Jump to content

Gimnastika - Pariz 2024


Recommended Posts

Ne bi taj izlaz mnogo pomogao. Bajls treba 13,868 . Sve i da padne dva puta uzeće toliko.

 

Edit posle nastupa Nema tu šta da se čeka uzeće blizu 15. Što se mene tiče čestitka za novu GOAT.

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Romantik said:

Nažalost ovde je zlato zakucano za Bajls. Nadao sam se nekom kiksu na gredi, mali je bio ali nedovoljan.

 

Koliko ne volim Bajls još manje mi se sviđa što je preskok, meni kao gledaocu najbezveznija sprava, najbitnija pošto generalno donosi najviše poena. Kao kod desetobojaca gde su 110 prepone privilegovane u odnosu na ostale, pogotovo ne bacačke discipline.


Sve se slažem, možeš li malo detaljnije objasniti ovo oko desetobojaca, ako te ne mrzi.

Link to comment
Share on other sites

Da objasnim ocenjivanje ovima što misle da Bajls protežiraju sudije da vidite da nije tako. Dakle ocena se sastoji iz dva dela. Prva je za težinu vežbe od 0-10 a drugi deo je za samo izvođenje od 0-10. 

 

Biles

Težina Vežbe 6,900

Izvođenje 8,166

Penali 0

Andrade

Težina Vežbe 5,900

Izvođenje 8,233

Penali -0,1

 

Dakle da nije prestupila Andrade bi za izvođenje dobila višu ocenu od Biles što znači da ona uopšte nima protekciju, iskreno nije mi ni jasno gde su joj skinuli ovoliko bodova na izvođenje no nije ni bitno. Ono što je bitno je da ona u startu kreće za bodom prednosti od Andrade a imajte na umu da je težina većine drugih gimnastičarki još manja. Dakle ona je klasa za sebe što se tiče Partera i nju može da ugrozi samo da padne jedno dva puta pa da izgubi taj bod prednosti.

 

Kod drugih sprava nema tolikih razlika u težini vežbe pa je zato i neizvesnije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Simone ima ubedljivo najteže rutine na parteru i preskoku, na gredi takođe ima dosta težih elemenata u odnosu na ostale gimnastičarke. Najslabija je na dvovisinskom razboju ali toliko je dobra u svemu ostalom da to nadoknađuje bez problema. 

 

Da se vratim na priču elegancija vs eksplozivnost/akrobatika, evo videli smo takmičarke iz druge i treće grupe. One su bolno neuverljive na parteru i preskoku, baš ostavljaju mlak utisak posle Biles, Lee i Andrade. Na gredi i razboju su nešto bolje ali nemaju tu težinu elemenata.

 

Upravo zato su njih 3 najbolje jer imaju kombinaciju akrobatike i estetike. Žao mi je što Rebeca nije dohvatila zlato, prošli put je tu bila Sunisa a sada Simone... Suni je prilično potcenjena kao gimnastičarka (meni najviše prija oku) ali ipak stoji pored najbolje svih vremena. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, neko me sabotira said:


Sve se slažem, možeš li malo detaljnije objasniti ovo oko desetobojaca, ako te ne mrzi.

 

Nije za ovu temu, ali pola sekunde u sprintu vredi vise od 5 metara u koplju ili od metra u kugli. Prosto po meni nije srazmertno, ako se uzme koliko procenata je jedna desetinka u odnosu na finalno vreme, a koliko jedan metar u odnosu na najbolji hitac, mnogo se vise boduje procentualno gledano ucinak u sprintu nego u tehnickim disciplinama, tj ako si (sad brojke uzimam napamet, da ne trazim tablicu) na primer slabiji do nekoga 5% u sprintu, ali bolji 8% u bacackim disciplinama, ti ces u totalu imati manje bodova od te osobe sto je po meni velika nepravda, a pogotovo sto sam ljubitelj tehnickih disciplina a ne onih na stazi.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Što se tiče Preskoka 

3 hours ago, DameTime said:

Simone ima ubedljivo najteže rutine na parteru i preskoku, na gredi takođe ima dosta težih elemenata u odnosu na ostale gimnastičarke. Najslabija je na dvovisinskom razboju ali toliko je dobra u svemu ostalom da to nadoknađuje bez problema. 

 

Da se vratim na priču elegancija vs eksplozivnost/akrobatika, evo videli smo takmičarke iz druge i treće grupe. One su bolno neuverljive na parteru i preskoku, baš ostavljaju mlak utisak posle Biles, Lee i Andrade. Na gredi i razboju su nešto bolje ali nemaju tu težinu elemenata.

 

Upravo zato su njih 3 najbolje jer imaju kombinaciju akrobatike i estetike. Žao mi je što Rebeca nije dohvatila zlato, prošli put je tu bila Sunisa a sada Simone... Suni je prilično potcenjena kao gimnastičarka (meni najviše prija oku) ali ipak stoji pored najbolje svih vremena. 

 

Tako je, samo bih dodao da je Preskok verovatno najlakši za usavršavanje i zato tu većina gimnastičarki dobija oko 9 za izvođenje zato tu ima najviše poena u proseku. U preskoku je Simon imala težinu 6,4 i 9,366 za izvođenje dok je Andrade imala težinu 5,6 i izvođenje 9,5, dakle opet više poena za izvođenje ali je izgubila jer Simon kreće u startu sa 0,8 bodova prednosti.

 

Poređenja radi sledeće 4 takmičarke su imale težinu vežbe 5 i izvođenje oko 9 što znači da u startu kasne 0,6 od Andrade i 1,4 od Simone. Zato ako se prati površno može da se učini da ove dve dobijaju nezasluženo visoke ocene.

 

Težina vežbe je nešto što se vidi iz aviona, to nikad niko nije osporavao nikom, uglavnom se polemiše oko ocena za izvođenje. Recimo ona Alžirka se žalila pa su joj povaćali ocenu na parteru za nekih 0,150.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Neverovatno, Ameri su u muškom finalu ekipnog višeboja imali specijalistu za konja sa hvataljkama 😄 I upravo ova teška vežba, koju je izveo maltene savršeno, donela im je bronzu.

 

Dobio je nadimak Clark Kent zbog naočara 😄 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, neko me sabotira said:

Sjajno finale muškog partera a još nije stiglo ni do pola.

Edit: Loooool hr komentator upravo veli - sjajno finale partera, a još nismo stigli ni do pola 😂😂😂

 

slucajnos'.....ne bi rekao

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mogu to dostići brazilka i druga amerikanka.

Drugi skok Andrade mi se činio bolji ali na usporenom se videlo razdovjene noge i lošiji doskok.

 

Ovoj Korejki zabraniti učešće na sledećim OI zbog kriminalne izvedbe 🙂

 

Komentator ne konta da se izvlači prosek iz dva skoka za finalni rezultat, zato je lupetao kako je neizvesno da li će ova uzeti bronzu. Bilo joj je dovoljno i 13.7 za bronzu. 

 

Čestitke Bajls na 3. zlatu. Obzirom da je parter sigurica možemo reći da se izjednačila sa Maršanom.

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

Just now, Knipex said:

Ja se ne sećam da sam ikada video žene da se takmiče na konju. Jel postoji ta disciplina za njih?

Ne. Razlicite su vezbe za muskarce i zene, mada ima par istih.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Knipex said:

Ja se ne sećam da sam ikada video žene da se takmiče na konju. Jel postoji ta disciplina za njih?

 

Preskok i Parter imaju i jedni i drugi samo što kod muškaraca na parteru nema muzike i plesa. Žene pored toga imaju gredu i dvovisnski razboj a muškarci konja, razboj (bez onog manje visine koje žene imaju), krugove i vratilo.

 

U principu meni su krugovi, vratilo i konj dosta dosadni tako da to ispratim čisto iz poštovanja prema jednom od tri bazična sporta. Preskok i razboj su veoma atraktivni dok parter zavisi od takmičara do takmičara, tu takođe bude odličnih vežbi kod muškaraca. Kod žena mi u kvalifikacijama dosadi greda ali u finalu gde je samo 8 takmičarki "dobro podnosim" 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

Meni su vratilo i konj repetativni. Ja se nikad nisam bavio gimanstikom ali je gledam redovno na OI i ja lično ne vidim razlike između 90% tih vežbi koje oni vežu. Krugovi su mi nekako čista snaga, sve se svodi na snagu u rukama i od toga najviše zavisi ocena, tu ne mogu reći da je monotono ali nije ni nešto što izaziva uzdahe.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...