Jump to content

Nokaut faza - četvrtfinale


Četvrtfinale  

40 members have voted

  1. 1. Na turniru je najviše pokazala

    • Španjolska
    • Njemačka
    • Nizozemska
      0
    • Švicarska
    • Francuska/Portugal/Turska/Engleska
      0
  2. 2. Finalni par će biti

    • Španjolska-Nizozemska
    • Španjolska-Turska
      0
    • Španjolska-Engleska
    • Španjolska-Švicarska
    • Njemačka-Nizozemska
    • Njemačka-Turska
    • Njemačka-Engleska
    • Njemačka-Švicarska
      0
    • Francuska-Nizozemska
    • Francuska-Turska
      0
    • Francuska-Engleska
    • Francuska-Švicarska
      0
    • Portugal-Nizozemska
    • Portugal-Turska
      0
    • Portugal-Engleska
      0
    • Portugal-Švicarska
  3. 3. Najbolji igrač prvenstva

    • Rodri
    • Williams
    • Yamal
    • Kroos
    • Musiala
    • Havertz
      0
    • Mbappe
      0
    • Griezmann
      0
    • Kante
    • Ronaldo
      0
    • Bruno Fernandes
      0
    • Gakpo
    • Simons
      0
    • Guler
      0
    • Akanji
      0
    • Xhaka
    • Nitko od navedenih


Recommended Posts

Nemacka - Spanija, necu reci nista novo, ali ovde moze da bude sve. Znam da su nominalno Spanci pokazali da igraju najbolji fudbal, ali Nemci su em prekaljeniji, em domacini, i po mom misljenju, nisu nesto mnogo gore odigrali od Spanaca. U potencijalu, ovo bukvalno moze da bude najbolja utakmica na turniru, ali cenim da ce ipak Nemci dalje.

 

Francuska - Portugal, necu ni ovde reci nista novo, ali ocekujem mrtav fudbal i od 0 do 2. Obe ekipe su mi dobrano razocarenje, cak Portugalci i vece, jer doslovno nista sem "dodaj Ronaldu" ni ne pokusavaju da igraju. Francuzi mi za nijansu smislenije igraju, plus su nominalno jaci tim, tako da cenim da idu dalje.

 

Engleska - Svajcarska, mislim da nece biti nista od iznenadjenja, jer Englezi imaju devet zivota. Svjacarci su jaki, cvrsti, kompaktni, ali presudice individualni kvalitet ovde, mozda cak i produzeci, penali. 

 

Holandija - Turska, meni su Holandjani najprijatnije iznenadjenje turnira, jer uopste nisam mislio da mogu dobro da igraju, a zapravo su u svakoj utakmici bili na visini zadaatka. Tursku je i sinoc prokenjalo, provlace se, ali svakako cenim da to nece bas ici protiv Gakpa koji se pretvori u Mesija kad obuce dres Oranja. 

Link to comment
Share on other sites

Nemacka - Spanija je verovatno poslednja zanimljiva utakmica na ovom prvenstvu koje je bar meni ekstremno razocaravajuce sto se tice kvaliteta fudbala, pogotovo najvecih favorita. Neke reprezentacije su iskocile, ali onda fejlovale da to nadograde u nokaut fazi, jedino Svajcarska je prosla.

 

Jedan od Turske i Holandije u polufinalu mi je bas posebna tragedija, nijedna od te dve reprezentacije nije nesto specijalno bolja od nas, niti su igrali mnogo bolje, pogotovo to vazi za Tusku naravno, koja je i pogurana i usralo ih je neverovatno da dodju dovde.

 

Rumuni su juce opasno otvorili, potpuno paralizovali Holandiju u prvih 20 minuta i onda primili glupav gol i potonuli.

 

Od Francuza i Portugalaca i Engleza i Svajcaraca ocekujem potpunu uspavanku, ne bi me cudilo da obe utakmice zavrse sa po 0-0. Mislim da cemo svakako gledati pobednika meca Engleska - Svajcarska u finalu.

 

Ovamo pobednik Nemacka - Spanija bas izgleda kao izraziti favorit u polufinalu, ali treba imati u vidu da i Francuzi i Portugalci mogu bas da se zatvore plus su obe reprezentacije, pogotovo Francuzi, atletski mocne, tako da bi prvenstveno Spanija imala problem tu, jer desice se 2-3 situacije po utakmici gde ce oni moci na individualni kvalitet da urade nesto napred, ako bi tu primili gol, mislim da bi bilo GG, ali da sacekamo da do polufinala dodje.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li smo gledali istu utakmicu, Rumuni da pevaju sa ovih 0-3, mogli su lako da budu petardirani da su Holanđani bili prisebniji i bez driblinga više. Holandija def nije kalibar Francuske, Nemačke ili Španije ali za nas su sila.

 

Ne znam šta fali prvenstvu (osim što Englezi, Francuzi i Portugalci igraju kao jajare sa opakim sastavima), na prošlom EP smo u četvrtfinalu gledali sile kao što su Ukrajina i Češka, Dansku u polufinalu, 2016e Island i Poljsku u četvrtfinalu, a Vels u polufinalu itd.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Standardno se uvek piše kako neko veliko takmičenje nije na visokom nivou igre a u stvari je ovo EP jedno od boljih velikih takmičenja u zadnje vreme, po grupama je bilo zanimljivih utakmica a u osmini finala imali smo i odličnih utakmica. Istina je da dva favorite kao Engleska i Francuska ne prikazuju bog zna kakvu igru ali ne zaboravimo da je njima najbitniji rezultat i da umiranja u lepoti neće biti.  Ima novih igrača koji se pojavljuju na fudbalskoj sceni i velikom broju igrača je porasla cena nakon nastupa na EP, stadioni puni, tereni odlični, jedino naši komentatori smetaju

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Chaos Is Me said:

Ne znam da li smo gledali istu utakmicu, Rumuni da pevaju sa ovih 0-3, mogli su lako da budu petardirani da su Holanđani bili prisebniji i bez driblinga više. Holandija def nije kalibar Francuske, Nemačke ili Španije ali za nas su sila.

 

Ne znam šta fali prvenstvu (osim što Englezi, Francuzi i Portugalci igraju kao jajare sa opakim sastavima), na prošlom EP smo u četvrtfinalu gledali sile kao što su Ukrajina i Češka, Dansku u polufinalu, 2016e Island i Poljsku u četvrtfinalu, a Vels u polufinalu itd.

I to je bilo mnogo bolje prvenstvo, igrao se bolji fudbal i sve te reprezentacije su bile osvezenje. Mnogo me zabole da gledam top reprezentacije po imenima da se bore za titulu ako ce biti 0-0 do penala, mnogo pre bih gledao Gruziju, Slovacku, Austriju i Rumuniju u polufinalu jer su igrali zabavniji fudbal.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, McLeod said:

I to je bilo mnogo bolje prvenstvo, igrao se bolji fudbal i sve te reprezentacije su bile osvezenje. Mnogo me zabole da gledam top reprezentacije po imenima da se bore za titulu ako ce biti 0-0 do penala, mnogo pre bih gledao Gruziju, Slovacku, Austriju i Rumuniju u polufinalu jer su igrali zabavniji fudbal.

 

Pa nemoj onda da se buniš kad te zabavne Rumune i Gruzine ovi jači natrte sa par komada razlike.

 

Imamo dosta dobar fudbal na ovom EP po meni, Nemci i Španci su jaki i konkretni, Austrija i Turska igraju zabavno, Švajcarska igra verovatno najbolji fudbal od kad je ova njihova generacija na okupu, Holandija igra dosta atraktivno i prodorno... Francuzi, Englezi i Portugalci def sreću kvare i igraju na 30% kapaciteta ali videćemo ih sad kad je taj neki minimum ostvaren i kad je ulog podignut.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Prvenstvo je sjajno (ako izuzmemo utakmice naše grupe) i mrtve Belgijance, pa i Francusku i Portugal.

Posećenost maksimalna, zanimljiv i dopadljiv fudbal, igrači se bore kao da im život zavisi od toga.

Definitivno, uz UEFA World Cup, EURO je najzanimljivije takmičenje u istoriji sporta....kakva zenska kosarka, bagminton, by Milovan.

  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...