kenan.

 

A pazi sada ovu ideju, umesto četvorostruke izmene na 2 minuta do kraja prve četvrtine: počneš sa Kodijem i Kenanom, prva izmena ti je Nedović umesto Kenana, onda kada Kenan odmori par minuta vraćaš ga umesto Kodija, pa kada on odmori par minuta vratiš ga umesto Nedovića i opet imaš startni bekovski tandem na parketu. Starteri ti igraju recimo po 27-29 minuta, a šesti igrač kupi sve minute koji ostanu iza njih dvojice i tako maksimizuješ bekovski trio koji ti čine dva najpotentnija skorera u ekipi (uvek je makar jedan od njih dvojice na terenu) i jedini bek sa kombinacijom sajza, snage i atleticizma, koji je pride pass-first igrač.

 

Ili na primeru od sinoć: 12 minuta koji su otišli na Jaga odu većim delom na Nedovića, a manjim na Kenana... Pošto neće Nedović valjda dobiti nezgodan udarac na svakoj utakmici, bar se nadam. 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Čvarkov said:

 

Luka ušao na početku 4/4 i sa njim na parketu smo sa +10 otišli na +16 i za to vreme imao učinak 2p 2sk 1as. Izašao je na 7:13 do kraja, za minut Baskonija pravi seriju 5:0 uz dva faula Bokija i onda se Luka vraća na parket. Ovim naravno ne kritikujem Džoela jer je jasno da je bio najbolji naš igrač i spasio nam guzicu, ali ovde se kritikuje Luka i kad treba i kad ne treba i svaljuje se krivica na njega samo da bi se isterao narativ da sve što da u napadu mora obavezno da prospe u odbrani.

A sta je bilo kad se Luka vratio na parket na 5 min do kraja? Hajde pogledaj taj deo kada nam dva -  tri puta u dva napada kupe loptu pod kosem nakon promašaja i poentiraju iz drugog napada i tope prednost, pa onda se ponovo vraća Bolomboj. 

Dakle trpi skok itekako sa njim...a to se i znalo. Da se Bolomboj nije vratio na parket, udario blokadu i nakon toga poentirao druga bi se pesma pevala...

Na 2,5 -3 minuta pre kraja imali su otvoren šut za tri poena na -5....dakle otvorena pozicija za eventualnih -2 i meč na posed....

Mi smo olako izgubili prednost od +16, I došli na -5 i otvoren šut za njih za tri poena. Sada kada se dobije meč niko toliko ne obraća pažnju i sve loše se generalno briše, ali ne bi smelo onako lako da se dopusti da se topi prednost i da se meč uvodi u egal,  a bili smo dominantni većim delom.

Edited by No name
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Guru said:

 

A možda se nije znalo ko kosi a ko vodu nosi upravo zbog sumanutog rotiranja svih 12 igrača (čega je deo bio i Teodosić sa tih 10-15 minuta) i samim tim komunističke raspodele minutaže gde svi igraju po malo, a niko ne igra ništa? 

 

 

A pazi sada ovu ideju, umesto četvorostruke izmene na 2 minuta do kraja prve četvrtine: počneš sa Kodijem i Kenanom, prva izmena ti je Nedović umesto Kenana, onda kada Kenan odmori par minuta vraćaš ga umesto Kodija, pa kada on odmori par minuta vratiš ga umesto Nedovića i opet imaš startni bekovski tandem na parketu. Starteri ti igraju recimo po 27-29 minuta, a šesti igrač kupi sve minute koji ostanu iza njih dvojice i tako maksimizuješ bekovski trio koji ti čine dva najpotentnija skorera u ekipi (uvek je makar jedan od njih dvojice na terenu) i jedini bek sa kombinacijom sajza, snage i atleticizma, koji je pride pass-first igrač.

 

Ili na primeru od sinoć: 12 minuta koji su otišli na Jaga odu većim delom na Nedovića, a manjim na Kenana... Pošto neće Nedović valjda dobiti nezgodan udarac na svakoj utakmici, bar se nadam. 

 

Prva stvar, kroz ceo post ti provejava neki nepotrebno nadmeni stav, ako ces tako da komuniciras sa mnom - zaobidji me.

 

Druga stvar; 

Tvoja osnovna premisa je da Kenan(33)-Neda(33)-Kodi(30) mogu da izguraju sve minute na 1 i 2, ja mislim da na duze staze ne mogu.

Nedovic je prosle godine u konkurenciji Smarta i matorog Hange igrao 22 mpg, sezonu pre toga minut manje.

Cak i na toj minutazi je cesto imao probleme sa sitnim povredama, padovima u igri usled umora, kompenzovanjem u odbrani itd.

Mozda bi to tako moglo da umesto njega imamo nekog Karlika ili mozda Luvavua ali sa Nedom tesko.

Kenan je katodje na slicnoj minutazi tokom EL karijere, ali aj on bi i mogao da prodje.

 

Ova tvoja ideja rotacije je skroz okej za kljucni deo sezone, onih mesec dana kada se sve lomi.

Na nivou cele sezone verujem da ne bi prosla, pre svega zbog Nedovica i Kenana, Kodi bi izgurao svoje.

 

Za razliku od te premise mozes im dati tih 40 minuta da dele i da na taj nacin dobijes maksimalni intenzitet u igri, kao i da maksimizujes njihov usage.

 

Videli smo sinoc a i ranije, da nam se desavaju padovi u igri, koncentraciji i snazi u finisima utakmice, uprkos siroj rotaciji.

Jednostavno, ova ekipa nije pravljena da igra u kratkoj rotaciji, i ne treba pokusavati ono za sta nismo sposobni.

 

Komsije su selektirale ekipu na taj nacin i oni mogu da igraju sa 8 igraca, mi nazalost ne.

 

I pored svega ovoga, razlike u ova dva pogleda na nasu rotaciju nisu prevelike, zato me i cudi tvoj pristup.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Team @Nenadd u ovoj diskusiji. 

Nedovic nije igrac za 29 min u ovoj fazi karijere, pogotovo ne na duge staze i pogotovo ne na kecu gde smo najbolje popunjeni u ekipi. 

Teo da igra iskljucivo pleja, kakva crna dvojka. Nek mu prenosi loptu Kalina, Kenan, ko god. Em se jedu minuti Nedovicu i Kenanu ako Teo igra dvojku, em se gubi Kodi koji je bez lopte nikakav faktor ako igra u paru sa Teom. Da ne pricam sto bi Jago ispao skroz iz rotacije.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, No name said:

A sta je bilo kad se Luka vratio na parket na 5 min do kraja? Hajde pogledaj taj deo kada nam dva puta u dva napada kupe loptu pod kosem nakon promašaja i poentiraju iz drugog napada i tope prednost, pa onda se ponovo vraća Bolomboj. 

Dakle trpi skok itekako sa njim...a to se i znalo.

 

Šta je bilo? Mitrović je preuzimao Monekea i Hauarda na perimetru, uspeo da ostane ispred njih i solidno im oteža šuteve za tri, to što su nam posle tih promašaja kupili skokove nije njegova krivica jer ne može da bude na dva mesta istovremeno... Kenan, Dobrić i delom CMM tu nisu odradili dobar posao u zagrađivanju, Mitrović je svoj deo posla odradio sasvim korektno. 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Guru said:

 

Šta je bilo? Mitrović je preuzimao Monekea i Hauarda na perimetru, uspeo da ostane ispred njih i solidno im oteža šuteve za tri, to što su nam posle tih promašaja kupili skokove nije njegova krivica jer ne može da bude na dva mesta istovremeno... Kenan, Dobrić i delom CMM tu nisu odradili dobar posao u zagrađivanju, Mitrović je svoj deo posla odradio sasvim korektno. 

Radije bih da centar pusti sut za 3 Monekeu koji je karijerno na 32 posto, a da ne dozvoli protivnicima lagano setanje kroz reket i ofanzivne skokove u nizu.

Link to comment
Share on other sites

Na moju veliku žalost, Mitrović je u ovom trenutku još uvek daleko bolji igrač od lažnog repstativca Plavšića i logično je da pokupi minute na centru iza Bolomboya. Nadam se da će se Plavšić dozvati pameti, krvnički raditi i učiniti dovoljno da u ovoj hijerarhiji ako ne prestigne Luku a ono ga bar učini manje atraktivnim bar za određene match upove u EL. Povratkom Lazića iz povrede još više se smanjuje manevarski prostor za Plavšića uopšte u 12 u EL, posebno ako ideja bude da i Daum dobije nešto sitno na 5 u određenim utakmicama. Prađed je nažalost siguran u 12 jer je jedina čista četvorka uz Dauma u ekipi mada mi se jako sviđa trend da Sfero uprkos tome koristi Kalinića i Gidru na PF jer su igrači sa pulsom.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Nenadd said:

Tvoja osnovna premisa je da Kenan(33)-Neda(33)-Kodi(30) mogu da izguraju sve minute na 1 i 2, ja mislim da na duze staze ne mogu.

Nedovic je prosle godine u konkurenciji Smarta i matorog Hange igrao 22 mpg, sezonu pre toga minut manje.

Cak i na toj minutazi je cesto imao probleme sa sitnim povredama, padovima u igri usled umora, kompenzovanjem u odbrani itd.

Mozda bi to tako moglo da umesto njega imamo nekog Karlika ili mozda Luvavua ali sa Nedom tesko.

Kenan je katodje na slicnoj minutazi tokom EL karijere, ali aj on bi i mogao da prodje.

 

CMM je prošle sezone bio na 29:30 minuta prosečno, Kenan je u Uniksu i Oliju kao starter fakat igrao manje (23-24 mpg), al' je on kao Duracell zeka i stvarno ne mislim da bi mu bio problem da igra 27-28 mpg u EL (čak mislim da bi i voleo). Nedoviću onda ne bi ostalo nikakvih 29 minuta koje @Cavani pominje, nego 23-24. Kako bilo, dodatno uglavljivanje bilo kog igrača - Jaga ili Teodosića (ili ne daj Bože obojice) sa nekakvih 10-15 minuta pravi zbrku od rotacije i neminovno dovodi do toga da dva najbolja skorera u ekipi nemaju dovoljnu minutažu i usage, što je pucanj u sopstvenu nogu... ili pak da gledamo petorke sa tri beka, što je isto to samo na drugi način.

 

Što se tiče godina, 30+ igrači u EL i te kako igraju po 27-30 minuta, nije to neko arčenje gde ne izlaze iz igre... Nedović to ne može, a u ovoj projekciji i ne mora, a CMM i Kenan po mom mišljenju mogu još kako. Govorim naravno o osnovnoj rotaciji u EL, na pojedinačnim utakmicama može da uleti poneko u slučaju brzih ličnih grešaka ili određenih specijala. U ABA bih radio nešto vrlo slično, samo sa drugim igračima u tim ulogama.

 

23 minutes ago, Cavani said:

Radije bih da centar pusti sut za 3 Monekeu koji je karijerno na 32 posto, a da ne dozvoli protivnicima lagano setanje kroz reket i ofanzivne skokove u nizu.

 

Mitrovi.png

 

 

Šta po tebi Mitrović treba da uradi u ovoj situaciji da bi sprečio ofanzivni skok Rogavopolusa (koji je u desnom korneru)?

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Guru said:

 

Mitrovi.png

 

 

Šta po tebi Mitrović treba da uradi u ovoj situaciji da bi sprečio ofanzivni skok Rogavopolusa (koji je u desnom korneru)?

Morao bih da pogledam celu akciju umesto slike, za pocetak da ne stoji ovoliko visoko na Monekeu koji je deset puta opasniji na ulazu nego na sutu.  

Edited by Cavani
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Guru said:

 

Jel' Teodosić od početka sezone odigrao neke minute na poziciji 1, ili je stalno bio na parketu sa CMM-om ili Jagom? Nisam gledao ni protiv Mornara ni protiv Splita, zato pitam... Elem, mi na dvojci nemamo bekapa - tu imamo dva najbolja napadača, što znači da oni moraju neko vreme da provode i zajedno na parketu, poželjno ne u onim cirkuzantskim petorkama sa tri beka. Mislim da se rešenje samo nameće, posebno jer se od početka sezone kuka na sumanute rotacije i poziva na skraćivanje iste... 

Ne znam, Split sam pogledao malo na preskok, Mornar ni toliko.

Pisao sam to u smislu - kad je Teo već ostao sigurno ima neki plan i dogovor da se nekako koristi, a da to nije samo kad neko odsustvuje.

Računam da je sve preko 10-15min samoubistvo, osim u izuzetnim situacijama.

A mesta za 10-15 vidim u tim nekim mrtvim sekvencama u kojima nemamo ideju kako da napadnemo, pa završavamo nešto bzv iznuđeno u zadnjoj sekundi napada.

Na terenu ga vidim samo sa Nedom (eventualno Kenanom, ali ređe) jer svaka opcija Jago/Teo (Kodi/Teo) ili isključuje jednog od Kenan/Neda, što je velika glupost, ili imamo karakondžulu sa tri beka.

Još jedan razlog zašto sa Nedom - zato što Neda ipak ima i plejmejkinga, a može i da prenese loptu po potrebi.

Sve u svemu, ako je Teo već tu, i ako će već morati nešto da igra - najbolje da to bude u 2nd unitu, većinski sa domaćom osnovom, koja će biti uglavnom bušna u odbrani, ali sposobna da napadom održi egal dok nosioci predahnu.

Više od Tea me plaši Jagova uloga, njega ne vidim nigde kad su svi zdravi, a posle prošle sezone je bzv da guli samo ABA i čeka nečiju povredu.

Edited by MarioKempes
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Cavani said:

Morao bih da pogledam celu akciju umesto slike, za pocetak da ne stoji ovoliko visoko na Monekeu koji je deset puta opasniji na ulazu nego na sutu.  

 

Evo na 2:22 cela akcija:

 

 

 

Ne znam kako bilo ko može za ovo da krivi Mitrovića a ne Kenana...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...