Jump to content

KK Partizan 2024/25 prelazni rok - (r)evolucija


Marvin

Recommended Posts

Procitao sam text… mislim da su se malo uzjebali u slikama

 

Mike treca cetvorka???

 

?, Nilikina

Lundberg, Marinkovic

Braun, Bonga

?, Mike

?, Jones

 

bez ovih domacih… ne vifim gde to moze Aleksa da ostane kao ni Smit, jedino onda ako ne dovodimo prvog pleja

 

pri cemu su prve tri pozicije 

 

Nilikina 1/2, Lunberg 2/1, Marinkovic 2/3, Bonga 3/4, Braun 3/2.

 

za 4 i 5 nemam pojma, zavisi od prvih izbora

 

Dakle, dolaze jos 3 igraca verovatno stranca, kao i Lakic, Nakic, mozda Beslac i Koprivica kao starasedeoc.

 

@Brat od Korneta Da ne pisem novi post.. treba li da trazim kako si me ubedjivao da ce Partizan dovesti Mike Jamesa ili Hezonju… mislim ono cisto kad pisemo o tacnim predvidjanjima

Edited by ScepanScekicSto
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

IMG-20240630-140935.jpg

 

https://www.mozzartsport.com/kosarka/vesti/partizan-i-misko-raznatovic-zakopali-ratne-sekire/485865

 

Kako je preneo i sponzor, pa da se prenesem kad sam izasao ovde sa ovom da kazem 'ekskluzivom' jos pre mesec dana kad se to nije znalo nigde u javnosti. Napisah posle da cu preuzeti odgovornost ukoliko se ne obistini ovo, sto je nekoliko forumasa ismevalo ali da ih ne tagujem, njima na cast. Tako da kao sto sam preneo sada ono sto se ispostavilo tacnim isto bi preneo i dosao ovde da se izvinim ako bi se ispostavilo netacnim.

 

Ta farsa sa Miskom je bila samo jeftini populizam da opravdaju sebe kod navijaca sto su izgubili Madara sopstvenim greskama i naravno uspeli su u tome, kao i u svim drugim farsama gde su uvek drugi bili krivi. Ostoja je tada izjavio sledece:

Jesmo li mi zaslužili taj tretman? Pa nismo! Hoćemo li da sarađujemo sa takvom agencijom? Pa nećemo! Da je jedina – neću. To je moj poslovni princip u životu.

 

Principijalni Ostoja. Valjda ce sad njega masovno da napadnu navijaci "da je dao rec" i "da se covek drzi za rec a vo za rogove" ali naravno da od toga nema nista, to vazi samo za druge izgleda.

 

Misko se ni onda nije ljutio, dao je smekersku izjavu rekavsi da mu je krivo da veliki klub poput Partizana ne zeli da vise saradjuje sa njim i u potpuno smirenom tonu znajuci da je sve uradjeno po pravilima i da je najava tuzbe samo farsa za navijace da opravdaju svoje propuste, inace o tome sam pisao jos tada da od tog epiloga nece biti nista.

 

Osim Nakica videcemo dal ce stici jos neki Miskov igrac. Slobodni su Klajburn, Timan, Buboa ima +1 i nije iskoriscen jos uvek, Veb... A pod ugovorima su Vilbekin, Dejvis, Lucic, Pjer i to je otprilike to. Ostale nije vredno pominjati jer nema nikakve sanse jer il su tek sad potpisali nove ugovore ili imaju visegodisnje ugovore.

 

Timan mi je nekako realan ako ne dodje Moneke i po meni cak se i vise uklapa u pozicionu kosarku od Monekea kome je forte tranzicija a Zeljko nije bas da forsira istu ali mozda malo promeni i stil igre ako dodje Moneke ko zna. Buboa nekako vise bek ap u ovim godinama pretpostavljam da ce doci neki Dzouns/Vildoza za startera ili opet neko iz Nba za startera. Mozda padne neko iznenadjenje sa Vilbekinom koji u Feneru pada u drugi plan dolaskom Boldvina koji ce ocigledno opet biti startni plej posle par sezona. Klajburn mi nije realan jer mislim da je pozicija 3 zatvorena Braunom, Bongom i Nakicem ali mozda ima Zeljko i druge neke zamisli s obzirom da ima dvojicu 2/3 igraca u vidu Brauna i Marinkovica. Lucic navodno ostaje u Bajernu tako da nekako Dejvis ostaje kao najrealnija opcija iako ima ugovor jer Valensija igra Evrokup, a uostalom uveliko se i spominje da postoji interesovanje tu. Videcemo.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ScepanScekicSto said:

@Brat od Korneta Da ne pisem novi post.. treba li da trazim kako si me ubedjivao da ce Partizan dovesti Mike Jamesa ili Hezonju… mislim ono cisto kad pisemo o tacnim predvidjanjima

 

Ne secam se da sam te bas ubedjivao. Nadji slobodno, cak bi i voleo da nadjes. Ako je i bilo tako a sumnjam da sam te bas ubedjivao cak ni blizu, greske se desavaju i kao sto vidis nemam problem da ih priznam. Mislim da sam najblize moguce pisao da postoje teoretske sanse za tako nesto a ne da sam te ubedjivao da ce doci.

 

A i to bi bilo klasicno predvidjanje da je tako bilo, ovo sa Miskom nije bilo predvidjanje vec tacno preneta infomacija i to je sve.

 

Kad sam vec ovde, @MilošVB mi je pisao oko Meridijana koji ih je uporedjivao sa Telesportom sto mi je bilo prilicno smesno jos tada, a sada tek kad se isoostavilo tacnim da je Meridian prvi najavio nekoliko pojacanja Partizana, cak se i Telesport pozivao na njih sto se moze procitati.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fedor said:


Mnogo je vise pasosa dodeljeno nego sto si spomenuo, radio je to i Partizan, ne bi bio presedan. 

Kup ce se sigurno igrati. Partizan ce imati mnogo vise od 2 domaca igraca. Rekao bih 5 bar. Na to recimo hipoteticki dva pasosa i cetiri preostala stranca i to je roster. 

Ja sam lepo napisao u 12, i smem da se kladim da više od 3 domaćih u 12 neće imati, ako bude izostanaka svakako će biti ali u najbiljih 12 neće biti više od 3. Trenutno u prvih 12 ima siguran Marinković + 6 stranaca, da li Alexa ostaje, da li će Koprivica biti u 12 (neće), ostala pojačanja - videćemo. Svakako je Željko ozbiljno pristupio sada, ovo izgleda kao KKCZ prošle godine, dovodi se 10 igrača, sledeće sezone još 3-4 i to je novi napad na EL.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ScepanScekicSto said:

bez ovih domacih… ne vifim gde to moze Aleksa da ostane kao ni Smit, jedino onda ako ne dovodimo prvog pleja


Aleksa sigurno neće ostati a i za Smita su svakim danom sve manje šanse. Dolaze prvi plej, četvroka i centar, mislio sam da je to bar jasno. 
 

Gore na slici su možda izmješali malo pozicije ali broj upitnika je sigurno tačan. Telesport je maltene klupski portal a sve vijesti koje dolaze govore ovom u prilog.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Dakle posle ovog teksta na Telesportu dosta je jasnija kako će izgledati roster

(kopiram od kolege Šćekića)

 

?, Nilikina

Lundberg, Marinkovic

Braun, Bonga

?, Mike

?, Jones

 

Pregovara se sa Čimom i ostaju starteri na 1 i 5.

Ono što je očigledno je drastično bolja odbrana i dosta bolje fizikalije overall.

Po imenima ćemo izgleda biti tu negde oko 10-og mesta a kvalitet pojačanja na 1 i 5 će dati konačan odgovor. 

Ako uzmemo da su to igrači ranga Gosa i Dejvisa, roster neće imati nijednog kapitalca ranga Pantera ali će imati fantastičnu izbalansiranost.

Željko će nastaviti da vrti petorke kao na traci u potrazi za one koji su u tom momentu raspoloženi.

Očekuje nas verovatno nekoliko meseci užasa dok se to sve bude uigravalo ali mislim da ishod može biti dosta dobra košarka. Za početak sa mnogo više hasla i (nadam se) više timske igre.

 

 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Čak i da dođe Moneke on neće biti lider tima. Svaka čast harizma i sve ali on nije neko ko će da drži ključeve tima u svojim rukama. 
 

Zato me najviše brine što ta kičma prvi plej-prvi centar dolazi zadnja. Em je tržište krajnje siromašno em je sve siromašnije svakim sljedećim danom. Ne bih bio iznenađen da na kraju rješenja potražimo overseas a od toga mi se diže kosa na glavi.

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

I da se dovede ekstra kvalitet na 1 i na 5, apsolutno nista ne garantuje, svakako vece su sanse da krajnji ishod bude pozitivan.

 

Od igraca koji dodju na 1 i 5, mozemo da vidimo koje ce ambicije kluba biti u prvoj sezoni ovog dvogodisnjeg projekta.

 

Srecan sam sto se na 1 i 5 ne pojavljuji nikakva specijalna imena po portalima, mirise na to da moze biti pozitivno iznenadjenje. 

Edited by Coz29
Link to comment
Share on other sites

Dosta se u vašoj javnosti potencira da ćete ove godine imati dosta bolje fizikalije , pa samim tim i bolju odbranu nego prošle godine.

Ono što bih ja primetio je da ste vi i prošle i pretprošle godine imali odlične fizikalije i u tom aspektu sposobnost da igrate odličnu odbranu.

U tom smislu mi se ova ekipa ne razlikuje od prethodnih, razliku može da napravi karakter što smo videli na primeru Lesora koji je sam držao reket i bbiq na te fizikalije.

Moja poenta je da vi u tom nekom fizičkom smislu imate jasan kurs od kada je došao Željko, ostaje samo da se vidi da li se menja napadački koncept i koliko se pogodilo sa karakterom igrača 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Marvin said:

Očekuje nas verovatno nekoliko meseci užasa dok se to sve bude uigravalo ali mislim da ishod može biti dosta dobra košarka. Za početak sa mnogo više hasla i (nadam se) više timske igre.

 

Moguce da ce biti potrebni meseci da se uigra napad i da ce to delovati lose ali pretpostavljam da je ideja da se to individualnom odbranom izbalansira te protivnicima sigurno nece biti lako da postizu poene a opet imas dovoljno individualno kvaliteta da se poradjaju poeni. Lundberg i Braun mogu da izmisle poene, cak i Moneke (ako dodje) koji je doslovno skorer sa pozicije 4, poneka akcija za Marinkovica za sut, pnr sa Dzounsom iliti jos jednim centrom koji dodje i mozda napad nece biti leprsav ali ima tu sasvim dovoljno poena. Jos ako dodje jos jedan plej skorer tipa Dzouns/Vildoza ili neko iz Nba, sto verujem da ce biti slucaj bice tu vise nego dovoljno poena za pocetak pogotovo za tim kome napad nece biti toliki forte kao pretodnom i na neku neuigranost ne vidim problem postizanja koseva a o defanzivnim potencijalima i da ne pricamo ako se posloze kockice kako trebaju.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, SteveFrancis#3 said:

1d57a7b16ce7431660b652a5802a0b58.jpg

 

Nah... i can't see it...

 

Prošle sezone KKCZ dovela (vratila) tačno 12 igrača, od toga zadržala sve što valja, dodali ove godine umesto 5 najlošijih mnogo bolje igrače i siguran sam da će to i KKP pokušati, sada što ti ne vidiš je druga stvar 

Link to comment
Share on other sites

Definitivno nista od KPJ-a, tuzno! Daj sada tog Lojda konacno. 

 

Brine me sto se na pleju iz mnogo usta najvise spominje Vildoza. Da se razumemo, vrhunski igrac, ali tesko da je to fit za Partizan, pogotovo ovaj Partizan koji je u nastajanju i cija je ideja nesto sasvim drugo. 

 

Bonga ce biti prva opcija na svojoj poziciji, bar na pocetku sezone. Apsolutna Zeljkova zelja, prva opcija sa njegovog spiska. 

 

Ako izuzmemo domace klince naredna 4 pojacanja ce biti nosioci. Naravno nakon sto se objave ovi sto su vec tu nezvanicno.

Edited by fedor
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...