Jump to content

Srbija u Parizu - Pogled sa Ajfelovog tornja


Recommended Posts

Posted (edited)

Ženska odbojkaška reprezentacija

 

1715118744V6vV3.png Bianka Buša, rođena 21.jula 1994. u Vrbasu. Njene treće Olimpijske igre -  srebro 2016, bronza 2020. Na svetskim prvenstvima ima osvojena dva zlata - 2018 i 2022. Sa evropskih prvenstava ima dva zlata (2017, 2019)  i dva srebra (2021 i 2023) i bronzu (2015). Na Evropskim igrama 2015 - bronza. Članica je PTT Spor Kulübü iz Turske.

 

17155314483BIBA.png Katarina Lazović, rođena 12.septembra 1999. u Beogradu. Debituje na Olimpijskim igrama. Sa reprezentacijom osvojila svetsko zlato 2022. Na evropskih prvenstava ima  zlato (2019)  i dva srebro (2021 i 2023). Članica je Galatasaray - Turska

 

1716747916uQC5L.png Bojana Drča, rođena 29.marta 1988. u Beogradu. Njene treće Olimpijske igre. Deibitovala je 2012 u Londonu, da bi 4 godina kasnije Riju osvojila srebro sa reprezentacijom. Na svetskim prvenstvima ima osvojena dva zlata - 2018 i 2022. Sa evropskih prvenstava po jedno zlato (2017), srebo (2023) i bronza (2015).Na Evropskim igrama 2015 - bronza. Članica je Fenerbahce S.K-Tus

 

1717351002nqR9X.png Aleksandra Uzelac, rođena 27.jula 2004. u Zrenjaninu. Debituje na Olimpijskim igrama. Ima jedno srebro sa Evropskog prvenstva -  2023. Članica je Fluminezea - Brazil.

 

1696700392bIC38.png Maja Ognjenović, rođena 06.avgusta 1984. u Zrenjaninu. Njene pete Olimpijske igre. Debitovala u Pekingu 2008. a onda srebro 2016 i bronza 2020. Na svestkim prvenstima je osvojila zlato 2016 i bronzu 2006. Na evropskim prvenstvima dva zlata (2011 i 2019), srebro (2007, 2021 i 2023) i bronza 2015. Srebro na Univerzijadi 2009. u Beogradu. Članica je Savino del Bene Scandicci.

 

1717350953wZil6.png Hena Kurtagić, rođena 27.avgusta 2004. u Novom Pazaru. Debituje na Olimpijskim igrama. Ima jedno srebro sa Evropskog prvenstva -  2023. Članica je Vero Volley Milano.

 

1697446414s9n5m.png Maja Aleksić, rođena 06.juna 1997. u Užicu. Njene druge Olimpijske igre. Debitovala u Tokiju 2020 - bronza. Na svetskim prvenstvima ima osvojena dva zlata - 2018 i 2022. Na evropskim prvenstvima dve medalje - zlato 2019 i srebro 2023.

 

16971985713nBfY.png Jovana Stevanović, rođena 30. juna 1992. u Beogradu. Njene druge Olimpijske igre, debitovala u Riju 2016 - srebro. Na svetskim prvenstvima ima osvojena dva zlata - 2018 i 2022. Sa evropskih prvenstava po jedno zlato (2017), srebo (2023) i bronza (2015). Na Evropskim igrama 2015 osvojila je bronzu. Članica je Eczacıbaşı Dynavit - Turska. 

 

1702919827w18ZC.png Silvija Popović, rođena 15.marta 1986. u Nikšiću. Njene treće Olimpijske igre - srebro 2016, bronza 2020. Učestovala je u osvajanju zlatne medalje na Svetskom prvenstvu 2018. Pored toga ima dva zlata sa evropskih prvenstava (2011 i 2019), srebro (2021) i bronzu (2015). Na Evropskim igrama 2015, osvojila je bronzu.

 

1697167988WV0LR.png  Tijana Bošković, rođena 08.marta 1997. u Trebinju. Njene treće Olimpijske igre -  srebro 2016, bronza 2020.  Na svetskim prvenstvima ima osvojena dva zlata - 2018 i 2022. Na evropskim prvenstvima osvojila je pet medalja, dve zlatne (2017 i 2019), dve srebrne (2021 i 2023) i jedna bronzana (2015). Po dva puta je birana kao MBP Evropskog i Svetskog prvensva. Članica je Eczacıbaşı Dynavit - Turska.

 

17018939052DlId.png Bojana MIlenković, rođena 06.marta 1997. u Beogradu. Njene druge Olimpijske igre. Debitovala u Tokiju 2020 - bronza. Na svetskim prvenstvima ima osvojena dva zlata - 2018 i 2022. Na evropskim prvenstvima, osvojila je dva zlata (2017 i 2019) i bronzu (2021).

 

1715531477axH1W.png Sara Lozo, rođena 29.aprila 1997. u Jagodini. Debituje na Olimpijskim igrama. Učestvovala je u osvajanju svetskog zlata 2022 i evropskog srebra 2023. Članica je Saitama Ageo Medics - Japan.

 

Od kada je naša ženska odbojkaška reprezentacija debitovala 2008. Pekingu, nije propuštala Olimpijske Igre. Te 2008, prošle su grupu, ali su u četvrtfinalu zaustavljene od Kubanki. Četiri godine kasnije u Londonu su završile takmičenje kao poslednje u grupi sa pet poraza. A onda 2016 i Rio i prva medalja i prvo finale za naše odbojikašice. U finalu su bile bolje Kineskinje, pa su se naše odbojkašice okitile srebrnom medaljom. U Tokiju nova medalja, ovaj put bronzana, a u tom meču za bronzu savladana je reprezentacija Južne Koreje.

 

Pored medalja sa Olimpijskih igara, naše devojke su osvojile tri medalje na svetskim prvenstvima, dve zlatne (2018 i 2022)  i jednu bronzanu (2006). Mnogo uspešnije su bile na evropskim prvenstvima gde su osvojile čak osam medalja - tri zlatne, tri srebrne i dve bronzane. Na Evropskim igrama 2015 bile su bronzane.

 

I ako su dugo bile u senci muške odbojkaške reprezentacije, strpljivim radom, ne samo da su izbile u prvi plan nego predstavljaju i svetsku silu. Sem zlata na Olimpijskim igrama, osvojile su sve što se moglo osvojiti od velikih turnira. Na ovim Igrama biće u užem krugu favorita za najveći plasman, ali treba biti obazriv.

 

Raspored utakmica u grupnoj fazi:

 

image.png.43220402d8d4def6a35a27cc0df5f627.png

 

 

 

 

 

Edited by Don Juan
  • Like 5
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Muška vaterpolo reprezentacija

 

2-220x220.jpg Dušan Mandić, rođen 16.juna 1994. u Kotoru. Njegove četvrte olimpijske igre. Sa prethodnih ima dva zlata i jednu bronzu. Pored olimpijskim medalja, na svetskim prvenstvima je osvojio zlatnu (2015) i bronzanu medalju (2017). U kolekciji ima još tri evropska zlata (2014, 2016, 2018). Član je Ferencvaroša - Mađarska

 

3-220x220.jpg Strahinja Rašovič, 09.marta 1992. u Beogradu. Njegove druge Olimpijske igre. U Tokiju je sa rerezenteacijom osvojio zlato. Član je VK Radnički Kragujevac

 

4-1-220x220.jpg Sava Ranđelović, 17.jula 1993. u Nišu. Njegove treće olimpijske igre. Osvojena zlata na dva prethodna takmičenja - 2016 Rio i 2020 Tokio. ored olimpijskim medalja, na svetskim prvenstvima je osvojio zlatnu (2015) i bronzanu medalju (2017). U kolekciji ima još tri evropska zlata (2014, 2016, 2018). Član je VK Vašaš - Mađarska

 

7-220x220.jpg Miloš Ćuk, rođen 21decembra 1990. u Novom Sadu. Njegove druge Olimpijske igre. u Riju 2016, osvojio je zlatnu medalju. Pored toga na svetskim prvenstvima je osvajao po jedno zlato (2015), srebro (2011) i bronzu (2017). Pored toga ima i četiri evropska zlata (2012,2014,2016,2018). Član je VK Novi Beograd.

 

8-1-220x220.jpg Nikola Dedović, rođen 25.januara 1992. u Beogradu. Njegove druge Olimpijske igre. U Tokiju 2020, je osvojeno zlato. Član je VK Vašaš - Mađarska.

 

1-220x220.jpg Nikola Jakšić, rođen 17.januara 1997. u Beogradu. Njegove treće Olimpijske igre. U Riju 2016 i Tokiju 2020 je osvojio zlato. Na svetskim prvenstvima je osvojio jednu zlatnu (2015) i jednu bronzanu medalju (2017). Sa evropskih prvenstava ima dva zlata - 2016 i 2018. Ćlan je VK Novi Beograd.

 

9-220x220.jpg Viktor Rašović, rođen 13.avgusta 1993. u Beogradu. Debituje na Olimpijskim igrama. Ima po jednu medalju sa svetskih i evropskih prvenstava. Svetsku bronzu osvoji je 2017, a evropsko zlato 2018. Član je VK Panatinaikos - Grčka.

 

12-220x220.jpg Radoslav Filipović, rođen 19. avgusta 1997. u Novom Sadu. Debituje na Olimpijskim igrama. Član je VK Radnički Kragujevac.

 

11-220x220.jpg Radomir Drašović, rođen 22.jula 1997. u Beogradu.  Debituje na Olimpijskim igrama. Član je VK Radnički Kragujevac.

 

5-1-220x220.jpg Nemanja Ubović, rođen 24. februara 1991. u Beogradu. Debituje na Olimpijskim igrama osvojenu bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu 2017. Član je  NO Vouliagmeni - Grčka.

 

6-1-220x220.jpg Nemanja Vico rođen 19.novembra 1994. u Kotoru. Debituje na Olimpijskim igrama. Sa reprezentacijom je osvojio evropsko zlato 2018. Član je VK Primorac Kotor

 

10-220x220.jpg Petar Jakšić, rođen 20.jula 2001. u Beogradu. Debituje na Olimpijskim igrama.Član je VK Radnički iz Kragujevca

 

 

13-220x220.jpg Vladimir Mišović, rođen 15.septembar 1991. u Pančevu. Debituje na Olimpijskim igrama. Član je VK Crvena zvezda.

 

Blago je reći da su vaterpolisti ponos našeg sporta. Najtrofejniji i najkonstantniji. Dovoljno je reći da su se na zadnjih šest Olimpijskim igara peli na pobednički podijum, što je retkost u bilo kom ekipnom sportu. Sve je počelo u Sidneju, kada smo bili bronzani ,a u borbi za bronzu svaladali Španiju. U Atini 2004, srebro, kada su naši vaterpolisti izgubili pa skoro dobijen meč protiv Mađara. Na sledeća dva takmičenja gubili su u polufinalu, ali uspevali da dođu do medalje. 2008. u Pekingu savladana je Crna Gora. Četiri godine kasnije u Londonu sudbina je htela da opet srrečimo Crnogorce da dođu do olimpijske medalje. A onda dva zlata i dve bajke koje su naši vaterpolisti ispisali u Riju i Tokiju. Ono što je zajedničko za oba takmičenja je da naši nisu sjajno krenuli u grupi, i tada su ih već mnogi i otpisivali. Ipak u Riju (seća li se neko onog čudnog bazena sa zelenom vodom), stigli su do finala i tamo savladali Hrvatsku. Sličan scenario i u Tokiju, ali su tada savladani Grci u finalu.

 

Srpski vaterpolo je dominirao u drugoj dekadi 21.veka. Na evropskim prvenstvima, pa nepobedivi. Gotovo da se ne pamti tolika dominacija i četiri zlata sa četiri vezana takmičenja - 2012 Ajndhoven, 2014 - Budimpešta, 2016 - Beograd i 2018 - Barselona. Tome treba dodati i svetske lige koje od 2010 do 2019, nisu osvojene samo 2012 i 2018 (osam naslova). Na svtskim prvenstvima nešto skromniji - dva zlata (2009 i 2015), jedno srebro i jedna bronza.

 

Voleo bih da kažem da smo u krugu favorita za medalju, ali se plašim da to nije trenutno realno (ali ne i nemoguće). Jedna velika generacija je sišla trijumfalno sa scene 2021 u Tokiju, i sada treba stvoriti novu generaciju i nove šampione koji će nastaviti tamo gde su oni stali. Da će biti lako neće, ali ako u nešto treba da imamo poverenja to su naši vaterpolisti.

 

Raspored utakmica:

 

image.png.45e108a173d7891b515fb6e7c71a3c1e.png

Edited by Don Juan
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Napisaću ovde, pa @Don Juan neka prebaci gde smatra da treba:

 

Pored RTS-a i Eurosport-a, sad i MAX (bivši HBO) najavljuje na sva zvona prenose iz Pariza, live i on demand, pa ko ima pretplatu moći će da gleda svašta bez reklama, Strajnića, Dende i vesti šta je predsednik Vučić jutros ručao na poluvremenu.

 

MAX.jpg

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Stiletto said:

Napisaću ovde, pa @Don Juan neka prebaci gde smatra da treba:

 

Pored RTS-a i Eurosport-a, sad i MAX (bivši HBO) najavljuje na sva zvona prenose iz Pariza, live i on demand, pa ko ima pretplatu moći će da gleda svašta bez reklama, Strajnića, Dende i vesti šta je predsednik Vučić jutros ručao na poluvremenu.

 

MAX.jpg

Da Max i Eurosport su "sestrinske" kompanije, pa otud ta veza. U suštini to je ono što može da se vidi da eurosport playeru, mngo sadržaja, nema reklama, a ima i sadržaja bez komentatora. Ja sam Tokio više gledao preko tih playera i skroz je drugačije iskustvo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/10/2024 at 5:23 PM, Nicklord said:

Ja idem, imam karte za 2 grupne košarkaša i jednu košarkašica. Imam vaterpolo četvrtfinala gde ću da prodam onu gde nismo mi (računam da prolazimo valjda majkumu 😄 ) i to je to što se tiče Srba. Ostatak ima nekoliko malih sportova koje nikad nisam uživo gledao i atletiku jedno veče. Resale platforma radi lepo i lako se mogu naći karte i prodati a verovatno će biti još lakše tamo na samim igrama - jedini su problem finalne i polufinalne utakmice timskih sportova ili recimo gimnastika ali to mi lično nije problem.

 

Kupilo je još par forumaša kada su objavili raspored za košarku, mislim da ima 4-5 ljudi odavde što će gledati Srbija vs USA 

I (bar) jedna forumasica  :smiley2:

Imam kartu i za Srbija - Portoriko (mislim - jel igramo sa Portoriko ? :default_sofa:)  - ne pratim bas preterano kosarku ali na OI cu da navijam ie sve snage obecavam :classic_smile:

  • Like 7
  • Love 3
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Smrtokapa said:

 

Šta se sada događa sa onim Alp Arslanom što je trebalo da ga zameni?

Baš čudna situacija, izgleda da ćemo imati dva predstavnika u toj kategoriji. Nemam pojma.

Link to comment
Share on other sites

1720803701-Novak-DJokovic-2-750x497.jpg

Novak Đoković, Tenis - singl

 

Rođen 22.maja 1987. u Beogradu. Njegove pete Olimpijske igre. Debitovao je u Pekingu 2008. godine, kada je poražen od Nadala u polufinalu, ali je na kraju u borbi za treće mesto pobedio Amerikanca Bjelka i osvojio medalju, što će se pokazati i jedina medalja na Olimpijskim igrama do sada. U Londonu 4 godine kasnije, takođe je poražen u polufinalu, ovaj put od Mareja, da bi ga u borbi za treće mesto savladao Argentinac Del Potro. Sudbina je htela da se u Riju ponovo nađu jedan nasuporot drugog, ali u prvom kolu, i tada je opet Del Potro bio bolji. Na narednim igrama Novak je došao kao prva zvezda turnira, ali je opet zastao u polufinalu i na kraju ostao bez medalje, pošto ga je prvo u polufinalu savladao Zverev, a u meču za bronzu i Španac Busta. Da bude još gore, poražen je i u miks dublu u paru sa Ninom Stojanović, takođe u polufinalu i tada su od njih bili bolji Rusi Karacev i Vesnina. Meč za bronzu su predali bez borbe.

 

Novak je nauspešniji teniser u istorji ovog sporta, gotovo je i nemoguće šta je sve osvajao u svojoj karijeri, i koje rekorde je obarao, a da post je bude poduži, tako da ću samo da nabrojim ono najvažnije. Ukupno je u singlu osvojio 98 ATP titula - Australian open 10 titula, Roland Garos - 3 titule, Vimbldon - 7 titula, US Open - 4 titule (ukupno 24 Grand Slam titule od 37 finala). Sedam puta je osvajao ATP finala.  Osvajao je i 40 puta ATP 1000 (Master) turnire, od toga Indian Vels 5 puta, Majami 6 puta, Monte Karlo 2 puta, Madrid 3 puta, Rim 6 puta, Canadanian Open 4 puta, SInsinati 3 puta, Šangaj 4 puta i Paris 7 puta. Sa reprezetnacijom Srbije osvojio je Davis Kup.

 

Ukupno je 428 nedelja bio prvi na ATP listi (rekord) . Osam puta je godinu završio na prvom mestu (rekord).

 

Novak je na zadnja dva olimpijska turnira dolazio kao prvi favorit za zlato. Sada je situacija malo promenjena, pošto je ipak malo stariji, a pojavili su se i novi mladi igrači poput Alkaraza ili SInera. Sa druge strane, možda je i bolje što ne važi za prvog favorita, kao recimo u Tokiju, pa će možda tako i imati veće šanse da iz drugog plana napravi bolji rezultat. Sam je rekao da mu je cilj medalja, pa bilo koje bolje biće sasvim zadovoljavajuće. Već je najavio da će se pojaviti i u Los Anđelesu 2028, a da li je to realno pokazaće vreme.

 

Teniski turnir startuje 27.jula.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Smrtokapa said:

 

Šta se sada događa sa onim Alp Arslanom što je trebalo da ga zameni?

 

Ništa, neće učestvovati, jer kvota ide savezu, a ne takmičaru. Samo jedna kvota za tu disciplinu i kategoriju.

 

Naravno, ako savez odluči da ide Cabolov koji je prvobitno i trebao da ide.

 

Edited by Ledd
dodatak
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stiletto said:

Da vidimo sad ko je jači, Mek ili...

 

qXAIkxr.jpeg

 

Ako sam ja ovo dobro protumačio, sve zavisi od sudijskog kriterijuma.

 

Što dobija još više smisla kada se uzme u obzir da je vaterpolo u pitanju.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/23/2024 at 8:55 AM, Stiletto said:

Napisaću ovde, pa @Don Juan neka prebaci gde smatra da treba:

 

Pored RTS-a i Eurosport-a, sad i MAX (bivši HBO) najavljuje na sva zvona prenose iz Pariza, live i on demand, pa ko ima pretplatu moći će da gleda svašta bez reklama, Strajnića, Dende i vesti šta je predsednik Vučić jutros ručao na poluvremenu.

 

MAX.jpg

 

On 7/23/2024 at 9:05 AM, Don Juan said:

Da Max i Eurosport su "sestrinske" kompanije, pa otud ta veza. U suštini to je ono što može da se vidi da eurosport playeru, mngo sadržaja, nema reklama, a ima i sadržaja bez komentatora. Ja sam Tokio više gledao preko tih playera i skroz je drugačije iskustvo.

Je l' ste uzeli nesto? I ja sam prosle OI ispratio na ES playeru i bilo je odlicno. Je li nude sve isto i sada?

Edited by Del Piero
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
10 minutes ago, Del Piero said:

 

Je l' ste uzeli nesto? I ja sam prosle OI ispratio na ES playeru i bilo je odlicno. Je li nude sve isto i sada?

Ove godine je boljenda uzmeš MAX, dobićeš i Olimpijadu i HBO, a tu su negde sa cenom.

 

Ono što ne znam je da li će moći da se vraća. Trebalo bi.

Edited by Don Juan
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Del Piero said:

 

Je l' ste uzeli nesto? I ja sam prosle OI ispratio na ES playeru i bilo je odlicno. Je li nude sve isto i sada?

 

Ja imam pretplatu na Max od ranije, ima sve. Logo Eurosporta u gornjem desnom uglu 😉

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Don Juan said:

Ove godine je boljenda uzmeš MAX, dobićeš i Olimpijadu i HBO, a tu su negde sa cenom.

 

Ono što ne znam je da li će moći da se vraća. Trebalo bi.

HBO mi ne igra nikakvu ulogu. Bitno mi je samo da moze da se premotava, uzivo je tesko pohvatati.

15 minutes ago, Stiletto said:

 

Ja imam pretplatu na Max od ranije, ima sve. Logo Eurosporta u gornjem desnom uglu 😉

Premotavanje?

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Del Piero said:

HBO mi ne igra nikakvu ulogu. Bitno mi je samo da moze da se premotava, uzivo je tesko pohvatati.

Premotavanje?

 Malo zakopano, ali ima. Moraš da odeš na "Paris 2024" na meniju na vrhu ekrana, pa da odskroluješ na dno, gde je "latest replays".

 

Malopre sam vratio na ragbi 7, Australija-Samoa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...