Jump to content

US Open 2024


Milutinov Tata

Recommended Posts

Proslo je vreme dominacije Noleta i to se treba prihvatiti.

Navikao nas je on i da u ovim godinama kupi trofeje ali jbg father time je neumoljiv.

Jednostavno nema vise motivacije a i best of 5 je sasvim drugacija zverka od best of 3.

 

Za OI je imao strasnu motivaciju i to ga je poguralo a ovde jbg.

Link to comment
Share on other sites

Jbg, Djokovic ga je izbacio i sa Australian Open, i sa Vimbldona, po zakonu verovatnoce jedan poraz ga je cekao u medjusobnim. Nisam imao snage da gledam ali pretpostavljam da je ovaj dobro servirao, a Djokovic losije. Plus nesumnjivo emotivno praznjenje posle olimpijskih, videlo se i protiv Djerea da igra pod rucnom. Popirin nece daleko, predvidjam mu ispadanje u sledecem kolu, a mogao bi Zverev da osvoji da se upise i on u GS.

Link to comment
Share on other sites

Ovde je taktika bila jako dobra kod Popirina, Novak je imao ogromne šanse, pogledaj samo broj BL, ali šta potpuno zasluženo izgubio.

Ništa nije išlo, ni servis, ni dš, ma ništa.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Dusko said:

Proslo je vreme dominacije Noleta i to se treba prihvatiti.

Navikao nas je on i da u ovim godinama kupi trofeje ali jbg father time je neumoljiv.

Jednostavno nema vise motivacije a i best of 5 je sasvim drugacija zverka od best of 3.

 

Za OI je imao strasnu motivaciju i to ga je poguralo a ovde jbg.

Jasno je da može samo da bude konkurentan ako dodje maksimalno fokusiran i sa dobrom pripremom na turnir. Priprema za Australiju i U.S je bila očajna, na Rolan Garosu je imao povredu, a Vimbldon bio prvi turnir posle povrede. Videćemo da li će Novak uspeti da opet nadje motivaciju jer iako je ranije to uvek uspeo da to uradi sad bukvalno ima svaki iole relevantan rekord i olimpijsko zlato. Mislim da je fizička sprema i kvalitet tenisa iako već ima 37 godina čak manji problem.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ova godina je bila posvecena velikom cilju da se osvoji zlatna , i cilj je ispunjen to je ipak najvaznije. Nadam se i ocekujem sledece godine bar dva slema a volela bih  i da angazuje nekog trenera

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Polako ljudi, ne otpisujte Noleta tek tako, videli smo na Olimpijadi kakav nivo tenisa i dalje može da pokaže. Imao je grip na Aus Open, povreda na French Open, a i ovde nije bio čitav niti dovoljno oporavljen. Priprema je ključ, mislim da ima bar još dve godine vrhunskog tenisa u sebi.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Darko said:

Polako ljudi, ne otpisujte Noleta tek tako, videli smo na Olimpijadi kakav nivo tenisa i dalje može da pokaže. Imao je grip na Aus Open, povreda na French Open, a i ovde nije bio čitav niti dovoljno oporavljen. Priprema je ključ, mislim da ima bar još dve godine vrhunskog tenisa u sebi.

Slažem se, ove sezone je samo na OI bio na 100% i videlo se kakav tenis još uvek može da igra. Očekujem da sledeće sezone uzme 1 GS a koji videćemo.

 

Sećam se da su ga ljudi otpisivali nakon poraza sa 0 od Nadala na RG, nakon poraza sa 0 od Medvedeva na USO, nakon odbijanja da se vakciniše itd itd. Jeste bio mlađi tad ali je više puta pokazao da ga ne treba otpisivati nikad, pa čak i na ovim OI je to pokazao.

Edited by Урош19
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Milko Miller said:

Jasno je da može samo da bude konkurentan ako dodje maksimalno fokusiran i sa dobrom pripremom na turnir. Priprema za Australiju i U.S je bila očajna, na Rolan Garosu je imao povredu, a Vimbldon bio prvi turnir posle povrede. Videćemo da li će Novak uspeti da opet nadje motivaciju jer iako je ranije to uvek uspeo da to uradi sad bukvalno ima svaki iole relevantan rekord i olimpijsko zlato. Mislim da je fizička sprema i kvalitet tenisa iako već ima 37 godina čak manji problem.  

Ma jasno mi je sve.Tesko ce Novak imati vise motivaciju jer je osvojio sve. Po meni je njega jos vuklo to OI zlato i sad je i to osvojio.. Tesko ce biti vise da se motivise dobro. A godine idu jbg.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Dusko said:

Ma jasno mi je sve.Tesko ce Novak imati vise motivaciju jer je osvojio sve. Po meni je njega jos vuklo to OI zlato i sad je i to osvojio.. Tesko ce biti vise da se motivise dobro. A godine idu jbg.

25-i grand slam, da prestigne Federera i možda Connorsa po broju titula. I naravno Alcaraz. Ima motivacije. Lepo je @Урош19 gore napomenuo, Novaka ne treba otpisivati tako lako. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darko said:

25-i grand slam, da prestigne Federera i možda Connorsa po broju titula. I naravno Alcaraz. Ima motivacije. Lepo je @Урош19 gore napomenuo, Novaka ne treba otpisivati tako lako. 

 

Možda on ima motiva, ali za svakog racionalnog poštovaoca tenisa, osvajanjem Olimpijskih igara, Novak je zacementirao zvanje Najboljeg svih vremena, jer bukvalno ne postoji ni jedan relevantan faktor koji bi stao na stranu Nadala ili Federera, ne više. Te Olimpijske igre koje ima Nadal su bila sadnja stepenica.

Nema Nole više šta da dokazuje, jer onima kojima trebaju još dokaza, nikad ga neće ni smatrati najvećim, šta god uradio.

Link to comment
Share on other sites

Bukvalno do kraja karijere moze da igra za svoju dusu.  Ako osvoji jos jedan GS to bi bilo top iz jedinog razloga jer je 25 lepsa brojka od 24, sve sto kljucne od Alcaraza je samo bonus za legacy.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...