Jump to content

Recommended Posts

1 minute ago, ScepanScekicSto said:


racunas tu “onu” sezonu kad smo igrali mozda najbolju kosarku EL?

 

i da li smo tada igrali Zeljkovu tm switch odbranu?

A upravo nas je ta odbrana dovela na korak od F4.

 

Moramo biti svesni da Najboljih 10 poznavaoca kosarke na ovom forumu zajedno je 5% onoga sto je u glavi Zeljku. Zato je i okej da nam se ne svidja njegova kosarkaska filozofija, jer realno ko od nas moze da zna sta je njemu zapravo u glavi. Mozemo svi mi da se lozimo da znamo, da razumemo, da vidimo da ovo da ono, pola nas nije sutnulo na kos ko zna koliko, a svi sve znamo. Zato smo mi na forumu a Zeljko na klupi, prosto je.

 

Ali svako zasluzuje kritiku bez obzira na licnost i rezultate, to je nase legitimno pravo kao navijaca. Ljudi psuju Boga, a nece kritikovati Zeljka. Sam Zeljko je skoro na svkakom gostovanju i podkastu rekao: '' Dobar si onoliko koliko i tvoja poslednja utakmica.''

 

Ja mu prvi sve po spisku i ovo i ono, i da mi se ne svidjaju petorke, odbrana, branjenje zadnjeg napada i sto stvari, ali realno sigurno postoji razlog zasto je sve to tako.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mojepisanjje nije ni imalo nameru da ga brani… vec dam hteo da kazem, da ako covek vidi da takav nacin odbrane donosi rezultat, nejasno mi je pausalno ocenjovanje 3 sezone da nista nismo uradili i sl. 

prvo jel neko ocekivao da budemo prvaci evrope pa sve ispod toga je propast?

 

Mi smo te sezone sigurno igralo u tom momentu najbolju kosarku u EL, zavrsili na 6.mestu, a poceli smo sa 0:3, prozivanjem Exuma da je debeo, Lesora da je EC centar i sta sve ne. 
 

onda odigrali onakvi seroju protiv buduceg prvaka evrope i nakon toga osvojili ABA.

 

dakle, nije da nije bilo rezultata, ali i igre do koje smo morali doci vremenom i radom.

 

i sad potpuno nova ekipa, 11 novih igraca, daje se pausalna ocena gledao sam 3 sezone i nista nismo napravili a zanemaruje se sve sto sam gore napisao…

 

nista drugo…

 

mozda ova sezona bude gora od prosle… mozda ne bude, ali da ne pricamo ipak o tome kako od kako se vratio zeljko mi ne igramo nista i sl

 

dunk the fucking ball

 

https://x.com/RokasDjokas/status/1845113440379052265/mediaViewer?currentTweet=1845113440379052265&currentTweetUser=RokasDjokas

 

Edited by ScepanScekicSto
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Rutinski, samo nek ide ovako na gostovanjima u ABA. Moram da priznam da mi je nekako osvežavajuće da gledam ekipu koja rutinske stvari rutinski i radi, a pri tome, još uvek ih ne radi najbrže moguće ni najpreciznije moguće. 

 

Teraj dalje, vidimo se u utorak u Areni 💪💪

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mipivi said:

Ili na osnovu 3 el, 2 aba i 150 utakmica u prethodne 3 godine. Nie zeljko letos poco u partizanu.

 

Ta startna 4 bi moro bude rodman. Cenim da vrv nie. Nadam se da ce imati poz uticaj.

 

Nova ekupa sastavljena od skolovanih igraca. Uigrace se jos naravno, ali ni sada to nie lose. Nie to problem. 


@Barkley#34
 

procitaj zadnja dva upisa momka… koji inace dobro vidi stvari…

 

 

Edited by ScepanScekicSto
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ScepanScekicSto said:

Mojepisanjje nije ni imalo nameru da ga brani… vec dam hteo da kazem, da ako covek vidi da takav nacin odbrane donosi rezultat, nejasno mi je pausalno ocenjovanje 3 sezone da nista nismo uradili i sl. 

prvo jel neko ocekivao da budemo prvaci evrope pa sve ispod toga je propast?

 

Mi smo te sezone sigurno igralo u tom momentu najbolju kosarku u EL, zavrsili na 6.mestu, a poceli smo sa 0:3, prozivanjem Exuma da je debeo, Lesora da je EC centar i sta sve ne. 
 

onda odigrali onakvi seroju protiv buduceg prvaka evrope i nakon toga osvojili ABA.

 

dakle, nije da nije bilo rezultata, ali i igre do koje smo morali doci vremenom i radom.

 

i sad potpuno nova ekipa, 11 novih igraca, daje se pausalna ocena gledao sam 3 sezone i nista nismo napravili a zanemaruje se sve sto sam gore napisao…

 

nista drugo…

 

mozda ova sezona bude gora od prosle… mozda ne bude, ali da ne pricamo ipak o tome kako od kako se vratio zeljko mi ne igramo nista i sl

 

dunk the fucking ball

 

https://x.com/RokasDjokas/status/1845113440379052265/mediaViewer?currentTweet=1845113440379052265&currentTweetUser=RokasDjokas

 

Kapiram, samo sam se nadovezao, da je svako podlozan kritici, pljuvanju, losim komentarima sta god, ali da ako Zeljko kaze igrate takvu odbranu igramo takvu odbranu jer ta odbrana ce sigurno doneti rezultatu u nekom momentu.

 

Sad mi svi vidimo da nam je skok u kurcu a Zeljko i 5 pomocnih ne vidi.. pa se nama iz tog razloga ne svidja njegova filozofija ili sta vec. 

 

Kad se zavrsi sezona lepo svedemo racune, kao sto je prosla seozna bila bulja, i ocaj, tako ova moze biti jos gora, ali isto tako moze biti i odlicna.. lako je pistati lose kad je sezona sranje i igra nije zadovoljavajuca. 

 

Da li postoji i jedan trener koji bi vodio Partizan bolje od Zeljka trenutno?

 

cinjenica je da takav ne postoji.

 

Zato ako Zeljko kaze Pokusevski ne igra El, ne igra brate, greje klupu vata musice i.

Link to comment
Share on other sites

Nisam stigao da gledam utakmicu, gledam sad statistiku: 60 primljenih poena, 42% za tri, 63% za dva, četiri skoka više, 15 asistencija. Dejvis najduže na parketu sa samo 23 minuta.

 

Sve to na gostovanju gde smo i te kako znali da gubimo.

 

Ja zadovoljan.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Quote

Specijalne pohvale idu za Sterlinga Brauna, koji je juče ostao u sobi ceo dan, bio je bolestan. Danas se osetio bolje  i na sopstevno insistiranje tražio je da bude u timu.

 

Nema veze, bitno je pljucnuti u svakoj mogućoj prilici.

Edited by realno *w
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, realno *w said:

 

Nema veze, bitno je pljucnuti u svakoj mogućoj prilici.

To sto neko ima muda, hrabar je, pozrtvovan i zeljan dokazivanja treba pohvaliti uvek, ali ne znaci da ne treba da dobije kritiku kada radi gluposti na terenu.. 

 

Link to comment
Share on other sites

Uh sterling na pripremama mi je delovao jako dobro. Sterling sada - tunnel vision kad primi loptu. 

Pohvale za domacu bazu koja je u stanju da nosi aba utakmice.

Dosta toga nije valjalo ali ipak rutinska pobeda na ABA gostovanju manje od 2 dana posle Madrida. I'll take it.

Bayern - bilo bi jako lepo kad bi dobili, nije tragedija ako ne uspemo.

P S. Kad ce taj Majk?

P.P.S. Brandon 3 skoka za 23 minuta. Delimicno by design delimicno jer je defanzivni bogalj, ali za sad najhitniji problem

Edited by jedibojan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, jedibojan said:

Dosta toga nije valjalo ali ipak rutinska pobeda na ABA gostovanju manje od 2 dana posle Madrida. I'll take it.

 

Apsolutno. Prošle godine su nam se posle teških EL tekmi znale desiti Cibona koja vodi 20 u Areni, porazi od Mege, Igokee kući...  

Videćemo sledeće nedeje Zadar u gostima, posle duplog kola, ali ovo je bilo dobro.

 

 

3 minutes ago, jedibojan said:

Bayern - bilo bi jako lepo kad bi dobili, nije tragedija ako ne uspemo.

 

Sa ovim se ne mogu složiti. Ajde Baskonija, na strani, prvo kolo, druga priča, da se nekako podnese, ali ovo  bi bio ozbiljan problem. 

 

8 minutes ago, jedibojan said:

P S. Kad ce taj Majk?

 

Ja ga nešto ne očekujem pre Zadra. Ranija iskustva nam govore da je Žoc te koji se vraćaju, uvek uključivao na nekim lakšim tekmama.

Ali ok, svejedno se nadam da će biti tu za duplo kolo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Evo i mene iz Arene 🙂

 

Najpozitivniji utisak mi je to, što bukvalno ni na trenutak nisam posumnjao u pobjedu. A to baš i nije tako često kad su ova post EL gostovanja u pitanju 😁 Realno, imamo i dubinu i čvrstinu da ove mečeve rutiniramo i to smo danas i demonstrirali. Jeste bio pad u 3/4, i dodatno ugušen ritam utakmice zbog sudija i gledanja snimaka (uživo mi je djelovalo da su imali par katastrofalnih odluka, i Željko i Vanja su bili u nevjerici) ali ni tad se nisam nešto mnogo obazirao na semafor.

 

Od individualnih utisaka, Karlik je ubica, nadam se da će što prije da se adaptira na fizikalnost EL košarke, jer ima sve druge elemente da nas vuče kroz sezonu. Ne gledaju se tako često 3 vezane trojke, i to treća uz faul i ozbiljno proklizavanje Pavličevića. Prvi korak i generalno ta promjena ritma, elitne.

 

Sterling Brown, Željko će i ovo malo kose izgubiti zbog njega (i još nekih). Bilo je i danas klupiranja i baš dosta komunikacije između njih dvojice. Jasno je svima da od njega može mnogo toga dobrog da se dobije, ali trebaće vremena da se uvede u sistem definitivno.

 

Pokuševski je stvarno čudan tip. Djeluje ti da može sve u svakom trenutku, u realnosti malo toga bude prikazano. Gledam na zagrijavanju, Karlik zakucava kapuljaču, Brendon 360°, Poku maši neke zicere na obruču, i onda maltene isto uradi i na samoj utakmici. Agresivnost i fokus moraju da idu na novi level, i to što je prije moguće.

 

Bošnjaković i poeni u kombinaciji sa reakcijom publike. 😍

 

Ostali manje više odrađivali svoj posao u domenu neophodnog. Stvarno lopta kruži odlično, biraju se dobra rješenja, ali isto tako se vidi da u nekim trenucima fali još malo sinhronizacije i upoznavanja. O defanzivi je malo teže suditi na ovakvim gostovanjima.

 

Nadam se da Bajern dočekujemo u proširenoj rotaciji, i da se sprema prvijenac u EL. Za dosadašnje odrađivanje ABA-e, sve pohvale.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Coz29 said:

Da li postoji i jedan trener koji bi vodio Partizan bolje od Zeljka trenutno?

 

cinjenica je da takav ne postoji.

 

Možda i postoji, ali fakat je da Želimir nije samo trener KKP, već i centralna figura kluba. Da se on nije vratio klub ne bi bio ni blizu pozicije u kojoj je danas, ako se pogleda stanje u trenutku njegovog povratka.

 

Sve to ne znači da je operisan od kritike. Meni npr. nisu jasne petorke sa Iffeom i Nilikinom, ako svi znamo da je Frenk operisan od kreacije. Takve petorke mislim da ne maksimizuju ni njegov učinak u odbrani. Ne vidim šta pokušava tim. 

 

Sekundarna kreacija sa petice i četvorke koju donose Davies i Poku je super, ali zato defanzivni skok trpi. Skok u odbrani i njegova anticipacija su gotovo isključivo stvar koncentracije i zalaganja igrača, tj. mentalne prisutnosti u igri. Kada na usporenom snimku vidimo da Alekseeej samo posmatra kako lopta putuje ka košu i podiže se na skok tek kad se ona odbija od obruča, bez da je procenio gde će se ona odbiti, tad je već kasno. Dosta ekipa koje su kvalitetne odnosno ima dobre igrače može imati i problem na skoku. 

 

Skoro svi danas igraju neku varijantu switch odbrane (ispravite me ako grešim), ali da bi se igrala switch all odbrana igrači moraju baš dobro da se poznaju. S tim u vezi, mislim da ovoj ekipi treba malo više vremena i međusobne komunikacije da bi sve ferceralo. Džaba 5 igrača koji su najbolji na svetu ako ima miskomunikacije među njima, pa dolazi do propusta u odbrani.

 

Za mlade nade bih rekla da za sada super odrađuju svoje uloge.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, realno *w said:

 

Ja ga nešto ne očekujem pre Zadra. Ranija iskustva nam govore da je Žoc te koji se vraćaju, uvek uključivao na nekim lakšim tekmama.

Ali ok, svejedno se nadam da će biti tu za duplo kolo.

Sad sam pogledao "pregled". Definitivno propusta duplo kolo

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, realno *w said:

 

Nema veze, bitno je pljucnuti u svakoj mogućoj prilici.

 

A sto mrzim ove kvarne, pasivno i mnogo vise agresivno,  fore .

 

Zajebah se, pa napisah pismo u odgovor. Dosetih se da ne zasluzuje, pa obrisah.

Edited by mipivi
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...