Jump to content

Rukomet - Pariz 2024


Recommended Posts

Just now, Мџе said:

@neko me sabotira Kakav je ovo potop? Da li je hrvatski rukomet toliko pukao ili smena generacija? 

 

Mi već godinama nismo sam vrh svjetskog rukometa. Ovdje se svi potajno nadamo polufinalu i medalji ali objektivno četvrtfinale je uspjeh. Lutali smo sa selektorima, sad se nadamo da smo pogodili sa Islanđaninom.  Ovo sad je uglavnom neka nov(ij)a generacija, mada su iskusni Duvnjak i Cindrić još uvijek "glavni". Rekao bih da su od ovih mlađih jedini koji bi mogli postati svjetska klasa Martinović (desni vanjski) i golmani Kuzmanović i Mandić. Ovdje se unaprijed ograđujem s obzirom da pogledam jedno 7-8 utakmica repke godišnje. Sad se samo nadam da ćemo uspjet dobit Španjolce i ići na Norvešku u QF, tu nismo bez šansi. Izgubimo li i od Španjolaca, mislim da najvjerojatnije ispadamo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pobjednik grupe A za nagradu u četvrtfinalu ide na Francuze. Pobjednik će biti ili Slovenci ili Nijemci, oni igraju međusobno za 2 dana, kako li će izgledati ta tekma baš me zanima. Poraženi iz tog susreta najvjerojatnije ide na Egipat. Hrvatska je u lošoj situaciji, pobjedom na Španjolcima ide u četvrtfinale, ali zbog ovog najvećeg ikad poraza na OI (-11 protiv Šveđana) će u svakom mogućem krugu biti najlošija što u prijevodu znači da 99% ide na Dance u četvrtfinale.

Link to comment
Share on other sites

Hrvati predzadnji u grupi, iza njih su samo Japanci, a i Japance su jedva dobili, u mecu gde su gubili 6 razlike sredinom 2/2. 

 

Nesto baguje u hrvatskom rukometu, od 2020 ne mogu da se sastave na velikim takmicenjima, porazi od Crne Gore, Holandije, Japana i slicnih tj neresenih, porazi od Egipta 9 razlike, ispadanje tj ne igranje OI 2021 u Tokiju itd itd. 

 

Ovi Spanci su u zescem padu, Srbiji je tako malo falilo da ih dobije u baraza za SP, Hrvati ih tukli 10 razlike zimus, ispada da su sa Perkovcem bolje igrali nego sada. 

 

Danci su brutalno dobri, ali ipak se uzdrzavam da ih proglasim sampionima, na ispadanje je uvek sve moguce, Francuzi su bili ocajni u grupi, ali kazem, jedna utakmica, ispadanje, domaci teren, 50 50 Francuzi i Danci. 

Svedjani mogu mnogo, Slovenija zna da odigra perfektno, ali i da odigra najgore sto moze, Svajcarci ih umalo izbacili sa SP, jedva dobili Japan, lagano pocisceni od Nemacke, ali su zato dobili Hrvate i Svedjane, a na OI su dosli zahvaljujuci srecnoj pobedi na Brasilom gde su Brazilci imali dobijen mec maltene, zaista cudna ekipa. 

 

Sto se tice zenske konkurencije, Francuskinje deluju silno, svi opet cekaju susret France vs Norway, ali i flying Dutch Girls mogu da se pitaju nesto.

Edited by Ljubitelj baklave
Link to comment
Share on other sites

Zadnjih 20ak godina imamo najgore gomane na turniru, oduvijek imamo čvrstu obranu, a u napadu improvizacija na individualnu kvalitetu i silovanje. Perkovacje došao i počeo radit nešto s ti napadom, na trenutke smo djelovali uigrno i smisleno. Nakon prvog turnira su mu dali otkaz i doveli Dagnjura. U trenutku kad konačno imamo golmana on je upropastio i obranu, napad je obično divljanje, upropastio je i šefa i stanicu, u Hrvatskoj kad se vidi ime Dagur pale se one lampice....

Link to comment
Share on other sites

Ne znam šta je ovo što igraju Francuzi u odbrani rvanje, boks, ragbi, NFL, ali evo prolazi im  nisu primili gol jedno 10 minuta.

 

Auuu šta se ovo desilo!! Jbt kakva drama na kraju

Edited by Elias
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Karabatic igrao na 26 od poslednjih 27 velikih takmicenja  za Francuze od 2002. godine, bemti zivot neverovatno deluje podatak. Propustio sam WC 2021. zbog povrede.

 

Kraj igracke karijere najveceg rukometasa svih vremena. Ne bi me cudilo da oproba u trenerskom poslu.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sta napravi golman Wolff za Nemce u polufinalu :Hail:   

 

Svojerucno im doneo finale, mislim da je imao oko 25 odbrana. 

 

Nemci celu utakmicu vodil i kontolisali rezultat. Imali u par navrata i 4 gola prednosti, ali Spanci ne bi bili Spanci da se nisu vratili i poveli prvi put u 50. minutu. Delovalo je da ce da prelome ali se opet ukazao Wolff koji je jos jednom odbranio zicer 1 na 1 minut pre kraja za konacnih 25:24. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/7/2024 at 3:44 PM, MrTripleDouble said:

Karabatic igrao na 26 od poslednjih 27 velikih takmicenja  za Francuze od 2002. godine, bemti zivot neverovatno deluje podatak. Propustio sam WC 2021. zbog povrede.

 

Kraj igracke karijere najveceg rukometasa svih vremena. Ne bi me cudilo da oproba u trenerskom poslu.

 

 

Da dodam i ovaj podatak

 

Lik je u 23 profesionalne sezone osvojio 22 titule prvaka drzave u Francuskoj, Spaniji i Nemackoj :lol_2:

  • Like 1
  • Thanks 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Komedija. Idu ljudi da gledaju snimak i svejedno 9 metara samo. Fuj

Jako slična situacija na drugoj strani samo par sekundi ranije sedmerac za Dansku. 

 

Još pre toga jedna situacija gde Danac sa obe noge debelo u 6 metara brani Gabera, i još mu skoro skinuo dres. 9 metara...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...