Jump to content

KK Partizan 2024/25 prelazni rok - (r)evolucija


Marvin

Recommended Posts

Posted (edited)

Nema nikakve opipljive informacije za dolazak el igraca, posto tesko da ce se igrati el, ko ce platiti 1 mil licencu, drzava polako dize ruke.

Edited by cevali
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Portovale said:

A evo više ne znam ko vam ostaje, pošto po tviteru vrlo moguće da vam otmemo i Obradovića.  

 

Ako verujes onome sto pise na tviteru i na tarabi - lepo ces proci.

:default_coffee:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Sad malo konkretnije, šta imamo a šta nam fali (hint: sveee)

Deluje mi da je sa Aleksom pukla tikva tj. da između njega i Željka više nema hemije, te da će mu se tražiti neka druga opcija.

 

Pozicije 1 i 5 moramo da rešavamo hitno ali kvalitetno, dok kod ostalih možda i ima mesta za neku improvizaciju.

 

 

1: NWG / Jones, Dimitrijević / Đeljan

2: Kevin

2/3: Vanja

3: Poni

4: Zek

4/5: Bruno

5: Nebo / Birch / Davies, Balša

 

To je 9 igrača i fali startna trojka. Mooožda smo tu mogli da malo i rizikujemo i pojurimo nekog igrača iz G lige ili Italije / Španije / Turske. Imamo lufta da malo i čekamo pošto za početak Vanja i Poni to mogu da pokriju.

Možda Pokuševski?

Ne bih bio oduševljen produžetkom Nanelija (kao što nisam ni zadržavanjem kapitena ali šta je tu je, Željko je zaljubljen u njega).

 

Na to bih dodao da bih pojurio i nekog 4/5 ili 5/4 npr. onog Stevinog tipa odozgo, jer smo videli da Bruno i Balša ne mogu da pokriju kvalitetno čak ni bekap 5.

Naravno vrlo rado bih gledao Sikmu ili Timana na toj poziciji. A naravno uvek je dobrodošao i  Luča :)

 

Tako da na kraju to bude ovako nešto:

1: plej, drugi plej

2: Kevin, Vanja

3: krilo, Poni

4: Zek, Bruno

5: centar, drugi centar ili 5/4, Balša, Dimitrijević 2

Edited by Marvin
Link to comment
Share on other sites

ajd grobosi sa srećom i da što gore igrače kupite

 

i ne preskačite korake i ono što je važno za prelazni rok temu

 

104993581_2690997771173692_8673957022703

 

 

  • Like 1
  • Thanks 4
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, NMX said:

ajd grobosi sa srećom i da što gore igrače kupite

 

i ne preskačite korake i ono što je važno za prelazni rok temu

 

104993581_2690997771173692_8673957022703

 

 

 

I tako je FMP postao filijala Partizana, a Covic i Ostoja zivese srecno do kraja zivota... 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja bih aktuelni roster podelio na sledeće kategorije: stay, if, big if, leave. Pre nego što nastavim, bitno je da istaknem da je ova sezona bila prosto neverovatna, ali baš van bilo kakvih očekivanja u svakom smilu, pregršt grešaka, loše selekcije, propusta, baksuza, neodgovornosti, nediscipline, drame, nesreće i tek toliko kraduckanja. Ogroman pritisak, tenzije i očigledno popucala svlačionica, rodbina, braća, žene i prijatelji koji se javljaju po instagramu i linkedinu - tako da svaki individualni sud bi trebalo donositi sa tim kontekstom na umu.

  • STAY: Ponitka, Smith, Trifa

Ovde sam Trifu možda malo počastio jer osim ponekih sekvenca (koje je imao i Jaramaz) baš nikakav napredak u odnosu na prošlu sezonu. U KLS je dobio više prostora i rekao bih da je to super odradio ali doprinos u ABA utakmicama gde se očekivao njegov veći doprinos zajedno sa još nekoliko igrača je potpuno podbacio. Mislim da je za igrača uloge koji je duže u sistemu, nije mator, nešto što možemo da zadržimo uz nadu da će se nešto efikasnije profilisati dogodine.

 

Ponitka i Smith su pokazali da su najpožrtvovaniji igrači na parketu u 2024. iako ne mislim da je effort i hustle tako jednostavan a da ga drugi nisu imali. Smith je pokazao i ozbiljnu praćkicu, a Ponitka na momente sjajnu polivalentnosttm. Jeste da maši zicere kao retko koji legitimni EL igrač ali radi dosta prljavog posla i mislim da takav profil igrača je potreban svakoj ekipi.

  • IF: Punter, LeDay, Avramović, Smajli

Punter je žestoko podbacio ove sezone, iako postoji mnogo koncepcijsko/hemijsko/košarkaških/nekošarkaških razloga, od igrača takve uloge i plate se očekuje veći nivo individualnog doprinosa i odgovornosti. Čini mi se da je i on malo salty jer je potpisao produžetak očekujući jedno, a dobio nešto sasvim drugo.

 

LeDay je bio ispod prošlosezonskog nivoa i nije mi delovao ni brzo, ni agilno, ni agresivno kao što mislim da može. Baš nam je nedostajao u ključnom trenutku u EL kada mu je preminuo otac, ali je i pre tog momenta delovao drugačije nego što smo navikli, sa osciliranjima, atipično trom i slično.

 

Avramović je zasigurno najbaksuzniji igrač još od Miloša Vujanića, gde mi jedino još Gagi Milosavljević pada na pamet. Nakon odličnog drugog dela prošle sezone i brutalnog svetskog prvenstva, odličan početak, povreda, oscilacije, manja minutaža, klupiranja, greške, odlične partije, i tako u krug. 

 

Smajlija je takođe potkačio baksuz letos, nakon odličnog drugog dela sezone gde nam je na samom kraju imao čak i veću minutažu/ulogu nego Lessort. Svi smo očekivali mnogo, mnogo bolju sezonu, zakačio je valjda onaj virus Zapadnog Nila, izgubio 10 kila a onda se nijednom nije u potpunosti vratio na nivo približan prethodne sezone. 

 

Prva dvojica imaju ogroman chip on their shoulder, ali imaju i tri sezone u našem dresu, naši najplaćeniji igrači i temelj Željkove ideje sa samog početka. IF je najpre zbog jednog jednostavnog pitanja: da li su oni, a i stručni štab, dovoljno nezadovoljni, zainaćeni i besni da ulože extra effort i okrenu još jedan krug zajedno? Mislim da sve osim toga nije dobro ni za jednu stranu. 

 

Avram i Smajli IF zato što mislim da imaju sličan izazov (kao i stručni štab) kao prva dvojica - Avram da li može, hoće i želi da bude neki šesti čova u ekipi i igrač kakav ga Željko vidi. Smajli da li hoće, želi i može da se zaključa u teretanu i krka proteinom i kreation, pa onda u salu umesto što će da peca i hvata se za glavu nakon svake greške. Smajli više nije klinac, iako mu je ovo tek treća seniorska sezona, može i trebalo bi da juri nešto brže, jače, bolje ali to zahteva spremnost obe strane. Ne znam koliko je Željko tu spreman.

  • BIG IF: Nunnally, PJ

Nunnally je naš najbolji igrač ove sezone, za mesec dana puni 34. godinu i pitanje je kako on vidi sledeće leto generalno, ako izuzmemo događaje iz prethodnih mesec-dva. Ako gledamo prethodnih mesec-dva, čini mi se da je sa pravom salty jer Željko i klub nisu stali iza njega nakon što su Smith i on rekli da je zaskočen od strane mlađanog despota. U tome prilog idu i oni betrayal storiji... Meni se čini da je Željko sa njim presekao, a pitanje je koliko bi bilo senzibilno nastavljati sa bilo kakvim bad blood između njih dvojice. Poprilično sam siguran da ide, ali mi svakako ide u ovu kategoriju iz ličnih želja.

 

PJ sam takođe siguran da je bivši, sa čime sam 90% odličan. Onih 10% je zbog toga što nam je svima pokazao koliko može i koliko je specifičan igrač, ali jednostavno nije ono što je nama preko potrebno. Big if je u slučaju da sledeće sezone bude role player koji će bez nekakvih garancija i velikih očekivanja uzeti da grinda, kao takav bi i nama značio dosta, a i sam bi verovatno obezbedio unosan ugovor one tamo godine.

  • LEAVE: Anđušić, Jaramaz, Balša, Caboclo, Kaminsky

Počeo bih od prve dvojice sa možda ne toliko presudnim faktorom, ali odličnim pokazateljem: članovi porodice koji su otvoreno salty zbog njihove uloge u timu, neki direktnije neki nešto manje. Ovo mi je apsolutno nedopustivo pa čak i gde je jedan član porodice neki selebriti sa povećim followingom. Obojica su imali poneku dobru utakmicu, ali su realno žestoko podbacili tamo gde su bili najpotrebniji - u ABA utakmicama gde su ih neretko igrači druge postave osetno slabijih ekipa nakucavali i pretrčavali. 

 

Meni je Đuša zanimljiva opcija kao neki spot up šuter sa limitiranom minutažom, ali očigledno on sebe vidi dosta drugačije a ni Željko nije nešto insistirao na takvoj ulozi. Potpuno sam siguran da je za obe strane, a i navijače, najbolje da se rastanemo.

 

Jaramaz je došao kao injury prone igrač, tako što je izlazio iz teške povrede, nakon epizode u fenjerašu gde je imao ako ne grešim zanemarljivu ulogu i minutažu. Poručio bih i njemu i njegovom bratu da se naduvaju jaja, sve i da je situacija mnogo gora nego što je brat pisao na jebenom LinkedInu, to je porodica iz Partizana, Partizanovci, a od onih iskrenih očekujem da ne postupaju tako. Ako je istina da je prijavio Željka ELPI zbog treninga posle Podgorice, neka mi još jednom naduva jaja. Inače mi je baš drag igrač i njegove najpre defanzivne sekvence u prvom delu sezone su mi možda i highlight cele sezone. I to nešto govori...

 

Balša mi je simpatična glava i u teoriji onaj old school centar sa visinom i dugim rukama ali se jednostavno previše povređuje, ne napreduje i mislim da je i njemu najbolje da ode u neki tim na niži nivo gde će imati bolju minutažu i ulogu.

 

Brazilski hašišar mi je cele sezone išao na živce, delom zbog onog tunjavog pogleda, delom zbog činjenice da je posle Tavaresa igrač sa najvećim wingspanom, a koristio ga je možda jednom u svaka dva-tri kola. Igrački vrlo zanimljiv materijal koji bih voleo da vidim u svakom timu, ali očigledno osoba koja je karakterno i profesionalno žestoki rizik, stvorio je dodatno bad blood ovom poslednjom odlukom. Ne mogu da prihvatim priču da za suđenje o starateljstvu ne znaš mesecima unapred i ne uradiš sve u tvojoj moći da obezbediš odlazak tamo. Razumem sa ljudske strane, ako je morao da bira klub ili dete, ali baš ne bih voleo da ga ponovo gledam jer je ovo već pattern ponašanja kakav nam nakon ovakve sezone nikako ne treba. Deluje mi da bi u komšiluku čučnuo, što zbog svog pajtosa sunarodnika, što zbog nečega za dokazati. Uglavnom ljudi nisu baš tolike lajsne da sve uvek ide na dole, sigurno i sam razmišlja kako da se ispravi i ustali negde.

 

Kaminskog svakako nećemo gledati ali rekoh da ga potkačim kao i ostale. Jeo mi je živce često ali sam ga uprkos tome gotivio, ta šuntava faca, dobar skill i praćka, spore noge i blentavi pogled... ne znam, simpatična njuška jednostavno. Definitivno leave, igrački mi deluje da je za prethodnu deceniju, prespore noge, ostaće mi upamćen i po iskakanjima gde ne postoji plejmejker koji nije protrčao autoputem koji je ostavio. Možda je najbizarniji bio momenat u ABA finalu kada ga Yago dva napada zaredom pretrčava.

 

Malo mi se ovo odužilo pa ću o željama i pojačanjima u drugom postu, samo bih za kraj rekao - bilo ne ponovilo se.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Meni se mnogo više sviđa Jones od CMM, ako ima istine..

A Anđuša je odigrao skroz korektno, kad je igrao, plus što je bio i u nebranom grožđu jer je nekad igrao i pleja što on nije. Nekada i nejasno što nije igrao više. U odbrani jbg bar napravi jak faul, ali u nedostatku kvalitetnih domaćih igrača baš ok opcija.

Edited by mister-no
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Don Dusko changed the title to KK Partizan 2024/25 prelahttps://vox92.net/forum/topic/3223-kk-partizan-202425-prelazni-rok-revolucija/?do=getNewCommentzni rok - (r)evolucija
  • Don Dusko changed the title to KK Partizan 2024/25 prelazni rok - (r)evolucija

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...