Jump to content

Odbojka - Pariz 2024


Recommended Posts

Malo je bezveze porediti odbojkašice sa basketašima, pošto je odbojka jedan od najpopularnijih i najmasovnijih sportova na svetu, u kome je konkurencija ogromna.

 

Olimpijsko zlato bi bilo divno jer je to jedino što ova generacija nije osvojila, ali svaka medalja je uspeh.

 

Pogotovo sad sa ovim kosturom. :classic_smile:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Već u četvrtfinalu su igrali Poljaci i Slovenci, i ispade Slovenija.

Toliko su delovali jaki u geupi, i eto, sistem takmičenja je takav da au morali na Poljake.

 

Meni ovo sa tri grupe po 4 tima, nema nikakve logike ili vratite 2x6 ili nekanbude 4x4. Poštenije i manje će se štelovati rezultati.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Pa nije bilo stelovanja, nego su Poljaci odigrali slabije u grupi. Tempirali su se za ovo cetvrtfinale, koje im je rak rana vec dugo, i uspeli su da ga preskoce konacno. Cestitke Grbicu, navijace se za njih do kraja.

Edited by Del Piero
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Del Piero said:

Pa nije bilo stelovanja, nego su Poljaci odigrali slabije u grupi. Tempirali su se za ovo cetvrtfinale, koje im je rak rana vec dugo, i uspeli su da ga preskoce konacno. Cestitke Grbicu, navijace se za njih do kraja.

Ne kažem konkretno za njih, ali juče recimo Australija-Francuska u košarci za žene, pa bilo je malo štelovanja da se ne lažemo. 

Generalno nefer je sistem.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Don Juan said:

Već u četvrtfinalu su igrali Poljaci i Slovenci, i ispade Slovenija.

Toliko su delovali jaki u geupi, i eto, sistem takmičenja je takav da au morali na Poljake.

 

Meni ovo sa tri grupe po 4 tima, nema nikakve logike ili vratite 2x6 ili nekanbude 4x4. Poštenije i manje će se štelovati rezultati.

cak ako ne zele 4×4 ili 2×6 (zbog broja utakmica) bolje je 4×3(2 prolaze, 1 ispada, imas 4 prvoplasirane = nositelje za 1/4) nego 3×4 ovde se simetrija rusi = daleko najgori sistem 

Edited by sassha
Link to comment
Share on other sites

Voda u ušima kod Italijana. Jeste da su Japanci u velikom naletu u zadnje vreme, ali ako Italija izgubi ovde biće ovo jedna od većih senzacija na ovim OI do sada.

Link to comment
Share on other sites

Fenomenalna utakmica Italija - Japan. Azzurri su verovatno vec polako pakovali kofere u trecem setu, ali su se volsebno izvukli, a onda i naredna dva seta dobili na razliku. Japanci su neverovatni u polju, ubijaju volju sta su sve u stanju da uhvate, ali odnos u blokovima je bio 15:2 za Italiju.

 

Na kraju Japanci u suzama, i igraci i navijaci. Propustili su istorijsku sansu.

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Don Juan said:

4x3 sistem nosi premalo mečeva.

Da ova logika pije vodu nikad nebi ukinuli 2*6 (30 meceva u grupi a 3*4 samo 18, a to je drasticna razlika). To je bio verovatno i glavni razlog (manje meceva) da su ukinuli 2*6, pa ako su skratili za 12! meceva, nebi me cudilo da skrate jos za 6

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, sassha said:

, pa ako su skratili za 12! meceva, nebi me cudilo da skrate jos za 6

Time bi organizatoru napravilo problem, pošto turniri ne bi mogli da se isplate. Nema šanse da smanjuju. Pre će da vrate na staro.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Del Piero said:

Fenomenalna utakmica Italija - Japan. Azzurri su verovatno vec polako pakovali kofere u trecem setu, ali su se volsebno izvukli, a onda i naredna dva seta dobili na razliku. Japanci su neverovatni u polju, ubijaju volju sta su sve u stanju da uhvate, ali odnos u blokovima je bio 15:2 za Italiju.

 

Na kraju Japanci u suzama, i igraci i navijaci. Propustili su istorijsku sansu.


Uh, baš mi je krivo što sam propustio, nisam ni skontao da je počela KO faza.

Link to comment
Share on other sites

Atomska odbojka USA-Brazil

 

1:1 trenutno u setovima, kladionicarskim recnikom oba seta iz keca u dvojku

 

Brazil vodio u prvom 5 poena, pa ispustio, USA vodila i 6 poena u drugom, imala i dve set lopte, ali Brazilci sebi svojstveno ispcupali nekako set.

Link to comment
Share on other sites

Naravno da je Turska dobila. Brazil preslisava Kinu, ali do sada su igrale bas sa neozbiljnim ekipama.

 

Mislim da ce ih dobiti Amerikanke u polufinalu, ako Poljakinje ne naprave cudo.

 

Mi cemo paradoksalno ako uspemo da udjemo u to finale, u njemu imati najlakseg protivnika u eliminacijama.

Link to comment
Share on other sites

Okej, još da devojke izvuku ovo nakon ovog današnjeg košarkaškog preokreta i vala idem da se napijem.

 

Gvideti da se unormali sa izmenama i rotacijama.

Prijem će morati da bude bolji. Ne tražim nivo Tijane Malešević u polufinalu u Riu, ali će morati značajno da se podigne u odnosu na mečeve u grupi.

I neka od primača da se priključi u napadu, jer ako sve karte bacimo na Tijanu Bošković, neće biti dovoljno.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...