Jump to content

Recommended Posts

1 hour ago, nemanjaol said:

Ovo je bila jako teska utakmica, Sudanci su bas ozbiljno odigrali, sa vrhunskom energijom.

 

Nisam siguran kako bi se neke od reprezentacija koje su prosle dalje snasle protiv njih.

 

Nasi su bili ultra nervozni, ocigledno im ne prija kad ih biju. 😁 Ali i tako su odigrali prilicno solidnu utakmicu, da nismo brzali u onih par situacija mogli smo i ranije da se odlepimo.

 

Mene brine sto nam toliko lako skidaju lopte sa glave, i sto ima dosta dekoncentracije u odbrani.

 

Nemci i Amerikanci nam nikako nisu dobar match up. Od Australije mislim da smo bolji, nije me oduzevilo omo sto sam video od njih na prvenstvu

Razbismo ih lakse bez Jokica prosle godine. Ocigledno su usli sa jacim motivom u mec posle onog ponizavanja od prosle godine. Mi ne znamo da branimo sut za tri poena a ne umemo ni da sutiramo dobro za tri poena, double whammy. Sa takvom igrom crno nam se pise u cetvrtfinalu.

Link to comment
Share on other sites

Zaboravljamo da smo žrebom dobili ovu dosta lakšu grupu, umesto ove kanadske recimo. Da ne pričamo o SP, EP gde je bilo stvarno komičnih. Plus domaćinstva OI kvala gde smo takođe prošli mekano. Poslednji smo koji treba da pričamo o kosturima itd. 

 

Tako da kukanja bez, nama je Australija malo finale i tu će videti jesmo li za medalje. Inače na košarkaškom OI turniru, bronza je podjednako velika kao i srebro. Nekada i dosta teže ostvariva. 

Edited by Molina23
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Beonegro said:

Sa ovim što smo noćas pokazali mi teško da ćemo dobiti Australiju. Tj. bio bih full pesimista da nemamo atomsku bombu u Jokiću pa možemo da se nadamo da će on da im uvede čitav frontcourt u probleme sa faulovima i da onda drugo poluvrijeme šetamo kroz reket.

 

1 hour ago, Miki8 said:

Mi sa ovakvom igrom od danas necemo proci ni Australiju. Dajte prvo njih da prodjemo pa da onda razmisljamo o amerikancima.

Da, potpuni očaj, posebno u napadu:

65% za 2

52% za 3

31 asistencja

Teško da može gore...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Lako je protiv Sudana postizati koseve , plus sto ni takve ekipe ne mozemo da branimo. Mogu da zamislim kako ce nas australijanci opet razvlaciti za nekoliko dana . Daj boze da gresim ali ovo uopste ne izgleda ubedljivo. Ja mislim da ce nas Australijanci lako pobediti . Ovo je takodje Jokicev veliki test, on na poslednja dva reprezentativna takmicenja nije prosao dalje od cetvrtfinala.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Good thing, we',re gonna fight. And not sort of, pretend, we're gonna fight for real. Teeth and nails 

 

Bad thing, this teally isn't a team you wanna pick a fight with.

 

Sto nmerickom?  Nmmm pojma. Takomi leglo da slozim misli.
 

btw, 1 od razloga zasto human race must go je fiba. nepodnosljiva je njihova degenericnost. 

Edited by mipivi
Link to comment
Share on other sites

Što se plašite Australije, kad je bitno redovno ih odučavamo od košarke. Nedavno smo igrali prijateljsku utakmicu sa njima u kojoj su nas dobili, a znate onu da je teško dobiti istog protivnika dva puta u kratkom vremenskom periodu. Neka bude tako slučaj u naredne dvije utakmice. 

Ovo ću samo ostaviti ovdje. Rapsodija.

 

 

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

U slučaju da izgubimo od Amera i osvojimo bronzu ta medalja bi imala najmanje istu vrednost kao srebro onih koji izgube od njih u finalu, pogotovo ako pružimo veći otpor. Za eventualnu pobedu mora više stvari da se poklopi a ne zavise sve od nas.

Eventualna pobeda i zlato na kraju bi bio najveći uspeh u istoriji našeg sporta uključujući i Jugoslaviju.

Edited by ChrisJudd
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Jbt da mi je neko pričao da će Gudurić biti jedini koji će shvatiti da na kriterijum koji dozvoljava tuču treba odgovoriti na isti način...

Užasno smo mekana ekipa, pogotovo spolja ali na njegovom primeru vidimo da je to do glave i da može (i mora) da se promeni sa pravim pristupom. Gomila kontakta se dozvoljava na celom prvenstvu, od toga se neće odustati.

Edited by Manu
  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

Mi još uvek ne znamo šta je Kari spremao sa ekipom jer nismo odigrali u grupi ni jednu tekmu sa "košarkašima". 

Amere ne računam i mislim da ovo ladno uzimaju Portorikanci su indijanci a Sudanci su nama verovatno bili najzaebaniji za neki dublji skauting.

Gistro atletika, srčanost i šut ko prvi dovati. Njima nismo mogli da prodamo naš forte iz pripremnih a to su tranzicije jednostavno su prebrzi. Samo je Petrušev uspeo dva, tri puta da isprati Omota i Gabriela na prodoru do kraja ali ga je to koštalo ranog izlaska zbog penala. Karlik frajerčina im je jedva živ ostao. Baja kao zadnji poen meće trojku sa krila a skapan da jedva stoji na nogama. I protiv amera je bio neustrašiv. 

Sa Australijom očekujem da budemo u ozbiljnoj prednosti na dve pozicije: namazani piroćanac i pobesneli konjušar. 

 

Edited by Wingwalker
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Синоћ су нас 3 најбоља играча одвела до победе и мало ко им је допринео још, Петрушев је одлично отворио утакмицу, али је ушао у проблем са фауловима, Гудурић дефанзивно допринео.

Добрић и Аврамовић су можда одиграли и своје најгоре утакмице у репрезентацији синоћ.

Маринковић и Милутинов баш ништа, док Јовић дефинитивно није ни близу нивоа са СП.

 

Против Аустралије Јокић мора да издоминира њихову нејач под кошем ту очекујем једну бруталну 30/15 партију.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Miki8 said:

Mi sa ovakvom igrom od danas necemo proci ni Australiju. Dajte prvo njih da prodjemo pa da onda razmisljamo o amerikancima.

 

Ameri trebaju prvo da razmisljaju o Brazilu, pa tek onda o nama:s_d:

Edited by Zvezdinho
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Molina23 said:

Zaboravljamo da smo žrebom dobili ovu dosta lakšu grupu, umesto ove kanadske recimo. Da ne pričamo o SP, EP gde je bilo stvarno komičnih. Plus domaćinstva OI kvala gde smo takođe prošli mekano. Poslednji smo koji treba da pričamo o kosturima itd. 

 

Tako da kukanja bez, nama je Australija malo finale i tu će videti jesmo li za medalje. Inače na košarkaškom OI turniru, bronza je podjednako velika kao i srebro. Nekada i dosta teže ostvariva. 

Iskreno bolje su Nemci prosli sa grupom. Da smo bili u toj grupi lagano bismo bili prvi, izbegli Amere do finala i imali Grcku u polufinalu.

Nasa grupa je sranje, igras sa Amerima koji se loze da posalju poruku, Portorikom koji je nekompetitivan i Sudanom koji je fizicki rizican.

Link to comment
Share on other sites

Svejedno je kad igras sa Amerima, ako hoces zlato, moras da ih dobijes u nokaut utakmici, a realno, pre ces ih neko tuci pre finala, nego u finalu, nikada se nije desilo da od kada salju "dream teams" da izgube u finalu. Izgubili su 2004 u 1/2, 2006 takodje u 1/2 SP, 2002 u 1/4 bas od nas i 2019 u 1/4. 

 

Isto tako, ako ne mozes zlato da osvojis, a realno tesko ce neko da skine Amere, onda je manje vise svejedno koje je boje medalja tj da li srebro ili bronza, medalja je medalja i veliki uspeh za bilo koga. Drugo mesto jeste bolje od treceg, ali kazem, medalja je medalja. Tako ako ne mozes zlato, koje te jedino svrstava u vecna secanja, onda je i bronza ok, kao i srebro. 

 

Treba uzivati , ako se moze, ko zna da li ce opet neka nasa repstacija da ima FULL tim kao sada, sa Jokicem, Vasilijem, Bogdanom i ostalima, da su nepovredjeni i spremni i motivisani kao nikada ranije. Ovo je maltene najjaci tim koji Srbija ima sa Jokicem u prajmu, tako da zaista ne znam da li ce recimo Jokic da se jebava sa EURObasketom i slicnim takmicenjima, posebno sto oni dolaze tek u septembru, ovako nakon OI ima dovoljno vrema za odmor i za pocetak NBA sezone. 

 

Meni je ovaj tim veoma drag i mislim da je odlicno poslozen i da moze dosta, pa cak i da namuci Amere u tom 1/2, ako se prodje Australija. 

Videcemo da li smo nesto naucili iz 2022 kad smo odigrali perfektno grupu, a onda u jednoj utakmici sve prosuli. 

Australija zna da bude zajebana kao kratko cebe zimi, imaju taj borebeni mentalitet, koji ih cini jednom on najboljih sportskih nacija na planeti, uz naravno kvalitet koji imaju Mils, Exum su ozbiljne basket face, tako da zaista u jednoj utakmici je uvek zajebano sa Australijom, mada secamo se onog briljantnog nestvarnog 1/2 iz Rija, kad je bilo 25 razlike za Srbiju. 

 

Ali svaka utakmica, prica za sebe.

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Citam i ne kapiram to sto citam. Sudanci su izasli da poginu i ostave sve sto imaju da bi otisli dalje. Mi smo izasli lezerno jer nam utakmica vrlo malo znaci jer smo vec prosli i naisli na tvrdo. I onda naravno zlopacenje. Od ove partije treba uzeti dobre stvari - Bogdan se "otcepio" u napadu i Jokic moze isto da bije ako treba. I izvuci pouke, Mils je vrlo slican igrac Dzonsu (bolji i namazaniji naravno), da nam se ne desava da izvodi jedini ulaz za koji je sposoban i prolazi 10 puta, na Gidija staviti flastera i truditi se da se igra bez svica i u napadu igrati kroz Jokica, gameplan u grubim crtama je jos prostiji nego protiv Sudana.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...