Jump to content

Transferi $$$


Nenson

Recommended Posts

Лагао бих кад би рекао да ми није драго где иде овај клупски фудбал због алавости и неорганизације УЕФЕ пре свега.

 

Мешање Саудијаца са европским клубовима би тек био циркус :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

Navodno je Tim Steidten, nakon što je Kudus konačno sve završio i potpisao, seo u avion i odletio u Brazil da se proba oči u oči dogovoriti sa čelnicima Korintiansa za izvesnog Yuri Alberta. Znam da ovde ima ljudi koji prate Južnoamerički fudbal, pa ako bi mogao nekakav, bilo kakav insight o tom momku. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, advokat kuče, tečefon said:

Navodno je Tim Steidten, nakon što je Kudus konačno sve završio i potpisao, seo u avion i odletio u Brazil da se proba oči u oči dogovoriti sa čelnicima Korintiansa za izvesnog Yuri Alberta. Znam da ovde ima ljudi koji prate Južnoamerički fudbal, pa ako bi mogao nekakav, bilo kakav insight o tom momku. 


Na pravom si mestu. Nisi video moju tet? Znam sve o klubu 😄 

 

https://i.ibb.co/9c48RXJ/IMG-20230815-194150.jpg

 

Al' uistinu, samo sam se osetio odgovornim da nesto napisem, jer sam verovatno clan sa najvise upisa vezanih za fudbal preko bare. Tet nije odraz ljubavi prema brazilskom fudbalskom titanu. Zapravo, Korintijans izbegavam da gledam (pa ni o Yuri Albertu ne znam puno osim reputacije koju ima), jer je smece od tima i najveci underperformer godinama unazad. Dosadan i jalov fudbal. Sokirali su me cetvrtim mestom iz prosle sezone, no vec sada, posle pola odigrane 2023 sezone, se vidi da je samo fluke bio u pitanju prosle godine. Ponovo ce gravitirati tu negde iznad crte i poslednjih mesta koje vode u Sudamerikanu. To moze, a i ne mora puno da govori o vasoj novoj transfer meti 😄 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dinamo iz Bayerna doveo Gabriela Vidovića na posudbu s pravom otkupa za 3M na kraju sezone. S tim da je Bayern ugradio Buy Back klauzulu od 10M (u slučaju da ga Dinamo kupi, a Bayern poželi nazad). Nadam se da to nije kraj pojačanjima jer su ovo ljeto za 35-40M prodali golmana/Livaković, stopera/Šutalo (obojica prvih 11 reprezentacije) i Ivanušeca (reprezentativac), i uz to su dobili postotak od Gvardiolovog transfera. Znači nabrali su se para ko dreka, a doveli su 5-6 igrača, od kojih, za sada, niti jedan nije ušao u prvih 11 (ni kod Bišćana, ni kod Jakira), a samo jedan ima neku minutažu vrijednu spomena ;Ukrajinac Bogdan Mykhaylichenko (26), lijevi bek (kroničan Dinamov problem) kojeg su besplatno doveli iz Anderlechta. Ostale prinove su Japanac Takuro Kaneko (26) iz J-League ( desno krilo koje je trenutno na toj poziciji otprilike 4. opcija), Maxime Bernauer (25) iz Ligue 2 (stoper koji je u 2 mjeseca jednom odigrao 90 minuta kod Bišćana (kod Jakira je, za razliku od Japanca, barem na klupi). Još bi razumio Francuza za neku rotaciju da nisu na zimu pljunuli 2M za Perkovića (20) iz Istre. Ono što stvarno vrijedi su doveli iz HNL-a (i to jesu igrači za prvih 11, ili najužu rotaciju), Stojkovića (na zagrijavanju prije 2. utakmice za Dinamo ozlijedio prednje križne) za 3M, i Kačavendu (kronični problemi s križnim ligamentima) na posudbu.
Ugl, za sada grozan prijelazni rok. Stoper, špica (barem su produžili Petkovića), i desno krilo su pod mus. Stvarno mi nije jasno da klub koji ubire tolike pare od izlaznih transfera toliko promašuje što se tiče ulaznih. Ako već nisu sve ove godine bili u stanju napraviti ozbiljan skauting po Africi, Južnoj Americi, Belgiji, Istočnoj Europi isl., pa mogli su barem sa području exyu dovodit što valja. Koliko igrača bi reklo Dinamu ne? Doslovno mogu uzeti koga hoće i kome hoće (uz iznimku CZ), al oni dovode krilo iz Japana. Dam se kladit da u exyu ima 5 boljih od faking Takura Kaneka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Čini mi se da igrači iz Japana trenduju malo jače poslednjih godinicu, dve čemu je verovatno kumovala i predstava na SP. Dosta igrača iz J-League se lepo snalazilo po Belgiji, Nemačkoj i naravno kod Ange-a u Celticu, pa se možda i neko iz Dinama odlučio da proba sa nekim, cene se na tržištu ako znaju nešto.

 

Ovaj Ukrajinac Mikaljičenko je važio za talentovanog tinejdžera nekada, igra li na levom beku ili ga pomeraju negde? Nešto kao da pamtim da je u Anderlehtu pokrivao i nešto po krilu ili sredini.

 

Vidović mi je baš interesantan igrač, debitovao za Bayern i odigrao dosta utakmica za Vitesse prošle sezone. Još jedan iz dijaspore koji je upecan još u tinejdžerskim danima. Deluje mi kao super opcija za drugog napadača ili iza najisturenijeg, sa slobodom da se kreće i napada prostore, ne znam koliko je to u sync-u sa Petkovićem i njegovim afinitetima.

 

Šta bi ti voleo da vidiš u narednim danima od pojačanja (po profilu, poziciji)? Meni se čini da već imate igrače koji će upasti u 11 odlaskom ovih nosilaca, ali da, valjalo bi lovu uložiti kvalitetnije od ovih što si nabrojao.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, kendrick said:

Čini mi se da igrači iz Japana trenduju malo jače poslednjih godinicu, dve čemu je verovatno kumovala i predstava na SP. Dosta igrača iz J-League se lepo snalazilo po Belgiji, Nemačkoj i naravno kod Ange-a u Celticu, pa se možda i neko iz Dinama odlučio da proba sa nekim, cene se na tržištu ako znaju nešto.

 

Ovaj Ukrajinac Mikaljičenko je važio za talentovanog tinejdžera nekada, igra li na levom beku ili ga pomeraju negde? Nešto kao da pamtim da je u Anderlehtu pokrivao i nešto po krilu ili sredini.

 

Vidović mi je baš interesantan igrač, debitovao za Bayern i odigrao dosta utakmica za Vitesse prošle sezone. Još jedan iz dijaspore koji je upecan još u tinejdžerskim danima. Deluje mi kao super opcija za drugog napadača ili iza najisturenijeg, sa slobodom da se kreće i napada prostore, ne znam koliko je to u sync-u sa Petkovićem i njegovim afinitetima.

 

Šta bi ti voleo da vidiš u narednim danima od pojačanja (po profilu, poziciji)? Meni se čini da već imate igrače koji će upasti u 11 odlaskom ovih nosilaca, ali da, valjalo bi lovu uložiti kvalitetnije od ovih što si nabrojao.

 

 

BOLD 1: Igra lijevog beka.
Bold 2: To savršeno odgovara Petkoviću
BOLD:3: Stopera, oba krila i špicu. Imamo golmana i stopere (s tim da bi ja htio još jednog koji bi bio pojačanje). Imali bi i krila da se Stojković nije ozlijedio, i da je Kačavenda zdrav. Napadač nam treba jer se na Drmića ne računa, a Emreli nije igrač za Dinamo (pričam o jačim utakmicama). I napadač, i jedno od krila moraju napadati prostor, jer to je formula koja dokazano radi u kombinaciji s Petkovićem koji će se očito često spuštati i razigravati, te prosljeđivati duge lopte kad bude potrebno. Kad dodamo Baturinu, jasno je da kvalitetnih lopti neće falit, fale igrači koji mogu s njima nešto napraviti. Ako je Vidović jedno krilo/špica, znači da fale još 2 pojačanja. I tu pričam plug and play igračima, ne nekim "prinovama" koje će svakih 5 utakmica igrati po poluvrijeme.

Edited by Bugl Khan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Miki28 said:

 

Evo dovoljno dubine za odbranu PL vec sad.

 

Sredina Rodri, Nunes, Kovacic (mozda nekad i Philips ako nije umro) ce rasteretiti obaveza Bernarda tu, tako da moze u ofanzivu. 
 

Bernardo, Foden, Alvarez, Grilis, Doku na 3 ofanzivne pozicije iza Halanda. 
 

naravno KDB kad se vrati
 

Sasvim dovoljno.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Fino dranje za Palmera, klasican english tax.

Al baš klasičan primjer. 

Nedavno gledam i skužim da je 25godišnji Grealish bio 15M skuplji od 19godišnjeg Bellinghama. Da je Jude u Real išao iz npr. West Hama, koštao bi 220M.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Palmerovo dovodjenje mi i ima smisla. Postenog desnog krila svakako nemaju, a mali ima fin potencijal. 

Ima 21 godinu, nije odigrao skoro ništa seniorskog nogometa, i košta 52M eura. Meni to iskreno nema nikakvog smisla.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Klasična priča sa ostrvskim igračima, ili se po nabudženoj ceni valjaju u okviru PL i Čempionšipa, ili odlaze za dž ili na pozajmicu u druge države. 

 

Fabrizio hirvigouovao Ansu Fatijev dolazak u Brighton, dosta zanimljivo budući da je Mitoma zakucan na poziciji levog krila. Svakako odličan potpis ukoliko se realizuje, pozajmica sa otkupom.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, kendrick said:

Klasična priča sa ostrvskim igračima, ili se po nabudženoj ceni valjaju u okviru PL i Čempionšipa, ili odlaze za dž ili na pozajmicu u druge države. 

 

Fabrizio hirvigouovao Ansu Fatijev dolazak u Brighton, dosta zanimljivo budući da je Mitoma zakucan na poziciji levog krila. Svakako odličan potpis ukoliko se realizuje, pozajmica sa otkupom.

Od najveće mlade zvijezde Barcelone i neviđenog talenta to Brightona u roku od 2 sezone.

Link to comment
Share on other sites

Uz povrede,kod Fatija je bio problem što Ćavi nije imao puno poverenja u njega,dobijao je po 15,20 minuta da igra.

Koliko puta smo gledali Gavija ili Pedrija na poziciji levog krila prošle sezone,a Ansu na klupi.

Svakako dolazi u dobar klub,kod trenera koji gaji napadački fudbal,jedna dobra sezona i ponovo će biti u orbiti najvećih klubova.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Miki28 said:

Ne znam, meni se uopste ne svidja kako igra, pa ni u Ajaxu a u Bayernu je bas propao.

 

Šta znam, imam soft spot za veznjake od 190+ koji znaju da barataju loptom. Ima tu mnogo prostora za napredak, mlad je, 21 godina, pre će dobiti kvalitetnu šansu u LFC nego u Bayernu, može to lako da bude od benefita za obe strane.

 

Link to comment
Share on other sites

Meni je Gravenberch bas panj, bukvalno zbog fizikalija je bio interesantan. Premijer liga je za njega bar dve brzine prebrza, kad je on propao u Bundesligi ne znam kako misle da ce da igra zahtevnije takmicenje. On je taman za tu neku Holandiju da pipka loptu koliko hoce.

Balogun prodat Monaku. Ne svidja mi se to, jos jedan od igraca koji kod Artete nije dobio sansu, a potencijalno moze biti vrlo dobar igrac.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...