Jump to content

KK Partizan 2024/25 prelazni rok - (r)evolucija


Marvin

Recommended Posts

@Chaos Is Me

 

Evo sto se mene tice da ti kazem da bi..

 

ne mogu vise da povatam ko za koga navija, ali komsije bas brinu o nasim sezonama, nesto poput Milana Kalinica..

 

Dakle, ajmo jednom za svagda.

 

Zeljko Obradovic nije samo trener partizana, on je i trener, i direktor i predsednik, on svojim imenom i prezimenom je doneo vise KKP nego li bilo ko u ko zna koliko godina.

 

Dakle, o rezultatima mozemo pricati, ali  zeljko obradovic ne radi u KKP samo za rezultat, i nejasno mi je kako vise to komsije ne mogu da shvate, ali i neki navijaci Partizana.


i da dozivi 10x gori rezultat nego prosle godine, licno, moze da ode samo kad on bude hteo…

 

e sad, da li je to tesko prihvatiti navijacima gde je samo jedan covek konstanta a to je Nebojsa Covic, a treneri se menjaju kao na traci, to je vec neka druga prica…

 

dozvolite da nasa konstanta bude Zeljko Obradovic

 

edit:

 

i svakim danom se potvrdjuje da je treba sve do jednog da ih otera…

 

 

IMG_9460.png

Edited by ScepanScekicSto
  • Like 12
  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, ScepanScekicSto said:

 

 

Dakle, ajmo jednom za svagda.

 

Zeljko Obradovic nije samo trener partizana, on je i trener, i direktor i predsednik, on svojim imenom i prezimenom je doneo vise KKP nego li bilo ko u ko zna koliko godina.

 

Dakle, o rezultatima mozemo pricati, ali  zeljko obradovic ne radi u KKP samo za rezultat, i nejasno mi je kako vise to komsije ne mogu da shvate, ali i neki navijaci Partizana.


i da dozivi 10x gori rezultat nego prosle godine, licno, moze da ode samo kad on bude hteo…

 

dozvolite da nasa konstanta bude Zeljko Obradovic

 

Upadoh kao padobranac na vas topic.

 

Samo mala opaska na gore napisano bez da nesto ja vama popujem.

 

Ovaj fenomen kad jedna osoba(igrac,trener, legenda kluba) dozivi ovaj status koji si ti napisao, odnosno ja u odredjenom periodu u samom klubu bude veci od kluba-sto se vama cini mi se sa Zeljkom i dogadja, u konacnom pre ili kasnije dovede do jako teskih situacija po klub.

 

Mozda ja gresim, ali eto samo da prokomentarisem, bez neke zle namere.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, dzakala said:

Upadoh kao padobranac na vas topic.

 

Samo mala opaska na gore napisano bez da nesto ja vama popujem.

 

Ovaj fenomen kad jedna osoba(igrac,trener, legenda kluba) dozivi ovaj status koji si ti napisao, odnosno ja u odredjenom periodu u samom klubu bude veci od kluba-sto se vama cini mi se sa Zeljkom i dogadja, u konacnom pre ili kasnije dovede do jako teskih situacija po klub.

 

Mozda ja gresim, ali eto samo da prokomentarisem, bez neke zle namere.

Sad ja da vratim ko Mile Kontras, pre rata nismo imali nista, a onda su dosli Nemci i sve nam uporpastili... Pre Zeljka smo inace cvetali kao klub od dolaska zvalavog pa ce sad da nas ovo zakatanci...

13 minutes ago, Portovale said:

Željko ostani 🔥

Sine, baci to iz ruku, od toga se susi kicma

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Vjerujem da niko od nas ne misli da je Željko veći od kluba ali isto tako vjerujem da svi mislimo da je klub mnogo veći s njim nego bez njega. 
 

Nije rijetkost u svijetu sporta da pojedinci imaju takav uticaj na klub, možda jeste rijetkost u smislu da je to najveći među najvećima.

 

Što se mene lično tiče ja ću ga podržavati da ostane u klubu do smrti, ne mora ništa osvojiti, već je osvojio košarkašku evropu na mnogo načina, a ako to učini i sportski biće to jedna fina bajka za nas veliku djecu.

 

Generalno mnogo ljudi, i ovdje i svuda, usko gleda na klub kroz prizmu rezultata ali ima mnogo drugih pokazatelja veličine kluba kao što su gledanost, medijski share, uticaj na kvalitet takmičenja, ugled u sferi poslovanja, finansijska sposobnost i stabilnost.

 

Rekao bih da nam na svim ovim poljima ide više nego dobro i ja bih bio zadovoljan i da samo ovakvo stanje potraje.

 

A titula, ako dođe, je samo višnjica na slatkoj torti prosperiteta kojim se hranimo evo već tri godine.

  • Like 6
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Barkley#34 said:

Mislim da je za ocenu poteza pogrešno posmatrati samo ovsj trenutak nego ceo kontekst i proces. Dobar deo ekipe je na okupu već dve ili tri godine. U ciklusu razvoja nama su se praktično "zamenile" druga i treća sezona. Krajnji utisak je kiseliji nego da je bilo obrnuto tako da je teško očekivati da bismo prošli bez ozbiljne rekonstrukcije tima. Opet se vraćamo na to da bismo ili

1) pokušali da sa novim trenerom počnemo ljubav ispočetka sa Nanelijem, Panterom, Ledejem i šta znam, Aleksom, kao bitnim igračima koji su tu bar dve sezone i na to dodali ostatak novog-starog tima, ili bismo

2) krenuli sa istim trenerom i novom igračkom energijom, bez potrošenog odnosa sa nosiocima. Sa strane gledano, moglo je da se nađe mesta za Smita, Ponitku i Trifu, ali opet, nisu oni presudni članovi tima.

 

Naravno, lakše je kladiti se na to da će ovo biti propast malo mi je bljak ocena da je ovo među najodvratnijim stvarima koju nam je klub priredio. Meni je mnogo odvratnije bilo da ih gledam kako se vuku bez želje i energije prošle sezone (što je i Željkova krivica, ofkors).

Dakle da skratimo, Žoc je skontao da je druga godina ključna a ne treća kao što je mislio, pa će ove godine da napravi novu osnovu tima, jer se prva razjebala iz raznih razloga i nema smisla ulagati u nju, koju će sledeće da nadogradi i da napadne evroligu. 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Bole Tyson said:

Fala, da ne moram da slikam tetovaze 🙂 🙂 🙂  nije mi pre..... no mi je strepnja veca od nade

Imaš apsolutno dobru logiku što postavljaš ta pitanja i što osećaš strepnju. Uostalom, svi je osećamo i ko god od nas ovde razume ili čak opravdava tu odluku ne verujem da to radi iz botovskih motiva zaslepljenosti Željkom. Tako da što se i mene tiče samo udri.

 

16 hours ago, Chaos Is Me said:

Da je ova minula sezona bila druga u okviru trogodišnjeg ciklusa nakon onakve prve, da li bi Željko još uvek bio na klupi da dočeka tu treću jer realno bez te sezone 2022/23 njegov učinak je totalni fijasko?

Legitimno pitanje. Verujem da bi jer kao što je napred napisano, on je osim rezultata nama doneo i mnogo nematerijalnog bogatstva i dosta epskih momenata koji ostaju u sećanju. To je u nekim stvarima postavilo standard kome klub treba da teži u bidućnosti ali i otkrilo sve što nam nedostaje. Rezultat u dve sezone jeste loš ali je ceo taj pad bio poprilično veličanstven let, da citiram jednog mislioca.

 

E sad, ako posmatramo brojke, da je Željko u svojoj drugoj sezoni, nama debitantskoj u EL dostigao 11. mesto to bi verovatno bilo ocenjeno kao okejiš za prvu sezonu. Nedostatak domaćih trofeja bi bio mnogo veća knedla ali bi verovatno dobar deo grobarije to pripisao faktorima Čović, sudije, liga (šro nije bez osnova). Mnogo veći problem bi bio ovaj psihološko-igrački raspad kome smo svedočili ove sezone i tu bi se postavilo mnogo upitnika u vezi Željkovih sposobnosti da upravlja timom. Sad, tu se može filozofirati na temu da li bi bilo tolike zasićenosti kod nosilaca kao što je bilo i da li bi sezona izgledala ovako i ostale uzrok-posledica varijante.

 

 

--------------------

Inače, mislim da bi već jednom trebalo prestati sa generalizacijom komšiluka. Znamo se uglavnom ovde i znamo ko je maliciozan ili još gore a ko teoretiše na isti način kao grobosi. Uostalom, javna je tema i svi imaju pravo da pišu i ne treba svako da bude dočekan na volej samo zato što ne navija za KKP.

13 hours ago, Knipex said:

Dakle da skratimo, Žoc je skontao da je druga godina ključna a ne treća kao što je mislio, pa će ove godine da napravi novu osnovu tima, jer se prva razjebala iz raznih razloga i nema smisla ulagati u nju, koju će sledeće da nadogradi i da napadne evroligu. 

Ne zajebavaj. :classic_biggrin:

Edited by robespierre
neprimeren rečnik iz quote-a
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Bole Tyson said:

Andjusica razumem sto ne produzujemo, ima skoro 34, nije da je nesto isporucivao, 

Anđušić je sveukupno skroman košarkaš za EL, ali je domaći, nije problematičan momak, nije skup, i ima svojih nekoliko tekmi po sezoni gdje kad se zapali igra na nivou najboljih napadača u Evropi, a u međuvremenu može i iza koša.

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Bole Tyson said:

Andjusica razumem sto ne produzujemo, ima skoro 34, nije da je nesto isporucivao, ali Smajli, Aleksa, Leday... ne kontam. I da sad dovede 15, da se zatvori u halu i baci kljuc, opet nema vremena da ih sve uigra. Pri tome, dovedeno malo, fali jos 10, a nosioca nigde, domacih jos manje...

Zasto Smajli? Decko za 3 godine u klubu uopste nije napredovao. Svakako je pitanje da li uopste i moze, koliki mu je limit. Nije ni Balsa, ali on je bas imao nesrecu sa tim povredama. Aleksa i Ledej verovatno jer su zeleli da odu i uvek je lose kad imas nezadovoljne igrace u timu. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...