Jump to content

FK Partizan 2024/2025


Recommended Posts

2 hours ago, Cavani said:

Ukoliko pod natezanja mislis na izmedju ostalog i u velikoj meri na uticaj i pomoc drzave, onda se slazemo. U suprotnom se ne slazemo.

Koja mislis da je matematicka verovatnoca za takve dve serije i 19 vezanih titula, ukoliko su dva tima iole jednakih kvaliteta?

Da me ne shvatis pogresno, nije mi namera da umanjim niciji uspeh. 

Vujosevic je npr znao svoj zanat, slicno kao Radonjic.

Vec sam pisao da meni titula nema draz niti tezinu ako se osvoji sa 30 bodova prednosti i 4-0 u derbijima.

 

Čini mi se da već imaš svoj zaključak i stvarno ne bih ništa dodavao na već napisano danas i sto puta pre, ništa nećemo uraditi i nikuda nećemo stići. Ne slažemo se oko nekih stvari i neka ostane na tome.

Link to comment
Share on other sites

Teško je uzeti za ozbiljno diskusiju i u njoj argumentaciju ako se kreće od jedne nepromenljive premise:

Kad Partizan osvaja, a Zvezda posrće to je (u najvećoj meri) zato što se u Zvezdi radi loše, a u Partizanu dobro (ili bar dovoljno dobro da se u kontinuitetu bude ispred Zvezde).

Kad Zvezda osvaja, a Partizan pati to je (u najvećoj meri) zato što država gura i protežira Zvezdu, a sapliće i sa namerom uništava Partizan.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Ljubitelj baklave said:

...

 

I opet selektivno vadjenje informacija i samoprozvano nazivanje jedne perspektive cinjenicama, veoma popularno sa druge strane brda...
Tesko je i komentarisati vise svu tu demagogiju i jedan gadan apologizujuci diskurs koji se krije iza sistematskog unistavanja drugog kluba.

 

Tesko jer - dobicu opet ban nizasta.

 

Shvatite, nije nikakvo opravdanje "tako su i oni nama, pa se cutalo" (a nije) ili "jadni mi nismo imali sponzore" (a imali), to je bkv logika starijeg deteta kada mladje napravi s*anje pa kao "ona je prva, kako ona moze" itd. Najgore je tu ipak sto je to vec izlizana sns retorika, "da ali demokrate su...", sto je vise i dosadno i besmisleno. Osvojite 100 titula za redom ako zasluzujete, ali ne zato sto "mora da se vrati u balans".

 

Sa ove strane brda, isto nimalo objektivno, to deluje kao ponasanje razmazenog deteta koje je naviklo da se obasipa poklonima, zdravo za gotovo uzima osvajanje titula, jer "to je normalno", kao da je pretplaceno, ili ima nasledno pravo. Bkv kao da je smak sveta ako se ne osvoji. Pustite i drugu decu da se igraju, bkv ne znam vise sta da kazem. Jeste, sve isto sto vi sad pricate pricali smo mi u tom periodu "vladavine".

 

Kao "nismo isti", a isti smo i to previse. Blizanci svakog rezima. Samo jedno dete mozda malo vise razmazeno, imho.

Igra se kad dete sa loptom dodje na teren, a kad je uvredjeno ode kuci i niko ne moze da igra.

 

PS. Da li je slucajno najveci procvat crveno belih bas u vremenu peaka domace populisticke politike? Don't @ me.

 

Edited by Davai Davai
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Charles De Ketelaere said:

Samo što niko nije kretao od te nepromenljive premise, ali je uredno imputirate ovde, iako se piše suprotno od toga.

Po mom mišljenju (a dozvoljavam da nije tačno) većina postova kreće od te premise, uključujući i skoro sve tvoje.

Taj zaključak donosim jer skoro svi postovi u kojima se (sa strane navijača Partizana) komentariše da je Partizan, u vreme svojih serija titula u oba sporta, bio privilegovan u odnosu na Zvezdu uvek imaju neko "ali" uz objašnjenje iza.

Meni, recimo, nije problem da napišem da je Zvezda poslednjih god privilegovana u odnosu na Partizan i da to u najvećoj meri utiče na seriju titula. I da tu stanem, stavim tačku. Ne treba mi "ali", pa da seciram sezonu po sezonu, pišem ko je sve igrao u Partizanu, koliko su plaćana obeštećenja, kad je bila razlika dva boda, kako država plaća uefa licencu, ko su sponzori i sl.

Jok, brate, privilegovani smo i to donosi suštinsku prevagu.

Ako ti (ili neko drugi od Partizanovaca) to napiše za period Partizanovih serija - vodim na večeru i pišemo dalje svoje argumente, negde ćemo se složiti, negde ne.

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 

7 hours ago, MarioKempes said:

Ne treba mi "ali", pa da seciram sezonu po sezonu, pišem ko je sve igrao u Partizanu, koliko su plaćana obeštećenja, kad je bila razlika dva boda, kako država plaća uefa licencu, ko su sponzori i sl.


Moj inicijalni post je podvukao da je za bilo kakvu promenu potrebna promena naše kvinsliške uprave, koja je urušila klub na mnogo frontova. Imaš taj post na 24. strani. 
 

Nakon toga McLeod kaže da ne vidi problem iz ugla države, a ja mu odgovaram kako je iz ugla države problem rešen upadom u prostorije i oformljivanjem radne grupe kod našeg rivala, odnosno kako su se rešavali problemi kada se hoće. Pritom ne želim da nama bilo ko dođe iz vlasti i oformi slično, već da puste ova dva okupatora da odu u pizdu materinu. To je prizvalo komšije da podsete na "naše vreme", pa smo proširili diskusiju kako je "naše vreme" izgledalo. 
 

7 hours ago, MarioKempes said:

Jok, brate, privilegovani smo i to donosi suštinsku prevagu.

Ako ti (ili neko drugi od Partizanovaca) to napiše za period Partizanovih serija - vodim na večeru i pišemo dalje svoje argumente, negde ćemo se složiti, negde ne.


Opet lako rešenje, kažite da smo isti pa možemo da diskutujemo dalje. Čak i u vašem slučaju ova premisa je pogrešna, jer su vaša tri vezana izleta u Evropi iz nepovoljne pozicije integralni deo, bez kojeg bilo koji nivo državnog uplitanja ne bi bio dovoljno efikasan. 
 

I da, napisao sam da je Partizan u pomenutom periodu bio privilegovan, samo ne na način na koji je to nekima želja. Pošto nije, jer je bilo drugačije vreme, drugačija vlast, drugačiji problemi. Partizanu nije vrhuška grada & država peglala banke i dugove, niti bila tu za sve gde zaškripi, recimo. 
 

Imena pojačanja i sponzori su takođe replika nekima koji su lenjo hteli da oslikaju razliku i poziciju Zvezde u tom periodu. A ti si nekako uklopio to u moju težnju da razvodnjim diskusiju i lupam "ali". 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Moram sa zamolim i ovde da se ne vraćate u prošlost i da se bavimo aktuelnim događajima. Imam osećaj da se ovde pojavio jedan broj forumaša koji se inače ne pojavljuje na ovom delu foruma, samo da bi započeo ovakve rasprave, tako da bi smo izbegli drastičnije poteze, molim vas da se držite teme.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Barkley#34 said:

Đorđe Tomić :Hail:

 

Malopre sam vratio na Novoj da odslušam.

Ta mu je na mestu, generalno stav da bagru treba počistiti.

Ali da, nema neke vajde od bivših igrača i apelovaca osim ako zapnu da oteraju. Za dalje korake nam je potrebno nešto drugačije. I pristup do sada je bio mlak, pošto je dogorelo do noktiju odavno.

 

Poštujem većinu bivših igrača, ali za neko kvalitetno rukovođenje, ne možemo sa ljudima koji veruju u ševe na petoparcima, okom Bandida za talenat i okretanje omladinskoj školi. Ali o daljim koracima bih tek ako ovoj dvojici zaista vidimo leđa i krene se u formiranje novih članova.

 

I da, morao bi neko da čini i "prelazno rukovodstvo" - jebiga, tu je ključ samo da je neko ko nije maliciozan, da počisti malo garež koju su ovi ostali, da ima ko da lopi pečat ili klikne za plate.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dobro, jasno je da su za uspešan posao potrebni stručnjaci, novac i podrška, a ne samo ljudi dobre volje. Ali, ako bi bivši igrači ušli u prostorije silom to bi drugačije odjeknulo nego da to urade grobari. Pa da vidim da li će ih hapsiti i šta će vođa u svojim prolupavanjima da poruči. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ljudi, ne znam iz vaše perspektive kakvo je mišljenje o njemu ali meni nekako Ðorđe Tomić ne izgleda kao "ime" čija riječ ima neku veliku težinu. Kao "idemo za njim, ipak je to Ðorđe Tomić".. Ono, bio korektan igrač, dio dobre generacije u kojoj je on hijerarhijski bio između 4. i 7. mjesta. Nakon toga, nisam čuo ništa o njemu nekih 20 godina, sve do sada. Pišem ovo kao neko ko nije navijač PFC pa moguće i da griješim. Mada, nisam siguran ni koje je to "ime" čije uključivanje bi imalo većeg efekta...ali ipak mi je i ovo postojeće baš voda.

Link to comment
Share on other sites

Svako ko hoce da shvati kako je Partizan tih godina vladao nasim fudbalom neka se priseti finala Kupa na Marakani protiv Vose koje nije ni zavrseno.O sudijskoj pljacki i izjavama Stanojevica,Ilijeva posle te utakmice ne treba trositi reci.A o "nerganizovanju" Mup-a(ko li je bio ministar) o dolasku i kasnjenju prilikom ulaska poznatih huligana iz Novog Sada sta reci 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Charles De Ketelaere said:

 


Moj inicijalni post je podvukao da je za bilo kakvu promenu potrebna promena naše kvinsliške uprave, koja je urušila klub na mnogo frontova. Imaš taj post na 24. strani. 
 

Nakon toga McLeod kaže da ne vidi problem iz ugla države, a ja mu odgovaram kako je iz ugla države problem rešen upadom u prostorije i oformljivanjem radne grupe kod našeg rivala, odnosno kako su se rešavali problemi kada se hoće. Pritom ne želim da nama bilo ko dođe iz vlasti i oformi slično, već da puste ova dva okupatora da odu u pizdu materinu. To je prizvalo komšije da podsete na "naše vreme", pa smo proširili diskusiju kako je "naše vreme" izgledalo. 
 


Opet lako rešenje, kažite da smo isti pa možemo da diskutujemo dalje. Čak i u vašem slučaju ova premisa je pogrešna, jer su vaša tri vezana izleta u Evropi iz nepovoljne pozicije integralni deo, bez kojeg bilo koji nivo državnog uplitanja ne bi bio dovoljno efikasan. 
 

I da, napisao sam da je Partizan u pomenutom periodu bio privilegovan, samo ne na način na koji je to nekima želja. Pošto nije, jer je bilo drugačije vreme, drugačija vlast, drugačiji problemi. Partizanu nije vrhuška grada & država peglala banke i dugove, niti bila tu za sve gde zaškripi, recimo. 
 

Imena pojačanja i sponzori su takođe replika nekima koji su lenjo hteli da oslikaju razliku i poziciju Zvezde u tom periodu. A ti si nekako uklopio to u moju težnju da razvodnjim diskusiju i lupam "ali". 

Rado bih nastavio diskusiju, ali je Don Žuan zabranio (opravdano, imate prečih stvari od analize prethodnog doba).

Ako si voljan, možemo na nekoj drugoj prikladnoj temi, ako postoji adekvatna, da poredimo stara i aktuelna vremena.

Sad je i dobar tajming, možemo da diskutujemo o tome da li bi npr. Đole Tomić mogao da bude vaš Vladan Lukić, da preuzme klub kao predsednik, da mu se pomere političari i biznismeni da ne smetaju, dobije slične uslove kao Vitez od Sopota onomad, pa polako napred, sportska priča...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Charles De Ketelaere said:

Moj inicijalni post je podvukao da je za bilo kakvu promenu potrebna promena naše kvinsliške uprave, koja je urušila klub na mnogo frontova. Imaš taj post na 24. strani. 
 

Nakon toga McLeod kaže da ne vidi problem iz ugla države, a ja mu odgovaram kako je iz ugla države problem rešen upadom u prostorije i oformljivanjem radne grupe kod našeg rivala, odnosno kako su se rešavali problemi kada se hoće. Pritom ne želim da nama bilo ko dođe iz vlasti i oformi slično, već da puste ova dva okupatora da odu u pizdu materinu. To je prizvalo komšije da podsete na "naše vreme", pa smo proširili diskusiju kako je "naše vreme" izgledalo.

 

Problem sa prizivanjem drzave da uradi nesto je u tome sto je drzava vlasnik svih klubova (osim TSC) i postavlja uprave u sve klubove.

 

U jednom Radnickom iz Nisa Toncev vedri i oblaci (svi znamo sta je u ovoj drzavi Toncev), nekada su u trecoj ligi, nekada drugi, nekada se bore za opstanak. Da li ce vajni golman Jovanovic da zapita javnost zasto se unistava Radnicki iz Nisa?

 

U jednoj Vojvodini na celu uprave nalaze se SPS i SNS lopovi koji ni stadion nece da srede nego se kvalifikacije za UCL igraju u BP, a prica o jurenju titule je prica za malu decu. Zasto niko ne proziva Bajatovica i Zbiljica da su okupirali Vojvodinu?

 

Slicno je u bukvalno svakom drugom klubu u Srbiji.

 

Jel zapisano da u Srbiji moraju postojati jaki FKCZ i FKP koji se stalno bore za titulu? Ne, ni u jednoj drugoj zemlii u okruzenju nema vise tradicionalnih jakih velikih klubova, samo se jos Srbija koprca.

 

Dakle ili privatizacija ili ovaj divlji zapad. Samo sto apsolutno niko ne treba da zali FKP jer je jedno 90+% njihovih navijaca prihvatalo da je njihov klub povlascen u odnosu na sve ostale jer je, jelte veliki klub sa milionima navijaca. Zapravo, ova grozomorna Vuciceva vladavina sluzi samo da navijacima FKP priblizi kako se osecaju navijaci svih klubova iz vecih gradova (Nis, NS, KG itd.) od trenutka kada su poceli da navijaju za svoje klubove.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bergkamp bcd said:

Problem sa prizivanjem drzave da uradi nesto je u tome sto je drzava vlasnik svih klubova (osim TSC) i postavlja uprave u sve klubove.

 

Cukaricki - registrovan kao DOO, privatni klub, 2 vlasnika (1 privatna firma i jedno fizicko lice). 

 

Ne znam da li ima jos neki... 

Jedinstvo Ub - Sportsko Udruzenje privatizovano od Nemanje Matica koji ga prakticno sam finansira

Ne znam koji je status Zeleznicara iz Panceva, SD je, ali slicno kao i Jedinstvo mislim da je to privatizovao lik koji je predsednik. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Kooineeperk said:

Cukaricki - registrovan kao DOO, privatni klub, 2 vlasnika (1 privatna firma i jedno fizicko lice). 

 

Ne znam da li ima jos neki... 

Jedinstvo Ub - Sportsko Udruzenje privatizovano od Nemanje Matica koji ga prakticno sam finansira

Ne znam koji je status Zeleznicara iz Panceva, SD je, ali slicno kao i Jedinstvo mislim da je to privatizovao lik koji je predsednik.

 

Da, za Cukaricki znam da imaju privatnog vlasnika ali mi on ne deluje nesto posebno nezavisno u odnosu na SNS bulumentu koja vodi ostale klubove.

 

Zeleznicar iz Panceva je na jako sumnjiv nacin ostao u ligi + doveli su jedno 3-4 bivsa igraca FKCZ (Sanogo, Ben, Milunovic...), sto znaci da su i oni uvezani sa sistemom.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, bergkamp bcd said:

 

Problem sa prizivanjem drzave da uradi nesto je u tome sto je drzava vlasnik svih klubova (osim TSC) i postavlja uprave u sve klubove.

 

Da li ce vajni golman Jovanovic da zapita javnost zasto se unistava Radnicki iz Nisa?

 

Zasto niko ne proziva Bajatovica i Zbiljica da su okupirali Vojvodinu?

 

Jel zapisano da u Srbiji moraju postojati jaki FKCZ i FKP koji se stalno bore za titulu? Ne, ni u jednoj drugoj zemlii u okruzenju nema vise tradicionalnih jakih velikih klubova, samo se jos Srbija koprca.

 

Samo sto apsolutno niko ne treba da zali FKP jer je jedno 90+% njihovih navijaca prihvatalo da je njihov klub povlascen u odnosu na sve ostale jer je, jelte veliki klub sa milionima navijaca. Zapravo, ova grozomorna Vuciceva vladavina sluzi samo da navijacima FKP priblizi kako se osecaju navijaci svih klubova iz vecih gradova (Nis, NS, KG itd.) od trenutka kada su poceli da navijaju za svoje klubove.


Imali smo jednom sličnu diskusiju na košarci, kada si pretpostavio kako ja hoću protažiranje & benefite koje uživa Zvezda, ali mi je okej da svi ostali klubovi budu skrajnuti u odnosu na Partizan. 
 

Za Jovanoviće reči ne mogu da odgovaram, ali u mojima nigde ne stoji tako nešto. Od države ne očekujem i ne želim ništa osim da nam ne instalira poslušne idiote, jer je po aktuelnom iskustvu to jednako sabotaži i urušavanju. Čak sam i siguran da bi V&V otišli nekad u prethodnih 12 meseci da su smeli. 
 

I generalno to što pišeš je neko moralno načelo koje je ispravno, ali znaš i sam da to nije kako se kolačić kruni. Normalno da je opšta privatizacija i jednak tretman nezavisnih institucija (savez, sudijska komisija itd.) poštenija stvar, ali je baš jaka utopija da je niko ozbiljan ni ne pominje. 
 

A ako misliš da nemamo pravo prigovora na državu jer eto svakako smo privilegovani u odnosu na neke manje klubove koji su državni, to ti je pogrešan rezon gde ni prosvetari nemaju pravo prigovora jer su apotekari u lošijem položaju, trgovci jer su fizikalci and so on. 

Link to comment
Share on other sites

@Charles De Ketelaere voleo bih cuti tvoje misljenje (naravno i ostalih Partizanovaca), ukoliko ste raspolozeni, u vezi toga kako bi voleli da vam izgleda tim (da li sa jacom domacom bazom ili sa vise stranaca), kojeg trenera bi voleli da vidite na klupi, itd... Da za trenutak zanemarimo stoku koja vam vodi klub, ali u slucaju da se konacno dese promene i krene da se radi u normalnim uslovima, kako vidite vas tim? Razlika izmedju Zvezde i Partizana trenutno jeste velika, ali mislim da ta razlika nije direktno srazmerna vremenu koje je potrebno da se ista istopi. Mislim da bi to moglo dosta brze da se desi ukoliko se neke stvari poklope. Naravno, to se odnosi samo na roster vs roster slucaj, za neke druge segmente poput omladinske skole bi ipak trebalo malo vise vremena.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, СтелаРоса said:

u vezi toga kako bi voleli da vam izgleda tim (da li sa jacom domacom bazom ili sa vise stranaca), kojeg trenera bi voleli da vidite na klupi, itd... Da za trenutak zanemarimo stoku koja vam vodi klub, ali u slucaju da se konacno dese promene i krene da se radi u normalnim uslovima, kako vidite vas tim? 


U prvoj/prelaznoj fazi, recimo da dođe Rasim, ostane Bandido a Milošević trener:

 

Nema šta, glavni cilj je podići igrače, a na terenu izvršiti korekcije sa trenutnim igračima:

 

Po meni jedan od prioriteta je iskoristiti Grimalda, pošto je igrač u kojeg je uložen dobar novac, može postati asset u budućnosti. Još je rovit i verovatno neprilagođen, ali se vidi hitrina, prvi dodir i agilnost. 
 

Voleo bih da udarna oštrica bude trio Grimaldo - Zahid - Zubairu, pivoti su zakucani sa Kovačem i Arijagom. Tu bih voleo kad god je moguće da vidim Stjepanovića. 
 

Još jedan prioritet: Ilić - Mujakić moraju da nađu način da čine makar korektan štoperski tandem, ove dve utakmice je to izgledalo tragično. Ovde bih voleo da vidim malog Nikolu Simića kao Ilićevu zamenu, da ga se u sklopu prvog tima priprema. 
 

Bekovi su rak rana i tu nemam nikakva očekivanja, osim nade da bi uz nadanu stabilizaciju ekipe bili manje smeće. Jurčević mi se čini kao najbolja opcija levo, iako je individualno tragičan u poslednje vreme. 
 

Kalulu nam je među najplaćenijim igračima, koristan je igrač ali u ovakvom timu ne koristimo njegove kvalitete adekvatno. Jovanović koncepcijski ima više smisla, a voleo bih prezimenjaka Dušana da priključimo (kao i ostala omladina, da šeta kroz selekcije). 
 

Pošto imamo mnogo novih igrača, lošu odbranu i fragilnu navalu, naći neki balans između srednjeg bloka i višeg stajanja gde kontrolišemo igru kroz posed. Ne možemo ni protiv najslabijih ekipa to da iznesemo full90 sa Arijagama, Mujakama i onakvim bekovima, ali moraćemo da nađemo neke kompromise. 
 

U toku "stabilizacije", recimo da dočekamo svežu upravu, sa sve sportskim sektorom (skauti, analitičari) naći način za izlaz iz ugovora sa mnogim igračima koji kvalitetom/ulogom ne ispunjavaju zahteve. Uporedo aktivno pripremati januar, pa senzibilno korigovati gde škripi. Trenutno se čini da je glavni prioritet napadač, zatim bekovi. 

Ostaje pitanje šta sa Savom (ili ko god da dođe uskoro). Treba nam trener koji nije zabo u jednoj ideji, koji će biti integralni deo dugoročnih poteza. Neki lični wet dream je da Savo pregura, a kada dođe pravo rešenje, ode u upravu ili neku od sportskih/direktorskih rola bliže timu.
 

Vlada Ivić i Slaviša Jokanović. Preduslov za obojicu jeste da klub okrene novi list, a ne pravi permanentno-prelazne promene. 
 

Obojica bi bili fokalne tačke rebuilda. Obojica garantuju smislenije od Bandidovog gledanja agentskih snimaka kod dovođenja igrača. 
 

Tu bih već podržao šta god da su oni zamislili, ali kada već maštam, stavio bih fokus na domaćem zadatku prvo, znači interno bavljenje procesima i "zelene linije" na relacijama uprava-recruitment-prvi tim-teleoptik-mlađi timovi. Onda možeš da pragmatizuješ, ali da u načelu postoji ideja gde se klub kreće. 
 

I konačno, kakav Partizan bih voleo u pozitivnim epilozima. Partizan koji prati tržište agilnije, reaguje agilnije i razvija pametnije. 
 

Igrače poput Belića, Zdjelara bih uvek dočekao raširenih ruku, ali suštinski želeo bih da imamo nekoliko domaćih igrača kao kičmu tima, recimo Jovanović (golman) - Ilić - Belić - Milovanović. Ne bih robovao profilima previše, zavisi od mnogo toga, ali bih voleo da npr. Majstorovića iz Rusije pratimo, kao i mnoge naše igrače rasute po Evropi i budemo spremni za reakciju kada se otvori. Isto važi za iskusnjare ala Jovetić letos. 
 

U našoj ligi skoro svake sezone iskoči nešto kvalitetno ili kroz par godina kvalitetno - a tu smo skroz podbacili. Najtalentovaniji će nekada pre birati Zvezdu ili inostranstvo, ali paradoksalno u takvoj konstalaciji Partizan može da nađe svoj adut. Kao što ste vi svojevremeno doveli Rajkovića, Milivojevića, Maksimovića npr. Partizan moramo da dovedemo do statusa poželjne opcije za najtalentovanije igrače iz naše lige. U Zvezdi Jovanović se kači kod Bakapraseta i igra za omladince, nama bi bio 90 minuta na terenu. To je taj adut. 
 

U nekoj konačnici, očigledno je da žudim za podizanju profesionalnosti unutrašnjih struktura, modernizaciji skauting službe i najbitnije - kolektivne ideje i zajedničkog cilja. U takvoj konstalaciji, 100% sam siguran da bi teren izgledao više nego zadovoljavajuće. Ali da, kičmu tima bih voleo domaće igrače, koji imaju taj drajv da rebuilduju Partizan i osećaju kolektivnu zadovoljštinu u procesu. I da budemo tržišno-pametni, agilni i konačno iskoristimo Bosmana da igrače ugovaramo makar mesecima unapred. 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Najbolje je poceti od glave. Neminovno je da predsednik mora biti neko ko je blizak politici, pre svega zbog obezbedjivanja novca. Ako vec mora biti politicar, onda je uvek dobro kad je to partizanovac. Naravno, mora da bude sposoban kao rukovodilac ili da bar okupi ljude oko sebe koji su sposobni.

Sto se tice tima trener je sve i svja. Mislim da se tu mora dovesti neko ime i dati mu odresene ruke. Vec sam pisao da bi voleo Ivica. Totalno je nebitno da li ce to biti stranci ili domaci. Klub je ziveo od prodaje mladih igraca. Ja sam za to da se ekipa podmladi. Pozeljno je da svake godine imas bar jednu kapitalnu prodaju. Znaci forsiras tu omladinsku skolu (svake godine po 2 igraca promovises u prvi tim) i plus skaut sluzba mladih stranaca. U svakom redu dovedes po jednog iskusnog i kvalitetnog igraca. Znaci 5-6 kvalitetnih, 5-6 prosecna i 2-3 mlada perspektivna igraca. Ostatak neka popune mladi igraci. Mozda bi se ta ekipa mucila u pocetku. Znam da navijaci nemaju strpljenja i hoce sve instant, ali ako im se pokaze plan da ce razumeti.

Link to comment
Share on other sites

Sa Miloševićem je slična priča kao sa Milojevićem u prvoj sezoni. Igrao je Partizan lep, dopadljiv fudbal. Imao je Partizan fantastičnu tranziciju. Podsećao me po igri na Borusiju Dortmund iz jednog vremena. Nije bio važan posed lopte, koliko da se dobrim presingom, pokrivanjem prostora posle osvojene lopte brzom razmenom pasa lako dolazi do gola protivnika i stvaralju šanse. Nije to dugo trajalo, kasnije se ni Savo nije proslavio tamo gde je radio. Inače, slušao sam ga u emisji ''Živeti kao sav normalan svet'' još 2003. Radi se o jednom inteligentnom liku što je retkost za fudbalere. Zaista ga je milina slušati.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Volter said:

Sa Miloševićem je slična priča kao sa Milojevićem u prvoj sezoni. Igrao je Partizan lep, dopadljiv fudbal. Imao je Partizan fantastičnu tranziciju. Podsećao me po igri na Borusiju Dortmund iz jednog vremena. Nije bio važan posed lopte, koliko da se dobrim presingom, pokrivanjem prostora posle osvojene lopte brzom razmenom pasa lako dolazi do gola protivnika i stvaralju šanse. Nije to dugo trajalo, kasnije se ni Savo nije proslavio tamo gde je radio. Inače, slušao sam ga u emisji ''Živeti kao sav normalan svet'' još 2003. Radi se o jednom inteligentnom liku što je retkost za fudbalere. Zaista ga je milina slušati.

 

Savo je čovek na mestu i već dokazano nadprosečno inteligentan za fudbalere. 😄 

 

Da, igrali smo dopadljiv i gotivan fudbal neko vreme, nismo stigli da vidimo "šta posle" u potpunosti, ali u tim trenucima je imao Asano - Sadik - Suma - Natcho (5 godina mlađi) okosnicu i to je delovalo super, našao im je svima zajedničku žicu.

Ali i dalje mislim da je pogrešno robovati igračkim zaslugama i imenima, želim trenera koji se uklapa sa dugoročnosti. Ako je Savo taj ja nemam ništa protiv, ali realno Ivić i Jokan su baš no brainer rešenja. I Nikolić naravno ukoliko se nešto zakomplikuje u Moskvi, mada sumnjam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...