Jump to content

KK Crvena zvezda 2024/25 - ...svi su dani ponosni i slavni!


Kooineeperk

Sta ocekujete od ove sezone?  

377 members have voted

  1. 1. Ocekivanja u Evroligi?

    • Dno kace (15.-18. mesto)
      22
    • Malo nam je falilo (11. - 14. mesta)
      121
    • Play-in... Doigravanje i to je to! (7. - 10. mesto)
      93
    • Play-in... i idemo u Top8 doigravanje!
      91
    • Direktno u Top 8 (1-6)
      23
    • F4 baby!
      14
    • Bicemo sampioni!
      11
    • Ma sta god samo da ne budemo iza komsija :-)
      1
  2. 2. Ocekivanja u regionu i Srbiji?

    • Sveeee!
      302
    • Prvi u selu (KRK/KLS pehari), drugi na Jadranu (poraz u finalu a mozda i pre)
      61
    • Beztrofejni debakl
      13
  3. 3. Ko ce prvi napustiti tim?

    • Teodosic
      4
    • Davidovac
      5
    • Kenan
      24
    • CMM
      12
    • Daum
      108
    • Nedovic
      1
    • Gidra
      11
    • Neko ko nije naveden
      64
    • Niko!
      147


Recommended Posts

2 minutes ago, Nikom nista said:

Ali Bolomboj koji ima 4 lične zalepi onakvu blokadu i uhvati loptu. 

R E S P E C T

P.S. I plus kos na isteku sledeceg napada iz blesave situacije... 

Obozavace ga Delije, sve dok ne skontaju da je Ukrajinac iz Donjecka.

Link to comment
Share on other sites

CMM je bukvalno konstantan nekonstantan igrac. (ako sam dobro ubola slova). Ja bih ga bas tako opisala.

 

I kao takav, meni je odlican. Moze nekada vise, ali sam sigurna da ce bar ovaj nivo drzati cele sezone.

 

Zato mi bas bi zao one trice iz kornera.

 

Ali kako Rokas drzi odbranu, jedno obozavanje.

 

Uh sto mi milo za Bokija 😍

 

Kalina kad je krenuo sa Kenanom da ih lomi u trecoj, pa prelepo 🫠 

 

Sjajna tekma, sjajna podrska, sjajna pobeda, idemo dalje ❤️

 

Zvezda!

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

CMM na parketu:

 

@ Dubai  -7

vs Mornar +4

@ Paris  +5

@ Split  -12

vs Baskonia  +2

 

Jago na parketu:

 

@Dubai +3

vs Mornar +15

@ Paris -6

@ Split +6

vs Baskonia +7

 

Jasno da je Jago u očajnoj formi, al' čovek je u plusu na 4 od 5 do sada odigranih utakmica, što za bekap PG-a u principu i jeste najbitnije - da rezultat ne trpi kada je starter na klupi. Na stranu to što meni ni on ni Teodosić ne bi bili u osnovnoj rotaciji, al' tako nešto gotovo izvesno neću imati prilike da gledam... nažalost, jer moraju svi da igraju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Cestitke i nama i nasim momcima na pobedi. Prava ratnicka ekipa, kojoj treba vremena. Nije sve tako idealno ali korak po korak. Ekipa ima mentalitet, pritom smo dobili bez Tea i to je veliki plus s obzirom da pogledamo i da se osvrnemo na proslu sezonu, bez Tea NULA pobeda, sto je vec pozitivna stvar. CMM se i dalje pronalazi, vidi se da je stegnut ali mora da pronadje svoje prodore koji ce dodatno da pomognu i stanju u reketu a i pas na stranu, kao npr pas ka Kalini gde Kalina cepa mrezicu i vraca ekipu u zivot. Kenan vec postavlja neki standard i isporucuje ono sto se ocekuje, sut kada treba, siguran na slobodnim bacanjima, unosi sigurnost u ekipi, sto se nije cinilo kada je bio u Oly. Vidi se da nam fali u reketu jedan igrac ko leba, ali otom potom. I naravno da naglasim drago mi je da su navijaci prepoznali i pruzili ogromnu podrsku Janisu, i na konferenciji mi je drago da je Janis odbrusio. Idemo dalje!❤️

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Stefi88 said:

Kao sto rekoh, rutinski od pocetka do kraja... 👏💪🔴

Kakva Baskonija, nisu imali sta da traze u Areni.

Rutinski nije bilo.

Da se Bokiboj nije prikazao pri 66:62 oni bi nas okrenuli kakav je momentum bio.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Sjajno vece i sjajna atmosfera, ova sezona u EL od pocetka odudara u svim parametrima. Cini se da nikad nismo imali jacu prvu petorku, kada su na terenu Kodi, Kenan, Kalina, Bolomboj itd. stvarno izgleda da mogu sa svima, vidi se da su klasa sa mnogo iskustva i da privode utakmice kraju bez amaterizma. Mislim da se njihove zamene dobro snalaze u novoj ulozi, cekamo i tog Tea, sa spoljnom linijom mislim da necemo imati nikakvih problema.

Ono sto je alarmantno je da ne daj boze Bolomboj nagnjeci prst, ulazimo u seriju poraza

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, TB Told said:

Najpre da prihvati da treba da bude prezadovoljan što igra i toliko, a ne da prilikom izmene mlatara rukama i pokazuje nezadovoljstvo. Svi ostali su normalno prihvatali izmene. 

U pravu si.

Vezao je par dobrih poteza i onda je nesto glumatao kad ga je Sfero izveo.

A izveo ga je kad je izasao Diop jer je celu utakmicu tako menjao.

Naravno da to ne treba  da radi, bez obzira sto je bio u dobrom ritmu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

nie ova  baskonia merilo za bilo sta. osim ako od nje ne izgubis. steta za vas sto vcrs niste igrali tamo. isto bi bilo.

nevezano za to. ove godine imate ekipu. ove godine cete igrati basket. ove godine cete imati rez. napisah to, kod nas,  i pre 2 meseca kad videh kako se gradi.

slusajte chichu i uzivajte. manje ce te lupetati kad bilo ko promasi kos. nekad, nedje. :) 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kao sto smo mnogi pisali, Split nije reper ni za sta niti je poraz mnogo bitan. Valjda ce se oladiti malo od Sfera.

Lepa pobeda protiv Baskonije, ocekivana i znacajna jer nam je potrebno jos barem 15-16 pobeda u preostalih 32 kola.

U narednih 5 kola imamo tezak raspored, ali mislim da nismo bez sansi u bilo kojoj utakmici. 

Feneru se povredio Vilbenin, igra im Bobi koji da je potpisao za nas bio bi harakiri na forumu. Barsa je nikad losija u poslednjih rekao bih 10 godina, igramo kuci. Real isto poceo katastrofalno sezonu, lose deluju, ako je nekad prilika da se napadne u Madridu to je sada.

Zaligirisu je najplaceniji igrac Smailagic, cvrsta ekipa bez velikih zvezda i imali smo vec finih pobeda kod njih. Pao kuci, sto se ne bi dobila ona odvratstina od ekipe sa Slukasom, Lesorom i Atamanom.

Realno bih bio zadovoljan sa 2 pobede pa da ostanemo na plus skoru 4/3.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Don Dusko said:

Rutinski nije bilo.

Da se Bokiboj nije prikazao pri 66:62 oni bi nas okrenuli kakav je momentum bio.

E jbg sada, da nije ovo da nije ono, A Bolomboj je igrac Zvezde ili da Kalinic opet nije pogodio sto vise nece pogadjati itd itd mozes do sutra tako...

Rutinirali smo ih, kontrola tokom celog meca... Sa vrhunskom odbranom, pogotovu na njihovom najboljem napadacu.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Jos par detalja...

 

Sudjenje - sudije su dozvolile nesto cvrscu igru, sto nam je mozda vise odgovaralo ali su onda pravili i neke (hajde da kazemo) greske. Nedosudjen faul Monekea nad Kalinicem (pa je Kalina promasio a na skoku Luka napravio faul). A bio je i onaj Bolombojev faul u napadu, mislim nad Monekeom, sa tribina mi nije bilo jasno zbog cega, i posle kad su pustili replay na ekranu, nije rukama u bloku odgurnuo igraca, ruke su mu bile preko grudi, nije gurao njima nikoga. Kao i one situacije kad je morao challenge da se trazi da isprave odluku... 

 

Bolomboj - stvarno, napraviti onakvu blokadu kad imas 4 faula, bas hrabro. Imao je jos jednu cistu ali su mu tu sudili faul (apropo sudjenja). Ili je to mozda bio Luka? Hmmm...

 

Mitrovic - bas se oseti pad kad je on na terenu, posebno u odbrani. I jos sa onim iskakanjem koje razumem da je bio deo gameplan-a, ali plan je bio denial, nije morao bas sve da preuzima i onda ga obidju kao cunj 1 na 1. Kad bi nekako napravili neki hibrid Luke i Plavsica... 🙂 

 

Gidra - malo je igrao ali on uvek posteno odradi sve. Dobric+Deda 26min a Gidra 15min. Mislim da bi bilo bolje da je malo vise Gidra dobio na ustrb ove dvojice.

 

Daum - je sasvim dobar defanzivno, kad podigne ruke na branjenju 3p uz skok, treba to prebaciti. Neko iz Baskonije, ne secam se ko, je toliko bio impresioniran time da je iz kornera uspeo loptu da nabaci na vrh table. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Clash said:

Mitrovic je igrao 12 minita koliko je igrao i Diop koga je Luka cuvao kad god je ulazio u igru. Isti je dao nula poena i imao 5 skokova a Luka 4. Dva faula Haurada je izvukao Luka u blokovima
i onda imamo ponovo grnericke upise kako Luka nijenodigrao nista.

Sta treba da uradi civek koji menja prvog centra da ovaj odmori za 12 minuta?

Probajte malo da gledate utakmicu, nije tesko.

Problem je skok kad je on u igri.  Dio utakmice kad se brzo vracaju sa -15 prave 2-3 ofanzivna skoka koja zavrsavaju prakticki prikucavanjem, Luka pravi faul u napadu itd. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Mitrovic - bas se oseti pad kad je on na terenu, posebno u odbrani. I jos sa onim iskakanjem koje razumem da je bio deo gameplan-a, ali plan je bio denial, nije morao bas sve da preuzima i onda ga obidju kao cunj 1 na 1.

Zavisi, kao što je Clash već napisao, kad je sa druge strane bio Diop, sasvim je ok bilo. Sa 10 na 16 razlike smo otišli sa Lukom na terenu. Taj utisak o padu je kada je neplanirano ušao posle 4. lične Bolomboja i kada je igrao protiv Hola.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...