Jump to content

Gimnastika - Pariz 2024


Recommended Posts

Vratilo repetitivno a preskok nije? Ne znam, mislim da nema baš puno ljudi koji ne gotive vratilo. Kod žena najzanimljivije su mi dvovisinske ruče/razboj a za parter se slažem, ovisi o natjecatelju.

Sad vidim, Irac prvi na konju, ovo je Irskoj već treće zlato na Igrama, znatno su bolji nego inače.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Klotzen said:

 

Preskok i Parter imaju i jedni i drugi samo što kod muškaraca na parteru nema muzike i plesa. Žene pored toga imaju gredu i dvovisnski razboj a muškarci konja, razboj (bez onog manje visine koje žene imaju), krugove i vratilo.

 

U principu meni su krugovi, vratilo i konj dosta dosadni tako da to ispratim čisto iz poštovanja prema jednom od tri bazična sporta. Preskok i razboj su veoma atraktivni dok parter zavisi od takmičara do takmičara, tu takođe bude odličnih vežbi kod muškaraca. Kod žena mi u kvalifikacijama dosadi greda ali u finalu gde je samo 8 takmičarki "dobro podnosim" 🙂

 

Napisao si "Počinje muški konj" što me je trigerovalo da razmislim da li sam ikada video žene na konju. Pošto nisam bio siguran pitao sam citirajući te. @Del Piero je dao odgovor već tako da je sve ok.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, neko me sabotira said:

Vratilo repetitivno a preskok nije? Ne znam, mislim da nema baš puno ljudi koji ne gotive vratilo. Kod žena najzanimljivije su mi dvovisinske ruče/razboj a za parter se slažem, ovisi o natjecatelju.

Sad vidim, Irac prvi na konju, ovo je Irskoj već treće zlato na Igrama, znatno su bolji nego inače.

 

Preskok traje 2 sekunde, kako to može biti repetativno ?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Klotzen said:

 

Preskok traje 2 sekunde, kako to može biti repetativno ?


Mislio sam na to da su svi skokovi već viđeni, nekad su gotovo identični kod različitih atletičara. Koliko ja znam vratilo je sprava gdje se i dan-danas uvode neki novi, dotad neviđeni elementi. U preskoku toga nema već jako jako dugo.

Npr. po Mariju Možniku, sadašnjem predsjedniku HR gimnastičarskog saveza je nazvan jedan element na vratilu.

Edited by neko me sabotira
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Klotzen said:

 

Preskok i Parter imaju i jedni i drugi samo što kod muškaraca na parteru nema muzike i plesa. Žene pored toga imaju gredu i dvovisnski razboj a muškarci konja, razboj (bez onog manje visine koje žene imaju), krugove i vratilo.

 

U principu meni su krugovi, vratilo i konj dosta dosadni tako da to ispratim čisto iz poštovanja prema jednom od tri bazična sporta. Preskok i razboj su veoma atraktivni dok parter zavisi od takmičara do takmičara, tu takođe bude odličnih vežbi kod muškaraca. Kod žena mi u kvalifikacijama dosadi greda ali u finalu gde je samo 8 takmičarki "dobro podnosim" 🙂

 

 

Sto se kaze o ukusima ne treba raspravljati jer je meni preskok ubedljivo najdosadnija sprava dok su krugovi ekstra, cista snaga, a vratilo je bez dileme ubedljivo najuzbudljivija sprava. Ja nisam ljubitelj ni muskog razboja a jos manje partera, dok mi je konj s hvataljama zanimljiv za gledanje, iako na njemu bas nisam u stanju da diferenciram razliku u tezinama izmedju vezbi.

Link to comment
Share on other sites

Dosta "tremaroških" vežbi, naročito među devojkama.

 

Razumem ih, za razliku od Latinjine, Časlavske, Korbut, Komaneči, Šušunove, Silivaš, Amanar, one moraju da se bore i sa hejtom na društvenim mrežama...

Edited by Stiletto
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Don Juan said:

Opa 15.000 Benović.

Za 0.033, šteta....Samo da je doskok bio malo bolji.


Krajičkom oka sam gledao pa ne znam ali mi se učinilo da je treći Britanac imao baš loš drugi doskok. Hoću reći - mislim da je pokraden 😁 (imao sam mute na kompu, kasnije ću pogledati sa komentatorima).

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
8 minutes ago, neko me sabotira said:


Krajičkom oka sam gledao pa ne znam ali mi se učinilo da je treći Britanac imao baš loš drugi doskok. Hoću reći - mislim da je pokraden 😁 (imao sam mute na kompu, kasnije ću pogledati sa komentatorima).

Dobro sada nije ni bitno, pošto je i on ostao bez medalje 😁.

Edit. U stvari ne znam na koga Britanca misliš, onog koji je završio kao treći, ili onaj koji je tada bio treći 😄.

Edited by Don Juan
Link to comment
Share on other sites

Ona je i u preskoku dobra ali je nismo videli u finalu, verovatno je kiksala u kvalifikacijama. Ja sam ovde mislio da će Kineskinja uzeti medalju, to je jedino što su Kineskinje dobro radile na ovim OI. Pretpostavljam da je ona druga Kineskinja pala jer je to baš mala ocena za finale.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, DameTime said:

Kako mi je drago za Nemour što je uzela zlato na dvovisinskom razboju 🥰 Fenomenalna vežba!

Meni je drago što je baš u svojoj rodnoj državi uzela zlato i pljunula u lice onima koji su je pre par godina otpisali i nisu joj dali prostora da se takmiči za nacionalni tim.

Velika medalja za Alžir, ali i za afrički kontinent.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Juče sam bio malo u prirodi tako da sam propustio skoro ceo dan. Jedino sam tempirao ručak da odgedam Novaka i uveče sam ispratio šta je bilo tako da nisam gledao gimnastiku. Danas greda. Ovde će opet biti duel Andrade - Bajls međutim ovde imamo i Kinskinju ZHOU Yaqin koja izvodi vežbu koja nosi najviše bodova i u kvalifikacijama je bila najbolja. Ovde je razlika u težini vežbe minimalna tako da će biti dosta neizvesnije između njih tri, osim ako neka ne kiksne. Od ostalih Lee Sunise takođe izvodi zahtevnu vežbu tako da ako ne bude mnogo grešaka možda može da iznenadi i uzme medalju. Maneca Voinela (Rumunija) je takođe dobra ali pravi dosta grešaka, no isto kao i Sunise ako unapredi izvođenje možda može do medalje. Italijanke i ova druga Brazilka teško mogu da se nadaju medaljama.

 

Takmičenje zatvara parter. Tu bi bilo iznenađenje ako Bajls ne uzme zlato. Iza nje će biti Andrade, Chiles i Maneca Voinela, Mislim da će se njih tri boriti za ostale medalje. Ostale 4 moraju dosta da unaprede izvođenje da bi ugrozile ove 4 ili obrnuto da neka od ovih kiksne. Pod kiks mislim na pad, ti nesigurni doskoci i prestup izvan terena nose -0,1 tako da ljudi isuviše pridaju tome značaja a to retko kad odluči jer uglavnom sve imaju po koji nesiguran doskok.

 

Muškarci idu na vratilo. Dosta ujednačni su svih 8, malo prednjači kinez ZOU Jingyuan ali ovde definitivno nikog ne treba otipisivati za medalju.

 

Zadnja sprava za muškarce je razboj. Ovde imamo dosta ujednačenih takmičara. Za medalje mislim da će se boriti Zhang(Kina), Tang (Tajvan), Sugino (Japan) i Srbić (Hrvatska). Male razlike u težinama vežbi tako da sve zavisi od izvođenja. Ovde treba obratiti pažnju i na Barajasa (Kolumbija) koji izvodi najtežu vežbu ali tradicinalno sa dosta grešaka, no ako bi ga usralo da odradi sa minimum grešaka može čak i zlato da uzme.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Klotzen said:

Muškarci idu na vratilo. Dosta ujednačni su svih 8, malo prednjači kinez ZOU Jingyuan ali ovde definitivno nikog ne treba otipisivati za medalju.

 

Zadnja sprava za muškarce je razboj. Ovde imamo dosta ujednačenih takmičara. Za medalje mislim da će se boriti Zhang(Kina), Tang (Tajvan), Sugino (Japan) i Srbić (Hrvatska). Male razlike u težinama vežbi tako da sve zavisi od izvođenja. Ovde treba obratiti pažnju i na Barajasa (Kolumbija) koji izvodi najtežu vežbu ali tradicinalno sa dosta grešaka, no ako bi ga usralo da odradi sa minimum grešaka može čak i zlato da uzme


Pomiješao si vratilo i razboj tj. zamijenio si ih.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...