Jump to content

KK Partizan 2024/25 prelazni rok - (r)evolucija


Marvin

Recommended Posts

20 minutes ago, MC Thunder 2 said:

Definisi olako.

 

Dva kapitalca pod ugovorom, verovatno bez obeštećenja.

Olako, prelako, upitno, diskutabilno, nerezonski... kako god.

Link to comment
Share on other sites

Samo dve stvari da razjasnimo. Prvo, Partizan je mogao da zadrzi bilo koga od igraca koji su nosili dres prosle sezone, cak su i Frenk i PJ na dve trecine sezone imali konkretne zelje da produze. Uglavnom ovi odlasci su, naravno u dogovoru, ali pre svega odluka i procena Zeljka Obradovica. Zbog toga nema obestecenja, zbog toga su svi izasli iz ugovora bez problema, izaci ce i Aleksa ako nadje ekipu koja ce mu dati sumu koju trazi. 

Druga stvari sto se tice pozicije pleja i centra gde smo se najvise napatili prosle sezone, problem nikako nije bio u novcu, vec se jednostavno promasilo. Mi smo na pleju (masno) placali PJ-a, Aleksu, Jaramaza i Smita, a pleja nam je glumio Panter u vecini slucajeva. 

Edited by fedor
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Treba imati na umu da nećemo sigurno menjati Pantera i Zeka igračima identičnih karakteristika Pošto se cela ekipa menja, tako će i pozicije 2 i 4 biti popunjene u skladu sa novom vizijom (kakva god ona bila, to još ne znamo). Jedan od kriterijuma će svakako biti i dostupnost na tržištu.

Pa tako na 1, 2 pa i 3 sada možemo i da dovedemo neke racionalnije igrače npr. NWG, Lundberg, Shields, gde bi protok lopte bio drastično bolji. Ne kažem da će se ovo i desiti, ali bi mogli biti tako.

Na 4 ćemo verovatno juriti dobrog fizikalca kao što je Čima a na 5 gledati da imamo i fizikalije (npr. Motli) ali i spoljnu igru i šut (Meli, Fojtman).

 

Sve u svemu, verujem da bi ta nova ekipa mogla da igra dosta timskiju košarku a opet da ne bude operisana ni od indivdualne kreacije i šuta.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alek The Great said:

Ne bih se slozio da je to bio los tim. Jednostavno nisu kliknuli.

Razumemo se. Samo semantika. Tim moze biti vise ili manje kvalitetan od sume kvaliteta pojedinaca (da parafraziram Duju). Ovaj tim je teoretski dobro izgledao, ali je u praksi debelo podbacio

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Kooineeperk said:

 

Nisi uopste razumeo sta sam napisao. 

 

Zapravo, odlicno sam razumeo i odgovorio sam da u evropskoj kosarci postoji veliki problem na trzistu za ekipe koje imaju novca, ali su ostale bez velikih zvezda. Da se nije pojavio Nunn, prebogati PAO bi ispao u TOP8 fazi.

 

8 hours ago, Kooineeperk said:

Rekao sam da te pare mogu bolje da se utrose - umesto da imas Pantera kao jednog od najplacenijih igraca u EL, mozes te pare pametnije da potrosis, na primer da dovedes Lojda, Kennana, Vildozu, Marinkovica, ili nekog drugog dosta dobrog beka i da ti ostane da isto tako, jednako dobro, pokrijes i neku drugu poziciju.

 

Svi ti igraci su slabiji u odnosu na Puntera. Obradovic i inace ne igra sa velikom rotacijom, ima nosioce koji igraju skoro 30 minuta i zamene koje su tu da odmene nosioce i unesu nesto specijalno u igru (Andjusic sut, Avramovic energiju).

 

8 hours ago, Kooineeperk said:

Partizanu u protekloj sezoni nisu bile problem ni pare ni dostupnost igraca na trzistu.

 

Naravno da im je trziste napravilo problem, zato nisu doveli nikoga iz EL nego su se krpili sa Dozierom i Kaminskim i zavrsili dosta slabiji na te dve pozicije.

 

8 hours ago, Kooineeperk said:

Value for money. Panter ga je ove sezone dao malo, i na parketu a i u svlacionici izgleda. One skoro-pa-F4 sezone je dao vise, mada i tada mislim da je bio preplacen. 

 

Dokle vise sa ovim da je Punter dao malo? Bio je 8. najbolji poenter u EL, odradio je ono zbog cega je placen. Da je imao Exuma koji je kao tenk mogao da prodje 1 na 1 i on bi imao vise prostora.

 

Kako god, za one koji nisu navijali za KKP svakako da je Punter bio najveca opasnost kada god je igrao.

 

8 hours ago, Kooineeperk said:

Ubedjen sam da ce Vanja Marinkovic, iako razlicit tip igraca od Pantera, poneti kapitensku traku i dati mnogo vise u narednoj sezoni, i na parketu i van njega, za ono novca sto prima, sigurno duplo manje od Pantera. Zato sam malo i ljubomoran na komsije ali sam im iskreno cestitao na povratku Vanje. Vanja je bas sazreo kao kosarkas. Neki ekvivalent toga bi bio da se Guduric sada vrati u KKCZ (sto se nece desiti).

 

Marinkovic je totalno drugaciji igrac od Puntera. On je dobro resenje ako bi menjao Ponitku ili Andjusica, a da Punter ostane.

 

Igrao je u Baskoniji koja zna kako da izvuce maksimum iz svakog igraca, daleko on je i od Gudurica (igraca koji je medju malobrojnim evropskim bekovima koji zna da spusti loptu na parket i poentira iz prodora), a tek je daleko od Puntera koji mora da bude nemilosrdno cuvan da bi se sveo na nekih 10-15 poena, ali zato onda ostali imaju mnogo vise prostora.

 

Kako god, te price o "borbi za sveti dres" i glorifikovanje domacih igraca su zaista deplasirane - postoje profesionalci koji ce sjajno odraditi ono sto se od njih ocekuje na terenu (Punter, LeDay) i postoje problematicni igraci (recimo, Derick Williams iz Fenerbahcea). Nista tu KKP ne dobija time sto ce Marinkovic biti kapiten, zapravo, kada bi doveli i sve te "partizanovce" tipa Lovernja, Lucica i Westermanna, ne bi ni morali da se pitamo da li postoji sansa da KKP moze da uradi nesto u EL.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, ScepanScekicSto said:

Ko od tzv nosilaca je jos ostao?

 

Aleksa?

 

Dozier, Avramovic, Smith, Jaramaz

Punter, Andjusic, Drezgic

Nunnally, Ponitka, Trifunovic

LeDay, Smailagic

Kaminsky, Caboclo, Koprivica

 

Precrtani su otisli, crveni su nepoznanica.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, MC Thunder 2 said:

 

Never gonna happen. Kada te USA canceluje u bilo kojoj delatnosti, tamo si zavrsio za sva vremena. A nisal siguran koliko bi to bio dobar potez za nas. Ne za imidz kluba (ovde ionako sve prolazi, a KPJ bo bio glavna zvezda Srbije), vec mentalno labilan lik da nam organizuje igru je zaista zadnje sto nam treba sledece sezone, nakon ovakve uzasne.

 

U mom scenariju imas NWG i Vanju, koji uz Smita daju na stabilnosti. 

 

Svakako, ako je nekakav ultimativni cilj f4, mora da se rizikuje jer cemo po budzetu opet biti ispod 8og mesta tako da nekakve sigurice igraci nece doneti nista specijalno.

Link to comment
Share on other sites

Ako uz njega dodje Loyd - mislim da bi bili daleko zajebaniji od dua Aleksa, Punter.

Onda jos plej defanzivac tipa NWG (idealno) ill Nitilitkina (elitni odbrambeni + verujem da bi u napadu kvalitetnije funkcionisao u fiba kosarci)

+ Na 3 Vanja, Nun i tipa Trifa i sve 5

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
31 minutes ago, fradler said:

Komsije, kako vam se svidja Lundberg?

Kamenjar,  33% za 3

Nije plej, 2 asistencije za 20 minuta.

 

Idemo dalje 😛

Edited by Marvin
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

 

Dozier, Avramovic, Smith, Jaramaz

Punter, Andjusic, Drezgic

Nunnally, Ponitka, Trifunovic

LeDay, Smailagic

Kaminsky, Caboclo, Koprivica

 

Precrtani su otisli, crveni su nepoznanica.

 

Jaramaz sigurno ide, ako već nije i otišao, negde za Rusiju koliko se sećam (?).

Inače trenutno tuži Partizan / Željka jer je posle, ubi me sad koje utakmice, mislim 2. sa Zvezdom u finalu ABA lige, ali nisam siguran, (baš sam bio zatrpan informacijama) zakazao trening sutradan u 9 ujutru, a po FIBA pravilima 24h posle tekme ne drži se trening (pišem kako mi je rečeno a ne iz pravilnika FIBA).

Plus se pokačio u svlačionici s Nanelijem u jednom trenutku pa kad je krenuo da dobija po njonji uleteo i Anđuša... Da... I Aleksa pola sezone nije pričao sa crnim delom crno-belih. :ajme:

 

Ovo je sve, inače, info iz svlačionice, tako da, na žalost, loša atmosfera je baš izgleda uticala na rezultate Partizana u protekloj sezoni.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, fancy said:

 

Jaramaz sigurno ide, ako već nije i otišao, negde za Rusiju koliko se sećam (?).

Inače trenutno tuži Partizan / Željka jer je posle, ubi me sad koje utakmice, mislim 2. sa Zvezdom u finalu ABA lige, ali nisam siguran, (baš sam bio zatrpan informacijama) zakazao trening sutradan u 9 ujutru, a po FIBA pravilima 24h posle tekme ne drži se trening (pišem kako mi je rečeno a ne iz pravilnika FIBA).

Plus se pokačio u svlačionici s Nanelijem u jednom trenutku pa kad je krenuo da dobija po njonji uleteo i Anđuša... Da... I Aleksa pola sezone nije pričao sa crnim delom crno-belih. :ajme:

 

Ovo je sve, inače, info iz svlačionice, tako da, na žalost, loša atmosfera je baš izgleda uticala na rezultate Partizana u protekloj sezoni.

Posle Buducnosti iz reg dela ABA lige.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, fancy said:

 

Jaramaz sigurno ide, ako već nije i otišao, negde za Rusiju koliko se sećam (?).

Inače trenutno tuži Partizan / Željka jer je posle, ubi me sad koje utakmice, mislim 2. sa Zvezdom u finalu ABA lige, ali nisam siguran, (baš sam bio zatrpan informacijama) zakazao trening sutradan u 9 ujutru, a po FIBA pravilima 24h posle tekme ne drži se trening (pišem kako mi je rečeno a ne iz pravilnika FIBA).

EYqrNDXgibSn.gif

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

@Don Dusko

Da, eto...ma u roku od pola sata-sat u društvu ozbiljnih grobara prošle nedelje (ne mislim na grobare - navijače) puna mi glava svačega, ne možeš sve ni popamtiti, to je letelo na sve strane :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...