Jump to content

Gimnastika - Pariz 2024


Recommended Posts

Just now, Miki28 Teoljub said:

Dobro je pa nemam pojma o gimnastici jer tesko da bi mi bila u top 3. 

 

Biles je za klasu pa i 2 iznad svih, samo ove greske mogu drugim gimnasticarkama da donesu zlato.

 

I Rumunka ostade bez bronze. Steta.

 

Slažem se, ali upravo zbog te izuzetnosti ostale jako teško dođu do izražaja. Njena vežba nosi težinu 6.900 dok Andrade ima vežbu težine 5.900, ali je Simone imala -0.6 na Execution. Dok je Rebeca mnogo bolje izvela svoju rutinu i time nadoknadila zaostatak vezan za težinu.

 

Treba uzeti u obzir i da je Rebeca najuspešnija brazilska gimnastičarka ikad. Simone to jeste za USA ali opet dolazi iz zemlje u kojoj je ženska gimnastika visoko na listi sportova.

Link to comment
Share on other sites

-0,6 je tehnički penal ali računaj da su joj i sudije skinule za izvedbu zbog tih prestupa. Naime ne valja ni kada znatno ranije od ugla završiš doskok ali ni kada izađeš iz terena.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, DameTime said:

 

Slažem se, ali upravo zbog te izuzetnosti ostale jako teško dođu do izražaja. Njena vežba nosi težinu 6.900 dok Andrade ima vežbu težine 5.900, ali je Simone imala -0.6 na Execution. Dok je Rebeca mnogo bolje izvela svoju rutinu i time nadoknadila zaostatak vezan za težinu.

 

Treba uzeti u obzir i da je Rebeca najuspešnija brazilska gimnastičarka ikad. Simone to jeste za USA ali opet dolazi iz zemlje u kojoj je ženska gimnastika visoko na listi sportova.

I ona 2 njena izlaska su bila spektakularna a kamoli onaj gdje je ostala unutar sa fenomenalnim doskokom.

 

Meni kao laiku, totalno nezasluzena zlatna medalja za Brazilku, nista spec.

Edited by Miki28 Teoljub
typo
Link to comment
Share on other sites

Mislim više na to da se od ženskog USA tima uvek očekuje zlato i da je na njima veliki pritisak. S druge strane Rebecin talenat je istakao i Brazil u ekipnom višeboju. 

 

7 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

I ona 2 njena izlaska su bila spektakularna a kamoli onaj gdje je ostala unutar sa fenomenalnim doskokom.

 

Jbg, zato postoje ocena za težinu i izvedbu 😄 Ja biram Simone svaki dan ali je ovog puta Rebeca sa manje teškom i manje atraktivnom rutinom došla do zlatne medalje, prosto jer je manje grešila. 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DameTime said:

Mislim više na to da se od ženskog USA tima uvek očekuje zlato i da je na njima veliki pritisak

Kažem ti imalo je nekog većeg značaja, kada je bio USA-SSSR dvoboj, tada je to imalo dodatnu vrednost. Sada je tu druga priča, ok javnost očekuje medalje, ali veruj mi da su pod manjim pritiskom nego naši sportisti recimo.

Drugačija je definicija sporta u Americi, imaš poplurane sportove, a to je od golfa do američkog fudbala, i imaš strateške sportove koji se uče od osnovne škole, e ta druga grupa sportova su između ostalog plivanje, gimnastika i atletika. Zato imaju rezultate, a pritisak je više u tom unutraśnjem krugu, nego što javnost prabi neki pritisak. Oni sve to na koncu gledaju kao zabavu 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Srbić je zapravo odmoglo što su prije njega svi bili loši/nedovoljno dobri. On je za finale prijavio najtežu vježbu nakon Kolumbijci. Neposredno prije svog nastupa imao je u glavi da smanji težinu vježbe i ide na “sigurno” jer bi mu čak i malo iznadprosječna takva (lakša) vježba osigurala zlato u tom trenutku. Ali kad je krenula vježba rekao je sam sebi (kako je i izjavio novinaru nakon vježbe) neću kalkulirati i biti papak, idem napraviti prijavljenu vježbu. Žao mi je baš ali preča/vratilo je sprava koja ne oprašta. HR komentatori se ne sjećaju kada je tako loša bila pobjednička vježba. Prije finala su najavili da će za pobjedu trebati ići malo iznad 15 a za medalju 14.6-14.7. Na kraju pobjednik malo iznad 14.5 a treći ispod 14 (!).

 

Što se Biles tiče, sreća moja da ne pratim medije i društvene mreže, imam osjećaj da je u pitanju neka Rumunjka da joj ne bi 10% “njene” pažnje posvećivali. Vrhunska je svakako ali meni osobno nije (ni blizu) toliko wow kao neke gimnastičarke koje sam gledao. Ni blizu nekog GOAT-a ako se mene pita.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Konacno jedan dan na gimnastici po mome, em je Andrade uzela zlato, em je Bajls kiksala na dve sprave, nije moglo bolje 🙂 

 

Zao mi samo sto nisam ispratio musko vratilo kako treba, tj video sam samo poslednje 3 vezbe, a ocito bilo ultra uzbudljivo.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, neko me sabotira said:

Ali kad je krenula vježba rekao je sam sebi (kako je i izjavio novinaru nakon vježbe) neću kalkulirati i biti papak, idem napraviti prijavljenu vježbu.

 

source.gif

Link to comment
Share on other sites

Zaboravih napomenuti, kod praćenja vratila jučer sam se hvatao za glavu i tužno govorio “neeeeeee” kad god bi netko od natjecatelja pao ili loše doskočio, iako je našem Srbiću to (tako se barem činilo) odgovaralo. 
 

Ponosan sam na sebe, to je pravi olimpijski duh 😁🙂

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ako Kineskinje ne kiksnu kao sve ostale, verovatno uzimaju zlato. Ovde je dobro što i mi obični smrtnici lako vidimo greške. Jedino kod Izraelki mi nije bilo jasno što su dobile slabije ocene ali vidim da se nisu žalile.

 

Ove bi trebalo ubaciti u košarkaške timove, bacaju lopte bez greške 🙂

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

Gotovo je ovo, Jedino ako Italijanke odrade nešto spektakularno pa da prestignu Kineskinje. Borba za srebro i bronzu će biti otvorena do kraja.

 

Edit : Bogami razvališe Italijanke, da vidimo ocene.

 

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

Sve ok, samo su ispali retardi. Prvo se Rumunka radovala pa su joj to oduzeli, onda Jordan koja je čak bila na pobedničkom postolju i devojci uzimaju medalju. Na sve to Rumunka ostala uskraćena za podijum, sad će medalju da joj šalju brzom poštom... amateri!

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Helena said:

Ne, ne šalju, odbijaju Amerikanci da vrate medalju i idu na sud u Lozani, ako sam dobro shvatila.

CAS je odbio zahtev i njihova odluka je konačna. Sledeća stanica je redovan sud.

Zanimljivo da je u celoj priči je najviše oštećena Rumunka kojoj su skinuli 0.100 zbog izlaska, a taj izlazak niko nije video, ni uživo, ni na snimku.

Link to comment
Share on other sites

Ovo i situacija sa medaljama za zene na 5k su, po mom misljenju, situacije koje nisu dostojne Olimpijskih igara. Uzimala-davala-pa-opet-uzimala mi nikako ne ide... Ako se donese odluka iza nje se mora stati...

Inace, teoreticar zavere u meni u ovu pricu mora da doda i problematicni zrebovi (ajd kosarkasi i kosarkasice, 50-50, ali zreb Rinera je bas onako, u kombinaciji za ovim bas crvena linija).

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Don Juan said:

CAS je odbio zahtev i njihova odluka je konačna. Sledeća stanica je redovan sud.

Zanimljivo da je u celoj priči je najviše oštećena Rumunka kojoj su skinuli 0.100 zbog izlaska, a taj izlazak niko nije video, ni uživo, ni na snimku.

Pa jel nije presuda poništena zbog kašnjenja od 4 secc za žalbu, sve mi  je zbrkano sad?

Jel ostao prestup ili ne?

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Helena said:

Pa jel nije presuda poništena zbog kašnjenja od 4 secc za žalbu, sve mi  je zbrkano sad?

Jel ostao prestup ili ne?

 

CAS je odbio žalbu Amerikanaca i druge Rumunke. Amerikanci su kasnije izašli sa novom žalbom i sa novim dokazima, ali je CAS odbio da ponovo raspravlja o tome, pa su najavili žalbu pred federalnim sudom Švajcarske. 

Kažu Omega zatajila, a onda se setim kada je Omega zatajila onomad u Pekingu, pa mi nešto i nije žao 😄.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...