Jump to content

Košarka - Pariz 2024


Recommended Posts

nandzarasto i je nova.... bem liga, izaberii boju.

al nece moze. jel svi koi imamo oci smo videli karija, boga basketbola.

objasnjavati nam da nismo.... i fejkovati lazne bogove.

ima to posledice. uzasno seriozne.  bice.

Edited by mipivi
Link to comment
Share on other sites

Valja reći za kraj da je najboljih pet glupost.

 

Šroder manje više, nije za prvu petorku ali nije ni totalna glupost za razliku od Wembiija koji je potpuno zalutao tu i nije čak ni u francuskoj bio najbolji igrač. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Sector said:

Valja reći za kraj da je najboljih pet glupost.

 

Šroder manje više, nije za prvu petorku ali nije ni totalna glupost za razliku od Wembiija koji je potpuno zalutao tu i nije čak ni u francuskoj bio najbolji igrač. 

Odigrao je lošije 1/4 i 1/2 ali sinoc je bio dobar. Opet je najbolji skakač, asistent i poenter druge reprezentacije na turniru. Tako da je ipak zasluženo našao mesto u top 5

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Neka Džejmsu MVP nagrade, zaslužio je ako se gleda kompletan turnir. Igrao je dosta za ekipu, nesebično dijelio lopte, igrao odbranu i bio aktivan na skoku, pa i pogađao neke bitne šuteve. Ipak, zna se ko je odnio šou, po kome će se ovaj turnir najviše pamtiti. Naravno po Stefu Kariju. Kakve dvije poslednje utakmice, 60 poena, nevjerovatnih 17 trojki. Sinoć u poslednja dva minuta 4 trojke, ona poslednja isforsirana i za njegove standarde ali morao je šutnuti i pogoditi preko Batuma i Furnijea, u luku koji dodiruje krov Bersja. I posle toliko godina gledanja njegovih utakmica uspio je opet da nas natjera da se hvatamo za glavu i pitamo kako je ovo moguće. 

  • Like 11
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Biće zanimljivo videti američki tim za 4 godine u LA, ove mlađe zvezde uopšte ne deluju nešto opasno ni dominantno. Kontam da će im okosnica ekipe biti Edwards, Banchero, Booker, Davis, Hallyburton, Tatum, možda Cooper Flag... to sve deluje poprilično pobedivo. Evo i sad, da im nisu bila ova tri matorca Curry, KD, Bron, nema šanse da bi videli zlato 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nije nemoguce da su Amerikanci upravo osvojili svoje poslednje zlato na OI za dugi niz godina. Oni u LA, ako se ne pojavi neki mladi novi dominator (za sad samo Ant izgleda kao sposoban za to) imaju ekipu kvaliteta SP.

 

Sto ih svakako stavlja u ulogu favorita, ali barabar sa najjacim evropskim ekipama.

Edited by McLeod
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, PorodicneVrijednosti said:

Cisto sumnjam da ce Davis s 35 biti u timu. Od ovih nadolazecih zvijezda koje su trenutno u ligi samo mi Ant djeluje kao potencijalni dominator. 

 

To i ja mislim , on je ionako injury prone to u narednim godinama kako bude bio stariji može samo da se pogorša, ne verujem da će biti u raspoloženju da sa 35 igra OI

 

Ant i možda Ja Morant ako ne bude vitlao kuburama po Instagramima narednih godina

 

Evo gledam sad baš, ovogodišnji tim bez Curryja , KDa  i Brona nije nešto mnogo jači od onog iz Atine, ako uopšte i jeste. I mislim da bi bez njih tako i prošli kao i oni u Atini , sa nekom bronzom. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Skyglider said:

 

To i ja mislim , on je ionako injury prone to u narednim godinama kako bude bio stariji može samo da se pogorša, ne verujem da će biti u raspoloženju da sa 35 igra OI

 

Ant i možda Ja Morant ako ne bude vitlao kuburama po Instagramima narednih godina

 

Evo gledam sad baš, ovogodišnji tim bez Curryja , KDa  i Brona nije nešto mnogo jači od onog iz Atine, ako uopšte i jeste. I mislim da bi bez njih tako i prošli kao i oni u Atini , sa nekom bronzom. 

 

 

Morace oni definitivno napraviti neku osovinu koju ce uigravati narednih par godina kao sto to rade ostale ekipe ako zele i dalje zlata uzimati. Jasno je vjerujem i njima da nemaju vise superioran talenat kao nekad kad su imali 10 najboljih na svijetu. I dalje ce imati daleko najvise kvalitetnih igraca od tog nekog AS nivoa do boarderline superstar. Opet jbg nikad ne znas kakve im se generacije mogu potrefiti u narednih par godina pa da opet dobiju par dominatora. Cooper Flagg djeluje kao bas bas velika stvar. 

Link to comment
Share on other sites

Pitanje za one koji malo ozbiljnije prate košarku ...

Imaju li Francuzi makar u najavi nekog pleja koji može da dobaci barem do Pefi Marković nivoa ili i dalje samo štancuju "fizikalce" ....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...