Jump to content

KK Crvena zvezda 2024/25 - ...svi su dani ponosni i slavni!


Kooineeperk

Sta ocekujete od ove sezone?  

377 members have voted

  1. 1. Ocekivanja u Evroligi?

    • Dno kace (15.-18. mesto)
      22
    • Malo nam je falilo (11. - 14. mesta)
      121
    • Play-in... Doigravanje i to je to! (7. - 10. mesto)
      93
    • Play-in... i idemo u Top8 doigravanje!
      91
    • Direktno u Top 8 (1-6)
      23
    • F4 baby!
      14
    • Bicemo sampioni!
      11
    • Ma sta god samo da ne budemo iza komsija :-)
      1
  2. 2. Ocekivanja u regionu i Srbiji?

    • Sveeee!
      302
    • Prvi u selu (KRK/KLS pehari), drugi na Jadranu (poraz u finalu a mozda i pre)
      61
    • Beztrofejni debakl
      13
  3. 3. Ko ce prvi napustiti tim?

    • Teodosic
      4
    • Davidovac
      5
    • Kenan
      24
    • CMM
      12
    • Daum
      108
    • Nedovic
      1
    • Gidra
      11
    • Neko ko nije naveden
      64
    • Niko!
      147


Recommended Posts

Baskonia će nam dosta toga reći. Naravno da trener treba da se promeni ako nastavi sa ovakvim vođenjem utakmice i ako mu ekipa ne pokaže pomak u narednih nedelju, dve. EL treba da nam bude na prvom mestu i sve dok se tamo pobeđuje ja sam zadovoljan. U Parizu je imao dovoljna dva poluvremena da proceni šta funkcioniše a šta ne. Prvo poluvreme i onakvo vođenje utakmice u EL okvirima je bilo na nivou amaterizma i svaka i malo jača ekipa(a sve su jače od Pariza) surovo će nas kazniti. Ukoliko je pametan i nije tvrdoglav utakmica protiv Baskonije treba biti vođena kao drugo poluvreme u Parizu. To znači bez rukometnih izmena. Roster da skrati na 8, 9 igrača koji će uzeti sve minute a ostali mogu na teren ako je meč izvestan da dobijamo. Ako i u sredu vidimo opet sedam izmena po svakoj četvrtini, tu više napretka neće nikad biti i u tom slučaju da se kupi karta za Grčku u jednom smeru. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Čočo said:

Baskonia će nam dosta toga reći. Naravno da trener treba da se promeni ako nastavi sa ovakvim vođenjem utakmice i ako mu ekipa ne pokaže pomak u narednih nedelju, dve. EL treba da nam bude na prvom mestu i sve dok se tamo pobeđuje ja sam zadovoljan. U Parizu je imao dovoljna dva poluvremena da proceni šta funkcioniše a šta ne. Prvo poluvreme i onakvo vođenje utakmice u EL okvirima je bilo na nivou amaterizma i svaka i malo jača ekipa(a sve su jače od Pariza) surovo će nas kazniti. Ukoliko je pametan i nije tvrdoglav utakmica protiv Baskonije treba biti vođena kao drugo poluvreme u Parizu. To znači bez rukometnih izmena. Roster da skrati na 8, 9 igrača koji će uzeti sve minute a ostali mogu na teren ako je meč izvestan da dobijamo. Ako i u sredu vidimo opet sedam izmena po svakoj četvrtini, tu više napretka neće nikad biti i u tom slučaju da se kupi karta za Grčku u jednom smeru. 

Verovatno konačni presek stanja 21.11.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, The_Big_S said:

Verovatno konačni presek stanja 21.11.

Ma kakvi. Presek će biti do kraja oktobra. Ni raspored mu ne ide na ruku. Ako ne dođe do bar minimalne pozitivne promene i tu ne mislim na rezultat već na igru i uloge u timu, presek će biti za dvadesetak dana. Raspored je baš paklen do kraja oktobra. Realno je da od 9 dobijemo maksimalno 2, 3 utakmice u ovom stanju kakvom smo. Mada da se ne lažemo i da pucamo od forme opet bi očekivao isti broj pobeda. Zato je bitno da se bar pokaže neka reakcija, igra sa smislom, energija. 

Screenshot-20241007-142438.jpg

Edited by Čočo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ako dobijemo Baskoniju i sve ostale u EL da izgubimo do tog 01.11. - opet je dobro, skor 2-5, a pregrmeli smo četiri velikana. Da izgledamo ne znam kako savršeno u ovom trenutku - isto bismo bili teški autsajderi protiv Fenera, Barse, Reala i PAO, kao što ne bismo bili ni favoriti u Kaunasu.

Poraz od Splita je veliki kiks, bez dileme, a to što ne izgledamo dobro u oktobru - ne brine me mnogo za sada.

Sferopulos je u Parizu (II pol) pokazao da mu je jasno kako treba da izgleda tim kad se bori za pobedu. Rotacije koje nerviraju navijače na forumu - nisu neočekivane, hoće da vidi šta može da očekuje od rezervi, koliko na njih da se osloni, a biće neophodan njihov doprinos.

Naših 7-8 nosilaca nisu ni u godinama ni u fizičkom stanju da mogu da odigraju 30min u petak, pa u nedelju, a onda opet i u sredu, uz dva leta avionom između toga.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Neka neko obavesti zbunjenog Janisa da su pripreme završene, da su krenule takmičarske utakmice,  da je već treće kolo aba lige prošlo. U  međuvremenu uspeo da izgubi dve utakmice i jedno egal poluvreme sa Mornarom u areni.

Mozda se dozove pameti pa pusti najbolje igrače da igraju po 25-30 minuta, a ne da deli šakom i kapom minute kome stigne.  Jedva čekam Baskoniju . Ima da im bride uši od negodovanja ako budu lelemudali . 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, No name said:

Neka neko obavesti zbunjenog Janisa da su pripreme završene, da su krenule takmičarske utakmice,  da je već treće kolo aba lige prošlo. U  međuvremenu uspeo da izgubi dve utakmice i jedno egal poluvreme sa Mornarom u areni.

Mozda se dozove pameti pa pusti najbolje igrače da igraju po 25-30 minuta, a ne da deli šakom i kapom minute kome stigne.  Jedva čekam Baskoniju . Ima da im bride uši od negodovanja ako budu lelemudali . 

 

Nema šta da se doziva pameti, igraće slično kao u Parizu, gde su nosioci i imali minutažu oko 25min. Rotiraće u I pol dok je egal (ili dok Baskonija ne ode na osetniju razliku), a onda će da svede na 6-7 najkvalitetnijih ili najraspoloženijih.

Link to comment
Share on other sites

Kakve mi idiote imamo u klubu. Kad god mislim da ne mogu da me iznenade oni me demantuju. Kakav jebeni klip?!?! Kakva je bre ovo diskriminacija bagro neopevana. Glupanderi jedni amaterski. Nije nam dovoljno što izgledamo kao raspuštena banda još i iz kluba treba malo da poguraju. 

Edited by Čočo
  • Like 1
  • Ha-ha 3
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Čočo said:

Kakve mi idiote imamo u klubu. Kad god mislim da ne mogu da me iznenade oni me demantuju. Kakav jebeni klip?!?! Kakva je bre ovo diskriminacija bagro neopevana. Glupanderi jedni amaterski. Nije nam dovoljno što izgledamo kao raspuštena banda još i iz kluba treba malo da poguraju. 

Mislim da je ideja sa ovim domaćim igračima i mestima na karti gde ih kači,njihova rodna mesta (poziv celoj Srbiji za utakmicu).

Nije ideja bila bilo kakva "diskriminacija" ili zapostavljanje stranih igrača u rosteru.

Nije da ih branim,ali tako sam ja shvatio ovaj klip.

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Dropkick Murphys said:

PAO, Cedevita i Alba u Pioniru, zbog tenisa u Areni. 

Uopšte ne mogu da se setim da li su i koliko puta partizan selili iz Arene zbog nekog događaja?

Deluje mi da su ti događaju uvek danima kada mi igramo kao domaćini u Beogradu 🤔

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Zadnji vezni said:

Mislim da je ideja sa ovim domaćim igračima i mestima na karti gde ih kači,njihova rodna mesta (poziv celoj Srbiji za utakmicu).

Nije ideja bila bilo kakva "diskriminacija" ili zapostavljanje stranih igrača u rosteru.

Nije da ih branim,ali tako sam ja shvatio ovaj klip.

Shvatio sam ja šta oni žele. Samo što to šta su hteli mogli su na 1000 načina a da ne izostave nikoga. Ali ne, mora da se stavi akcenat na važnost domaće osnove baš sad u ovom trenutku kad svi žele leđa da im vide. 

Edited by Čočo
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Čočo said:

Shvatio sam ja šta oni žele. Samo što to šta su hteli mogli su na 1000 načina a da ne izostave nikoga. Ali ne, mora da se stavi akcenat na važnost domaće osnove baš sad u ovom trenutku kad svi žele leđa da im vide. 

Kako ne kontaš? Da nema domaće osovine ne bi imao ko da dodje da gleda utakmice.. razumeš?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Čočo said:

Kakve mi idiote imamo u klubu. Kad god mislim da ne mogu da me iznenade oni me demantuju. Kakav jebeni klip?!?! Kakva je bre ovo diskriminacija bagro neopevana. Glupanderi jedni amaterski. Nije nam dovoljno što izgledamo kao raspuštena banda još i iz kluba treba malo da poguraju. 

 

Kakva greška marketing tima, pakao

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Sferopulos je izgubio kompas! Mora hitno da ga nađe! Kao i još dva igrača…

 

Ne da nije krenulo kako se očekivalo, nego vrlo lako može da se dogodi da bude još lošije. Crvena zvezda je izgubila u Splitu i tako zabeležila drugi poraz u prva tri kola!

 

Kada se pobeđuje onda su zaslužni igrači, a kada se gubi kriv je trener. Tako, makar, glasi “mantra” koju i treneri podržavaju. Crvena zvezda igra loše i tu onda nema nikakve dileme – kriv je trener. U ovom trenutku Zvezdina ahilova peta zove se Janis Sferopulos.

 

Neverovatno deluje da ni posle četiri utakmice u sezoni (tri u ABA ligi i jedne u Evroligi) nisu podeljene uloge, ne znaju se “majstori” i “vodonoše”. Deluje kao da Janis Sferopulos svim igračima želi da izađe u susret, da se neko, eventualno, ne bi naljutio. Onda se dešavaju brojne rotacije, menjaju se igrači i kada su u ritmu. Poslednji primer je Ognjen Dobrić u Splitu (trojke 4/6). Bio  je odličan u prvom poluvremenu, a potom je zaboravljen u drugom poluvremenu. Tako se “ubija” momentum igrača, ujedno puca sebi u noge, a protivniku se daje vetar u jedra.

Kao da je Janis Sferopulos izgubio kompas. Luta s postavama, luta s minutažom koju daje igračima. Ko su nosioci ovog tima? Niko i svi. Pogledajte samo minutažu košarkaša Zvezde u Splitu: Mliler Mekintajer 11:13, Kenan 17:18, Teodosić 16:45, Davidovac 20:59, Mitrović 5:09, Kalinić 13:25, Dobrić 20:11, Bolomboj 24:22, Daum 16:10, Plavšić 10:29, Nedović 17:04 i Dos Santos 26:15. Odmaranje igrača i pružanje šanse nekima koji su u drugom planu (recimo Davidovac) ne piju vodu ako se izgubi. Tada se trenerova zamisao smatra neuspešnom.

 

Ko je u Zvezdi prvi, drugi, a ko treći plej? Jago vodi tim? Loše je otvorio sezonu, ne liči na onog iz završnice ABA lige kada je proglašen za MVP finala s Partizanom. Donosi brojne nerezonske odluke, ne ide mu ni šut. Njemu kad ne ide šut onda malo može da doprinese. Šta je sa Milerom Mekintajerom? Nije na nivou igara iz prošle sezone, kada je bio najbolji asistent Evrolige. Istini za volju, u Baskoniji se igralo brže, njemu odgovara igra u tranziciji, a jasno je da Crvena zvezda nije trkačka ekipa.

U Parizu, kad je video da vrag odnosi šalu, Janis Sferopulos je igrao sa “kapitalcima” i to mu je donelo pobedu. U Splitu to nije bio slučaj.

Mora Janis Sferopulos što pre da pronađe izgubljeni kompas, kako bi Crvenu zvezdu vratio na pravi put. Ovaj na kojem je Zvezda trenutno ne obećava ništa dobro ili ne znatno bolje nego što je bilo prošle sezone, a tada je, podsetimo, Zvezda bila 16.

I valjda je sada svima, pa i Janisu Sferopulosu jasno, da ne da ne treba da bude zadovoljan ekipom koju ima na raspolaganju (kako je rekao pre nekoliko dana), već da hitno traži pojačanja na pozicijama četiri i pet. Ovako ne ide. Ako se želi iskorak u Evroligi.

Maxbet 

Onaj Prlina :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...