Jump to content

Recommended Posts

5 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

In Kari we trust!

Au koliko je bila tanka linija od: izlapeli senilni starac ko ga dovede do in Kari we trust... Jako, jako tanka... Kao i kod Đorđevića... S tim da se njemu prelomilo na Sale sujeta....

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Azazelkg said:

Au koliko je bila tanka linija od: izlapeli senilni starac ko ga dovede do in Kari we trust... Jako, jako tanka... Kao i kod Đorđevića... S tim da se njemu prelomilo na Sale sujeta....

Чекај брате први кикс одма ће искочити да вичу да је сенилан

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sve stoji, jasno je to i meni.

Moj stav je da se treba uvek sacekati krajnji rezultat za dalju analizu, ni sam nisam bio siguran da li treba nastaviti sa Karijem posle Eurobasketa ali je najbitniji kontinuitet i drago mi je da se to ispostavilo pored talenta kojim raspolaze kosarka u Srbiji kao recept za uspehe.

Ja sam inace prilicno siguran da, tabloidske trolove na stranu, vecina kosarkaskih navijaca nema dilemu u vezi daljeg angazmana Karija u reprezentaciji. Kliknulo je sa igracima pored, sto je pored struke kod nas verovatno i najbitnije.

Link to comment
Share on other sites

Uvek je linija tanka, ne važi to samo za Karija. Obično se komentariše impulsivno i u trenutku bez da se sagleda šira slika. Zbog toga mi je drago što on koristi svaku priliku da pecne jer je ekstremno svestan svega, a i što štiti ove momke koliko god može od medija.

 

Kad su govorili da je senilan zaboravili su sve njegove trenerske uspehe i medalje, kojih su se eto sada setili. Mislim da su to svi oni navijači koji košarku gledaju jednom godišnje i na osnovu toga komentarišu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

To opet ne znači da Kari nije imao svoje brljotine. Italija, pa -24 protiv Ozija, a moglo bi se dodati još nešto. 

 

Ne treba preterivati u kritikama ali treba pokušati da se racionalno razloži sve i uputi kako kritika tako i pohvala, po zasluzi.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Azazelkg said:

Au koliko je bila tanka linija od: izlapeli senilni starac ko ga dovede do in Kari we trust... Jako, jako tanka... Kao i kod Đorđevića... S tim da se njemu prelomilo na Sale sujeta....

Ja sam podrzavao Pesica od pocetka, a Celavoj Prevari sam dao benefit of the doubt na pocetku i vrlo brzo je sve bilo jasno. Uostalom, njegova karijera posle Rija pokazuje ko je bio u pravu 

  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Naravno da i Svetislav Pešić ima svojih mana i da posttoje i njegove greške, no uz sve medalje koje je doneo on je vrlo značajan i zbog odnosa prema košarci u Srbiji uopšte. KAd bi bilo pametnih u savezu u klubovima i u državi da podrže njegove ideje o pravcu razvoja srpske košarke onda bi njegov uspeh bio još veći. No interesi pojedinaca su nažalost ispred interesa srpske košarke, ko danas može nešto da zameri Zalizanom ako kaže da je dao 5-6  ovoj reprezentaciji a svi znamo da njemu to nije prioritet ali mu se poklopilo.

I ono što bi trebalo uvesti dok još Pešić hoće da radi je da svaki mesec održava predavanja mladim trenerima iz Srbije, kotizacije i troškove da snosi KSS, da mladi treneri iz cele Srbija i Srpske imaju od koga da nauče šta je košraka.  

  • Like 12
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Sale je 2014., 2016, i 2017. napravio vrhunski rezultat.


Zabagovao je 2015. (diskutabilno jer smo em igrali najbojlu kosarku turniru em fejlovali u najbitnijoj utakmici, ali rezultatski je neuspeh 4. mesto) i 2019. Po meni uspesan mandat.

Drugo mesto 2014. je epski podvig sa tom ekipom, 2017. takodje gde mu je 70% ekipe otkazalo ucesce.

Meni Kari mnogo vise lezi kao osoba ali je u krajnjoj liniji bitan rezultat. 2019. ide naravno delimicno i na njegovu kapu. Scariolo ga je oducio od kosarke a Argentina izblamirala.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

Italija,

Ali je i pokazao da je naučio lekciju i da je odustao od kretenske košarkaške uravnilovka-ideje po kojoj svako treba da ima ravnomernu minutažu.
Ovde mu Jokić maltene nije izlazio iz igre,a na EP je igrao ispod 30.minuta

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

2017 је било много отказа али и никад бољи жреб некој екипи на неком такмичењу, буквално нисмо имали једног озбиљног противника


Dobili smo nikad bolju Letoniju koja je za malo izbacila Sloveniju, tukli tada jako dobre Ruse u polufinalu sa ludim Shvedom, dobili domacina Tursku pred 20 soma ljudi. Malo li je?

Po meni standardan zreb za Euro (manje vise je uvek takav, grupa je bila teza nego naprimer 2022), imali smo i dosta nezgodnu Italiju gde je nekoliko igraca bilo na vrhuncu karijere. Nije da smo se prosetali bas do srebra. Uvek je lako reci da je zreb bio "nikad laksi". Tako neki nasi ljudi osporavaju hrvatske uspehe u fudbalu ali nije cudo da uvek te reprezentacije zavrse gde trebaju a neke ne.

5 minutes ago, Drug Crni said:

Ali je i pokazao da je naučio lekciju i da je odustao od kretenske košarkaške uravnilovka-ideje po kojoj svako treba da ima ravnomernu minutažu.
Ovde mu Jokić maltene nije izlazio iz igre,a na EP je igrao ispod 30.minuta

 

Slazem se.
Znas kada sam poceo da verujem u pobedu protiv SAD? Kada je Jokic direktno nakon pauze izmedju 3. i 4. cetvrtine zakoracio na parket. To je direktni learning iz 2022. i te Italije koju je Kari primenio.

Edited by Problem sa licnim greskama
  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Drug Crni said:

Ali je i pokazao da je naučio lekciju i da je odustao od kretenske košarkaške uravnilovka-ideje po kojoj svako treba da ima ravnomernu minutažu.
Ovde mu Jokić maltene nije izlazio iz igre,a na EP je igrao ispod 30.minuta

Dobra stvar je što je i u tim godinama spreman da uči i da menja. Dodatno, čovek je napravio veliko jedinstvo u timu (ok, zajedno sa njima jer su izgleda normalni karakteri, za razliku od raznih Jarića, Rakočevića i ostalih Radmanovića) i neverovatno sprema mečeve. 

 

Za mene je i dalje problem brzina njegovih reakcija. A to će verovatno biti izraženije u godinama koje dolaze, jbg, prirodno je.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

U novembru ceka Danska, na prvi pogled smesna ekipa, na drugi pogled ekipa koja je za malo izbacila Litvaniju u kvalifikacijama za Eurobasket (bukvalno lopta iscurila Iffeu iz kosa) i koja je startovala pobedom protiv Gruzije i prokockala +15 protiv Finske u drugom kolu.

Ukoliko nagovore Shieldsa da se opet pojavi u dresu reprezentacije posle 6 godina jedna jako nezgodna ekipa.

Avramovic / Jovic
Guduric / Marinkovic
Dobric / Davidovac
Petrusev
Milutinov / Plavsic

Ocekujem ove momke 100% u sastavu, verovatno i Radanova i Ristica, Pokusevskog. To bi bilo to. Voleo bih resiti nastup na Euro vec u novembru da se ne zajebavamo do zadnjeg prozora kao i obicno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Salo je na svakom takmicenju imao smesan zreb, nikada u istoriji bar nase kosarke nekog nije tako sralo. Da se podsetimo:

 

2014. Spanija, Brazil, Francuska, Iran i Egipat gde ne mozes da ispadnes iz grupe, ali opet uspevas da budes 4. Onda pobeda nad jakom Grckom koja je osvojila B grupu (ali to je i dalje Grcka), revans Brazilu (najlaksi protivnik u QF ubedljivo), pobeda nad Francuzima u polufinalu, izbegnuti Ameri koji su nas rutinirali u finalu.

 

2015. prvi u grupi sa Spanijom, Italijom, Turskom, Nemackom i Islandom (svaka cast), onda ponovo smesan put do polufinala, prvo Finci, onda Cesi, i onda poraz od prilicno slabe Litvanije i za trece mesto od Francuske. Tu je gurao neke fiks ideje namerno iz sujete i tvrdoglavosti sto je kasnije samo kulminiralo.

 

2016. grupa sa Amerikom, Australijom, Francuskom, Venecuelom i Kinom, ponovo grupa iz koje ne mozes da ispadnes, ponovo 4. i sere te da je u drugoj grupi Hrvatska bila prva sa 3-2 kao i ostale 3 ekipe koje vrlo verovatno ne bi dobio, dobijas to nekako (jer Hrvati) i onda vrhunski mec protiv Australije da bi nas Ameri pomeli u finalu.

 

2017. prvi u grupi sa Letonijom, Rusijom, Turskom, Belgijom i Velikom Britanijom. I za Djordjeviceve standarde ovo je stvarno presmesna grupa. Osmina sa Madjarima (lol), pa sa Italijom, polufinale sa Rusima, poraz od Slovenije u finalu. Ovo je turnir gde smo igrali sa reprezentacijama koje na svim takmicenjima, znaci EP, SP i OI osvojile na gomili pet medalja u 21. veku, i to racunajuci dva turska domacinstva. Nista Spanija, Francuska, dobija nas ekipa koja je do tada vazila za prokletu.

 

2019. u grupi sa Italijom, Angolom i Filipinima, ne moze da se ispadne, prvi smo. Odmah poraz od Argentinaca u QF koji nisu uradili nista 10+ godina. Tu je da kazes bio "tezak" zreb jer bismo se po prvi put  sastali sa Amerima u SF, ali su i njih izbacili Francuzi.

 

 

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Kari sa skoro 75 godina pokazuje bolju socijalnu inteligenciju i prolagodljivost nego neki sa 40-45, meni je to najjači utisak.

Uostalom, on sam ponavlja već u nekoliko intervjua da je vremenom naučio da sluša igrače i da to nekad nije bilo tako.

 

Stvarno bih jako volio da se svi skupe za EP dogodine i da uzme zlato, a da se zatim povuče u drugi plan (kao Duda u odnosu na Željka, kao Charlie Recalcatti prethodnih nekoliko godina sa Pozzeccom), da se Kari zove selektor, a da se u prvi plan isturi neko mlađi - za mene je to Ognjen Stojaković, jer je već tri godine sa ekipom i jer je čovjek od povjerenja Nikole Jokića.

  • Like 14
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, McLeod said:

2014. Spanija, Brazil, Francuska, Iran i Egipat gde ne mozes da ispadnes iz grupe, ali opet uspevas da budes 4. Onda pobeda nad jakom Grckom koja je osvojila B grupu (ali to je i dalje Grcka), revans Brazilu (najlaksi protivnik u QF ubedljivo), pobeda nad Francuzima u polufinalu, izbegnuti Ameri koji su nas rutinirali u finalu.

 

Brazil 4 NBA igrača, ne statiste - igrača, svi u prajmu, od 29 do 31 godine, plus Huertas, plus Alex Garcia, Francuska koja protiv nas igra najbolje poluvrijeme (drugo) u istoriji francuske košarke i mi uspijevamo da ostanemo ispred. To nije user, ta reprezentacija je igrala strašnu košarku, vrlo je moguće da smo u te dvije tekme i sagoreli i dijelom zbog toga doživjeli debakl u finalu.

  • Like 12
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...