Jump to content

Srbija u Parizu - Pogled sa Ajfelovog tornja


Recommended Posts

U poredjenju sa Riom i Tokiom jeste pad. Imamo i više učesnika na ovim igrama ali to je sport. Samo se plašim da u Americi, sa domaćinskim sudjenjem, u grupnim sportovima će biti mnogo teže doći do medalje.

 

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, MrTripleDouble said:

Menjam sve medalje za zlato kosarkasa.

 

Kakvi kurcevi djokovici mikeci dikeci prdeci... Zlato kosarka, makar nista ne osvojili na sledece 4 olimpijade.

 

Molim te 

spacer.png

  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, MrTripleDouble said:

Menjam sve medalje za zlato kosarkasa.

 

Kakvi kurcevi djokovici mikeci dikeci prdeci... Zlato kosarka, makar nista ne osvojili na sledece 4 olimpijade.

Ja menjam tebe za dve Šveđanke.

  • Like 5
  • Love 1
  • Ha-ha 19
Link to comment
Share on other sites

Pregled dvanestog dana na Olimpijskim igrama

 

Bilo je dosta naših sportista na borilištima, pa da krenemo redom

 

Lev Kornev je prvi koji je ušao u borilište, i pobedom nad Senegalcem Diopom od 2-0 započeo dan. Nažalost to je bilo sve, pošto je u narednom kolu poražen od Tunižanina Jendubija sa  2-0.

 

12215243-e1723013898383-1000x560.jpg

 

Kajakašica MIlica Novaković je veslala u četvrfinalu trke K1-500 i vremenom 1.50.37 zauzela drugo mesto u svojoj grupi, što joj je bilo dovoljno za direktan plasman u polufinale

 

52284_9532709_f.jpg

 

Prijatno su nas iznenadili vaterpolosti koji su u četvrtfinalu savladali Grčku sa 12-11 i plasirali se u polufinale, gde će im rival biti reprezentacija USA.

 

tan2024-08-05120918871-1200x630.jpg

 

Dvojica rvača su danas imala borbe, prvo je Mate Nemeš doživeo poraz u osmini finala od Ukrajinca Nasibova sa 3-2, u kategoriji grčko-rimski do 67 kg,ali je zbog činjenice da je Nasibov izborio finale, sutra se boriti u repesažu gde će mu rival biti Ismailov iz Kirgistana.

 

tan2024-08-0712292971-9.jpg

 

Drugi borac, Komarov, u kategoriji grčko-rimski do 87 kilograma, prvo je savladao Amerikanca Jacobsona u osmini finala sa 10-0, ali je zatim poražen od Mađara Losoncija, rezultat je bio 2-2, ali je Mađar osvojio poslednji poen i tako se našao u polufinalu. Pošto Mađar nije stigao do finala, ovo je i kraj takmičenja za Komarova.

 

aleksandar-komarov.jpg?ts=2024-08-07T12:

 

Atletičar Elzan Bibić je trčao kvalifikacionu trku na 5000 metara, ali nije uspeo da se plasira u finale. Vreme od 14.14.46 bilo je dovoljno za 32.mesto

 

Nažalost bez finala je ostala i Adriana Vilagoš, koja je jutros u kvalifikacijama u bacanju koplja bacila 60,49, što je bilo dovoljno za 13.mesto.

 

677z381_fotoIvicaVeselinov65434054.JPG

 

Košarkašice Srbije su poražene u četvrfinalu od reprezentacije Australije 67-85 i završile su takmičenje.

 

1723026019-24220354071711-1200x800.jpg

  • Like 6
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Da podelim iskustva sa igara ukratko. Bio sam u Parizu par puta do sad ali nikad nisam video ovako prazan grad (ne znači da nije gužva) Parižani su se odselili iz straha od nenormalne gužve, koliko sam razumeo iz razgovora sa par domaćih likova + dosta ljudi radi od kuće (što je i Beonegro pomenuo ja mislim)

 

Jako je lepo sve organizovano, ima toliko znakova, volontera i policije svuda da ne može da se izgubi. Generalno ima mnogo stvari koje su posvećene deci i mnogo deca gleda sve sportove što im se isto svidelo jer sam vodio dvoje. Publika je svuda bila odlična, generalno se podržava svako uz nenormalno navijanje za svakog domaćeg, nema navijanja protiv nekog generalno. Video sam sportiste iz toliko zemalja i jedini sportisti kojima se zviždalo su iz Argentine 😄 Najveći minus svakako je cena ulaznica za događaje, osim toga nemam zamerki.

 

Sportski highlightsi: 1500m trka za muškarce, videti ljude kako skaču sa 10m u vodu a da se ne upiške od straha prvo, Jokićev Sombor shuffle, Jakšićev gol, videti džudo izbliza i razumeti bolje kolika sila se koristi

  • Like 20
  • Love 1
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Nicklord said:

Da podelim iskustva sa igara ukratko. Bio sam u Parizu par puta do sad ali nikad nisam video ovako prazan grad (ne znači da nije gužva) Parižani su se odselili iz straha od nenormalne gužve, koliko sam razumeo iz razgovora sa par domaćih likova + dosta ljudi radi od kuće (što je i Beonegro pomenuo ja mislim)

 

Jako je lepo sve organizovano, ima toliko znakova, volontera i policije svuda da ne može da se izgubi. Generalno ima mnogo stvari koje su posvećene deci i mnogo deca gleda sve sportove što im se isto svidelo jer sam vodio dvoje. Publika je svuda bila odlična, generalno se podržava svako uz nenormalno navijanje za svakog domaćeg, nema navijanja protiv nekog generalno. Video sam sportiste iz toliko zemalja i jedini sportisti kojima se zviždalo su iz Argentine 😄 Najveći minus svakako je cena ulaznica za događaje, osim toga nemam zamerki.

 

Sportski highlightsi: 1500m trka za muškarce, videti ljude kako skaču sa 10m u vodu a da se ne upiške od straha prvo, Jokićev Sombor shuffle, Jakšićev gol, videti džudo izbliza i razumeti bolje kolika sila se koristi


Nisi se nadao Noletu ili tada još nisi bio u Parizu? Ili nisi mogao doći do karata?

Link to comment
Share on other sites

Da dodam i ja malo.

 

26 minutes ago, Nicklord said:

Da podelim iskustva sa igara ukratko. Bio sam u Parizu par puta do sad ali nikad nisam video ovako prazan grad (ne znači da nije gužva) Parižani su se odselili iz straha od nenormalne gužve, koliko sam razumeo iz razgovora sa par domaćih likova + dosta ljudi radi od kuće (što je i Beonegro pomenuo ja mislim)

 

Reče mi kolega da su im mesecima unazad stizali listići koji su pozivali na rad od kuće i napuštanje grada. Juče sam uspeo da sednem u jednu posh kafeteriju gde sam prošli put video red od jedno 150 metara, dead giveaway da je mnogo prazniji grad. Isto važi za još neke lokale koje sam prošli put morao da pokušavam da rezervišem, a juče samo banuo i seo.

 

Kanc je formalno zatvoren na 6 nedelja, svratili smo samo da obiđemo, bukvalno 4-5 ljudi je tu. 

 

Taxi od aerodroma subjektivni osećaj dupli brži nego inače, bez ikakvih zastoja.

 

Što se tiče samih OI, nemam šta da podelim jer se tek danas upisujem. Gledaću oba polufinala u basketu, kreće sve već u 15:30, jedva sam zaspao od uzbuđenja. Čuo sam da su svi prezadovoljni lakoćom kretanja, skeniranja, itd. Kolega bio za vikend na Sen Deniju da gleda atletiku, kaže 30 sekundi od dolaska dok nije seo na mesto. 

 

Vreme je da se nekadašnja Bercy Arena okadi 14 godina nakon Džoša Čildresa.

  • Like 8
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

A mozda su ocekivanja u ovim sportovima bila i napumpana zbog te zetve medalja na EP, a zaboravili smo da domacin uvek osvoji vise od ocekivanog, plus je tesko odrzavati formu na takva dva takmicenja. Svi su tempirali formu za OI, mi za EP, slicno i u plivanju, i to je to.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, neko me sabotira said:


Nisi se nadao Noletu ili tada još nisi bio u Parizu? Ili nisi mogao doći do karata?

Bili smo tad tamo ali nisam uspeo da ulovim karte osim za najskuplji deo a to je ipak previše 😄 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Realno naš best case scenario je 6 medalja ako nekog nisam zaboravio. Dvoje tekvondoidta sutra, košarka i vaterpolo.

 

Isto tako realno možemo i ostati na dve ali nadajmo se da ćemo izbeći taj scenario.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nunilo said:

Koliko je samo Novak veliki kad veliki vodja nije uspeo da ga izbsksuzira.

 

Ali pazi Zoranu koja je inače bila baksuz na OI, dodaš baksuz od vođe, overload, probija se dno i izbija na vrh bum zlato!

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Pregled trinestog dana na Olimpijskim igrama

 

Rvač Mate Nemeš poražen je u repesesažu u kategoriji do 67kg od Kirgistanca Ismailova sa 8-0image_123650291-2-1003x623.jpg

 

U kajaku danas smo imali dve posade u četvercu u muškoj i ženskoj konkurenciji. U ženskoj konkurenciji naše devojke su zaustavljene u polufinalu, zauzele su u polufinalu treće mesto sa vremenom 1.35.25 i tako su završile takmičenje na devetom mestu.

 

image_123650291-4-1003x623.jpg

 

Muški četverac je prvo veslao trku polufinala, i kao drugoposlasirani se plasirali u finale. Nažalost  u finalu su završili na šestom mestu sa vremenom 1.21.52

 

22085_profimedia-0896656143_orig.jpg

 

Muška košarkaška reprezentacija poražena je posle velike borbe u polufnalu od reprezentacije USA. Rezultat je na kraju bio 95-91. Treba reći da su naši dobili tri četvrtine i da su poklekli tek u zadnjoj.

 

jokic-kosarka.jpg

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...