Jump to content

KK Crvena zvezda 2024/25 - ...svi su dani ponosni i slavni!


Kooineeperk

Sta ocekujete od ove sezone?  

316 members have voted

  1. 1. Ocekivanja u Evroligi?

    • Dno kace (15.-18. mesto)
      6
    • Malo nam je falilo (11. - 14. mesta)
      99
    • Play-in... Doigravanje i to je to! (7. - 10. mesto)
      82
    • Play-in... i idemo u Top8 doigravanje!
      85
    • Direktno u Top 8 (1-6)
      20
    • F4 baby!
      12
    • Bicemo sampioni!
      11
    • Ma sta god samo da ne budemo iza komsija :-)
      0
  2. 2. Ocekivanja u regionu i Srbiji?

    • Sveeee!
      274
    • Prvi u selu (KRK/KLS pehari), drugi na Jadranu (poraz u finalu a mozda i pre)
      38
    • Beztrofejni debakl
      3
  3. 3. Ko ce prvi napustiti tim?

    • Teodosic
      4
    • Davidovac
      4
    • Kenan
      21
    • CMM
      5
    • Daum
      87
    • Nedovic
      1
    • Gidra
      10
    • Neko ko nije naveden
      47
    • Niko!
      136


Recommended Posts

Od kad je 12 igrača na rosteru "samo"? Ne znam zašto bi taj Ilić i Kostić uopšte bili na rosteru ako ne mogu da odigraju ni prijateljske pripremne utakmice? Valjda je i cilj da se kroz njih vidi šta oni mogu, nećemo ih sigurno isprobavati u EL. Utakmice se neće igrati u najjačem tempu, već će više ličiti na 5 na 5 razigravanje što momci rade na svakom treningu između sebe. Da smo mogli da organizujemo bolje pripreme od puta u Rusiju - mogli smo, ali meni je jasno da je to deo priče sa vrha države i ne bih pravio neki veliki problem oko toga. Po meni i bolje da na ovom turniru vidimo šta mogu novajlije i radujem se tome.

  • Like 12
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, aleksa7 said:

Делује прилично неозбиљно послати екипу са само 12 играча на турнир током којег треба да одиграмо три меча за три дана, посебно ако се узме у обзир то да су двојица од тих 12 Илић и Костић и да нам заправо недостају четворица из уже ротације. Успут је за очекивати да нам сваки противник изађе силно мотивисан и са такмичарским приступом јер или игра за легитиман трофеј (руски клубови) или ће у свом трећем мечу хтети да поправи утисак после два пораза (Бешикташ). И ја на FM24 пријатељске користим само за дизање кондиције и резултат можда није битан, али ми не играју исти играчи сваки пријатељски меч са истом потрошњом. То је игрица, али је концепт исти и у правом животу - да је нормално да играчи играју по 20+ минута три дана заредом у јаким мечевима, као што ће бити случај са Јагом, Мекинтајером, Кенаном, Плавшићем и Митровићем, онда би се то чешће практиковало.

 

Мислио сам да је Асвел прекуцао игру пријавивши се за турнир у Израелу од ког је морао да одустане, па сад последњих 12 дана припрема проводи без организованих утакмица, али нисмо ни ми далеко са овом егзибицијом. Гедраитис и Боломбој су нам прошле године били лидери са највише минута, а сад пропуштају генералну пробу и то након што је у прва четири меча Гедраитис испрљао сваки папир са статистиком са просечно 2.5 индексна поена по мечу. Па ваљда му треба још минута да се подигне, а не да "тренира" у Београду и чека...

 

Има ли ко да потврди претпоставке да је Недовић у Барселони због обавеза са Евролигом? Изненадио бих се да му је Сферопулос дао слободно и да он обилази музеје у Шпанији док му саиграчи играју последње припремне мечеве у изостанцима ослабљеном саставу, а да није у питању повреда или нека евролигашка дужност.

https://www.euroleaguebasketball.net/en/news/euroleague-basketball-and-euroleague-players-association-announce-renewal-of-euroleague-framework-agreement/

Održano u Barseloni jer je sedište EL tamo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vidim da Cska vazi za ubedljivog favorita veceras 1.40 na njih i 2.85 na nas. Zbunio sam se na trenutak al kad malo bolje razmislim i nije to slucajno. Igraju kod kuce, mi bez cetvorice prevaznih igraca, oni skoro kompletni (valjda samo bez Vajta) i svi ovi igraci izuzev Avramovica su bili tu i prosle godine sto znaci da su daleko uigraniji dok nama ipak Kodi, Kenan, Kalinic, Dobric, Daum i Plavsic su novi kod naseg trenera a ujedno su to igraci koji ce izneti najveci teret veceras uz jos Jaga, Mitrovica i Davidovca koji svakako nece biti bas nosioci igre u sezoni pred nama.

 

Ocekujem ovako nekako:

Kodi, Jago

Kenan, Lazic

Kalinic, Dobric

Daum, Davidovac

Mitrovic, Plavsic

 

Ne ocekujem minute za Ilica i Kostica, odnosno ne znacajnije uloge, kapiram da mozda dobiju po tipa 5 min. Eventualno ako je Kostic toliko zadovoljio da dobije sansu kao neki bek ap Kenanu veceras a Lazic uzme nesto minuta na 3 i Kalinic na 4. Daum bi trebalo dobiti sto vecu minutazu a posto se na Davidovca racuna pre Ilica ne vidim nekog veceg prostora za njega veceras, mozda dobije i koji minut na 5. Plavsic ocekujem minutazu u zavisnosti kako otvori utakmicu ali svakako da odigra minimum 15ak minuta.

 

Sigurno necemo igrati najlepse akcije i slicno ali kapiram cemo ici na to da pobedimo jer je ovo ipak superkup za neki trofej kakav-takav, a bilo bi lepo da zapocnemo tako sezonu i da nam da dodatni bust samopuzdanja i hemije pa sve i da donese to recimo samo 5% na tom planu opet je bolje nego da izgubimo.

 

Ocekujem da se razigravaju sto vise Kodi, Kenan, Dobric, Kalinic, Daum i Plavsic i da pobedimo iako nismo favoriti.

 

Spoiler

P.s. Mitrovic 15poena, 7 skokova, 3 asistencije

 

 

Link to comment
Share on other sites

Da se ja pitam, Kostić bi večeras dobio sve minute na dvojci iza Kenana. 

Ne da bi nam pokazao da li može (jer sa 18god sigurno ne može dovoljno za EL), nego da se čeliči, uči, razvija se, stiče iskustvo, navikava na seniorsku igru sa jakim protivnikom. Neka greši, ispada, promašuje... sad je prilika za to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, NikadProtivKaline said:

ne znam, gledam ovaj roster CSKA i kontam da, ako zelimo da se nadamo necemu u EL ove sezone, mi bi morali ovo lagano da dobijemo

ok, kontam da su pripremne i rezultat u drugom planu i sl, ipak...

zASFUKm.png

 

Kako mislis lagano igramo bez 4 od 7 najvaznijih igraca?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, NikadProtivKaline said:

ne znam, gledam ovaj roster CSKA i kontam da, ako zelimo da se nadamo necemu u EL ove sezone, mi bi morali ovo lagano da dobijemo

ok, kontam da su pripremne i rezultat u drugom planu i sl, ipak...

zASFUKm.png

Melo je bas opasan igracic

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, MarioKempes said:

Da se ja pitam, Kostić bi večeras dobio sve minute na dvojci iza Kenana. 

Ne da bi nam pokazao da li može (jer sa 18god sigurno ne može dovoljno za EL), nego da se čeliči, uči, razvija se, stiče iskustvo, navikava na seniorsku igru sa jakim protivnikom. Neka greši, ispada, promašuje... sad je prilika za to.

 

Nek bude tako, ja bi najvise voleo da Kostic eksplodira i zavredi minute i u Evroligi. Ali trener najbolje zna sta kako sto se tice njega i koliko moze u ovom trenutku. Nije nam ovo prva pripremna utakmica protiv Jahorine nego medju poslednjim i nije ni prijateljska utakmica nego superkup za trofej. Nije tolko znacajan al je trofej ipak. Mislim da trebamo da pokusamo da pobedimo sve i da fokus na razigravanju bude na novim igracima (koje sam nabrojao iznad) koji ce imati ulogu u Evroligi ili se barem ocekuje to. Jos ovih par dana i vec pocinje sezona i nezgodno gostovanje Dubaiu, put, vremenska zona, tamo nov tim ne znas sta da ocekujes, nekoliko dosta dobrih pojacanja i sigurno ce biti napaljeni maks da se prikaz sto bolje protiv nas. Imaju ozbiljne sutere i mogu da nam saspu kisu trojki a nas koliko vidim za sada ne sluzi sut. Tako da vremena za neke ala "daj da probamo Kostica 20min "Ilic da igra 20min kad ce ako ne sad" "Plavsic da igra 30min da vidimo koliko moze" "Daum da igra 30min takodje" i slicno mislim da to nije realan vid razmisljanja i da cemo veceras uci maksimalno u utakmicu sa ciljem da pobedimo zato sto igramo protiv Cska kod njih i zato sto smo na superkupu pref sam start sezone.

 

Moze biti da gresim i videcemo veceras sta i kako, samo moje misljenje.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, NikadProtivKaline said:

ne znam, gledam ovaj roster CSKA i kontam da, ako zelimo da se nadamo necemu u EL ove sezone, mi bi morali ovo lagano da dobijemo

ok, kontam da su pripremne i rezultat u drugom planu i sl, ipak...

zASFUKm.png

Mi da zelimo necemu da se nadamo u EL doveli bi startnu 4ku jos pre mesec dana. Zna se sta je Covicu prioritet vec godinama. Fale nam jako vazni igraci tako da rutinski resava to CSKA.

Link to comment
Share on other sites

Samo me Plavšić zanima večeras. Dosta će nama sezona zavisiti od tog drugog centra. Ne treba da ima Bog zna kakvu partiju. Samo da pokaže da može na malo jačem nivou da igra. 

Petorka koja kreće večeras:

Kodi

Kenan

Kalinić

Davidovac

Mitrović

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...