Jump to content

Košarka (ž) - Pariz 2024


Recommended Posts

23 minutes ago, mister-no said:

Na koga mogu žene u 1/4 finalu, ova dva duduka sa RTS-a ništa ne pominju..

Sve isto kao kod muskaraca, bicemo ocigledno drugi, treba samo da vidimo koji cemo po rangu biti i u koji sesir upadamo za dalje zrebanje. Tesko je sada reci jer ostale grupe tek treba da igraju. Deluje da ce najbolja drugoplasirana biti iz grupe C a to su ili Nemacka ili USA (ko izgubi u medjusobnom). Tako da cemo mi u treci sesir kao preostale dve drugoplasirane repke, a u cetvrtom su 2 najbolje treceplasirane (verovatno Kina i Australija). 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Stiletto said:

Ko šljivi ovu utakmicu, prošle su u QF, ta je najvažnija.

Pa mogli smo barem da se potrudimo da budemo najbolja drugoplasirana repka i da dobijemo lakseg protivnika u QF. 

 

Ali ovo je zenska kosarka, tu su svakakvi rezultati moguci 🙂 manje je bitno s kim se sastajes vec kako udjes u utakmicu, kakav ti je dan... na primer, Ivon se danas nije pojavila na utakmici, gotovo nikom nista ne ide, sut, komplikacije. 

 

Tako moze i nekom drugom jacem timu u QF protiv nas. 

Link to comment
Share on other sites

Opa, idemo, mozda i mozemo da budemo najbolja drugoplasirana?! Ako USA razbije Nemacku, mozda i mozemo da imamo 2-1 skor i najbolju kos razliku. 

 

Imamo +25 pre ove utakmice. Da spustimo ovo ispod 10 razlike pa da budemo na +15 ili bolje. 

Nemacka ima +25 i igraju sa Amerikom... 

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Kooineeperk said:

Opa, idemo, mozda i mozemo da budemo najbolja drugoplasirana?! Ako USA razbije Nemacku, mozda i mozemo da imamo 2-1 skor i najbolju kos razliku. 

 

Imamo +25 pre ove utakmice. Da spustimo ovo ispod 10 razlike pa da budemo na +15 ili bolje. 

Nemacka ima +25 i igraju sa Amerikom... 

 

 

To bi nam bio spas jer ako bi isle iz treceg sesira cekale bi ih Nemice?

 

Nemice su mnogo jace od nasih.

 

Nase su na +17, cekamo rasplet ostalih grupa pa cemo videti.

Edited by nunilo
Link to comment
Share on other sites

Dobro se ovo zavrsilo na kraju, -8 + 25 = +17 nam je kos razlika. 

 

Nigerija u grupi B valjda nece dobiti Kanadu sa vise od 25 razlike. 

Jos ako Nemacka izgubi od Amerike, sa 9 i vise razlike, onda smo najbolji drugi. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nunilo said:

To bi nam bio spas jer ako bi isle iz treceg sesira cekale bi ih Nemice?

 

 

Pa da, zato sto je izvesno da ce i Spanija biti u drugom sesiru, a Nemice verovatno u drugom kao najbolja drugoplasirana, a ne mogu se sastati u 1/4 finala ekipe iz iste grupe. Naravno ako Francuska slucajno ne kiksne protiv Australije pa zavrse kao drugi u svojoj grupi a imaju veliku kos razliku pa ce one umesto Nemacke u drugi sesir. 

1 minute ago, mister-no said:

Šta treba da se desi da dobijemo Nigeriju za protivnika, je li to nemoguće?

 

Na primer da Nigerija razvali Kanadu i bude najbolja drugoplasirana i zavrsi u drugom sesiru. 

 

Mnogo kombinacija ima, bas su zakomplikovali sistem. Mogli su lepo da dodaju jos 4 ekipe i da samo dve iz grupe idu dalje. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je bas bezveze kad neko kritikuje ove devojke. Moze da bude tesko za gledanje, posebno kad ne ide kao danas, ali i sam plasman na OI je ogroman uspeh obzirom koliko je zenska kosarka nepostojeca u Srbiji. Onakvo razbijanje Kine i rutinski plasman u QF je malo cudo, a poraz od Spanije sasvim normalna stvar. Slusao sam Marininu izjavu posle Kine i ostao u cudu kad je rekla da u nasoj reprezentaciji niko ne igra u EL, pa vi sad vidite kakav je ovo uspeh. 

Videcemo ko ce biti protivnik u QF, ali i tamo ce biti bar blagi autsajderi protiv svih osim Nigerije.

  • Like 12
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Posle smene tj od kako su otisle Sonja end co Marina pokusava da napravi neku bazu ali prmrsavo je to, ovo je podvig sto su u qf.

 

Ima jos reprezentacija koje su u padu, Spanija, Australija, Belgija.

 

Slazem se sa postom iznad i nasim sansama za sf.

Link to comment
Share on other sites

Ako sam dobro izracunao, u slucaju pobede Fra nad Aus i pobede USA nad Ger od 9+ poena, mi smo najbolji drugoplasirani tim i idemo u pot 2 zajedno sa Esp. Sto ce reci da imamo 50% sansi za Ger i 50% sansi za Nig/Aus/Can. Neka to bude Nigerija, sa njima su nase nedavno igrale i skroz fino to resile.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pa mislim da bismo osim Nigerije, mogli da zabiberimo i sa Kanadom a i Australija nešto štuca ovde.. Znači navijamo za drugih 50%.

A dobro svaka čast devojkama, ovde su zahvaljujući borbenosti i odbrani do fanatizma. Samo zbog njih bi mi bilo drago da naprave još jedan korak i budu nagrađene za sve.

Link to comment
Share on other sites

Da skratimo ovo...tresemo Sudance večeras uz svo njihovo koprcanje i našu najbolju prezentaciju u grupi.

Nek to bude uz top šuterske procente pa u nastavku kom opanci kom devojka.

Edited by Wingwalker
Link to comment
Share on other sites

Nase ce u cetvrtfinalu igrati protiv Nemacke ili Nigerije. Ostala je da se odigra jos jedna utakmica. Ako Australija napravi iznenadjenje i pobedi Francusku onda igramo sa Nigerijom, a ukoliko bude realan ishod meca onda zreb odlucuje na koga cemo.

Edited by Del Piero
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Del Piero said:

Nase ce u cetvrtfinalu igrati protiv Nemacke ili Nigerije. Ostala je da se odigra jos jedna utakmica. Ako Australija napravi iznenadjenje i pobedi Francusku onda igramo sa Nigerijom, a ukoliko bude realan ishod meca onda zreb odlucuje na koga cemo.

Uh da navijamo za Australiju..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...